PlazmaCity

Dinek69

New member
Witam!
Szczerze odradzam zakup czegokolwiek w firmie PlazmaCity, Warszawa, ul.Kinowa 2. Do tej pory (od 19-tego grudnia) nie udało mi się odzyskać pieniędzy za niezrealizowany zakup amplitunera.
Firma nierzetelna, niesłowna - zostałem kilkakrotnie okłamany i oszukany.
Szczegóły opiszę dla zainteresowanych.
PRZESTRZEGAM przed tym sklepem i panem Patrykiem.

Pzdr.,
Dinek69.
 

buster

New member
Mysle ze szczegoly mozesz napisac wszystkim ...

pozdrawiam
buster

P.S. Chcialem u nich kupic TV ... ale kupilem gdzie indziej ;)
 

Formac

New member
Napisz więcej, co się stało. Jestem akurat "na kupnie" i brałem również tę firmę pod uwagę.
 

pmcomp

New member
Dinek69 napisał:
PRZESTRZEGAM przed tym sklepem i panem Patrykiem.

Przygody z tym gościem, nazywającym się z tego co pamietam Patryk Goller, opisywane są od roku 2000 na pl.rec.kino-domowe. Odsyłam do archiwum.

Zastrzegam, że z ww. Panem nie miałem osobiście do czynienia ale lektura z ww. grupy dyskusyjnej na jego temat jest zawsze pasjonująca. ;)

Pozdrawiam
 

wmwjas

New member
Drogi pmcomp, podaj prawidłowy link. Ja też jak Koledzy rozważałem zakup w PlazmaCity.
Kilka dni temu wysłałem do nich maila z zapytaniem jak jest u nich z gwarancją na Denona, ponieważ ceny mają co najmniej dziwne. Część tańsza, a część droższa od Horn-a. Niestety zero odpowiedzi. A tego to nie lubię.
icon8.gif


Dlatego, chętnie poznam te perypetie wyżej opisane.
 

pmcomp

New member
wmwjas napisał:
Drogi pmcomp, podaj prawidłowy link.

:( Nie umiem.

Wpisz w goglu "pl.rec.kino-domowe archiwum" to się chyba znajdzie.

Grupy dyskusyjne oglądam przez Outlook Express z serwera news.tpi.pl.

Pozdrawiam
 

kolmirek

New member
Dinek69 dzieki za przestrogę. zamierzałem u nich dokonac zakupu tv lcd. Jednak twoja informacja daje mi do myślenia. Będę dokonywał handlu z innymi kontrachentami, którzy mają dobre opinie oraz recenzje.
Precz z nieuczciwymi handlowcami :p , wspierajmy uczciwych!!!!!!!:eek:k:
 

stereoman

New member
facet chyba nie jest wart naszej uwagi,co??

a z drugiej strony proponuję zauważyć w Google'u w jego górnej części GRUPY DYSKUSYJNE -no i wszystko jasne:)
 

Dara

New member
Zróbmy liste najgorszych sklepów internetowych i nie tylko:
no to miejse 1. to PlazmaCity 2 Wg. Euro RTV AGD bo nic tam nie wiedzą o sprzęcie (przynajmniej tam gdzie byłem)
 

ahugon

New member
Witam,

jestem tu pierwszy raz; od pewnego czasu przeglądam posty na forum, bowiem jestem "na kupnie" plazmy. I między innymi odwiedziłem wczoraj ten sklep (Kinowa 19a). Pierwsze wrażenie - to nie to co oczekiwałem, sądziłem że zastanę ścianę plazm. Na półkach jakieś parę sprzętów a pod ścianą jedna jedyna plazma. Czytając posty i inne materiały zdobyłem przynajmniej wiedzy teoretycznej. Pytam pana - co może mi polecić i dlaczego - słyszę tylko jakieś mętne burczenie. Na pytanie co nowego z Panasonica - On??? Że było na CES - On: a gdzie to i kiedy??? A gdy poprosiłem o odpalenie plazmy z podłączeniem najsłabszego sygnału (aby wiedzieć co może mnie czekać w domu) to odpalił jakieś demo gdzie sygnał jak dzwon. Nie jestem ekspertem ale do zakupu staram się przygotować i w rozmowie z nim słyszę jak obala jeden za drugim opinie, które niejednokrotnie przewijały się na form jako spotrzeżenia użytkowników. A w dodoatku ceny strony www nie aktualne, powiedział że te były ale grudniu (dzisiaj luty). Jednym słowem wg mnie to jakiś szemrany gość i raczej kupować u niego (bo oglądać też nie ma co) nie warto.
 

