TV Samsung 82 cale czy Sony 85 cali?

Pakolo

Active member
Bez reklam
85 od Sony masz w rogu po lewej w M1, natomiast 82 od Samsunga na głównej sali.
Niech Ci to przeniosą i sobie porównasz, aczkolwiek w sklepie porównywanie, to wiesz...

Porównywanie w Sieciówkach to słaby pomysł bo w zależności od tygodniowych wytycznych co do sprzedaży danej marki, drugi tv będzie skonfigurowany tak aby wypadł gorzej, chyba że kolega będzie wnikliwie sprawdzał ustawienia obu tv.
 

zydok0kr

Member
Porównywanie w Sieciówkach to słaby pomysł bo w zależności od tygodniowych wytycznych co do sprzedaży danej marki, drugi tv będzie skonfigurowany tak aby wypadł gorzej, chyba że kolega będzie wnikliwie sprawdzał ustawienia obu tv.

Wydaje mi się że chyba można poprosić o włączenie ustawień fabrycznych (tj. np. tryb gry lub filmu) w obu tv.
Przynajmniej taki tryb mi włączono jak kupowałem swojego samsunga. Najgorsze jest to że na Samsunga 8002 i Sony 8596 fabrycznie dają 2 lata gwarancji. Żeby mieć 5 lat gwary trzeba extra dopłacić :-(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W przypadku Samsunga doplacibym na 100%
Te 3 dodatkowe lata spokoju za te 1000-1500zl? To nic.
Gdyby Sony udało się dorwać w dobrej cenie, to też bym się skłaniał do jakiejkolwiek ochrony. Mam tu na myśli, gwarancję przed usterka techniczna, a nie przed zalaniem czy kradzieżą.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak napisał Armanig, jak jest opcja to bierz dłuższą gwarancję bo obecnie produkowane TV nie dożyją 6 lat, zorientuj się tylko co ta dodatkowa gwarancja obejmuje, żeby nie było kwiatków później:D
 

zydok0kr

Member
W przypadku Samsunga doplacibym na 100%
Te 3 dodatkowe lata spokoju za te 1000-1500zl? To nic.
Gdyby Sony udało się dorwać w dobrej cenie, to też bym się skłaniał do jakiejkolwiek ochrony. Mam tu na myśli, gwarancję przed usterka techniczna, a nie przed zalaniem czy kradzieżą.
Dokładnie tak jak napisał Armanig, jak jest opcja to bierz dłuższą gwarancję bo obecnie produkowane TV nie dożyją 6 lat, zorientuj się tylko co ta dodatkowa gwarancja obejmuje, żeby nie było kwiatków później:D

Z tego co mi się udało dowiedzieć to tak:
SAMSUNG QE82Q6FNA mam 60m gwary w cenie zakupu tv.
SONY BRAVIA KD85XF8596 dodatkowe 3 lata gwary to koszt 1040zł lub 1400zł dopłaty do ceny. Gdzie 1040zł podobno to zwykłe ubezpieczenie a 1400zł to dodatkowo od uszkodzeń.( tutaj jeszcze muszę się dopytać)
A co do Samsung 82NU8002 nie udało mi się jeszcze dopytać.
 

zydok0kr

Member
Witam czy została już podjęta decyzja w sprawie zakupu? Nie ukrywam mam podobny dylemat.
czy sony czy samsung, ja czekam jeszcze na świąteczną okazję i wyprzedaże.


Witaj.
Nie jeszcze nie podjąłem decyzji. Jutro pojadę do marketu na spokojnie porównać te TV. Pewno również poczekam na jakieś promocje. A do tego muszę się jeszcze dowiedzieć co i jak w sprawie gwarancji.
 

zydok0kr

Member
Witam.
Jestem już po małym rekonesansie w m.m......
Udało mi się porównać Samsung 82NU8002 z SONY KD85XF8596.
Materiał testowy jaki zapodany był to był film 4K puszczony z pena.
Poprosiłem o postawienie jednego tv koło drugiego, oraz o włączenie w obu tv trybu film. Do obu tv były podłączone peny z tym samym filmem. Na obu TV puściłem w tym samym czasie film, tak że sceny i momenty z filmu pokrywały się co do sekundy. Na TV Sony wyraźnie dało się zobaczyć że jest lepszy.
Detale, szczegóły, kolory, ostrość obrazu były wyraźniejsze, lepsze. Natomiast Samsung w tym porównaniu wypadł trochę blado.Kilkakrotnie zmieniałem tryby wyświetlania na obu tv i za każdym razem na Sony było lepiej. Tak że nawet mojej żonie, pomimo szerokiej ramki na około ekranu, która jej się tak bardzo na początku oglądania nie podobała, TV Sony bardziej przypadł go gustu.
Reasumując prawdopodobnie zdecydujemy się na SONY BRAVIA KD85XF8596. Pytanie teraz tylko kiedy kupować ten tv??? czy przed świętami czy raczej po nowym roku??? Nie ukrywam, fajnie było by zaoszczędzić jeszcze troszkę kasy przy zakupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już wcześnie podawałem, że Sony gra lepiej i ma zdecydowanie większe możliwości. Tu gdzie Samsung był 3 lata temu mistrzem , teraz przegrywa wyraźnie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Samsung dalej ma najlepszy, aktualnie produkowany LCD na rynku pod względem jakości obrazu, tylko trzeba sięgnąć wyżej, po Q9FN, ale niestety do rozmiaru max 75” jedynie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dowiedziałem się, że dodatkowa gwarancja - czyli w sumie będzie to 5lat, kosztuje zaledwie 1300zł, co uważam, za "grosze".

Pytanie, czy w trakcie trwania gwarancja standardowej, można w każdej chwili ją dokupić?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Gwarancję producenta można przedłużyć w każdym serwisie Samsunga są do wyboru 1,2,3 lata a cena uzależniona jest od modelu i kwoty zakupu . Mnie dodatkową gwarancją na 2 lata w modelu ue55ju7000 kupionym za 5900 zł kosztowała 470 zł . Jest to gwarancja producenta i zakupiłem ja po 2 latach od zakupu tydzień przed końcem standardowej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A no właśnie, czyli tak to wygląda u Samsunga i dobrze.
Istotne jest to, że można w czasie trwania gwarancji 2 letniej, przedłużyć na następne lata i spać spokojnie.
To samo w sumie robiłem w ultrabooku HP, kończyła się gwarancja i coś tam wyskoczyło w oprogramowaniu, że mogą przedłużyć za pare stówek, co też uczyniłem.

Pytanie, czy tak samo jest u Sony obecnie?
To o czym ja pisze, jest gwarancją sklepu (pytałem w MM), a nie Sony, ale właśnie nie zapytałem, czy mogę to zrobić po kilku miesiącach od zakupu.
Ktoś pytał ile kosztuje taka gwarancja przedłużona u Sony? Mowa o modelu 85"?
 
Do góry