Xiaomi Mi Box 4K

marioking

Member
To jak to jest z tym dzwiękiem w mi box 4k? Sa lepsze kodeki w starej wersji czy nie? Bo własnie nabyłem używke i jest na niej android 8... by uniknac przypadkowej instalacji aktualizacji dopóki nie rozkminie tematu myślałem zapachać pamięć... tylko jest problem bo jest fabrycznie czysty i nie widze zadnego file managera... pendrive z file managerem wykrywa ale nic nie moge na niego "wejśc".... bez podłączenia do sieci nie moge nic zainstalować bo jak podłaćze to pewnie łyknie aktualizacje... Ktoś coś poradzi?
 

rafmik

Member
Mam MiBoxa 4S Z Androidem 8.1.0 - mam dostępną aktualizację (nie pisze niestety do jakiego Andka) - czy warto ją robić? Nie pojawiają się jakieś problemy z odświeżaniem obrazu, działaniem Kodi, Netflixem, HBO Go?
 

rafmik

Member
Zna ktoś może sposób, żeby na Mi Box S wymusić odświeżanie 24Hz w apce Netflixa? Żeby się samo ustawiało?

W Kodni nie ma z tym problemu, a jak to ogarnąć w apce Netflixa (wiem, że w samej aplikacji się nie da ustawić).

W sumie w boxie używam tylko 3 apek:
- YouTube - tutaj chce mieć 60Hz (tak mam domyślnie boxa ustawionego)
- Kodi - tutaj mam ustawione 24Hz i śmiga
- Netflix - tutaj jest 60Hz, a chce mieć 24Hz

Da się to jakoś zrobić?
 

rafmik

Member
Mam problem z Mi Box S - jak miałem go na Android 8.1 było z nim zero problemu. Zaktualizowałem całość do Androida 9 i niestety przy odtwarzaniu przez Kodi plików mkv po DLNA obraz jest lekko czerwony (|nienaturalna skóra ludzi"). Dodatkowo przy lepszych jakościowo plikach mkv (powyżej 30GB przy 1080p) obraz czasami skacze (pól sekundy, później znowu jest 2-3 minuty ok).
Wie ktoś jak to ugryźć? Na Androidzie 8.1 problemy nie istniały :(
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Albo czekasz aż Xiaomi wyda kolejną poprawkę, co może zająć im trochę czasu albo wracasz do ATV 8.1, co wymaga trochę zabawy. Opis tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/5...x-4k-mdz-16-ab/?do=findComment&comment=588223

Na razie możesz się ratować robiąc restart po każdym uruchomieniu (przytrzymaj przez kilka sekund włącznik na górze pilota - pojawi się opcja "uruchom ponownie". Powinno pomóc na część dolegliwości.
 

gather_pl

New member
Jestem zainteresowany kupnem tego boxa.

Jak działa HDMI-CEC w tym urządzeniu? Mam LG OLED B8, który obsługuje tę technologię. Czy w związku z tym będę mógł sterować pilotem od telewizora interfejsem boxa? Głównie zależy mi na sterowaniu za pomocą pilota od TV w aplikacji KODI.
 

SDman

Banned
Miałem i sprzedałem Mi obecnie warto kupić Canal+ Box 4K. Po typowych chińczykach tak zrobiłem.
Najlepsza aplikacja Canal+ na rynku, DRM info z poziomem L1, Dodatkowo LAN, lepszy procesor Amlogic S905X2, + tuner DVB-T.
Z minusów jeden port USB w ver. 3.0. ale tylko jeden.
HDMI-CEC działa w pełni jest w pełni konfigurowane ale czy będziesz sterował B8 nie wiem.
 

SDman

Banned
Oczywiście np. Tidal z telefonu bez aplikacji na nim działa. Ogólnie jest lepszym wyborem jest większy od Mi ale lekki i nie grzeje się.
 

SDman

Banned
Ładny i mocny sprzętowo tylko czy ma pełne certyfikacje. To czasami ważniejsze jest od "hiper bebechów". Canal+ Box 4K jest nawet na stronie
HBo Go jako certyfikowany, a i jeszcze jedno nie wiem czy zadziała na kolejne 2 miesiące za darmo pełen pakiet o wartości 135PLN po pierwszym miesiącu za free. Przekonam się dopiero 6lutego.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Netflixa tam nie ma w 4K ale zawsze można przełączyć na netflixa z telewizora.Mimo wszystko jeśli ktoś szuka boxa z androidem to jest to bardzo dobry sprzęt
 

SDman

Banned
Canal + Box 4K to wspomaganie dla nowoczesnych odbiorników 4K spoza "wielkiej trójki" systemów:
Android, Tizen, WebOs.
Braki aplikacji (lub w złej jakości) jak HB0 Go, Canal+, Player w innych systemach zapewni w najwyższej dostępnej jakości.
Oczywiście przedłuża życie starym odbiornikom FHD, tak jak u mnie.
PDP 50ST60 dostała nowe życie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry