Nowa plazma LG 32PC51

miecio1

New member
Ja kupowalem tv w piatek i mialem juz wczesniej nagranych telewizorow np phillips 37PFL5322 i w sumie bylem zdecydowany na niego.. kosztowal jakos 3499zl. Rozgladajac sie w miedzyczasie po mm zauwazylem ta plazme o ktorej piszesz. Spogladajac raz na obraz z tgo phillipsa raz na tego z lg zdecydowalem sie kupic lg (oczywiscie minusem jest 32 cale zamiast 37 a pludem cena prawie tysiaka w dol). Dostawe do domu mam dopiero w czwartek wiec napisze co i jak :)
 

radzique

New member
pierwszy raz slysze o plazmie 32" :eek: Jaka była cena ?
Złącza wszystkie te same co 42pc51 ?

Troche to bez sensu, mogli zrobic model 37"
 

miecio1

New member
No facet w mm tlumaczyl mi ze to jest pierwsza na rynku plazma 32 calowa. Zlacza sa standardowe tylko jakas niska rozdzielczosc jest. Dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia poniewaz nie mysle jeszcze o telewizji HD (zreszta sygnal nadawany jest przewaznie w 720p) chodzilo mi glownie o ladny obraz ze zwyklej kablowki i zeby tv nie mial "tylka" :)
zapomnialem napisac o cenie... 2499zl. (mm krakow)
 

dr Marian

New member
Witam.
Dla zainteresowanych specyfikacja tego modelu.

P.S.
Jeżeli ktoś nie planuje w najbliższym czasie rezygnować z sygnału SD, to POLECAM ten telewizor.
Odbiór ze względu na zbliżoną do sygnału SD rozdzielczość wyśmienita.
Do obejrzenia w Media Markt.
Pozdrawiam

32pc51ug2.jpg
 

lamberdt

New member
Z niecierpliwością czekam na testy tego telewizora.
Z zakupem z siostrą śpieszymy się już coraz bardziej i wybór pada na tą plazmę albo smasunga LE32M87B. Cena samsunga jest wyższa lecz parametry zapewne lepsze. Jedyne co mnie zastanawia to jak na tej plaźmie będzie wyglądało HDtv. Czy ta niższa rozdzielczość faktycznie zmniejsza walory oglądania HD tudzież z komputera czy DVD. Jest to całkowita nowość i nigdzie nie mogłem znaleźć jakichkolwiek informacji na temat tego telewizora i gorąco prosiłbym o jakiekolwiek informacje. Jeżeli ta plazma radziłaby sie z HD to poroblem wyborem z głowy byłby.
 

jejek78

New member
Za troszke pona 2 tysie za LG to masz obraz podobny jak miales w CRT a nie plastikowe kolory jak w LCDkach sa A za ta kase napewno LCD to bedzie niezle badziewie pamietaj ze jeszcze bedzie pare lat stary sygnal jaki jest teraz w naszej TV a programow HD jest malo jeszcze na dzien dzisiejszy szkoda kasy na cos dobrego bo technologia mocno sie rozwija a za pare lat moze bedzie cos lepszego niz plazmy i lcd
 

miecio1

New member
dr Marian napisał:
W ramach ścisłości: 32PC51 nie posiada funkcji PIP

Muszę Cię rozczarować telewizor posiada PIP'a tak jak wcześniej o tym pisałem. Jestem zadowolonym użytkownikiem tej plazmy i sprawdzałem to. Jeśli ktoś nie wierzy mi na słowo mogę w najbliższym czasie wstawić zdjęcie z uruchomioną funkcją na tv.
 

piotr7

New member
miecio1 napisał:
Muszę Cię rozczarować telewizor posiada PIP'a tak jak wcześniej o tym pisałem. Jestem zadowolonym użytkownikiem tej plazmy i sprawdzałem to. Jeśli ktoś nie wierzy mi na słowo mogę w najbliższym czasie wstawić zdjęcie z uruchomioną funkcją na tv.

Jestem użytkownikiem tego modelu od 3 dni i PIP nie zauważyłem.
Jak wciskam PIP w pilocie pokazujemi się znaczek niedostępności.
Może coś źle robię - możesz mi pomóc?

P.
 

radzique

New member
Zeby było jasne to PIP jest zapewne "jednotunerowy", więc będzie działał tylko przy jakimś zewnętrznym źródle. Tzn np, przy podłączonym komputerze, będziesz miał podglad na kablówke.
 

timbot

New member
Bez reklam
nie interesowalem sie, ale dwoch tunerow nie ma, wiec pipa dwoch roznych programow tv nie ma,
ale chyba mam pipa - w wersji tv plus zrodlo wewnetrzne (np. dvd)

aktualizacja - spoznilem sie z odpowiedzia :)
 

piotr7

New member
timbot napisał:
nie interesowalem sie, ale dwoch tunerow nie ma, wiec pipa dwoch roznych programow tv nie ma,
ale chyba mam pipa - w wersji tv plus zrodlo wewnetrzne (np. dvd)

aktualizacja - spoznilem sie z odpowiedzia :)

Czy możesz sprawdzić to "chyba", ja testuję w układzie:
- telewizor w trybie TV
- na AV1 podłączony tuner SAT (przez naggrywarkę LG),
jak wciskam PIP to pokazuje mi się znaczek niedostępności.

