Xiaomi Mi Box 4K

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak to wątek o 4K w który większość ostatnich postów jest o S.
Także wybacz prawdopodobieństwo że pyta o S jest 99,99999%, bo starej po prostu nie ma w sprzedaży i tyle.
 

marioking

Member
No dokładnie myśle o "S" w końcu ma w nazwie 4k.... I myślałem ze ten wątek się odnosi do obu... zresztą na wstepię z tych paru "recek" yt to było tylko i przewijało się nowa, lepsza wersja etc... Nic o niedostkach czy ułomnościach ;)

Niestety zaczynałem rozważania od fire stick 4k ale zniecheciło mnie ponoc mulenie z racji na 1gb ramu i brak normalnego usb do podłaćzenia dysku... podobnie wykluczyłem roku...chromecasta... własnie takie 6tb zaskoczy? i tu się koncza wszelkie sensowne propozycje na box 4k <300zł... a nie jestem przekonany do dune czy innych sprzetów "wysokich lotów"... bo one szybko sie dezaktulizuja a nie wnosza aż takiej jakości, szczególnie adekwatnie do ceny... łartwiej za rok odstawis takiego "s" do szafki albo wywieżć na działke i kupic coś nowocześniejszego.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ale dune i inne nie mają licencji netflixa. To głównie playery plików.
Masz opcję***pośrednią apple tv 4k najnowsza generacja do kupienia jak sie poszuka za 500-600zł wady?
brak usb
youtube 4k w drodze w tvos 14 która ma wyjść już niedługo.
dość mało apek
zalety?
świetny obraz
netflix atmos/dolby vision
itunes wypożyczalnia filmów z bardzo dobrą jakością obrazu.


Kolejna opcja to nvidia shield tv 2019 najbardziej uniwersalny i wszechstronny wybór lecz brak w nim youtube z hdr, swoją drogą po co ci ten hdr w youtube?
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
no mnie cena zniechecała od poczatku to nie wnikałem w specyfikacje dune etc... no to dobrze ze od razu skreśliłem.

Apple no-way... gardzę tą marką... może gdyby idealnie spełniała moje wymagania ale nie spełnia ani technicznie ani cenowo... a chce 4k hdr bo skoro mam ten sprzet to kurcze jestem ciekaw by to jednak móc sprawdzić... ale tak czy siak najmniej słabo wygląda mi box s 4k i na nim poprzestane bo aktualnie raczej nie ma co spodziewać się czegoś lepszego. i zreszta jest też najtanszy w cąłej tej plejadzie...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Czy można sterować apką Mi Box S i szukać bez włączania tv , stacje radiowe internetowe lub zmieniać pliki z USB ?
 

radioaktywny

New member
Uwaga!

Wyszła aktualizacja do Android TV 9.0 dla Xiaomi Mi Box 4k (nie S). Ostrożnie z aktualizacją bo wycina dźwięk DTS HD MA i Dolby Digital True HD. Jak ktoś nie potrzebuje tych formatów to OK, a jak są potrzebne to warto zablokować instalacje nowego softu.

Pozdr. r.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie jaki HUB USB 3.0 z 3 wyjściami USB 3.0 i LAN 1 gigabit polecacie??
najlepiej aby miał oddzielny zasilacz bo pewnie jak podłaczy się 2 a nawet 3 dyski po USB to za mało prądu będą dostawały podejrzewam i tylko1 może działać

Co używacie?
 

Bulas4

New member
Panowie, zastanawiam się nad kupnem, ale wcześniej mam kilka pytań:
1. Czy polecilibyście coś innego (tylko proszę nie pisać o nvidia shield), czy mi box s w tej cenie wydaje się najlepszy?
2. Rozumiem, że nie instalować najnowszej aktualizacji, ale co za tym idzie zostawić system wgrany fabrycznie, czy warto zainstalować jakąś wcześniejszą aktualizację, jeśli tak to jaką i skąd pobrać?
3. Czy ktoś korzysta z aplikacji Canal + Telewizja przez lnternet i jak się sprawuje na tym box'ie? W zasadzie to jedyny powód, dla którego chcę kupić to urządzenie (wątpię, aby aplikacja pojawiła się na moim Samsungu F6400).
Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Z nowych Xiaomi dostępny jest tylko MiBox S. Na nim możesz zainstalować aktualizacje bo on fabrycznie już jest wykastrowany z gęstego dźwięku HD i obsługi pilota na podczerwień.
Jak kupisz gdzieś używany MiBox 4k to dobrze by było aby nie miał androida 9.
 

qrko

New member
Jak to jest z tym atmosem? Mam boxa 4k z andkiem 8 i netflix nigdy nie pokazywal atmosa ani dolby vision. Max to zwykly hdr i 5.1. Kodi natomiast po ustawieniu passthrough normalnie puszczalo atmosa na soundbar. Czyli jak zaktualizuje to kodi rowniez straci możliwość odtworzenia atmosa?
 

gutoslaw

New member
Obsługiwać może nie obsługuje, ale passthrough się chyba charakteryzuje tym, że tylko "przelatuje" więc jako tako urządzenie nie musi umieć sobie z nim radzić, przynajmniej tak to rozumiem.

LG B9 + JBL 9.1 + MiBox4k - odpalam na Kodi film z Atmosem i soundbar poprawnie wyświetla "Dolby Atmos True HD", więc na 100% dostaje taki właśnie dźwięk, nic go nie przycina po drodze.

Nie chciał bym utracić tej funkcjonalności.
 
Do góry