TV Samsung 82 cale czy Sony 85 cali?

zydok0kr

Member
Witam.

Proszę Was o poradę w sprawie TV.
Który z niżej wymienionych TV będzie lepszy:
SAMSUNG QE82Q6FNA czy SONY BRAVIA KD85XF8596 ?

TV służy do ogólnego oglądania, czyli praktycznie będzie pracował prawie cały dzień.

Dodam iż nie szukam mniejszej przekątnej, ani nie interesuje mnie OLED.
Odległość z jakiej będzie oglądany TV to jakieś 4m.

Z góry dziękuję za poradę.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jeśli 4-5 tys. zł nie robi większej różnicy to brałbym Sony, nie tylko ze względu na 3 cale więcej, ale głównie lepszą matrycę, tj. DirectLED (a nie EdgeLED) i 10 bitową matrycę (a nie 8 + 2 FRC) + DTS. Jednak jeśli chodzi o cena/jakość/wielkość to ten Samsung jest nr 1.
 

zydok0kr

Member
Interesuje mnie jeden TV z tych które podałem, są to z tego co mnie poinformowano TV z 120Hz matrycą. Dodatkowo są w podobnej cenie. Z tym że na korzyść SAMSUNG QE82Q6FNA przemawia długość gwarancji, Mogę go kupić z 60m gwarancji, bez żadnych dopłat. Nie powiem 82nu8002 jest w dobrej cenie ale podobno to gorszy model. Nigdzie nie mogę znaleźć inf. o parametrach tego TV.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
FUCKtycznie chodziło o Q6, zmyliła mnie pierwsza odpowiedź do Twojego posta. W takim razie skoro podobna cena, to brałbym Sony gdyż większy i z bezpośrednim podświetlaniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To miałeś dobry model i masz już swoje przyzwyczajenie.
Ważne żeby kupując duży ekran, na lata... nie denerwować się słabszym skalowaniem.
Sony 85XF8596 za 15.300 zł z pakietem
Masz jeszcze LG 86 UK6500 za 13.500 zł z całym pakietem.
 

zydok0kr

Member
To miałeś dobry model i masz już swoje przyzwyczajenie.
Ważne żeby kupując duży ekran, na lata... nie denerwować się słabszym skalowaniem.
Sony 85XF8596 za 15.300 zł z pakietem
Masz jeszcze LG 86 UK6500 za 13.500 zł z całym pakietem.


Nooo LG w bardzo dobrej propozycji cenowej. Nie mniej jednak to matryca 60Hz a nie 120Hz. A dodatkowo mam niemiłe doświadczenia z TV tej firmy, więc temu producentowi podziękujemy ;-)
Pozostanę przy sony lub samsungu.
W sobotę podejdę do euro..... i postaram się porównać te dwie firmy, tylko w wersji z mniejszymi przekątnymi.
A proszę podpowiedz mi jak: długą gwarancję uzyskam na TV Sony, bez dodatkowych opłat??

Pytam ponieważ Samsunga mam z 5 letnią gwarancją producenta w cenie. A nie ukrywam że taniej wyjdzie zapłacić za prof. kalibrację niż za dodatkową gwarancję.8)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Z mniejszymi przekątnymi nie porównasz, bo tylko wersja 85 cali w serii XF85xx jest na matrycy VA z podświetlaniem directLED. Cała reszta jest na IPS z EdgeLED.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jak nie znajdziesz go gdziekolwiek aby obejrzeć, to tutaj masz jego mini test: https:// hdtv polska .com/ sony-xf85-kd-85xf8596-85-mini-test-gigantyczny-i-przystepny-cenowo/

Natomiast Samsung 82nu8002 raczej jest w większości większych sklepów do sprawdzenia na miejscu.
https:// hdtv polska.com/ samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/
 
Ostatnia edycja:

zydok0kr

Member
Jak nie znajdziesz go gdziekolwiek aby obejrzeć, to tutaj masz jego mini test: https:// hdtv polska .com/ sony-xf85-kd-85xf8596-85-mini-test-gigantyczny-i-przystepny-cenowo/

Natomiast Samsung 82nu8002 raczej jest w większości większych sklepów do sprawdzenia na miejscu.


Dzięki.
Czytałem ten mini test, w sumie na hdtv opisują jeszcze SAMSUNG QE82Q6FNA i SONY BRAVIA KD85XF8596.
Realnie Samsung 82NU8002 i SONY BRAVIA KD85XF8596 może uda mi się porównać w media na zakopiance. Piszę może ponieważ na stronie mają info że tam się znajdują te tv na stanie, ale nie wiem czy mają wystawione na sklep. Jeśli nie mają to może być problem z ich oglądnięciem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
85 od Sony masz w rogu po lewej w M1, natomiast 82 od Samsunga na głównej sali.
Niech Ci to przeniosą i sobie porównasz, aczkolwiek w sklepie porównywanie, to wiesz...
 

zydok0kr

Member
85 od Sony masz w rogu po lewej w M1, natomiast 82 od Samsunga na głównej sali.
Niech Ci to przeniosą i sobie porównasz, aczkolwiek w sklepie porównywanie, to wiesz...


Dzięki za info.:D
Pewno że poproszę żeby mi postawili jeden koło drugiego:D

A co do oglądania w sklepie, hmmm ja wiem że te tv mają włączone tryby demo więc......., no ale i ja oglądnę i moja żona popatrzy i porówna. :smile:
( Przynajmniej później będę miał spokojną głowę :;-):
 
Ostatnia edycja:
Do góry