P.
 

timbot

New member
Bez reklam
powiem tak: nie znalazlem na swoim pilocie do lg pc51 guzika PIP wiec mi sie nie udało tego sprawdzić :) - czyli pipa nawet jednotunerowego nie ma, tylko ze widocznie sprzedawano je z różnymi pilotami - u Ciebie ten guzik jest niedostepny, a u mnie go w ogle nie ma!!

przepraszam za zamieszanie, ale ogladam plazme przez nagrywarke LG i w niej mam pipa jednotunerowego.


zastanawia mnie kolega "miecio1", ktory pisze ze u niego dziala pip......

a do kolegi "piotr7" - skoro masz nagrywarke lg, to ogladaj tak jak ja - ja zazwyczaj mam tv wlaczony na kanal nagrywarki (nigdy nie wiadomo, kiedy sie timeshift przyda) i w nagrywarce mam pip-a
 
Ostatnia edycja:

tkirmuc

New member
Czy 32PC51 to ten sam telewizor co 32PC5RV?

Czy model dostępny w Polsce to ten sam, który dostępny jest na rynku azjatyckim, jako 32PC5RV?
http://tiny.pl/phx8

Na stronie singapurskiego LG jest napisane, iż ten telewizor ma technologie wyświetlania 100Hz? Czy tak jest faktycznie? Czy model dostępny w naszych sklepach jest taki sam?

Ponieważ na trzydziestocalowy telewizor OLED muszę poczekać jeszcze kilka lat, zastanawiam się poważnie na tą propozycją LG. Ciekawy pomysł, przystępna cena....

Jak ta mini-plazma radzi sobie z sygnałem SD (Cyfra+, kablówka)?
 

jejek78

New member
Na technologie oled to mozemy poczekac naprawde pare ladnych latek ja jestem posiadaczem dwu letniego LG 42 PX 5 i nanic go nie zamienie ma jedna wade troszke za slaba czern ale jestem wymagajacym kino maniakiem ale docenilem go ostatnio jak w domu mialem hitachi nowy model i mialem porownanie czern byla taka sama troszeczke lepiej odbieral kanaly HD bo ma 1080lini a moj 768lini nie mam 100 Hz w LG i obraz jest plynny i bez zadnych drgan lepiej niz w CRT takze ta 32 to naplawde wielki plus dla LG bo LCD sie chowaja przy plazmie wtych rozmiarach i nie tylko wtych pozdrawiam
 

radzique

New member
czy ktoś z użytkowników moż enapisać jak sprawdz sie ta mała plazma przy połączeniu z komputerem ? (d-sub,hdmi) jak wygląda obraz w natywnej rozdzielczośći i jakie rozdzielczości możecie ustawić ?

A jakby ktoś był w stanie wstawić zdjęcia to byłoby już całkiem świetnie ;)

edit ->

Za "manualem" ze strony LG
- rozdzielczości możliwe do uzyskanie po d-sub (640x350, 720x400, 640x480, 848x480, 852x480, 800x600, 1024x768) zalecana : 848x480
- po hdmi (740x480p. 720x576p, 1280x720p 1920x1080i) zalecana 1280x720p, wiec do flimow w 720p powinn byc niezle
- pip działa tylko przy połączeniu po RGB, component, HDMI, nie działą po Scart

Wiec jeszcze raz serdecznie prosze o jaką relacje (za zdjecia dam sie pociac ;)) z pracy tego tv w 1280x720p po HDMI
 
Ostatnia edycja:

piotr7

New member
timbot napisał:
powiem tak: nie znalazlem na swoim pilocie do lg pc51 guzika PIP wiec mi sie nie udało tego sprawdzić :) - czyli pipa nawet jednotunerowego nie ma,

U mnie: drugi rząd od dołu, pierwszy klawisz od prawej. Pilot typu AKB34907202. Tyle że nie działa chociaz w instrukcji jest ale to instrukcja od 32PC5x

timbot napisał:
a do kolegi "piotr7" - skoro masz nagrywarke lg, to ogladaj tak jak ja - ja zazwyczaj mam tv wlaczony na kanal nagrywarki (nigdy nie wiadomo, kiedy sie timeshift przyda) i w nagrywarce mam pip-a

TV to tylko monitor oglądam z SAT.

P.
 
Do góry