Znamy już ceny TCL Qledów serii C815 na rok 2020

krionix

New member
Na C815 tez wam zacina lekko materialy z YT PERU 4k@60 czy Costa Rica? Peru najazd na most kolejowy np widac ze szarie. To wystepuje na C715 aa 815? Ktos wie czy CPU/GPU TV sa inne?
U kolegi na philipie android mega plynnie, u mnie C715 i sie tylko wkurzam (to nie jest buforowanie bo mam internet z 1999 roku czy cos!)
 

krionix

New member
te telewizory mają taką samą płytę główną


Dziękuję, czyli potwierdzasz, że też przycina? Oczekiwanej płynności brak (jak dla mnie np 22 klatki na sekundę miejscami, czasami płynnie kilka sekund i przytnie na dosłownie ułamek sekundy - i już widać ten moment jak tylko chcesz to zobaczyć).

Serwis producenta standardowe **** tj copy paste, soft nowy, magiczne resety systemu czy z gniazdka :D i bedzie pan zadowolony. A ja czuje że sofcik słaby lub GPU/CPU jedzie na 99% możliwości i stąd problemy.

Nie wiem czy wydali stanowisko "tak, poprawimy to za 1 miesiac czy dwa". Z obrazu jestem bdb zadowolony, czern jest ladna. Kolory fajne. Dzwiek tez okay. No ale glownie do YT to mam, na filmach z pendrive jeszcze nie testowalem (tylko jakies dema LG z miodem ale tam nie ma ruchu calego kadru).


Ktos ma rozeznanie w temacie, gdzies na zachodzie cos wiecej wiedza? Z pendrive 4k60 tez przycina?
Wzialem to z zachcianki, mowie przetestuje i serce rozdarte! Jak powiedza ze naprawia to bede czekac. Jak nie to robie niezgodnosc towaru z umowa i zwrot. Ustawowe terminy na zwrot mam do 21 dzis ;-(
 

firefl

Active member
Bez reklam
po pierwsze - zapoznaj się z regulaminem forum i netykietą: nie cytuje się postów, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio pod postem.

Przez cytat wywołałeś mnie bezpośrednio to dopiszę.
Wrzuciłeś płaczliwy post skarżąc się na tv. Chciałem pomóc i odpowiedzieć na jedyne konkretne pytanie z Twojego postu. Według mojej wiedzy procesor ma wystarczającą wydajność. Soft - nie wiem.
Źródło ma największe znaczenie. W tym jego wydajność np. szybkość odczytu pendrive, wydajność sieci, chwilowe przeciążenia siecie.
Poza tym tv należy dokładnie testować PRZED ZAKUPEM. Później powinien służyć do oglądania a nie szukania dem i materiałów, które się zatną.
 

krionix

New member
po pierwsze - zapoznaj się z regulaminem forum i netykietą: nie cytuje się postów, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio pod postem.


Ja w necie siedze od 1999? Kiedys cytowalo sie na usenecie pod i tak mi zostalo. A tu druga elektroda ze sie czepiamy wszystkiego? Tu sobie wymyslono inne zasady.


Zrodlo to ultraszybki swiatlowod, nic nie zacina. Ot TV ma problem. Jesli uwazasz ze CPU daje rade to trzeba naciskac na poprawki przez producenta. Testowac wszystko, owszem. Ale zawsze ma sie tez niezgodnosc towaru z umowa i to dystrybutor ma jako takie szansy na nacisk na firme by poprawila felery bo ma klopoty z klientami. Dziekuje za info.

TV zostawilem sobie i dam im szanse bo jakos samej konstrukcji jest wg mnie bdb, mam panel raczej dobrze podswietlony bez jakis bardzo uciazliwych wad znany z paneli LCD. W sumie takie fora sa od marudzenia tak? Znasz fora na ktorych codziennie ktos pisze "ale to byl dobry zakup te Audi, ten Samsung, ten Whirlpool dzis tez upiekl mi pizze jak poprzednie 200 innych".
 

firefl

Active member
Bez reklam
nie zaimponowałeś mi rokiem 1999 bo ja zaczynałem jeszcze w czasach BBS.
Bzdury napisałeś powołując się na USENET. Jeśli tak rozumiesz netykietę to znaczy, że od już 1999 roku jesteś w błędzie.
A szczególnie w czasach początków internetu netykieta zalecała by mocno oszczędzać ilość znaków.

Światłowód to nie wszystko. Nie podłączyłeś światłowodu bezpośrednio do telewizora a lokalna sieć może dużo zepsuć.
Powodzenia z tv, naciskaj producena, ustawiaj, marudź cokolwiek pragniesz.

EOT
 
Ostatnia edycja:

umbabarauma

New member
Nowa wersja oprogramowania dekodera Ultrabox+ 4K od ADB wreszcie rozwiązała nasze problemy :)
Tryb HDR10 już się nie włącza na wszystkich kanałach HD/SD, na Canal+ 4K prawidłowo rozpoznaje tryb HLG.
 

sagi79

New member
A teraz inne pytanie ,czy ktoś zauważył na Netflix w serialach z dolby vision na oświetleniu czy ognisku kolor żółty wpada w pomarańcz
 

firefl

Active member
Bez reklam
@czara6: czy tym pytaniem wątpisz w swoje umiejętności szukania w internecie? A może masz nadzieję, że ktoś ma schowane kilka sztuk do sprzedania?
Oczywiście jest kilka ofert w internecie. Nie podam bo byłaby reklama.
 

czara6

New member
Do tej pory nie wątpiłem. Teraz chyba tak, po prostu nie znalazłem żadnej oferty do kupienia online ( pomijam Aliex...). Tak więc jak znalazłeś kilka ofert to podziel się na priv, proszę. A jeśli nie chcesz to nie, nie zmuszam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem jest z matrycami.
Transporty z Chin jadą tranzytem przez Białoruś.
Ale teraz stoją zatrzymane przez władze.
Więc kolejne dostawy płyną statkiem, ale to trwa 2 miesiące.
Trzeba czekać do końca miesiąca .
Mają być 18.11.2020
 

hawranek31

New member
Do 17.11 w jednym ze znanych sklepów, można go dorwać za 3320zł, do tego kupując w piątek, sobotę lub niedzielę można zgarnąć dodatkowe bonusy od TCL.

Jak by ktoś chciał więcej info zapraszam na priv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już wjeżdżają po niedzieli.
Dla niebieskich specjalne oferty z pakietem gratisów i gratisów o TCLa.
Z całą pewnością są lepszą ofertą w swojej klasie cenowej.
 
Do góry