Ekrany Optoma

brombers

New member
witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów korzysta albo widział w akcji takie coś:
http://www.allegro.pl/item356535984.html

Mam taki jeden okaz do testów, ale zanim podziurawię sufit/ścianę, chciałem poznać opinię kogoś kto już na nim świecił.

W moim przypasku świecił będzie sanyo z5.

Cena jest idiotycznie niska, jak na hmmm średnią rynkową chińszczyzny oraz zważywszy na jakość wykonania.

Kaseta jest zrobiona bardzo solidnie, ekran jest z typu tych zwijanych automatycznie, z blokadą; ciężkawa dolna belka daje pewne nadzieje na solidne naciągnięcie ekranu.
Ekran został wyprodukowany 2 tygodnie temu, jeszcze pachnie chińskimi zupkami :)

fotki na surowo, po wyjęciu z dupełka, pod tym linkiem.

dla ciekawskich zmierzyłem dokładne wymiary ekranu (wersja 16:9):
ekran właściwy (biały): 203 x 113 cm
ekran z borderami (licząc między rolką a listwą obciążającą) 213x169 cm
wysokość górnego bordera: 50 cm
wymiary kasety: 222(d) x 10(w bez zaczepów sufitowych) x 8(s) cm

pozdrawiam, brombers
 

heniu13

New member
Witam,
ja posiadam ekran tej firmy ale model 4:3 i rowniez mialem projektor Sanyo Z5.
Moja rada jest taka zeby jednak przymocowac go do sciany gdyz jesli przymocujesz do sufitu ciezko sie go pozniej zwija. Poza tym jestem z niego zadowolony choc nie mialem okazji porownac go z innym ekranem.
 

jam2

New member
:) właśnie się zastanawiam nad tym wynalazkiem...

mógłbyś zrobić jakoś fotkę tych mocowań i podać dokłady rostaw pomiędzy dziórkami do zaczepienia ?
 

Bambolo82

Banned
Oferta Optomy na Allegeo za 275 zl wyglada bardzo interesująco. Jeżeli ekran sie za bardzo nie pofalduje (w końcu to zwijanka) to super!

Jeżeli ktos nabedzie ów ekran to niech koniecznie zrobi recenzję i fotki z montażu i samej powierzchni ekranu!!!
 

tomek67

New member
brombers napisał:
witam,
W moim przypasku świecił będzie sanyo z5.
Cena jest idiotycznie niska, jak na hmmm średnią rynkową chińszczyzny oraz zważywszy na jakość wykonania.
Wielkość tego ekranu i typ powierzchni są moim zdaniem idealne dla tego projektora.
Tak na fotkach ekran wygląda super jak na tę klasę cenową.
Daj znać czy jakość obrazu jest ok., to przecież najważniejsze.
W tej chwili mam ekran szary HC.
Z jednej strony pod wieloma względami jakość obrazu jest super,
z drugiej czasem sie zastanawiam czy Matt White nie byłby lepszy.
W firmie mam Matt White Projecty i zbieram się od kilku miesięcy,
żeby zawieźć tam projektor i przetestować ;)
Pracuję teraz na 3/2 etatu i pieniążków dzieki temu jest więcej,
ale czasu baaardzo mało ;)
 

Bambolo82

Banned
Mam pomysł! Dolna belka jest pusta w środku i na końcu ma zaślepki. Brombers, żeby poprawić naciąg ekranu zdejmij zaślepki i spróbuj wsunąć do środka pręt metalowy. Czytałem o tym sprytnym patencie na jakimś zagranicznym forum i podobno pomaga zmniejszyć pofałdowanie i marszczenie.

Dobre fotki. Powierzchnia przypomina powierzchnie mojego ekranu WERSAL - jest drobniutko ziarnista jak po farbach Screen Go i dzięki temu obraz będzie bardziej wyrazisty i szczegółowy.

Musze przyznać, że kaseta wygląda bardzo solidnie. Waży!

Znalazłeś bardzo ciekawą ofertę i zrobiłeś kawał dobrej roboty ze zdjęciami.