Dinek69

New member
[
buster napisał:
Mysle ze szczegoly mozesz napisac wszystkim ...

pozdrawiam
buster

P.S. Chcialem u nich kupic TV ... ale kupilem gdzie indziej

W związku z tak żywym zainteresowaniem tym gówn... sklepem napiszę to, o czym zamierzałem napisać wcześniej, ale nie było czasu. Przygotujcie się na potok tekstu - sam się dziwię, że się tego tyle zebrało i tak cierpliwie to znosiłem nie wynająwszy jakichś "karków", żeby spuścili wpier... panu Patrykowi (żart oczywiście, ale sam bym to chętnie zrobił ) .
Zaczęło się od tego, że zapragnąłem mieć przed Świętami Bożego Narodzenia do nowego mieszkanka amplituner Pioneer VSX-915 - towar wówczas wielce deficytowy (ale i teraz trudno dostępny). Czas wolny, urlopik, można byłoby sprzęt trochę potestować, bo po Nowym Roku nie będę miał kiedy - pomyślałem.
Sprawdzałem, szukałem i trafiłem na reklamówkę tego amplitunera (na Allegro) z notką "od ręki" i bardzo atrakcyją ceną - 1299 PLN oraz adresem internetowym sklepu.

Jak się okazało to "od ręki" było pierwszym kłamstwem pana Patryka.

Wysłałem maila z zapytaniem kiedy sprzęt byłby dostępny i otrzymałem informację od pana Patryka (jak zauważyliście słowo "pan" piszę z małej litery nie przez przypadek), że jeżeli wpłacę na konto sklepu pieniądze, to on zrobi wszystko, aby sprzęt był dostępny do Świąt. Przy okazji zapytałem, czy pracują między Świętami a Nowym Rokiem, bo sobie pomyślałem, że jak nie przed Świętami, to będę się cieszył sprzętem przed Nowym Rokiem. Otrzymałem odpowiedź, że pracują.

Jak się okazało było to drugie kłamstwo pana Patryka.

Był 22 grudnia, kiedy pieniądze znalazły się na koncie PlazmaCity, co potwierdził pP (panPatryk :)) w mailu. Później były maile, że sprzęt już prawie jest, że będzie w piątek (23-ego) do odbioru, a jeżeli nie, to w Wigilię do 13-tej, ale jak się domyślacie sprzętu przed Świętami nie było. Nic to, pomyślałem sobie, Święta trzeba poświęcić Rodzinie, a przed Nowym Rokiem przecież sprzęt będzie, to sobie go w domu potestuję. Zadzwoniłem po Świętach 27-ego do PlazmaCity, żeby dowiedzieć się czy to już dziś sprzęt do mnie dojedzie i usłyszałem w słuchawce głos nie pana Patryka (jak się później okazało jego ojca). Jakież było moje zdumienie, które przerodziło się we wkur..., kiedy dowiedziałem się, że pana Patryka...nie ma i nie będzie do 2-ego stycznia! Rozumiem - Święta, Nowy Rok, każdy chce na narty wyjechać, ale poczułem się wtedy zrobiony w WIELKIEGO WAŁA. No przecież miała firma pracować, sprzęcik dojeżdżać, a tu g...Wtedy wiedziałem, że popełniłem straszny błąd. Ojciec pP powiedział, że się z synem skontaktuje i dowie o co chodzi. To jest chyba jedyny facet w rodzinie pana Patryka, który jest słowny. Oddzwonił do mnie z informacją, że syn (pP) się ze mną skontaktuje telefonicznie.

Jak się okazało było to trzecie kłamstwo pana Patryka (Pewnie! Kto by tam na nartach myślał o kliencie zrobionym w wała).

