Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

JackS.

New member
Bez reklam
A to nie jest tak, ze wystarczy wlozyc optyk w oba gniazda i ustawic ampli, zeby ten sygnal czytal?
No właśnie nie.
Gdy kabel optyczny łączy nboxa z amplitunerem dźwięk jest, gdy wypnę go z nboxa i połączę z wyjściem SPDIF telewizora dźwięku nie ma.

W opisie funkcji "Wybór SPDIF" w instrukcji (str. 30) jest dopisek:
tryb DVB, Wideo sieciowe lub Wideo (czyli odtwarzanie z karty SD, pen drive'a lub dysku USB).

A jak wybrać SPDIF jako wyjście dźwięku, gdy źródłem sygnału jest wejście HDMI?
 
Ostatnia edycja:

cezaryece

Member
No to są już jakieś jaja.
Od miesiąca próbuje się zdecydować na jakąś plazmę i gdy w końcu jestem na rozdrożu między tylko dwoma modelami (Sam 50B850 i Pan 50G20) okazuje się, że mój faworyt ma, niekoniecznie pożądaną, cechę jakiejś automatycznej zmiany jasności obrazu (podobnie jak Samsungi B5xx).
Czy zawsze producenci muszą coś zepsuć poprawiając inne rzeczy i uszczęśliwiać użytkowników na siłę jakimiś dziwnie działającymi automatami?
 

yaneq

New member
Bez reklam
faktycznie tv zmienia jasność. na ciemnych scenach wręcz to mnie czasami wkurza. nie widzę możliwości wyłączenia tego w opcjach i nie ma to nic wspólnego z trybem eco. w każdym bądź razie to jego trzecia zaobserwowana wada (jak dla mnie). czyli tak:

czerń w jasnym pomieszeniu
ifc
zmienna jasność

to trzy wady jak dla mnie, zwykłego użytkownika. reszta w samych superlatywach!
 

maciek_m1

New member
BARDZO bym prosil o ten test dzisiaj, bo juz prawie kupilem ten TV.:hmm:


jeśli test Kikiego ma ci pomóc w podjęciu decyzji
to w spokoju ducha już możesz sobie odpuścić G20




Po krótkim użytkowaniu TX-P50G20 mam takie spostrzeżenie- obraz zmienia swoją ostrość(jasność) automatycznie (widoczne jest to w szczególności na ciemnych scenach) szczególnie po zmianie ujęcia (np. dziś podczas oglądania pacyfik na HBO w ciemych ujęciach, chwile było jasno poźniej obraz robił się ciemniejszy- chyba nie mam aż tak wyczulonego oka:) (czy jest to jakaś funkcja (próbowałem rózne ustawienia) w tym tv, czy tak ma być?). Ogólnie wrażenie po pierwszych dniach świetne. Oczywiście wyłączyłem IFC bo dla mnie przy tej funkcji obraz wygląda jakby był w przyspieszeniu.



absolutnie nie dostrzegam tego zjawiska w modelu 42"
 
Ostatnia edycja:

radecki

New member
jeśli test Kikiego ma ci pomóc w podjęciu decyzji
to w spokoju ducha już możesz sobie odpuścić G20


absolutnie nie dostrzegam tego zjawiska w modelu 42"

witam,
ja również nie dostrzegam żadnych zmian jasności w ciemnych scenach na moim modelu GW20 42''
tryb eco mam wł. tak jak i oszcz. energii
 

radecki

New member
Pstryknij parę fotek po ciemku podelektujemy się tym miodziem THX:bober:wrzuta PDP:lol:

witam,
nie wiem na ile ci to pomoże, żaden ze mnie fotograf:) sprzęt też taki sobie w ciemnym pomieszczeniu bez lampy ale zrobiłem parę fotek na THX..zresztą ocenisz sam
pozdr.
 

Attachments

  • DSC08145.jpg
    DSC08145.jpg
    117,7 KB · Wyś: 227
  • DSC08130.jpg
    DSC08130.jpg
    216,1 KB · Wyś: 132
  • DSC08148.jpg
    DSC08148.jpg
    140,9 KB · Wyś: 127
  • DSC08147.jpg
    DSC08147.jpg
    129,9 KB · Wyś: 122
  • DSC08152.jpg
    DSC08152.jpg
    163,4 KB · Wyś: 118
  • DSC08154.jpg
    DSC08154.jpg
    252,2 KB · Wyś: 136

Forest27

New member
czy tu nikt naprawdę nie bawił się jeszcze tym wifi ?

co do pionowych białych pasów przy formacie 4:3
w modelach S można to było zmieniać w ustawieniach wyświetlania
miało to nazwę "panel boczny"
tyle ze producent zaleca by ustawione było na max
czyli najjaśniejsze (chodzi pewnie o równomierne wypalanie)
 

