Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

fla17c

New member
Ja również od kliku dni posiadam 50G30 i na razie żadnego bzyczenia nie słyszę. W porównaniu do poprzedniego tv (LCD Samsunga 32'') obecny tv nie jest bezgłośny, jakiś dźwięk wydobywa się z jego wnętrza ale wydaje mi się, że to jest szelest wentylatora, który można usłyszeć dopiero po zbliżeniu się do tv. Być może nie słyszę tego bzyczenia ponieważ jest zakłócane przez pracujący dysk n-recordera.
 

trebron

New member
Witam,
po przestudiowaniu niemal całego internetu wzdłuż i wszerz postanowiłem zakupić plazmę G30E. Plazmę oglądałem w kilku sklepach. W jednym ze sklepów obraz był tragiczny, nawet w trybie dynamicznym nie było kontrastu, kolor czarny był szary, biały był też bez rewelacji.totalna porażka. Zapytałem sprzedającego dlaczego taki slaby obraz, uzyskalem odpowiedź "one tak mają" , pozostawilem to bez komentarza. Po zakupie (oczywiście w innym sklepie) odpaliłem TV w domu. podpiąłem kkablówkę, kanały analogowe - jakość dobra, złapałem dodatkowo 20 kanałów dvb-c niezakodowanych. obraz rewelacja. po drobnych korektach w ustawieniach zaawansowanych oglądałem byle co aby nacieszyć wzrok :) jeżeli chodzi o buczenie, pojawia się drobniutki szmer przy jasnych scenach ale to jest niesłyszalne przy poziomie głośności ustawionym powyzej 6. dodam , że mam dobry słuch, słyszę 20KHz z nagrań testowych do testów sprzętu Hi-Fi :) aha zapomniałem dodać komentarz odnośnie jakośi HD, ale nie będę pisał gdyz zabrakło by mi miejsca :) pozdrawiam
 

Mientek-Pola

New member
Witam,ja również jestem od paru dni szczęśliwym użytkownikiem TX-P50G30E.Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.Buczenie lub bzyczenie?Ja bym bardziej skłaniał się do szumu wentylatorów.
 

taki tam

New member
TX-P46GT30E - słychać jak ucho przyłożyć z tyłu TV. Z przodu praktycznie tylko lekki szum wentylatorów (tak do 2 metrów). Jeśli z czasem będzie gorzej to można w końcu przymocować jakąś matę wygłuszajacą z tyłu na ścianie (ale tak by nie było zbyt widać).
A tak na serio to są skutki dążenia na siłę do super cienkości. Poprzedni PV60 miał 6-8 cm i niczemu to nie przeszkadzało.
 

spiiter

New member
Kilka dni temu zakupiłem TXL42E30 i musze Wam powiedzieć że nie słysze żadnego buczenia siedzac przed telewizorem( bez wzgledu na ustawienie dzwieku). Oczywiscie bedac czytelnikiem tego forum, była to I rzecz jaka sprawdziłem po zakupie :). Oczywiście przykładając ucho z tyłu słysze coś tam ale po oddaleniu sie od tylnej obudowy dzwiek jest niesłyszalny. Wydaje mi sie że niektórzy na tym forum albo sa przewrażliwieni albo faktycznie w niektórych egzemlarzach jest z tym jakis problem. W moim przypadku jest na 100% ok. Poza tym obraz super i ogołnie polcecam.
 

mar001

New member
No i w wydaje mi się, że zbliżamy się do rozwiązania tej zagadki bzyczenia:)
Ludziki kupują Panasoniki i są super zadowoleni, ciekawe jak jest z tymi, którzy już przynajmniej z pół roku je użytkują? u was też bzyczy , lub zaczęło bzyczeć mocniej - nienormalnie dla was?
czy to tylko jednak paru TV klubowiczów cierpi na nad-super-wyczulony-słuch, że nawet komar się nie przemknie....:cool:
 

taki tam

New member
> czy to tylko jednak paru TV klubowiczów cierpi na nad-super-wyczulony-słuch, że nawet komar się nie przemknie....