Dzwoniłem jeszcze chyba raz lub dwa do PlazmaCity (odbierał ojciec pP) łudząc się, że może jednak. Nic z tego. 30-ego grudnia znalazłem maila w skrzynce od pP, że sprzęt na pewno będzie w piątek 6-ego stycznia, że były problemy z samochodem, że zawsze mogę kupić w MM za 1999zł, że dołączy coś na przeprosiny, że wujkowi Felkowi zdechła mysz, że słonie w Afryce przestały kopulować i takie tam mało interesujące mnie rzeczy :)

Jak się okazało było to czwarte kłamstwo pana Patryka.

Zły jak pies Dingo poszedłem do pracy po Nowym Roku odliczając dni do piątku - eee, co tam - weekend mi wystarczy do testowania - pomyślałem. W czwartek po południu otwieram skrzynkę i od kogo mam wiadomość? Kto zgadnie ?...Oczywiście od pana Patryka, że sprzętu w piątek jednak nie będzie !!! OOO chłopie - pomyśłałem - miarka się przebrała. Zażądałem natyczmiastowego zwrotu pieniędzy (i tak długo wytrzymałem, nie sądzicie?) i napisałem, że nie jestem zainteresowny już tym amplitunerem, że to co on uprawia to totalna amatorszczyzna, że z takim podejśćiem nie pozwoliłbym mu nawet kapci na stadionie dziesięciolecia sprzedawać. Odpisał, że sprzęt dojedzie we wtorek 10-tego po 20-tej, że wtedy mija termin umowy (2 tygodnie bez dni wolnych i Świąt od chwili przelewu) i że jak nie dojedzie wówczas, to zwraca pieniądze.

Jak się okazało były to piąte i szóste kłamstwo pana Patryka.

Ja byłem tak zdeterminowany, żeby mieć ten sprzęt na wolny weekend i jednocześnie tak przekonany, że od pana Patryka nawet za darmo nic nie wezmę, że obleciałem kilka Euro-RTVAGD i MM, i znalazłem ten amplituner za 1999PLN. Kupiłem. Mogłem to wcześniej zrobić.

We wtorek czekałem ze zniecierpliwieniem po 20-tej czy też kurier do mnie dotrze z niepotrzebnym już mi amplitunerem. Nie dotarł oczywiście. W środę rano zstałem w skrzynce pocztowej maila od pP, ni z gruszki, ni
z pietruszki, że sprzęt do mnie dojedzie wieczorem. Napisalem temu PALANTOWI, że termin minął wczoraj i może sobie darować przywożenie tego sprzętu, i , że oczekuję, aby wywiązał się ze swojego zobowiązania sprzed kilku dni odnośnie zwrotu pieniędzy (pomijając fakt, że nie zrealizował w terminie umowy, więc bez łachy umowa jest nieważna i zwrot mi się należy). Bez odzewu oczywiście. Weiczorem po 20-tej zapukał do mych drzwi kurier ze sprzętem, któremu to kurierowi zrobiłem "odprawę posłów greckich" - krótko mówiąc pogoniłem go z tym amplitunerem do pana Patryka.

A później zaczęła się partyzantka pana Patryka związana z nieodbieraniem telefonów i nieodpisywaniem na me liczne maile. W końcu, mniej więcej po tygodniu prób, odebrał telefon, po czym niby mu się coś rozłączyło. Ale z upartym przeciwnikiem ma do czynienia. Odczekałem (bo od razu też nie odbierał) i udało mi się w końcu z nim zamienić kika słów. Powiedział, że nie wie po co ten telefon ode mnie, że odda pieniądze.

Jak dotychczas, było to siódme kłamstwo pana Patryka.

Podsumowując: jeżeli chcecie mieć wyżej opisane problemy to SERDECZNIE ZACHĘCAM do skorzystania z usług pana Patyka i PlazmaCity.

Pozdrowienia,
Dinek69.