Rivam

New member
co do pionowych białych pasów przy formacie 4:3
w modelach S można to było zmieniać w ustawieniach wyświetlania
miało to nazwę "panel boczny"
tyle ze producent zaleca by ustawione było na max
czyli najjaśniejsze (chodzi pewnie o równomierne wypalanie)

A u mnie jakbym nie ustawiał różnych opcji przy tym "panel boczny", to i tak mam cały czas czarne pasy, a powinny zmienić się chyba na szare...
 

elcede

New member
Google Tłumacz

-> tabelka:

utrzymanie poziomu Black: Stabilny w [Cinema], [THX] i [Professional trybów]

Czyli na to wychodzi ze jednak przy tych ustawieniach czern sie nie zmienia :) wiec nie jest tak zle, ja u siebie jeszcze nie sprawdzalem, bo nie zauwazylem takich rzeczy, co prawda najlepiej mi sie oglada w trybie THX jesli chodzi o film (a glownie do filmow kupilem ten tv, bo na telewizje czasu brak :p i jakos nie bardzo ochota jest, dekoder z telekomunikacji stoi juz rok :p ).
Jutro wpadnie kolega z PS3 to beda dalsze testy :)
A mam pytanko jeszcze, bo gdzies na w jednym tescie czytalem o tym tv i byly podane ustawienia po kalibracji, czy takie ustawienia mozna spokojnie u siebie zrobic (ten sam model tv) czy to powinno sie kalibrowac w danym pomieszczeniu i moze byc ze kazdy panel nawet tego modelu ustawia sie innaczej?
 

robiegan

New member
Widzę, że już kilka osób z forum ma modele GW20. Czy ktoś z was ma je podłączone do satelity (Cyfra, Polsat, N) jak działa tuner wewnętrzny, czy spoko wyświetla kanały HD. Dajcie znać czy warto dołożyć kasę na GW20 czy lepiej kupić G20 i zostać przy zewnętrznym dekoderze?!
 

radecki

New member
Widzę, że już kilka osób z forum ma modele GW20. Czy ktoś z was ma je podłączone do satelity (Cyfra, Polsat, N) jak działa tuner wewnętrzny, czy spoko wyświetla kanały HD. Dajcie znać czy warto dołożyć kasę na GW20 czy lepiej kupić G20 i zostać przy zewnętrznym dekoderze?!

witaj
sadzę, że niewielu posiadaczy tego modelu może ci odpowiedzieć na to pytanie..sam bym juz chciał to wiedzieć..narazie pozostaje mi opierać sie jedynie na niem. teście GW20

Google Tłumacz

ale właśnie ten test utwierdził mnie w przekonaniu, że pozbędę sie dodatkowego zew. dekodera i dodatk. pilota. Ten własnie model jest poprostu stworzony do instalacji sat...ma dekoder DVB-S/S2, kieszeń na moduł CI+ . Jedyne co spędza mi sen z powiek to kwestia zabezp. anteny przed wyładowaniami atmosferycznymi..Czy ktoś z was miał juz jakies doświadczenia ze spalonym dekoderem w instalacji sat..w tym przypadku byłby to spalony tv:twisted: lub też może mnie uspokoić, że taka instalacja jest calkowicie bezpieczna..
pozdr.
 

emill

New member
zaktualizowali dane na polskiej stronie i widzę, że: Zintegrowany tuner PAL-B/G/H, -I, -D/K, SECAM-B/G, -D/K, L/L‘, DVB-T, DVB-T (H.264), DVB-S/S2 (H.264), DVB-C (H.264) czyli ma wszystkie tunery jak GW?
 

robiegan

New member
Czyli modele G20 również mają tuner sat. czy to tylko takie ogólne dane, a modele GW20 jako jedyne są wyposażone w DVB-s.
Czy jak kupię model GW20 to ma on menu w języku PL.
 

maciek_m1

New member
A u mnie jakbym nie ustawiał różnych opcji przy tym "panel boczny", to i tak mam cały czas czarne pasy, a powinny zmienić się chyba na szare...

wejdź w Menu -> Konfiguracja -> Ustawienia wyświetlania -> Panel boczny
i za pomocą strzałek < > ustaw sobie poziom szarości albo czarny

(najlepiej w ustawieniu tryby pokazującym pasy - 14:9, 4:2)
 

radecki

New member
Czyli modele G20 również mają tuner sat. czy to tylko takie ogólne dane, a modele GW20 jako jedyne są wyposażone w DVB-s.
Czy jak kupię model GW20 to ma on menu w języku PL.

Witam
Myśle, że to są tylko ogólne dane.Widziałem G20 od tyłu i nie ma on wyjścia tunera sat. Rrozmawiałem też z kimś z panasonic polska i potwierdził, że tylko model GW ma taka opcję. Menu jest w 25 językach w tym w polskim.
pozdr.
 
Do góry