Znamy już ceny TCL Qledów serii C815 na rok 2020

kornis

New member
To zależy... Ogólnie większych zastrzeżen nie mam, ale idelnie nie jest. Sporo jest niepotrzenych wbudowanych aplikacji i z chęcią bym się ich pozbył. Czasami lekko zamula i na pewno jakaś optymalizacja byłby wskazana (oczywiście nie ma tragedii i zdaje sobie sprawę, że to nie jest Snapdragon 865). Aktualizacjie takie rzecz mogą udostępniać i poprawiać. Kolejna rzecz to poprawki bezpieczeństwa. Nie rozumiem również braku changelog`a przy każdej wersji, wydawałoby się, że to standardowa procedura.

Natomiast czemu tak się dzieje, że TV nie widzi tej aktualizacji skoro jest ona dostępna w oficjalnie?

PS. Zrobiłem update, archiwum zawiera PDF z instrukcją i jest mowa o lokalnym update bezpośrednio z Android TV przez Ustawienia. Tak zrobiłem, poszło, działa...
 

kornis

New member
na pierwszy rzut oka nic... nie wiem czy poprzednio można było wyłączyć aplikację Rakuten - teraz można (wyłączyć, nie deinstalować). poprawki bezpieczeństwa luty 2020, więc chyba bez zmian

może ciut większa płynność, ale to może być efekt świeżego reboota, ponieważ na co dzień mam włączoną opcję "usypiania". wcześniej wszystko działało i teraz dalej działa :)

a tak przy okazji to jestem (i byłem) zadowolony. koneserem nie jestem i po przesiadce z poprzenich 47 cali (nie pamiętam modelu, ale model 2011-2012) jest różnia na plus. Android TV super, dzięki temu pozbyłem się dodatkowego pilota do miboxa. Może i tam było ciut płynniej, ale nie ma to dla mnie większego znaczenia.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
I , tak trzymać :)
Mam ten tv od 2.5 miesiąca , jak ustawiony i skalibrowany tak tylko włączam i wyłączam :)
Nie szukam dziury w całym :)
 

urania-marek

New member
jest już nowy v382


Chciałbym poinformować, że zwolniony do produkcji został software: V8-R851T02-LF1V382.016929.
Usprawnienia:
- Modyfikacja sprawności energetycznej
- Wprowadzenie zgodności Saor View
- Modyfikacja ECP KEY w trybie fabrycznym,
- Wprowadzenie nowego Project ID: 554 & 518 & 533 & 560

Jednocześnie wycofany zostaje SW w wersji V378.


Usprawnienia wprowadzone w wersji 378:
- wprowadzenie nowych zabezpieczeń Google Security, w tym nowy Finger Print Google
- Wprowadzenie nowych usług Google TV
- Usprawnienie procesu aktualizacji oprogramowania, w tym umożliwienie automatycznej aktualizacji SW w trybie Quick Start
- Wprowadzenie nowego Project ID: 489
- Tryb Hotelowy
Wersja 378 zastąpiła wcześniejsze wydania: 363 i 371.
 

umbabarauma

New member
Ponawiam swoje pytanie z innego wątku, czy ktoś już poradził sobie z prawidłowym połączeniem 65C815 z dekoderem Ultrabox+ 4K produkcji ADB ?

Czy problem z fałszywym wykrywaniem HDR10 na wszystkich kanałach SD/HD występuje tylko na C815 czy również innych telewizorach TCL ?

Czy problem rozwiązać może aktualizacja oprogramowania telewizora czy pozostaje mi tylko wymiana dekodera na straszy model produkcji Technicolora ?
 

Pawisnia

New member
Trzy miasta objezdzilem za starszym modelem dekodera, nigdzie nie mają. Te dekodery to totalna porażka, a Itca brak.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

marikak97

Member
Ponawiam swoje pytanie z innego wątku, czy ktoś już poradził sobie z prawidłowym połączeniem 65C815 z dekoderem Ultrabox+ 4K produkcji ADB ?

Czy problem z fałszywym wykrywaniem HDR10 na wszystkich kanałach SD/HD występuje tylko na C815 czy również innych telewizorach TCL ?

Czy problem rozwiązać może aktualizacja oprogramowania telewizora czy pozostaje mi tylko wymiana dekodera na straszy model produkcji Technicolora ?


Pozbądź się szrotu od pc+ kup markowy dekoder na E2,Ipo problemie
 

Pawisnia

New member
Panowie jakieś wieści z tym fałszywie wykrywany HDR na Tcl? Dobrze że jest aplikacja Canal + to parę programów można przez internet oglądać, bo przez dekoder to aż oczy bolą.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 

umbabarauma

New member
Jutro ma być nowa wersja oprogramowania dekodera https://pl.canalplus.com/pomoc/nowe-oprogramowanie

Nowa wersja oprogramowania dla dekoderów 4K UltraBOX+ z serii JADA zostanie udostępniona 27.10.2020

Nr serii swojego dekodera zweryfikujesz spoglądając na podpis kodu kreskowego umieszczonego z tyłu dekodera. Tutaj znajdziesz więcej informacji jak to zrobić.

Numer wersji oprogramowania to 2.1.3

Aktualizacja potrwa około 25 minut, w tym czasie nie odłączaj zasilania ani kabla antenowego od dekodera.



Oprogramowanie wprowadza następujące zmiany:

  • Aktualizacja aplikacji NETFLIX do wersji 5.1.2
  • Obsługa dysków zewnętrznych o pojemności do 4 TB. Możesz podłączyć swój dysk twardy i nagrać na nim jeszcze więcej ulubionych programów (pamiętaj, że dekoder najpierw go sformatuje).
  • Obsługa filmów w jakości 4K oraz plików NTFS poprzez opcję Media Player dostępną w MENU dekodera. Możesz podłączyć swój dysk twardy do wejścia USB w dekoderze oraz odtworzyć nagrany tam film poprzez swój dekoder. Plik musi być w formacie obsługiwanym przez dekoder - szczegóły odnajdziesz w instrukcji obsługi dekodera.
  • Obsługa materiałów z dźwiękiem 5.1 w nc+ GO TV oraz podczas odtworzenia nagranego wcześniej filmu czy serialu.
  • Zmiany w wyglądzie menu, polegające przede wszystkim na zastąpieniu logo nc+, logiem CANAL+ .
  • Dodanie mechanizmu sprawdzania słabo naładowanych baterii. Po wciśnięciu klawisza MENU na pilocie pojawi się w przypadku słabych baterii, odpowiedni komunikat na ekranie telewizora. W takim przypadku przygotuj się na wymianę baterii w pilocie.
  • Poprawa stabilności pracy dekodera z telewizorami TCL oraz MANTA.
  • Poprawa stabilności pracy dekodera.

Zobaczymy zatem jutro jak działa wspomniana "Poprawa stabilności pracy dekodera z telewizorami TCL oraz MANTA."
 
Do góry