Nie, buczenie to jest przypadłość zasilaczy impulsowych i rozrzutu parametrów zastosowanych elementów. Wystarczy luźniej nawinięty dławik czy transformator i już da się słyszeć przydźwięk.

Pośrednio jest to efekt miniaturyzacji i żyłowania elektroniki. Pewnych zjawisk fizycznych nie da się przeskoczyć.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Ja mogę tylko potwierdzić w moim G30 42" na liczniku 240h tzw. bzyczenie da się usłyszeć dopiero po zbliżeniu ucha do górnej krawędzi obudowy przy wyłączonym głosie czyli ustawienia i pozycja nie często stosowane przy oglądaniu TV :) słychać to mniej więcej w okolicach środka ramki.

W nocy jak nic się nie dzieje może 40-50cm przed górną krawędzią da się coś usłyszeć w żaden sposób to nie przeszkadza.

Zapytam jeszcze raz w tym wątku, czy któryś z szanownych forumowiczów wie jak spowodować by G30 wyłączał się szybciej w przypadku braku sygnału z dekodera np. po 15 min a nie po 2h przy nie robieniu żadnych operacji?!

Chodzi mi o tą biała ramkę na czarnym tle z czerwonym napisem "brak sygnału" no śliczna do wypalenia jak latorośl tylko dekodrer wyłączy bez TV :)

Albo jak wejść w tryb monitora wł/wył niebeskie tło?
 
Ostatnia edycja:

artuszko

New member
Witam,

Mam informację dla tych, którzy mają problem z G30 z buczeniem. W moim wypadku buczenie było słyszalne z 4-5 metrów od telewizora, więc myślę, że nie jestem przeczulony pod tym względem. Po kilku miesiącach buczenie było nie do wytrzymania, zwłaszcza przy jasnych scenach, więc postanowiłem zgłosić problem do serwisu. Czekałem ok. tygodnia, bo akurat nie mieli zasilacza i po tygodniu wymienili mi cały układ. Teraz jest cisza (wiadomo jak się przyłoży ucho to coś tam słychać ale przy normalnym oglądaniu jest cichutko), więc proponuję zgłosić sprawę, jeśli buczenie/bzyczenie jest uciążliwe przy oglądaniu tv.

Pozdrawiam
 

mabucz

New member
Witam,

więc proponuję zgłosić sprawę, jeśli buczenie/bzyczenie jest uciążliwe przy oglądaniu tv.

Pozdrawiam

Hej, mam niestety ten sam problem. Często oglądam mój P42G30 cicho (dziecko śpi, lub w ogóle z wyłączonym głosem - np. mecze) i wtedy buczenie jest trudne do zaakceptowania nawet z 3 metrów. Czy możesz powiedzieć, jak wyglądało to zgłoszenie? Czy zabrali Ci TV na ten tydzień, czy naprawili na miejscu?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
nie buczy! kupić słuchawki i po sprawie :)))

Proponuję bo większość nadwrażliwych forumowiczów podaje najczęściej warunki otoczenia.: wieczór, prawie "nieme kino", śpiący domownicy etc. etc.

Rozwiązanie tego problemu wieczorem (w nocy) jest proste. Należy sobie sprawić słuchawki, dla dwóch osób dwie pary + rozgałęziacz sygnału... koszt niewielki chyba że ktoś chce radiowe ja mam zwykłe na 5m kablu z regulacją głośności Philipsa (polecam zakrywające całe ucho :)

Zapewniam że doznania przy filmach dla nie posiadających kina domowego są spore na plus i zero słyszalnego buczenia w założonych słuchawkach plus 100% spokojny sen pozostałych domowników :)

Poza tym G30 ma regulację siły dzwięku tylko na słuchawki na pilocie można wyciszyć głośniki TV!

