Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

Mdutkiew

New member
Mam nową aktualizację sprzed tygodnia (bo chyba o niej mowa) i jest istotna bo wprowadza HDR. Poza tym wyraźnie zmienia menu. Przez moment myślałem nawet, że to już 6.0

Bzdura, jeśli 55PUS7181 ma Androida 5.1. i za jakiś czas pojawi się Android 6.0 to nie będzie można zaktualizować Androida 5.1. co 6.0. Aktualizacje są owszem ale dla oprogramowania Philipsa w TV ale samego systemu operacyjnego nie da się zainstalować. Przeczytałem całe to forum i wygląda na to, że wypowiadają się tutaj amatorzy a ja dopiero teraz widzę, że te opinie są nic nie warte.

W sprawie możliwości aktualizacji Androida 5.1 do 6.0 rozmawiałem dziś bezpośrednio z działem technicznym Philips i nie ma takiej możliwości.

ps. Wczoraj kupiłem Philips 55PUS7181 i w sobotę będzie już w domu.:bober:
 

Mdutkiew

New member
Po przeczytaniu całego forum nie znalazłem nikogo kto by poruszył temat unikatowej funkcji Philips 55PUS7181 czyli PIXEL PRECISE ULTRA HD - tylko dla tej funkcji zdecydowałem się o kupnie Philipsa a model 55PUS7181 wybrałem dla 55 cali i dla dźwięku - Dolby Digital - DTS ... inne telewizory mają ubogie systemy dźwięku w porównaniu do Philips 55PUS7181.

W sobotę kurier mi dostarczy ten TV - mam tylko nadzieję, że zawieszanie nie wystąpi.
 

żagiel75

New member
Zawieszanie to chyba nic strasznego, system android nie jest prymusem stabilności, ale jest to fajna rzecz. Telewizor użytkuję od niedzieli i dwa razy mi się zawiesił, ale ... ja to akceptuję, bo co ma zrobić tv jak ogląda się na nim tylko internet. Jak zacząłem oglądać filmy w 4k, przez super dźwięk telewizora przeglądam wszelkie przeboje "moich lat" i ... słucham ich na nowo, mój syn testuje gry, dzisiaj odpaliłem materiały w HDR (z tym, że nie znam się na tym i nie wiem czy jest to ten hdr) ... przecież to tylko tv. Uważam, że system jest bardzo stabilny, naprawdę android sprawdza się w philipsie. I nie robię tu reklamy, jeszcze tydzień temu o mało nie zostałem fanem samsunga. Podczas oględzin 7181 w sklepie, nie podobał mi się pilot - dzisiaj zmieniam zdanie - jest bardzo sprawny, świetnie sprawdza się "pełna klawiatura" i dobrze leży w dłoni. Przeszkadzają jedynie zbyt blisko siebie położone przyciski. O dźwięku z tego tv już dość się napisałem, wiec krótko -:D:D:D
 

bluray

Banned
Na stan sierpień 2016 system ANDROID TV (to aplikacja GOOGLE a nie Philips/SONY) jest super stabilny i b. szybki. Zero problemów z lat 2014/2015. Czaka nas jeszcze w sierpniu mega aktualizacja obiecana przez GOOGLa.
Jest czas zamierania OS-ów takich brandów TV jak Samsung/LG/Panasonic/Sharp/TLC itp.
Android TV wygrywa z resztą, bo to system otwarty i oparty na Linuxie.

Były duże błędy w latach 2014/2015 ale seria poważnych modyfikacji dziś eliminuje błędy.
Mamy czas kiedy to konkurencja zaczyna się ślinić na widok możliwości ANDROID TV. To jest zresztą sukces społeczności open firmware. Jak zawsze.
Jeśli chcesz dziś za free streamować NET-FLIXA (via cda) z lektorem pl to tylko Android TV. Np. Make Morderer czy doskonały serial dokumentalny Narcos ...


Masz coś do powiedzenia ???
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Po przeczytaniu całego forum nie znalazłem nikogo kto by poruszył temat unikatowej funkcji Philips 55PUS7181 czyli PIXEL PRECISE ULTRA HD - tylko dla tej funkcji zdecydowałem się o kupnie Philipsa a model 55PUS7181 wybrałem dla 55 cali i dla dźwięku - Dolby Digital - DTS ... inne telewizory mają ubogie systemy dźwięku w porównaniu do Philips 55PUS7181.

W sobotę kurier mi dostarczy ten TV - mam tylko nadzieję, że zawieszanie nie wystąpi.

Kolego jesteś nowy, więc wybaczamy ci ignorancję. Najważniejsze, że dokonałeś właściwego wyboru. Pixel precise to popierdulka przy systemie jaki zaimplementowano w 8601 U Fila serii 7 jest tak oczywiste jak Turbo w samochodach sportowych. Są od zawsze i już nawet nie ma o czym pisać.
 

accu

New member
Bez reklam
Na stan sierpień 2016 system ANDROID TV (to aplikacja GOOGLE a nie Philips/SONY) jest super stabilny i b. szybki. Zero problemów z lat 2014/2015. Czaka nas jeszcze w sierpniu mega aktualizacja obiecana przez GOOGLa.
Jest czas zamierania OS-ów takich brandów TV jak Samsung/LG/Panasonic/Sharp/TLC itp.
Android TV wygrywa z resztą, bo to system otwarty i oparty na Linuxie.

Były duże błędy w latach 2014/2015 ale seria poważnych modyfikacji dziś eliminuje błędy.
Mamy czas kiedy to konkurencja zaczyna się ślinić na widok możliwości ANDROID TV. To jest zresztą sukces społeczności open firmware. Jak zawsze.
Jeśli chcesz dziś za free streamować NET-FLIXA (via cda) z lektorem pl to tylko Android TV. Np. Make Morderer czy doskonały serial dokumentalny Narcos ...


