Xiaomi Mi Box 4K

orte

New member
Skrót myślowy ;)
Chodziło mi o problemy z wifi, mikrofonem w pilocie czy wybudzaniem.
Nie mam nic w gęstych formatach dźwięku, bo nie mam sprzętu który to odtworzy,
5.1 leci normalnie i po HDMI i po optyku. A wątpię by dodali licencję dla AMLogic.
U mnie menu dźwięk wygląda tak jak wcześniej, tzn tak jak na obrazku.

Edycja:

Dla chętnych się zaktualizować, proszę tu są linki dzięki chłopakom z XDA Dev.

Mi Box S - MDZ-22-AB
PI.3409 [RELEASE]
https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/414e9608ca8a685244e4ee15e8628c98d255e51b.zip

Mi Box 3 - MDZ-16-AB
PI.3420 [OTA2 BETA0]
https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/11aec6d60ea2f9d5cb5de9c8fe694a8f056e6497.zip

Mi TV Stick - MDZ-24-AA
PI.998 - Feb 23 2021 - Security Jan 2021
https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/cd1c1ae76232925c498e92fc9399aed4efa91377.zip
 

Attachments

  • IMG_20210405_192121.jpg
    IMG_20210405_192121.jpg
    30 KB · Wyś: 57
Ostatnia edycja:

gutoslaw

New member
Widać kolejne poprawki wrzucają tylko tym którzy zdecydowali się na przesiadkę na Androida 9 gdy ten był oficjalnie udostępniany. Ja aktualizacje pomijałem i pomijałem aż w końcu znikła mi z menu i teraz nic nie znajduje. Pewnie to efekt narzekań na oficjalnych forach za wciskanie nowszej ale dużo bardziej okrojonej wersji.

Raczej nie ma co liczyć na powrót Atmosa i DTS HD MA w A9 bo to podobno kwestie licencyjne ale dla pewności miło by było jak by ktoś sprawdzał :)
 

deusexe

Member
Czy warto teraz kupić i którego Mi BOXa żeby działał Netflix płynnie 4K i Atmos, i dodatkowo w KODI DTS HD_MA oraz HDR? Kupiłem właśnie Canal + BOXa 4K i muszę oddać bo nie ma tych funkcji...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy warto teraz kupić i którego Mi BOXa żeby działał Netflix płynnie 4K i Atmos, i dodatkowo w KODI DTS HD_MA oraz HDR? Kupiłem właśnie Canal + BOXa 4K i muszę oddać bo nie ma tych funkcji...

Mi BOX to najniższa półka sprzętowa i liczne problemy softwareowe. Efekt jest taki, że ledwo to działa i w dodatku niestabilnie. Lepszym wyborem będzie już zakup dekodera Canal+.
 

emer

Member
Bez reklam
Mi BOX to najniższa półka sprzętowa i liczne problemy softwareowe. Efekt jest taki, że ledwo to działa i w dodatku niestabilnie. Lepszym wyborem będzie już zakup dekodera Canal+.
sorki, ale to nieprawda - Mi Box to najlepsza alternatywa cena/jakość dla certyfikowanych Netflixa, HBO Go, Amazon prime. Nic nie zwiesza się, wszystko płynnie działa.
Kiedyś, przed kolejnymi uaktualnieniami były problemy - teraz nie :)
 

andyd970

Member
@Robik99 .No właśnie byłem zdziwiony że go polecasz bo kolega któremu go poleciles pytał o taki box którym obsluzy DTS HD master!Też miałem kupić tego chromecasta 4 ale jak okazalo się że nie łyka DTS w żadnej postaci i do tego brak obsługi Dolby True HD to zrezygnowlem.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
sorki, ale to nieprawda - Mi Box to najlepsza alternatywa cena/jakość dla certyfikowanych Netflixa, HBO Go, Amazon prime. Nic nie zwiesza się, wszystko płynnie działa.
Kiedyś, przed kolejnymi uaktualnieniami były problemy - teraz nie :)

Mam na co dzień Mi BOXA, mam Nvidię Shield i przetestowałem w międzyczasie inne sprzęty.
Jak jesteś zadowolony z MiBoxa to znaczy, że poza włączeniem YT w stereo i FHD nie masz żadnych wymagań. Nawet na takim NETFLIXIE, Mi BOX S ma problemy z płynnością ruchu na co którymś materiale. Pomaga czasem jego resetowanie i inne zabiegi, które tylko potwierdzają, że ten stary sprzęt już ledwo zipie. Może ma dobry stosunek jakości do ceny ale nie ukrywajmy, to taniutka zabawka. Daje nam tyle ile kosztuje. Moim skromnym zdaniem, szkoda nerwów na niego.
A Tobie osobiście radzę, poużywaj coś bardziej współczesnego, z wyższej półki i potem spróbuj wrócić do Takiego Mi BOXA. Gwarantuję, że prędzej wyleci on za okno.
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Mam na codzień Mi BOXA, mam Nvidię Shield i przetestowałem w międzyczasie inne sprzęty.
Jak jesteś zadowolony z MiBoxa to znaczy, że poza włączeniem YT w stereo i FHD nie masz żadnych wymagań. Nawet na takim NETFLIXIE, Mi BOX S ma problemy z płynnością ruchu na co którymś materiale. Pomaga czasem jego resetowanie i inne zabiegi, które tylko potwierdzają, że ten stary sprzęt już ledwo zipie. Może ma dobry stosunek jakości do ceny ale nie ukrywajmy, to taniutka zabawka. Daje nam tyle ile kosztuje. Moim skromnym zdaniem, szkoda nerwów na niego.
A Tobie osobiście radzę, poużywaj coś bardziej współczesnego, z wyższej półki i potem spróbuj wrócić do Takiego Mi BOXA. Gwarantuję, że prędzej wyleci on za okno.