Super sprawa! :)

Kolegę namówiłem ostatnio też na G30 i jego też nie buczy :) w dzień trudno usłyszeć jak słyszysz to dzwoń do serwisu niech wymienią zasilacz :)
 
Ostatnia edycja:

EndriuFaken

New member
Witam ! Mam G30 dopiero od 3 dni (42cale) i muszę się przyznać że z pewnym niepokojem czekałem na dostawę sprzętu bo o jego buczeniu(bzyczeniu) poczytałem już po zamówieniu go... ale na szczęście jest OK. Znaczy słychać pracę zasilacza ale jak się pochylę z tyłu i w chwili gdy ekran wyświetla dużo jasnego obrazu bo więcej mocy wtedy potrzebuje. Sprawdziłem w środku nocy w całkowitej ciszy gdy słyszałem nawet bulgotanie we własnym brzuchu... nie słychać buczenia nawet 0,5 m od ekranu ale z tyłu już troszkę słychać. Czyli reasumując : mój nie buczy/bzyczy . Reszta jest rewelacyjna.
 

numion

New member
Każda plazma buczy/bzyczy bo tak działa. Jednak te dźwięki są bardzo ciche i mają taką częstotliwość, że normalny człowiek ich prawie nie słyszy. Jeśli ktoś jednak dokładnie wszystko słyszy to z czasem i tak się przyzwyczai jak do odgłosu lodówki. Zaraz po zakupie ma się ochotę za okno wyrzucić a z czasem nawet nie wiemy kiedy się włącza. Ja owszem trochę słyszę bzyczenie ale tylko w konkretnych odległościach od TV i w konkretnych miejscach w pokoju jednak w żadnym stopniu nie przeszkadza mi to w normalnym użytkowaniu TV.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Każda plazma buczy/bzyczy bo tak działa. Jednak te dźwięki są bardzo ciche i mają taką częstotliwość, że normalny człowiek ich prawie nie słyszy.

Tak każda buczy tylko wiekszość jest niesłyszalna z pozycji widza. Tegoroczne Panasonici to przegięcie, tak jak to było z Samsungami w zeszłym roku. Ciekawe co bedzie w tym... oprócz super nowych nikomu niepotrzebnych udziwnień 3D.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Dlaczego akurat tegoroczne?Z tego samego powodu pozbyłem się swego czasu G10,tyle że tamten bzyczał nieporównywalnie głośniej.
 

artuszko

New member
Hej, mam niestety ten sam problem. Często oglądam mój P42G30 cicho (dziecko śpi, lub w ogóle z wyłączonym głosem - np. mecze) i wtedy buczenie jest trudne do zaakceptowania nawet z 3 metrów. Czy możesz powiedzieć, jak wyglądało to zgłoszenie? Czy zabrali Ci TV na ten tydzień, czy naprawili na miejscu?

Zadzwoniłem na serwis Panasonica, a potem to już był kontakt ze strony konkretnego serwisu z miasta, na miejscu wymienili zasilacz i po sprawie, moim zdaniem niektóre modele na początku miały z tym problem, teraz już się z tym uporali. Nie wiem jak to słychać w Twoim wypadku, u mnie z głosem z odległości 4,5 metrów filmu nie dało się obejrzeć.
 

tomek_73

New member
Ja użytkuję swoją 50G30E od ponad 2 miesięcy i tak jak pisałem na poczatku - słychać przede wszytkim szum(buczenie) wentylatorów, ale to jest cos co po kilku dniach traktujemy jako szum tła i sie do tego przyzwyczajamy bardziej niż dzwięków lodówki :)
 

mleni

New member
Mój w ogóle nie bzyczy od wtorku posiadam plazmę, jedno zauważyłem że był już wgrany nowy soft czyli już z świeżej produkcji wyszły egzemplarze to oznacza że panasonic poprawił jakość i na pewno wiedzą o co chodzi.
 
Do góry