JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

ewaldus

New member
A ja mam dylemat JBL Bar 5.1 czy Sony HT-ZF9 z dodatkowymi głośnikami? Może ktoś odsluchiwał obu zestawów. Który lepiej do filmów? Do muzyki mam stereo. Za sony przemawia Dolby atmos i DTS hd, za JBL odłączane głośniki dzięki czemu nie muszę podlączać zasilania na tyły.
 

Metka

New member
A ja mam dylemat JBL Bar 5.1 czy Sony HT-ZF9 z dodatkowymi głośnikami? Może ktoś odsluchiwał obu zestawów. Który lepiej do filmów? Do muzyki mam stereo. Za sony przemawia Dolby atmos i DTS hd, za JBL odłączane głośniki dzięki czemu nie muszę podlączać zasilania na tyły.

Ja mam podobny dylemat. Dzisiaj słuchałam jbl bar3.1 w markecie (bo tylko ten był z jbl) i subwoofer był w stosunku do dźwięku z belki zbyt dudniacy. Pracownik marketu odtworzył na nim muzykę z telefonu, byc moze przy odsluchu filmu wrazenia z odsluchu byłyby lepsze bo podobno w muzyce ten jbl jest trochę gorszy, ale jak już wcześniej napisałam tępy, dudniacy bas nie dawał mi spokoju, poprosiłam więc sprzedawcę o sprawdzenie na jakim poziomie głośności jest subwoofer ale niestety sprzedawca powiedział że nie może tego sprawdzić ponieważ nie ma pilota do jbl, bo gdzieś im się zapodzial i jak go kiedyś znajdą to wtedy jak przyjdę to sprawdzi. Być może ten subwoofer był ustawiony na 30 stopni głośności i dlatego takie moje odczucia.Swoja droga taka obsługa zarówno klienta jak i sprzętu świadczy tylko o bardzo niskich kwalifikacjach zawodowych tego sprzedawcy, i nadal jestem w kropce co wybrać, bo ten pożal się Boże odsłuch to tak jak by co nie było a sony ht zf9 u mnie w okolicy nie ma, więc nie mam możliwości go odsłuchać.
 

Metka

New member
A jak sprawdza się przy ogladaniu zwyklej telewizji (np: z dekodera nc+), czy dźwięk też jest dobry (bo wiadomo że blu ray czy nawet netflix to już inna bajka) , bas daje radę?, dialogi sa czyste i dobrze słyszalne ?, a głośniki tylne przy programach 5.1 odtwarzaja dźwięk przestrzenny?.
Pytam o to ponieważ soundbar bedzie używany ok. 50% do tv z nc+, 30% do netflix i 20% do blu ray.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Gdzie można sprawdzić na żywo jbl bar 5.1
Yamaha YSP 2700
Sony zf9
LG sky 10
Samsung hn 950
Sony st5000
Yamaha YSP 5600
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak fizycznie, nie nagłośni tego pomieszczenia ale efekty i bas już będzie. Może się podobać, jak ktoś nie ma wygórowanych audiofilskich wymagań.
 

grego444

New member
Witam nie jestem ekspertem ale używam tego zestawu od grudnia tamtego roku i podobnie jak Ty nie podpinam dodatkowych głośników pod soundbar tylko ładuje je pod usb i sprawa wygląda następująco:
we wszystkich przypadkach głośniki sie ładują i świeci czerwona dioda do momentu całkowitego naładowania głośników. Co do włączania tutaj wygląda to tak, że z trybu gotowości głośniki same włączają się, z trybu wyłączenia do bodajże 10 min też same się włączą, niestety po wyłączeniu na dłużej niz 10 min musisz je sam włączyć co gorsza musisz odpiąć ładowanie bo inaczej sie nie włączą.

Powyższy cytat przedstawia fakt iż jest jest zaprzeczeniem tego co napisał blackninja - satelity nie mogą być połączone non-stop.

Sprzęt gra naprawdę przyjemnie, jednak korzystanie z efektu 5.1 jest dosyć uciążliwe że względu na ładowanie.
Gdyby istniała opcja przewodowych tylnych głośników, co dla niektórych mógłby być to duży "+" tego zestawu.
 
Do góry