Filmy w UHD

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężko będzie sprzedać, ja bym raczej oddał jakiemuś pasjonatowi i cieszył się, że będzie miał radochę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo ja już kiedyś o tym pisałem,że nie ma szans.. ja mam ponad 560 filmów na dvd i tak się zastanawiam czy komuś tego za darmo nie oddać. Tylko troszkę szkoda, może komuś w Rodzinie sprezentuje. O tyle dobrze zrobiłem , że pudełka w kosmos wyrzuciłem i mam je wszystkie w albumach, więc mało miejsca zajmują. A bajki pewnie wszystkie do domu dziecka oddam. Jeszcze z rok poczekam i niech dzieciaki się cieszą.
 

FullObcyk

Member
I tu nasuwa się pytanie...Po jaką cholerę te całe 4k, skoro i tak ziarno je zdegraduje.
Otóż to!Przeleciałem pobieżnie materiał i ewidentnie jest to świadomy zabieg. W filmie są sceny gdzie obraz jest gładki, żyleta bez ziarna. Ciemniejsze sceny zaś mają ziarno. Lipa straszna!Osobiście jak dla mnie psuje to cały efekt UHD.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I tu nasuwa się pytanie...Po jaką cholerę te całe 4k, skoro i tak ziarno je zdegraduje.

Celowy zabieg reżysera, używali od początku swojej pracy w zawodzie i nie potrafią bez tego żyć. Efekt przyzwyczajenia i nawet UHD ich nie przekona ani oponie ludzi że sobie tego ziarna nie życzą. Ostatnio już przynajmniej Bay się wyłączył już z tego ziarna to może inni też pójdą w jego ślady... "-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ziarno widoczne jest najbardziej w ciemnych scenach, może reżyserom nie chce się bawić światłem, w każdym bądź razie strasznie to irytuje w dobie BD czy UHD gdzie każdy z nas chce perfekcyjny, czyściutki obraz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Celowy zabieg reżysera, używali od początku swojej pracy w zawodzie i nie potrafią bez tego żyć. Efekt przyzwyczajenia i nawet UHD ich nie przekona ani oponie ludzi że sobie tego ziarna nie życzą. Ostatnio już przynajmniej Bay się wyłączył już z tego ziarna to może inni też pójdą w jego ślady... "-)

Oby tak było....:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Avengers Infiniti war UHD
Jestem po seansie Avengers w Dolby Atmos. Odnośnie fabuły bardzo mi się spodobała. Jak na tę chwilę mogę napisać, że dla mnie najlepsza część z Avengers... :)
Odnośnie obrazu było bardzo dobrze, ale są filmy lepiej zrobioNe. 7/10
Odnośnie dźwięku tutaj jak wiecie jest u nas kaplica dlatego sprowadziłem sobie film z zagranicy, który jest wydany nie w Dolby digital tylko Dolby Atmos. I słusznie bo film naszpikowany jest efektami specjalnymi. Co do samego dźwięku dół pracuje ładnie, ale czuć, że czegoś brakuje. Suby maja co robić, jest masa efektow ktore jewykorzystują. Pracują wszystkie głośniki począwszy od dolnych po górne z tym, że Atmos jest bardzo ale to bardzo delikatny. Słychać że w dźwięku brakuje ewidentnie werwy, tak jak by go leciutko przygasili. Na tyle efektów ile jest w tym filmie myślałem, że sufit będzie pracował częściej i mocniej. Niestety tak nie jest. Szkoda bo potencjał jest ale ktoś ewidentnie się nie przyłożył.
Jak dla mnie mocne 7/10 zdecydowanie polecam to wydanie niż nasze wykastrowane Blu ray.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie ale tak nie jest, musieli ewidentnie coś grzebać przy dźwięku. Taka Przełęcz ocalonych w atmosie jak dla mnie 10/10 czy też Ocalony 10/10 roznosi dynamiką tych Avengers.
Co do obrazu może kiedyś się uda zobaczyc ten film z hdrem... :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja nie przepadam za Avengersami, ale ta część zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.

Przełęcz Ocalonych jutro będzie u mnie w 4k. Na nasz rynek chyba pożałowali tego wydania, w każdym razie Bipo masz Oppo więc napisy podłożysz:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie to był mój pierwszy film 4k UHD jaki kupiłem bez napisów i na oppo dodalem napisy z pendriva ach Ci Avegeresi. .. :) teraz juz wiem jak to dziala i mozna kupowac filmy bez pl...
Ps.powtórze dla mnie najlepsza część, na pewno z wielką chęcią do niej wrócę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie przepadam za Avengersami, ale ta część zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.

Przełęcz Ocalonych jutro będzie u mnie w 4k. Na nasz rynek chyba pożałowali tego wydania, w każdym razie Bipo masz Oppo więc napisy podłożysz:)

Nie lada wyczyn mieli w jednym filmie tylu bohaterów zmieścić to trzeba nad takim projektem deko pomyśleć i wedle wielu ludzi im się to udało. Szkoda, że dźwiękowo już tak nie zachwyca.. Na BR Przełęcz ocalonych, czy tez ocalony dużo dużo wyższy poziom pod tym względem.
 
Do góry