Filmy w UHD

bramowicz1

Member
Bez reklam
Bramowicz
Czy widziałeś gdzieś może w sieci ten Lichtmond 4k?
Jest, tylko trochę was w błąd wprowadziłem bo to jest dysk Bonusowy

1. Wheel of Time
2. Solar Dust Part 1
3. Solar Dust Part 2
4. Soul Affinity
5. Distant Dream

https://a.radikal***/a26/1809/a4/42fd8914f94e.png

Ale to UltraHD, niestety tylko SDR. Wrzuta spoko, bo i nawet menu działa na Power DVD, oczywiście na najnowszej wersji. Jutro wyślę Ci na Priv. Magnet.
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
@robertuss Ścieżek video w MKVToolnix mozna wybrać kilka, ale nie każdy player to potrafi obsłużyć. Ta druga ścieżka to nie jest cały film w DolbyVision a jedynie dodatkowy strumień metadanych DV, nakładanych na podstawową (pierwszą) ścieżkę HDR10. Niestety nie mam takiego sprzętu, żeby to przetestować więc nie wiem jak to w praktyce działa. Ciekaw jestem czy HDR10Plus też będzie występował jako dwie ścieżki (HDR10 i "Plus") czy może na lepszy pomysł wpadną.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzisiaj do uzupelnienia kolekcji, prosto z USA nowiutkie , pachnące dwa zarabiste filmy w Dolby Atmos z polskim napisami i lektorem pl... :)

Za chwile seans i zobaczymy jak wypada film który ma ponad 25 lat. . :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jestem po seansie Bad Boys I i II, powiem tak film jak na swoje lata to wygląda bardzo dobrze. Sony się spisało upgrudujac go do 4k. Widać w tle, że film ma swoje lata, na zbliżeniach robi efekt również bardzo dobry. Najlepsze jest to że jest bez pasów i sceny pościgów porsche na dużym ekranie wyglądaja naprawdę kozacko. Bardzo dawno go już nie oglądałem i w tym wydaniu polecam.
Co do dźwięku Dolby Atmos to jest bardzo dużo scen bym powiedział, że każda scena akcji jest ujeta z udziałem sufitu.
Tylko jest jeden minus, film ma swoje lata i to czuć w dźwięku, niestety to nie jest ten dynamit dźwięku z nowoczesnych filmów.... ale z uwagi na fabułę przymknąć trzeba na to oko i cieszyć się zarabistą muzyką i grą aktorów.. :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Gdzie kupić tanio tak tylko polskie strony?
Niebawem przychodzi do mnie zestaw sony xf9005 75 i jbl bar 5.1 I musze jakoś to wykorzystać i kupić już filmy.
 
Do góry