Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, jak się mają te tv do siebie?

Najbardziej mi pasuje Samsung NU8002, tyle właśnie w mojej ocenie dziś powinien kosztować tv - czyli 10k (ponieważ na wartość 1000zł dostajemy karte).
Cena uważam super.
Do tego dobrze się sprawdza z grami i nie duża strata przy odsprzedaży, a ja chce przejściowo w drodze do dużego Oleda jak cena się unormują.
Generalnie, to nawet nie wiem czy chce cokolwiek, zastanawiam się.
Ten Samsung bardzo fajnie wypada w testach i dobrze bym się czuł z taką ceną.

Druga opcja, to Sony, ale tylko i wyłącznie z uwagi na większą przekątną, podobnie LG:
Sony 85" KD-85XF8596
Tutaj już większa przekątna, ale i cena sporo wyższa i nie wiem czy chce tracić potem 10tyś. przy odsprzedaży, a już mnie to zaczyna irytować.
Tv w promocji wychodzi 14.500zł, a ja bym najchętniej nie przekraczał 12k, max 14k.

LG 86" 86UK6500 tutaj Kiki coś wspominał o 13k?
Cenowo po środku, całkiem całkiem. Już kiedyś myślałem o dużym LG, ale nie wiem jak się ma na tle powyższych.

Jedyne czego chce, to aby tv miał wszystkie obecne nowinki, tak, dla świętego spokoju i dobrego samopoczucia.
Czerń ma być nie gorsza od mojego. Reszta zakładam, że będzie i tak ok.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Co prawda mam starszego Samsunga bo serię MU7002 ale gdybym miał brać teraz tv to byłby to 82NU8002. Czerń ma przyzwoitą, tryb dla graczy super sprawa i w hdr świeci to fajnie. Najważniejsze to sprawdzić matrycę przed zakupem.

Tizen działa płynnie, netflix youtube ładują się błyskawicznie.

Mając 14k i mogąc nagiąć budżet troszkę, negocjowałbym 75q9fn i pozamiatane by było.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadne 75" mnie nie interesuje, choćby to był Oled 8K.
Proszę Cię Pakolo...już lata temu to pisałem ; )
Gdybym miał dać 14k, to dołożyłbym drugie tyle do Oleda 77", ale nie chce.
Nie zejdę poniżej 80", nie ma szans.
YT, Netlixy w tvmnie nie interesują, wszystko mam z HTPC, kablówki lub Shielda.
Zawsze tak wykorzystuje swoje TV. Nie ma dla mnie kompletnie znaczenia jaki tv ma OS, czy to Tizen, czy Andek.
TV ma służyć jako monitor do wyświetlania moich żródeł, jak zawsze.

Ja generalnie wiem czego chce od TV, siedzę w tym bajzlu od lat, nie wiem natomiast jak mają się te tv do siebie i głośno myślę.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Cena/jakość/wielkość to zapewne Samsung, jednak mając do wydania bez większego bólu te ponad 14 tys. to zapewne Sony. Sam uczestniczyłeś w tym wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/140437-tv-samsung-82-cale-czy-sony-85-cali.html
gdzie właśnie jeden z użytkowników miał podobny dylemat i pisał:
Witam.
Jestem już po małym rekonesansie w m.m......
Udało mi się porównać Samsung 82NU8002 z SONY KD85XF8596.
Materiał testowy jaki zapodany był to był film 4K puszczony z pena.
Poprosiłem o postawienie jednego tv koło drugiego, oraz o włączenie w obu tv trybu film. Do obu tv były podłączone peny z tym samym filmem. Na obu TV puściłem w tym samym czasie film, tak że sceny i momenty z filmu pokrywały się co do sekundy. Na TV Sony wyraźnie dało się zobaczyć że jest lepszy.
Detale, szczegóły, kolory, ostrość obrazu były wyraźniejsze, lepsze. Natomiast Samsung w tym porównaniu wypadł trochę blado.Kilkakrotnie zmieniałem tryby wyświetlania na obu tv i za każdym razem na Sony było lepiej. Tak że nawet mojej żonie, pomimo szerokiej ramki na około ekranu, która jej się tak bardzo na początku oglądania nie podobała, TV Sony bardziej przypadł go gustu.
Reasumując prawdopodobnie zdecydujemy się na SONY BRAVIA KD85XF8596. Pytanie teraz tylko kiedy kupować ten tv??? czy przed świętami czy raczej po nowym roku??? Nie ukrywam, fajnie było by zaoszczędzić jeszcze troszkę kasy przy zakupie."
W tym też poście kiki pisał o tym LG86UK6500 za 13 tys. i cena przy takiej wielkości mocno intrygująca, ale technicznie to ten LG chyba najsłabszy jest.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Szczerze to najlepiej zobaczyć te trzy tv na żywo z materiałem testowym. Jak kupowałem niedawno mu7002 również przejściowo to poświęciłem chwilkę i obejrzałem kilka tv, które były tutaj polecane. Najbardziej polecanym w tym czasie był Philips 8102. Dla mnie wypadł on słabo i wziąłem Samsunga chociaż zarzekałem się, że nie kupię już ich tv:)

