Xiaomi Mi Box 4K

maximus600

New member
Txt roku. Nie aktualizował ale apeluje ...

Jak byś czytał mój wątek wczesniej to byś wiedział że na pierwszym boxie postawiłem ATV9 i stąd
napisałem, że to ATV9 to klęska bo faktycznie działa znacznie gorzej niż 8.1. ATV9 do tego stopnia
mnie wkurzało, że poszedłem kupić drugiego boxa i tego już nie aktualizuję i dalej podtrzymuję twierdzenie,zę na ATV 8.1 działa znacznie lepiej niż na nowszej wersji. pozdrawiam
 

maximus600

New member
Koledzy a czy nie wiecie jak MiBoxem sterować zdalnie za pomocą pulpitu zdalnego? Zainstalowałem AnyDesk i jak box jest wyłączony pilotem to nie można go wybudzić. Z kolei jak włącze boxa pilotem to zdalnie otrzymuję podgląd tego co jest na ekranie ale w żaden sposób nie mogę sterować boxem. Nie reaguje na żadne polecenia. Czy znacie jakiś program którym będę mógł sterować boxem zdalnie z komputera bez żadnych problemów?. pozdrawiam
 

norekm

New member
Witam,
Czy na mi boxie s zaktualizowanym do andka 9 dyski zewnętrzne sformatowane w ntfs działają normalnie?
Pytam,ponieważ w moim przypadku dysk jest widoczny,pliki również natomiast mam problem z odtworzeniem filmów.
 

radioaktywny

New member
Koledzy a czy nie wiecie jak MiBoxem sterować zdalnie za pomocą pulpitu zdalnego? Zainstalowałem AnyDesk i jak box jest wyłączony pilotem to nie można go wybudzić. Z kolei jak włącze boxa pilotem to zdalnie otrzymuję podgląd tego co jest na ekranie ale w żaden sposób nie mogę sterować boxem. Nie reaguje na żadne polecenia. Czy znacie jakiś program którym będę mógł sterować boxem zdalnie z komputera bez żadnych problemów?. pozdrawiam

TeamViewer?
 

karoiz

New member
Jeśli chodzi o podłączenie do internetu mi box'a to chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość podłączenia go do internetu nie za pośrednictwem wifi ani (adaptera USB-Rj45) a poprzez złącze HDMI z TV który jest podłączony do internetu? TV w miarę nowy Samsung UE50RU7472U. Ponoć w HDMI jest taka opcja pytanie czy samsung i mi box to wspiera?


Teoretycznie ponoć od HDMI 1.4 zamiast:


main-qimg-2347345cc07affd2f1866e2792681eb9-c



Można zrobić:


main-qimg-7474f491b7783e83ea1553eb6bd8da94-c
 

rafmik

Member
Czy macie w apce Youtube podgląd obrazu przy przewijaniu filmu? U mnie od kilku dni nie ma :( Chodzi mi o ten mały podgląd klatki przy przewijaniu.

Zaktualizowałem apkę YT, ale to nie nic nie dało
 

robertoos188

New member
Mi box s - mikro przycięcia podczas odwarzania

Witam, wszystkich, otóż mam problem z mi boxem s, gdy odwarzam jakiś film przez mxplayer, kodi , to widać że są mikro przycięcia obrazu, obraz nie jest płynny tak jak powinien być , np jak oglądam ten sam film na telewizorze samsung ( wbudowany odtwarzacz, smart ) to jest elegancko, żadnych przycięć, obraz płynny, bez żadnych zastrzeżeń, a na mi boxie są mikro przycięcia, specjalnie kupiłem dobrej jakości kabel hdmi 2.0 i to samo, może trzeba coś poustawiać w ustawieniach? jak myślicie?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam, wszystkich, otóż mam problem z mi boxem s, gdy odwarzam jakiś film przez mxplayer, kodi , to widać że są mikro przycięcia obrazu, obraz nie jest płynny tak jak powinien być , np jak oglądam ten sam film na telewizorze samsung ( wbudowany odtwarzacz, smart ) to jest elegancko, żadnych przycięć, obraz płynny, bez żadnych zastrzeżeń, a na mi boxie są mikro przycięcia, specjalnie kupiłem dobrej jakości kabel hdmi 2.0 i to samo, może trzeba coś poustawiać w ustawieniach? jak myślicie?

