Zmiana kina domowego... zaczynamy od surroundów...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Brawo Seba :eek:k:
Jeszcze 8mki do kompletu i będzie niezły zestaw.
Slivery też mi przypadły do gustu.

Akurat w Gdansku mają "8" w HGL White za 4999 zł (pewnie jeszcze trochę do negocjacji), ale na dzien dzisiejszy muszę odpuscić.
Wczoraj jak sprzedawałem suba - razem z kupującym - odsłuchiwaliśmy trochę stereo na moim amplitunerze. Na "Pure" zero basu - co wiem od dłuższego czasu. Dopiero przez korektory i załączony SUB stereo brzmiało jak miało brzmieć. Ale nie o to chodzi. Wiec nastepnym zakupem będzie wzmacniacz do stereo, potem zmiana frontów i centrala... tak przypuszczam...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzisiaj dotarły Silver 2 w kolorze HGL white. Traf chciał że odbierała je żona, więc musiała sprawdzić przesyłkę przy kurierze. Wszystko bezproblemowo. Co najważniejsze - bardzo przypadły żonie wizualnie do gustu, i już mogę rozglądać się za frontami na początku przyszłego roku. Niedługo założę wątek o moim kinie domowym - zdjęcie aktualne głośników:

Mam takie pytanie - do BX2 mam położone kable głośnikowe 2x1mm2... czy do Silver 2 lepiej wymienić je na 2x2,5mm2 czy można zostawić? Najlepiej byłoby wypożyczyć i sprawdzić różnice, ale nikt nie dotnie mi kabli o długości 9mb...
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Czemu białe maskownice,jest jakiś wybór czy obligatoryjnie ?
Kiedyś dawno miałem RX białe,były z czarnymi
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Do surroundów o mocy raptem ok. 60W?
Do konkretnych podłogówek to i 2x4 mm2 należy zastosować, a do masywnych surroundów 2x2,5, ale te MA nie są jakimiś monstrum :)

Uważam że Silver 2 są większymi kolumnami podstawkowymi... Moc RMS jest 120W, przy 20 cm przetworniku niskotonowym. Można dywagować czy już kable 2x2,5mm2... czy zostawic 2x1.00mm2
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, 20 cm woofer zmienia nieco postać rzeczy (myślałem zę jest tam typowa 16-tka). W takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak podłączenie ich zamiast frontów (jeśli posiadasz konkretniejsze przewody na frontach) i porównanie czy większa średnica wpłynie na dynamikę :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ok, 20 cm woofer zmienia nieco postać rzeczy (myślałem zę jest tam typowa 16-tka). W takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak podłączenie ich zamiast frontów (jeśli posiadasz konkretniejsze przewody na frontach) i porównanie czy większa średnica wpłynie na dynamikę :)

Tak też dzisiaj zrobią - na frontach mam obecnie Wireworld Luna 2x2,5mm2...
 
Do góry