P.S.
Jeżeli ktoś jest zainteesowany, to mogę udostępnić całą interesującą korespondencję mailową z panem Patykiem.
 

buster

New member
No i teraz pP straci duuuzo klientow :D

Dzieki za tego posta, bo mialem troche wyrzutow sumienia, ze dalem wiecej kasy za moj TV niz on chcial (na szczescie niewiele ... ;) )ale teraz czuje sie znacznie lepiej. Rozumiem, ze kasy jeszcze nie dostales ?

pozdrowienia
buster
 

Formac

New member
Podobno niezadowolony klient odbiera firmie (średnio) dziewięciu potencjalnych kupujących (gdyby tacy ludzie przeczytali choć jedną książkę z marketingu, to by wiedzieli). Myślę, że w tym wypadku średnią trochę podwyższyłeś.
Dzięki za ostrzeżenie - wykreśliłem już PlazmaCity z listy ewentualnych sprzedawców. Ostrzegłem też grono moich przyjaciół. Pozdrawiam.
 

wmwjas

New member
Chcialoby się powiedzieć "O K.....A!!!!!"
icon8.gif
. Stary cholernie Ci współczuję. Masz stalowe nerwy.
Ale co wydaje mi się najniebezpieczniejsze z tej opowieści, to to, iż taki pP sprzedaje w Allegro, podpierając się fizycznie istniejącym "sklepem". To cholernie myli.
Kurczę, aż strach pomyśleć co się dzieje, jak sprzęt za kilka tysięcy się psuje i trzeba z "gwarancji" skorzystać.

Hmmm... A na Allegro jest kilku innych równie atrakcyjnie cenowo przedstawiających się sprzedawców (wegatv, darekapsik, artcol = D7T, video10, max 24, avapartner etc). I cholera wie, w konteście PlazmaCity z którym rozmawiać i który jest rzetelny i który dobrze wywiązuje się z serwisu.

Pozdrawiam (smutno, niestety)
icon9.gif
 

AniaKaminska

New member
gratulacje

Coz, zadziwiajace jak wszyscy Panstwo latwo dajecie soba manipulowac oraz oczerniacie kogos, kogo nie znacie. Jeden Pan pisze swoje a tu nagle cala zgraja stwierdza: stworzmy liste najgorszych sklepow, 1)plazma city, a kolejna czesc osob mowi: oooo to dobrze, ze napisaliscie bo mialem wlasnie tam cos kupic! Smieszne i zalosne. Ach, no niektorzy sa tez "na kupnie". (i wchodza do sklepu z komentarzem :nooo, cos malo tych plazm' i slicznym usmiechem na ustach). Zadziajace jest tez to, ile osob zakupy robi i nie narzeka, nie wyrzuca pracownikow z domu, nie oczernia. Kiedys napisalam juz podobny list na grupie dyskusyjnej, bo nie moge uwierzyc jak predko Panstwo wydajecie sady! Sciana plazm - no coz, kazdy kiedys musi zaczac i sie rozwijac, byc moze Pan ma takie fundusze, ktore pozwolilby na powieszenie 30 plazm w sklepie. Normalny czlowiek, ktory chce pracowac uczciwie i jakos funkcjonowac musi do pewnych rzeczy dochodzic. Na szczescie nie wszyscy klienci sa tak nieprzyjemni od samego poczatku. Wiekszosc jest zdecydowanie mila, pozytywnie nastawiona a pozniej zadowolona z zakupow. I dzieki Bogu. Zycze powodzenia, jak to latwo mowic na innych. A sam zainteresowany pewnie tez sie wypowie tylko tak naprawde po co...tutaj na forum wszyscy wiedza juz swoje :)
Pozdrowienia
Ania
 

AniaKaminska

New member
gratulacje

Napisalam Panstwu caly dlugi list, ale skasowalam :(

to w takim razie tylko meritum: bardzo latwo osadzacie, wydajecie wyroki itd. To rownie zalosne jak i zabawne. No i jak latwo dajecie soba manipulowac :) Jedna osoba cos pisze a tu wszyscyoo jak dobrze, ze nie kupilem, ooo ostrzeglem znajomych. Super. Zastanowil sie ktos z Panstwa nad tym, co pisze? Zastanowil sie, czy ma racje?
Nie, bo po co, prawda?