Rozwiązanie 1: Zrobić restart (ponowne uruchomienie - przytrzymaj górny przycisk na pilocie) Mi Boxa. Jak nie pomoże to zmienić częstotliwość odświeżania w ustawieniach obrazu w menu Mi Boxa na zgodną z FPS filmu. Jak nie pomoże to kupić Nvidię Shield TV.
Kabel HDMI nie ma tu nic do rzeczy.
 

stev

New member
muzyka z Pc-ta na tv boxa

szukam rozwiązania od godziny i bez powodzenia. Czy w prosty sposób można wysłać muzykę z laptopa w postaci mp3 lub flac (windows 10) na miboxa? Tak żeby za każdym razem kiedy chcę posłuchać muzyki nie musiał uruchamiać tv. W planach mam postawić NAS-a ale to nie rozwiązuje problemu z koniecznością włączenia TV a laptop zazwyczaj włączony chodzi.
 
Ostatnia edycja:

marikak97

Member
Zamówiłem mi box S ,czy na dzień dzisiejszy warto to urządzenie kupic czy straciłem kasę ,może lepiej było wydać 2X więcej i kupić NS ,bo jak czytam to jest tyle samo nie zadowolonych co i zadowolonych,czy może są to tylko problemy z poprawną konfiguracja sprzetu? Ci co nie ogarniają to narzekaja .Prosze o opinie.
 

rafmik

Member
Jak Wasze odczucia po aktualizacji boxa do ATV 9.0? Działa wszystko ok, jakieś błędy?

U siebie na razie ignoruje tą aktualizację i mam ATV 8.1 i się zastawiam, czy po tych dwóch miesiącach do wydania ATV9 już może aktualizacje robić, czy lepiej nie?
Jakie są Wasze opinie?
 

sebczak

New member
Ja jestem zadowolony, działa wszystko z czego korzystam: Netflix, Youtube, Ipla, Player, HBO GO, TVP VOD, CDA, WP Pilot, Horizon TV. Ok 2 tygodnie temu udostępniono kolejną stabilną wersję - kompilacja 2604, wersja zabezpieczeń 5.03.2020
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
NOVA jest bardzo fajna. Testowałem zarówno na shieldzie i mi boxie. Ale na mi boxie zauważyłem kilka niedociągnięć związanych z ta funkcją. Dlatego jak konfigurowałem tego boxa dla rodziców, to nie włączałem tej funkcji.

Czasem potrafił się zgubić i zostać na określonym refresh rate jaki zmienił do filmu. I tak zostawało już w menu.
I przy tej funkcji coś się czasem działo z wielkością obrazu. W sensie miałem ustawione na 100%. Obraz potrafił przy przełączaniu się trochę powiększyć, wiec ucinali krawędzie. No to przestawiałem w ustawieniach na 92%. Przez jakiś czas było dobrze, ale potem obraz wracał do pierwotnej wielkości. Wiec pojawiały się czarne ramki wokół obrazu i znów na 100%.

Na shieldzie wszystko ok.
 

rafmik

Member
Korzysta ktoś z Was z Mi Boxa i głośnika Google Home?
U mnie jest loteria w wybudzaniem Mi Boxa komenda głosową - typu zadziała raz na dziesięć prób :(

Inne urządzenia w domu, głośnik obsługuje poprawnie (Xbox One X, mini wieża Denona, zapalanie/gaszenie światła itd) tylko z Mi Boxem mam problem :(
Nie działają tez bardziej złożone komendy typu "uruchom TV, włącz Netflixa" (mi box mam w google home oznaczonego jako "TV").

Ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli ktoś jeszcze nie zainstalował Android 9 to niech tego nie robi.
Niech zostanie przy 8.1.
Ja zainstalowałem 9 i pogorszył się obraz 4k z Netfliksa.
Różnica widoczna na ekranie 116" .Obraz z projektora OPTOMA UHD 350X.
 
Do góry