Mam shielda i Mi boxa, TV jaki widać.
Używam MiBoxa też w 4k (Netflix, HBO Go, YouTube 4k) - jest OK.
Jak Ci coś przycina, to zwróć uwagę na połączenia WiFi i uaktualnij boxa + resetowanie.
"tania zabawka" - na palcach jednej ręki można wymienić modele z certyfikowanym Netflix i tego typu appkami. I tylko shield i może najnowszy chromecast (nie wiem jak box od appla) jest lepszy od Mi Boxa.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam shielda i Mi boxa, TV jaki widać.
Używam MiBoxa też w 4k (Netflix, HBO Go, YouTube 4l) - jest OK.
Jak Ci coś przycina, to zwróć uwagę na połączenia WiFi i uaktualnij boxa + resetowanie.

Swojego czasu pisałem wykłady na temat Mi BOXa, m.in tu na forum. Jak chcesz, to poszukaj. Przerabiałem chyba wszystkie wersje oprogramowania, nawet nieoficjalne beta. Dlatego nie pisz mi o uaktualnianiu, bo nic nie jest w u mnie w domu bardziej aktualne niż firmaware w moich domowych sprzętach. FullWipe z poziomu recovery mode, trzeba w Mi Boxie robić praktycznie co chwilę, żeby ten wieszający się muł w ogóle chodził czy chciał się wybudzić z pilota następnego dnia.
Prawą jest, że Mi BOX już tyle razy doprowadził mnie do szewskiej pasji, że gdyby nie zamknięte okno, to już by dawno wylądował za nim. Od roku rzadko go włączam bo po każdym włączeniu nie da się go używać co najmniej bez restartu. Na forum MIUI Polska jest zalew informacji, jak to badziewie fatalnie chodzi. Nawet jak producent coś poprawi w aktualizacji (co się rzadko zdarza) to spieprzy coś innego.
Z boxów mam za to Nvidię Shield TV i dla odmiany, użytkowanie jej to sama przyjemność pod każdym względem.
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Tak naprawdę to jedynie Shield jest pełnoprawnym sprzętem który odtwarza prawie wszystko bo ma i dolby Vision i atmosa w Netflixie, obsluguje dolby True HD z Atmosem i DTS HD master nie wiem tylko jak w shieldzie jest z hdr10+ , reszcie tych boxow zawsze czegoś brakuje masakra.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z Mi Boxem nie można nawet głupich słuchawek Bluetooth używać, bo obraz zaczyna szarpać lub dzieją się inne cuda. BOX zachowuje się wtedy, jakby był przeciążony i nie wyrabiał się jedocześnie z obsługą obrazu i wysyłaniem dźwięku po BT. Ale czemu się dziwić, skoro w dniu jego premiery, która miała miejsce z 5 lat temu, już był to sprzęt z najniższej póki wydajnościowej (zajmował ostatnie miejsca w testach).
Oczywiście o jakichkolwiek kodekach BT niskostratnych możemy zapomnieć, więc tak czy siak, jakość dźwięku przez BT w MI Boxie jest podła.
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Z Mi Boxem nie można nawet głupich słuchawek Bluetooth używać, bo obraz zaczyna szarpać lub dzieją się inne cuda. BOX zachowuje się wtedy, jakby był przeciążony i nie wyrabiał się jedocześnie z obsługą obrazu i wysyłaniem dźwięku po BT. Ale czemu się dziwić, skoro w dniu jego premiery, która miała miejsce z 5 lat temu, już był to sprzęt z najniższej póki wydajnościowej (zajmował ostatnie miejsca w testach).
Oczywiście o jakichkolwiek kodekach BT niskostratnych możemy zapomnieć, więc tak czy siak, jakość dźwięku przez BT w MI Boxie jest podła.
jakoś nie mam ochoty czytać Twoich "wykładów" :D
Miałem do czynienia z kilkoma MiBoxami (kupiłem chyba gdzieś w sumie 5 sztuk dla rodziny i znajomych), owszem kiedyś przymulały, gubiły WiFi, trzeba było robić restarty, instalowałem beta z poziomu recovery (jak piszesz), ciągle musiałem od nowa instalować słuchawki BT bo nie łączyły się mimo sparowania.
Od jakiegoś czasu (od któregoś FW) Mi Boxy idealnie chodzą u mnie i znajomych i w rodzinie, więc skoro u jednych jest OK, a u innego nie OK, to masz felerny egzemplarz - ot co :)
Nie jest to sprzęt klasy shield, ale absolutnie nie jest tak jak piszesz. Wystarczy popatrzeć na ceny - kiedyś łatwo można było znaleźć gdzieś za 2 stówki, a teraz cena jest bliżej 3 stówek + jest ogromny popyt. Jakoś wątpie że tak beznadziejny sprzęt i "tanią zabawka" ludzie kupują kupują i kupują ... :D
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... to masz felerny egzemplarz - ot co :)
Wymieniałem w międzyczasie i w kolejnym egzemplarzu objawy były dokładnie te same.

Nie jest to sprzęt klasy shield, ale absolutnie nie jest tak jak piszesz. Wystarczy popatrzeć na ceny - kiedyś łatwo można było znaleźć gdzieś za 2 stówki, a teraz cena jest bliżej 3 stówek + jest ogromny popyt. ...
Trudno ocenić, jaki jest faktycznie popyt, ceny nieznacznie są wyższe ale ostatnio wszystko mocno poszło do góry.
 
Do góry