Pana, ktory jest na kupnie, serdecznie pozdrawiam. na szczescie nie wszyscy klienci wchodza do sklepu ze zlosliwym usmiechem i stwierdzeniem:no, cos malo tych plazm.
Wiekszosc jest jednak sympatyczna, usmiechnieta a z zakupow zadowolona :) Co do awarii - wszystkie sa usuwane. Podobno myslenie ma kolosalna przyszlosc, wszystkim polecam, szczegolnie nim kogos osadza
No i gratuluje tym, ktorzy w mlodym wieku moga od razu otworzyc sklep z 50 plazmami na miejscu, tylko pozazdroscic. Coz, nie kazdy mial tyle szczescia. Za to osobie z ktora Pan rozmawial wieeele osob moze pozazdroscic wiedzy nt elektroniki, ale to co Pan napisal jest takie polskie...

Sam zainteresowany pewnie tez sie wypowie, tylko po co, skoro tu i tak wszyscy wiedza juz lepiej :)

Z gory prosze o nie atakowanie mnie.
Pozdrawiam.
Ania
 

pmcomp

New member
To co pisze Ania jest jak najbardziej słuszne. Medal ma zawsze dwie strony, o kiju nie wspomnę :D .

Jednak wspomniana zasada marketingowa jest jak najbardziej słuszna: jeden zadowolony klient "napędzi" dalej jednego klienta, jeden niezadowolony klient odstarszy dziesięciu potencjalnych.

Wracając do tematu pP, ten Pan zasłużył sobie być może na taką opinię już od dawna, powtórzę od roku 2000. To chyba dość czasu aby zbudować sobie markę i renomę oraz grono zadowolonych odbiorców. I w przypadku pP tacy też są. Jednak w tym przypadku przez te 6 lat nastąpiła budowa wizerunku negatywnego i stąd zapewne tak sroga ocena oraz zarzuty kłamstwa, nierzetelności itp. O ile mnie pamięć nie myli pP bardzo rzadko niestety uzywał magicznego słowa "przepraszam".
I taka jest "jego" historia widziana "moimi" oczami.

BTW co z mózgu ludziom może zrobić atrakcyjna cena, że decyzują się, być może w amoku, wysłać z góry nieznanemu gościowi powiedzmy że dużą sumę pieniędzy. A pamiętajmy, że istnieją jeszcze w tym kraju takie instytucje jak policja, prokuratura i sąd, a czy jest to działanie ostateczne niech każdy odpowie sobie samemu.

Tak jak napisałem wcześniej, historia pP to znakomita beletrystyka :D .

Pozdrawiam i dość filozofowania w tym temacie.
 

P.C.

Banned
ahugon napisał:
jestem "na kupnie" plazmy
Dokładnie ,zgadzam się z Panem w 100%.
Ludzie którzy są "na kupnie" nie mają czego szukać w moim sklepie.

Wszystkich innych którzy oprócz dyplomu magistra mają także opanowaną znajomość języka polskiego na poziomie zdań prostych niezłożonych
-serdecznie zapraszam do Plazma City.
Na pewno nie wyjdziecie rozczarowani.

Po "ścianę plazm" zapraszam do Sklepu Nie Dla Idiotów,
słyszałem że tam mają.

Aha,jeszcze jedno-Pan bardzo lubi jak widać wkładać kłamstwa ludziom w usta.
Nigdy nie powiedziałem Panu że nie wiem co to CES.
Przypuszczam że więcej razy widziałem te targi niż Pan czytał o nich w gazetach.

Spór dotyczył jedynie faktu że Pan twierdzi iż Panasonic PX500/600 jest JUŻ w sprzedaży - a ja twierdziłem - zgodnie z prawdą - że dopiero bęzie.
 

P.C.

Banned
Dinek69 napisał:
Witam!
Do tej pory (od 19-tego grudnia) nie udało mi się odzyskać pieniędzy za niezrealizowany zakup amplitunera.

Pan który jest autorem tego wątku i oczernia mnie po imieniu a sam najwyraźniej nie ma odwagi lub boi się podać swoje dane,jest niestety w drobnym błędzie.
Służę potwierdzeniem przelewu zwrotnego na jego konto.

A także służę moimi mailami w których już przed Świętami otrzymał alternatywę "czekamy na dostawę sprzętu lub zwrot wpłaty"...

Służę także świadkiem-moim pracownikiem-który w dniu dostawy amplitunera do tego Pana - został z jego mieszkania WYRZUCONY.

Nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.

Pozdrawiam forumowiczów.
 
Do góry