Masz coś do powiedzenia ???

Witam uprzejmie,
Dążysz do "zwarcia" . To potrzebne , ale w walce bokserskiej . :|
Dla mnie przeciętnego , "niedzielnego" użytkownika telewizorów najważniejsze jest , aby system operacyjny telewizora był "przyjazny" dla użytkownika , czyli żeby działał płynnie i był intuicyjny .
Taki system operacyjny mają moim , skromnym zdaniem najnowsze telewizory firmy LG . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

brodacz

Active member
Bez reklam
accu cenię twoje zaangażowanie w forum ale nie odwracaj kijem Wisły. Androl to jedyny słuszny kierunek rozwoju telewizorów. Tak jak i oled. Przechodzą te technologie choroby wieku dziecięcego, ale ten pierwszy znacznie łagodniej i właściwie już tylko jest to drobny katar sienny. Zauważ, że obecnie użytkownicy już nie hejtują tego systemu jak w wersjach z 0 na końcu, bo nie ma czego hejtować.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oczywiście jest to system stale rozwijany i dopracowywany . Ale na dzień dzisiejszy system operacyjny WeBOS w telewizorach jest
bardziej przyjazny(intuicyjny) dla przeciętnego użytkownika . Z upływem czasu sytuacja jednak może się zmienić i system operacyjny
Android w telewizorach "przegoni" w tej materii system operacyjny WeBOS .
Niedługo pojawi się wersja Android 6.0 , która powinna poprawić stabilność działania tego systemu operacyjnego i wprowadzi może nowe , pożyteczne funkcje . Oby tak się stało .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

tomash1900

New member
Witajcie,
Wiecie może jak ustawić TV, albo w jakim formacie i kodowaniu zapisać przy filmie napisy, aby telewizor odtwarzał je z polskimi znakami?
Gdy odtwarzam film z dysku zew., z napisami srt., to zamiast polskich liter mam znaki zapytania bądź jakieś litery z innych języków.
Mam najnowszą aktualizacje 3.14 (chyba taki jest numer) z lipca, tv ofc. pus7181.
 

żagiel75

New member
Witajcie,
Wiecie może jak ustawić TV, albo w jakim formacie i kodowaniu zapisać przy filmie napisy, aby telewizor odtwarzał je z polskimi znakami?
Gdy odtwarzam film z dysku zew., z napisami srt., to zamiast polskich liter mam znaki zapytania bądź jakieś litery z innych języków.
Mam najnowszą aktualizacje 3.14 (chyba taki jest numer) z lipca, tv ofc. pus7181.

Jakie zmiany zauważyłeś po aktualizacji?
 

tomash1900

New member
Szczerze mówiąc to nie wiem jakie zmiany zostały wprowadzone, czytałem gdzieś, że przede wszystkim są to zmiany w menach telewizora, można też podobno ustawiać sobie ulubione strony i aplikacje w głównym menu telewizora.

Jednak nie mogę się dobrze wypowiedzieć, gdyż od razu po zakupie, pierwsze co zrobiłem to aktualizacja do tej najnowszej wersji.

Jeżeli chodzi problem z napisami to już go rozwiązałem. Telewizor poprawnie wyświetla napisy tylko jak są one zapisane w formacie SubRip(srt), mają rozszerzenie srt. i mają kodowanie UTF - 8.
Tylko taki z plik z napisami powienien być zawsze poprawnie wyświetlany przez TV.

Swoją drogą ciekawe czy można w TV zmieniać wielkość napisów, bo ja takiej opcji nie znalazłem.
 

Mdutkiew

New member
Kolego jesteś nowy, więc wybaczamy ci ignorancję. Najważniejsze, że dokonałeś właściwego wyboru. Pixel precise to popierdulka przy systemie jaki zaimplementowano w 8601 U Fila serii 7 jest tak oczywiste jak Turbo w samochodach sportowych. Są od zawsze i już nawet nie ma o czym pisać.

Tzn. o jakiej ignorancji mówisz bo nie napisałeś o tym nic a to że model z serii 8 jest lepszy to wiadomo, chyba chodzi o PIXEL PERFECT zostałem przy serii 7 ze względu na budżet a PIXEL PRECISE mi powinien wystraczyć - nie wierzę w turbo skok o którym piszesz.
 

Mdutkiew

New member
Mam Philips 55PUS7181 od tugodnia - zainstalowałem go na ścianie na uchwycie obrotowym P6. Nie zawiesza mi się być może dlatego że nie podłączyłem go do internetu ale za to podłączyłem zewnętrzny HDD Western Digital 2,5 TB - nagrałem tam wiele filmów i sobie je oglądam w FULL HD. Dźwięk jest extra. Ambilight to dla mnie zabawka - nie zwracam zbytnio na nią uwagi chociaż ciężko by mi było wyłączyć tą funkcję.

Jeśli chodzi o zewnętrzny dysk twardy i kodeki - filmy chodzą płynnie, na 20 filmów tylko 1 film nie odtwarza dźwięku i 1 kolejny film przycina. Po podłączeniu do internetu zainstaluje do TV program, które będzie otwarzał filmy które nie są czytane przez oprogramowanie Philips - wiem, że tak można to obejść.

Ogólnie TV momentalnie się włącza i wyłącza. Nawigacja TV najłatwiejsza z łatwych. Poza tym przy kupnie pakietu kanałów telewizyjnych nie trzeba zamawiać dekodera bo ten model ma funkcję IC+, czyli dekoder o wielkości karty debetowej wkładamy z do tylnej obudowy TV tak jak kartę do bankomatu i mamy programy kodowane bez konieczności posiadania standardowego pudła z dekoderem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry