Małe ale własne, czyli mini pokój kinowy - pytania

yogobela

New member
Jakość obrazu przy takim zaciemnieniu powinna być super. Trzymam kciuki.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

farmfrit

New member
Cześć wszystkim!
Zamierzamy urządzić w nowym mieszkaniu małą salę kinową. Potrzebuje pomocy w ocenie moich wyborów:
Pokój na wymiary 4,6 na 2,5 metra i 2,5 metra wysokości. Niestety nie mam jak przesłać planu
pokoju. Na krótszej ścianie chciałem zrobić ekran. Co mnie martwi to to że naprzeciw ekranu byłoby okno choć pewnie zasłonie je roletą albo zasłoną. Myślałem o projektorach Benq 1070w lub Optoma Hd131xe, głównie będę grał i oglądał filmy w 2D, 3D jakoś mnie nie fascynuje. Montaż projektora oczywiście na suficie. I jeszcze kwestia ścian: obecnie ściana pod ekran jest gładka i żółta. Chciałem ja pomalować raz na biało a potem farbą Tikurrila H499. Wielkość ekranu najprawdopodobniej 100 cali. Reszta ścian jest żółta i jest na nich coś w rodzaju ozdobnego tynku (nierówne mazy). Zamierzam je pomalować farbą Śnieżka Modny grafit (ciemny szary mat) i zostawić fakturę na ścianie. Sufit niestety biały (kompromisy:) Co myślicie? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
 

farmfrit

New member
Mam jedno pytanie - dotyczy konfiguracji, ktora podalem wyzej.
Zamierzam zamontowac projektor na suficie mniej wiecej 3,5 metra od ekranu. Niestety ale pokoj musi tez spelniac warunki bytowe dlatego musze zamontowac jakies oswietlenie. Obecnie jest miesce na zyrandol dokladnie 2,3 metra od ekranu. Czy macie jakies patenty by zamontowac projektor albo zyrandol tak aby sobie wzajemnie nie przeszkadzaly? Moze macie namiary na jakies fajne plaskie lampy (ktore nie kosztuja majatku)? (Przepraszam za brak polskich znakow)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Są tzw.plafony sufitowe. Odstają w zależności od modelu od sufitu kilka centymetrów. U siebie mam 2 i każdy ma po 5 cm wysokości...;-).
 

szejos

New member
Zbliżamy się do końca. No prawie.
Na weekend zająłem się ekranem, wcześniej pociągnęliśmy już kable i progi.
Nie pokazuję ekranu z drugiej strony, bo jeszcze nie jest w pełni naciągnięty i skończony.

IMG_7138.jpg

IMG_7139.jpg

IMG_7142.jpg

IMG_7145.jpg

IMG_7153.jpg

IMG_7158.jpg

IMG_7159.jpg

IMG_7160.jpg

IMG_7161.jpg
 

krull888

New member
ja użyłem do zamontowania projektora uchwytu ściennego od telewizora - umieszczony w kącie pokoju nie koliduje z żadnym sprzętem a tym bardziej z żyrandolem. Ekran zamontowany mam na suficie. Za nim jest okno i nie stanowi to problemu ponieważ rolety jakie w nim mam są podgumowane dzięki czemu w środku dnia jest ciemno jak w sali kinowej
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Tak mi się nasunęło czytając ten wątek... czy nie lepiej byłoby wyłożyć ściany jakimś materiałem dźwiękochłonnym zamiast malować ściany farbą? Chyba tak właśnie jest to robione w multipleksach. Co prawda była mowa o ekranach dźwiękoszczelnych, ale jednolite wytłumienie byłoby chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem?
 

szejos

New member
Podejrzewam, że byłoby to lepsze rozwiązanie i kiedyś coś takiego planuję, jednak na razie zostanę już przy tym, co mam. Będę miał w przyszlości porównanie.
 

Remipl

Member
GZ fajny projekt. Szkoda tylko, że zostawiłeś te rury, wystarczyło je przykryć kilkoma płytami z karton gipsu i efekt końcowy byłby o niebo lepszy. Pozdrawiam
 

szejos

New member
Rury zostaną wykorzystane jako baza do półek na filmy itp, ale to później. To lepsze niż chowanie rur z gorącą wodą za płytami ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gratulacje i zazdroszczę dedykowanego pomieszczania tylko pod kino..... ;-) Od początku śledzę twój wątek i podziwiam jak szybko idą postępy. Odwalasz kawał dobrej roboty...;-) Pamiętaj salkę zrób jak tylko potrafisz najlepiej, a sprzęt później jeśli tylko zajdzie taka potrzeba będziesz wymieniał na coraz lepszy odpinająca tylko kabelki...;-) Jak skończysz wstaw wszystkie zdjęcia do naszej galerii tj. nasze zestawy. Pozdrawiam i życzę szybkiego finału.
 

szejos

New member
Dzięki. Fotki na pewno wstawię.
Myślę, że w tym tygodniu już większość będzie ogarnięta.

Mam do pociągnięcia jeszcze 20m LEDów, więc będzie co robić :p.
 

szejos

New member
Jeszcze nie skończone, ale można już w sumie oglądać.
Pozostało mi jeszcze zrobić fajną półkę pod Central. Do tego ładna szafka na cały sprzęt w rogu i parę innych detali.
Na siedziska kupię na razie czarne narzuty, ale w przyszłości planuję sprawić jakiś wygodniejszy komplet.
(PS. przesunięcia pod sufitem są wynikiem tworzenia panoramy)

uj13ml8.jpg

1kwhMYC.jpg

Zcvnbcg.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo fajnie, gratuluje.
Nie myslales zeby na ekran zamontowac bordery do zmiany proporcji?
Móglbyś na gornej części o tym pomyslec, taka rozwijana roleta.
Możesz tez zabudować tą wersalke plytami, poszerzyć boki, wyciąć miejca na kubki itp. a nastepnie obić całość materiałem. To jest dedykowana sala, więc można sobie pozwolić na szaleństwa.
Jeszcze jakaś półka na kolekcje plyt, czy jakieś gadżety filmowe i można odpływać.
 
Ostatnia edycja:

szejos

New member
Półka na filmy i gadżety pojawi się w luce obok zasłony. Tak naprawdę taka salka nigdy nie jest ukończona na 100%, bo zawsze się coś będzie zmieniać/dokładać.

O borderach też myślę, ale tak też źle się nie ogląda. Może pasy nie są idealnie czarne, ale też nie szare.
 
Ostatnia edycja:
Do góry