Mnie również nie interesowały smart tv bo mam zewnętrznego boxa, ale tizen na pewno działa płynniej niż android.

Wiem że ogarniasz temat tv i nie jesteś gościem, który wchodzi na to forum by dowiedzieć się coś o tv i później się ewakuuje dlatego zagadaj do kikiego może jakaś prezentacja czy odwiedziny u niego w sklepie Ci pomogą. Przy tych przekątnych trzeba uważać na clouding podświetlenie matrycy bo po co się później denerwować po zakupie.
 

kuba378

Active member
Co do obrazu, to po kalibracji każdy zagra podobnie.
Bardziej patrzył bym który z tych TV ma najlepszą płynność ruchu, jeśli będzie lipa, tego już nie poprawimy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na mnie już żaden tv nie robi wrażenia, szczerze.
Jeżdzę od lat na prezentacje, słucham wykładów, patrze i zasypiam.
W kółko to samo, mimo, że tv topowe. Zawsze mam nadzieję, że coś mnie zaskoczy.
Mój tv też ma swoje lata, a za każdym razem mam przyjemność.
Więc raczej nie zrobię regresu, a bynajmniej nie w przypadku czerni i tutaj może Kiki się wypowie.

Umówmy się, mamy doskonałą wręcz cenę za bardzo przyzwoity tv Samsunga 82" - który w swoim budżecie zbiera bdb oceny.
10k? Więcej płaciłem prawie 10 lat temu za 52" Sharpa, a zaraz po nim 55" Samsunga, Kuro, żeby nie wspomnieć o moim za ponad 20k. Teraz mamy za 10k 82"... i satysfakcje, że jak będziemy sprzedawać, to stracimy 5k, a nie 10k.

Zastanawiam się tylko, czy jest ktoś kto mnie przekona do LG, lub Sony i o to tutaj chodzi.
Ktoś, kto ma pojęcie o czym pisze i rozumie, że drobne niuanse nie są dla mnie warte 4tyś.
Każda wyższa kwota zbliża mnie do ceny zaporowej, czyli tej w jakiej za nie długo pojawią się Oledy.

Problem jest jeszcze taki, że Sony ma 85", czyli 3" więcej... Gdyby to były te same przekątne, a ceny tak różne, to nawet bym się nie zastanawiał i brał w ciemno Samsunga z całym jego dorobkiem, a za reszte dokupił 55 Oleda do sypialni i więcej się nie rozczulał, ale to co już wiem na jego temat w zupełności wystarczy, żeby stwierdzić, że jest warty każdej złotówki z 10k. Dla mnie.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Mam od 2 tygodni tv Samsunga model nu8042 jakościowo jest dość dobry ale po powieszeniu na ścianie podczas meczy widoczny jest dyskretny banding nie wiem czy jest to wina powieszenia czy wyszło to z czasem bo przy zakupie to sprawdziłem i nic takiego nie widziałem. Zastanawiam się czy jest sens zwrotu i zamiany na ten sam model że względu na tą cechę i czy wszystkie nie mają tego problemu.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Wlasnie o tym pomyślałem i jutro to sprawdzę zaskoczyl mnie ten banding bo wszedzie gdzie cztalem to te modele nie mialy z tym problemu .
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Armanig dobrze pisze samsung nu8002 82 całe ma extra cenę 10 tys za 82 cale to już jest ogrom tv a 10 tys spora kwota ale jak na taki tv jest ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi nie musisz tego mówić.
Pytanie jak się ma technicznie ten LG do reszty, bo cenowo jest pomiędzy.
Dla mnie on jest na 3 miejscu, mimo, że najlepszy gabaryt i cena bardzo ok.
Sony tutaj na 1 miejscu i jak na swoją przekątną też super, następnie Samsung, ale tu znowu rewelacja cena.
Tak wszystkie znaki na niebie wskazują.
Ile ten Sony, jest szansa na 14k?
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
LG to ips i najsłabszy z całej trójki. Na avs forum jest temat o NU8002 tym lg i Soniaku w tych przekątnych, które Cie interesują, nie chciałem wklejać linka bo różnie to bywa:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Wrzuć mi link na priv, bo nie wiem czy już tego nie widziałem ; )

