Xiaomi Mi Box 4K

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy ten Canal + Box 4K ma wsparcie NETFLIXA (działa w 4K) ?

Ten ww. Mecool na papierze ładnie wygląda ale NETFLIX'a nie da sie nawet zainstalować (komunikat o braku kompatybilności). Nawet jakby się udało to obejść, to będzie działał max w rozdzielczości SD.
 

rafmik

Member
Po aktualizacji do Androida 9 zauważyłem jeszcze jednego bug'a.
Box się dłużej wybudza, kiedyś następowało to natychmiastowo, teraz po naciśnięciu power na pilocie trzeba poczekać z 5-6 sekund.
Bardzo żałuję, że zaktualizowałem MiBoxa do Androida 9 :(


Jak ktoś ma Mi Box S z zainstalowanym Androidem 8.1 to POD ŻANYM POZOREM GO NIE AKTUALIZUJCIE.

Android 9 na tym boxie jest pełny niedoróbek.
 

rafmik

Member
Mam problem na swoim Mi Box 4s - zaktualizowałem dzisiaj Kodi do wersji 19 i pojawił się problem z odtwarzaniem plików po DLNA - kręci się kółeczko i tyle :/ Nigdy czegoś takiego nie miałem.

Jak jest u Was?

Odpaliłem VLC i tutaj wszystko działa.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak, jak na Windows, czyli odinstalowanie obecnej wersji i instalacja poprzedniej z pliku apk (nie ze sklepu) + wyłączenie aktualizacji.
 

przemo.

New member
Mądrzy ludzie poradźcie. Mam mibox 4K z najnowszym update. Po instalacji zrobiłem factory mode, żeby wszystko smigało. I problem polega na tym, że jak go włączę i chcę cokolwiek odtworzyć np. Netflix, Kodi, Player to po odpaleniu zacina się i muszę boxa zrestartować. PO restacie już pięknie działa.
I tak mam za każdym razem ...
Co zrobić, żeby działał jak powinien?
Pozdrawiam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mądrzy ludzie poradźcie. Mam mibox 4K z najnowszym update. Po instalacji zrobiłem factory mode, żeby wszystko smigało. I problem polega na tym, że jak go włączę i chcę cokolwiek odtworzyć np. Netflix, Kodi, Player to po odpaleniu zacina się i muszę boxa zrestartować. PO restacie już pięknie działa.
I tak mam za każdym razem ...
Co zrobić, żeby działał jak powinien?
Pozdrawiam

Zrób pełny reset (full wipe w recovery mode - koniecznie z kasowaniem cache partycji) a nie przywrócenie do ustawień fabr. z menu, które nic nie daje. Oczywiście, nie gwarantuję, że problem stabilności zostanie całkowicie naprawiony, bo słabego sprzętu + dziur w systemie nie naprawi ale warto jednak go zrobić. Jakieś przyśpieszenie i ogólną poprawę powinieneś zauważyć, zwłaszcza jak nigdy go nie robiłeś.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Rafmik pisał wcześniej, że ma Mi Box 4s, tylko że do niego nie wyszła ostatnio żadna aktualizacja.
 

orte

New member
Rafmik ma najwidoczniej MiBox 3 (4K).
Jak piszący nie zaczną ich rozróżniać, to się ciężko będzie dogadać później.

MiBox 3 (4K) czyli pod spodem urządzenia jest napisane MODEL: MDZ-16-AB
MiBox 4 (4S) -> MODEL: MDZ-22-AB

Co do softu, to Build 3420, wersja dla betatesterów i MDZ-16-AB
Reszta opisu też się zgadza, mam tą samą wersję u siebie.

Dla 4S jest Build 3409 ostatni, to jest wersja oficjalna, nie beta.
 

Attachments

  • IMG_20210317_170847.jpg
    IMG_20210317_170847.jpg
    19,5 KB · Wyś: 47
  • IMG_20210317_170743.jpg
    IMG_20210317_170743.jpg
    31,4 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:
Do góry