Filmy w UHD

Bipo

Active member
Bez reklam
Deadpool 2 4K UHD
Film dla mnie genialny,*** czarny humor z komiksowych bohaterów, trudno ocenić mi czy 1 była lepsza.

Obraz
Bardzo dobry, nie można się do niczego przyczepić, w zbliżeniach szczegułów robi wrażenie,*** jak dla mnie mocna 8/10

Dźwięk w Dolby Atmos
Bardzo dobry, nie tak genialny jak we wczorajszym Jurassic Park upadłe królestwo, ale również do zaakceptowania. Sufit uzupełnia resztę kolumn. Suby i pozostałe kolumny pracują bardzo dobrze. Zabrakło mi efektu który by na mnie zrobił mocne wrażenie.*** Po wczorajszym seansie, gdzie oddech dinozaura był centralnie nad nami i przeszedł do przodu na fronty oddech mi leeko zatrzymało... :) Dlatego Moim zdaniem mocne*** 8/10 będzie ok
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jedyny i nie powtarzalny film który nigdy się nie nudzi....(odświeżam kolejne filmy z DVD)
W końcu po 3 tygodniach czekania doszedł...


Dodatkowo udało się odświeżyć trylogię Mumii


Wkrótce zaczynam seansy bo już się trochę tego nazbierało a dawno tych filmów nie oglądałem... :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żołnierze Kosmosu 4K/HDR - zaliczone.

Nie powiem, bo miałem ogromną frajdę z seansu.
Ten już wręcz kultowy, a w "ulepszonej" odsłonie jeszcze lepszy.
Dla fanów tej pozycji, obowiązkowy seans.
HDR też robi momentami robotę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Żołnierze Kosmosu 4K/HDR - zaliczone.

Nie powiem, bo miałem ogromną frajdę z seansu.
Ten już wręcz kultowy, a w "ulepszonej" odsłonie jeszcze lepszy.
Dla fanów tej pozycji, obowiązkowy seans.
HDR też robi momentami robotę.

Tak se czytam...
Armanig pisze o HDR?


Kiedy ty TV wymienil. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak se czytam...
Armanig pisze o HDR?


Kiedy ty TV wymienil. :)

W końcu trzeba iść z duchem czasu, a Armanig jako pierwsza trójka kinomaniaków na tym forum wręcz był dla niego taki zakup obowiązkowy.. i teraz może się cieszyć lepszym obrazem.. nie tracąc na wielkości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Żołnierze Kosmosu 4K/HDR - zaliczone.

Nie powiem, bo miałem ogromną frajdę z seansu.
Ten już wręcz kultowy, a w "ulepszonej" odsłonie jeszcze lepszy.
Dla fanów tej pozycji, obowiązkowy seans.
HDR też robi momentami robotę.
Oglądałem jakiś czas temu. Tak samo odświeżyłem sobie wszystkie części Rambo w 4K :) Mam jeszcze kilka klasyków UHD do zaliczenia na liście.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jestem po seansie Blade Runner the final cit 4k UHD
Film jak na swoje lata świetnie zrobiony pod względem audio. Suby są pięknie dociążone i kiedy trzeba oddają czysty i głęboki bas. Efekty dolby atmos wyśmienite, sufit pracuje przez większość filmu, a efekty robią naprawdę wrażenie m.in burzy, deszczu, przelatujacych pojazdów czy przechodzących osób po dachu samochodu a na deser efekty HDR..Podświetlenia neonów na ulicach czy oświetlenia pojazdów na gwiazdzistym niebie robią banana na twarzy. Niestety jest jeden minus : obraz jest średniej jakości , mocno zapiaszczony i widać duże ziarno, widać że film ma swoje lata i tutaj pomimo dodatku hdr i szerokiej palety barw efekt obrazu 4k jest słaby. Jak byśmy oglądali film blu ray z hdr em. .. :) Polecam
Obraz :6/10 (gdyby nie ziarno było by dużo wyżej )
Dźwięk 9/10
Ps.Dlatego trzeba przymknąć oko na ziarno w obrazie bo mamy świetny film pod względem fabuły, z bardzo dobrą ścieżka dźwiękowa dolby atmos a na deser bardzo dobre efekty HDR. . :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Powiadasz Armanig, że warto zobaczyć? Miałem go już na dysku, ale poleciał...

Mam jeszcze w kolejce
The.Nun.2018.2160p.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-PIRAMIDA
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest kolorowo, szczególnie te sceny na mieście robią wrażenie. To jest fake 4K zdaje się, ale i tak robi wrażenie i powiedziałbym, że większe od niektórych pozycji, ale to głównie za ujęcia i cały ten montaż który prezentuje się dobrze w takiej jakości.
Ja już mam kilkanaście filmów 4K i w sumie ciężko coś określić nr.1
Trzeba by podzielić na kategorię, czyli te typowo technicznie wypasione (ale "nudne" wizualnie) i te gdzie mamy wrażenia - czyli dużo błyskania, kolorów, częsta zmiana kolorystyki itp. Wiadomo o co chodzi.
Chętnie bym zobaczył takiego Avatara w 4K.
 
Do góry