Edit: Dzięki za link. Znam go już, ale to takie dyskusje jak nasze, jest jeszcze inna dyskusja, równie krótka. Odpisałem Ci już ; )
W PL też mamy dyskusje i dokładnie te same pytania i trochę więcej info.
Wnioski są te same. Samsung bezkonkurencyjny w tej przekątne i budżecie (tryb gry który mnie interesuje bardzo), Sony najlepszy w 85", ale już droższy i na końcu właśnie LG.

Co do wyboru, to tak jak pisałem, ale wspomnę tutaj również
Tv zmieniają się co rok, nigdy się to nie zmienia.
Co byś nie kupił dzisiaj, za parę msc. pojawi się następny lepszy model.
Poczekasz, kupisz, a za kilka msc. następy i tak w kółko ; )
Różnica polega na tym, że jak kupisz faktycznie drogi tv, a za rok pojawi się lepszy w tej lub niższej cenie, to się irytujesz, dlatego trzeba zamknąć temat i się cieszyć, albo tak jak ja robiłem przez lata wymieniać co rok i tracić wiecznie kase. Dlatego tak mi się podoba oferta rzędu 10-11k, za też świetny tv.
Ja już to przerabiałem, nie chce mi się już w to bawić.

Właśnie dlatego, nie chce już inwestować w drogie tv, bo jest duża strata przy sprzedaży i odbieramy sobie możliwość manewrowania, a ja mam już dość tracenia kasy, tylko po to, żeby mieć "trochę" lepszą jakość - która za rok, dwa będzie i tak gorsza.

Tutaj właśnie przykład z Samsungiem, za cenę tego Sony mam Samsunga i Oleda do sypialni.
Tak czy inaczej, jeden i drugi ma bardzo dobre opinie w swoim budżecie.
Nie ma tu złego zakupu.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wkleję to co miałem już gotowe, ale nie mogłem wysłać przez pełną skrzynkę :)

Dokładnie ten TV posiadam. Widzę, że cena kosmos. Sam dałem za niego 12400 zł, ale z gwarancją producenta 5 lat (nie jakieś ubezpieczenie w zewnętrznej firmie). Miałem wcześniej OLED 4K, więc trochę ciężko było się przestawić. Głównie chodzi o idealną czerń i lepszy HDR.

Co do samego TV to jest naprawdę ok i w tej cenie nie ma konkurencji. Czerń jest w porządku i tyle. Pomagam sobie oświetleniem za TV, które robi dobrą robotę i kontrast pozorny zwiększa się wielokrotnie. Najbardziej denerwowało mnie rozjaśnianie obrazów gdy pojawiają się napisy. W Kodi zniwelowałem to do minimum ustawiając kolor szary czcionki. Miałem tak na projektorze z dynamiczną przysłoną i też się ten patent sprawdzał. Jedynie w Netflix i Ozark jest to dalej widoczne, bo ten serial to 90% noc :D

Fajny jest też tryb gier o którym można poczytać na H D T V Polska.

Kąty widzenia jak to MVA, słabe, ale trzeba stać obok, żeby to widzieć. U mnie TV stoi na wprost i nie ma z tym problemu.

Podsumowując kupiłbym go drugi raz, szczególnie za kwotę mniejszą niż 11k zł. Za 5 lat jak się skończy gwarancja wymienię na jakiegoś OLEDa lub MicroLED 85-90" czy co tam producenci kombinują :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak czy inaczej, jeden i drugi ma bardzo dobre opinie w swoim budżecie.
Nie ma tu złego zakupu.

Myślę, że wybór pomiędzy tymi dwoma powinieneś rozstrzygnąć na pokazie w domu. Jeśli Sony nie zrobi wyraźnie lepszego wrażenia co do jakości obrazu (czerń, brak wad typu cluding, banding) to pozostaje efekt "3 cali" ;-) Przy przesiadce z 80 cali to w Samsungu pewnie nie zauważysz większej różnicy, pytanie czy Sony zrobi to wrażenie.

Ja osobiście przy braku efektu WOW na korzyść Sony wybrałbym Samsunga.
W przyszłym roku pewnie będę w podobnej sytuacji....
 
Do góry