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

brombers

New member
to będzie po kolei będzie :)

po pierwsze primo & dla jasności, z tym gościem z allegro nie mam wiele wspólnego, ekran mam bezpośrednio od dystrybutora, za cenę nieco lepszą ;)

po drugie primo: mam nadzieję, że jutro poprzesuwam wpisy w plannerze i testowo go powieszę, wtedy zobaczymy go w działaniu :twisted:

co do wkładu do dolnej belki, sądząc po jej wadze, raczej pusta w środku nie jest (!)

ponadto 2 parametry jeszcze:
rozstaw między dziurkami do mocowania/wieszakami to 220,5 cm
gain wg producenta to 1.0 ale chgw jak/czy oni to mierzą :)

do jutra, zatem :)

pzdr, brombers
 

tomek67

New member
http://www.amazon.com/Optoma-DS9092PM-Inch-Cinema-Screen/dp/B00070QHVO

Na Amazonie ten ekran jest nawet drożej.
Dla porównania ekrany Da-Lite (Projecta chyba ma powiązania z tą firmą) na Amazonie są dużo tańsze jak u nas Projecta.
Jeśli tylko wszystko jest ok z tym ekranem (czekam na wrażenia kolegi)
to może być bardzo fajny ekran dla wszystkich użytkowników projektorów średniej klasy chcących kupić ekran z powierzchnią Matt White.
Cały czas jestem pod wrażeniem ceny, mam nadzieję, ze nie będzie "haczyków".
Poniżej link do dystrybutora.
http://sklep.optoma-polska.pl/ekran-optoma-ds9092pm-p-81.html
 

brombers

New member
czołem

powiesiłem szmatę :grin:

w skrócie: jest bosssko ... 100calowy matrix, 300, etc w hd 720p - małmazja - chyba przestanę chodzić do kina, tam nie dają chmielonych napojów :twisted:

Jak mniemam, to dopiero początek, bo Z5 banglał na presetach fabrycznych i nie był jeszcze kalibrowany ani prawidłowo podwieszony (za blisko ekranu był, zoom na max ...), kable też były jakieś noname, a kodeki z jakiegoś pakietu.

Przy okazji (na pierwszy rzut oka) potwierdzam świetne działanie technologii ATI Avivo
Moge powiedzieć, że DVD puszczone z playera via component porównane do takiego odtworzonego PowerDVD via HDMI wygląda ... akceptowalnie, natomiast ATI robi to DUŻO lepiej, jest więcej szczegółów (skalowanie do 720p!) i świetne kolory.

Zdjęcia niebawem!

Ekran jest prosty, nie wykazuje tendencji do deformowania się (przynajmniej na białej części); pomysł z wypełniaczem dolnej belki jednak jest do zrealizowania, bo jest miejsce na wciśnięcie pręta! Z/roz-wijanie działa bardzo pewnie i nie ma problemu wynikającego z zawieszenia ekranu na suficie.

Ekran PACHNIE chemią, ale pewnie przestanie po paru dniach.

A tutaj link do oficjalnego distri Optomy: link
 

tomek67

New member
brombers napisał:
Ekran PACHNIE chemią, ale pewnie przestanie po paru dniach.
Moja wspaniała Projecta ma już ze 3 miesiące, 150h przebiegu i dalej ma narkotyczny zapach.
Jest dużo lepiej jak na początku, ale bez otwartego okna nie da się ogladać :(
 

Bambolo82

Banned
Dajcie foto czyn prędzej. Sfotografujcie jak to się montuje, jak wygląda na ścianie, jak wygląda powierzchnia pod kątem! Czekamy! :eek:

Cena bardzo zachęcająca i zbliżona do tych w "pierwszym świecie" (USA, Niemcy itd.)! To może być zwiastun końca dziadostwa, lanserki i pozerki cenowej jeżeli chodzi ekrany projekcyjne w Polsce. :)
 

kazek_krk

New member
Czy może ktoś montował dodatkowo napinacze do ekranu Projecta Electrol (Strasznie mnie denerwują pofałdowania):confused:?
Czy może ktoś ma jakiś pomysł jak się ich pozbyć?
 

darok

New member
Brombers powiedz czy ten ekran może być powieszony przed oknem np jako roleta czy bedzie blokował światło na takim mi zależy ma wisieć na suficie
 

BoDeX

New member
To jest już przegięcie...

Za cenę ekranu OPTOMA , u "renomowanego" polskiego producenta ekranów nie
zamówi się nawet dodatkowego, kilkunasto centymetrowego czarnego paska ! ! !

P O W A R I O W A L I ! ! ! :)




Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Właśnie dostałem informację od kolegi, który zamówił ten ekran z dostawą
na zeszły tydzień, że firma robi ludzi w balona - obiecywano mu na sobotę,
a dzisiaj dowiedział się, że dostanie za 3-4 tygodnie ! :)

Radzę omijać szerokim łukiem sklep 2it.pl - sprzedają coś czego nie mają,
kłamiąc w żywe oczy ... DZIADOSTWO bez programu magazynowego.

http://2it.pl/towar.asp?id=113507


Znacie inne, szybkie sklepy ? Kolega fan piłki wpadł w czarną rozpacz !


Pzdr.
 
Do góry