Zmiana kina domowego... zaczynamy od surroundów...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Widziałem, ale muszą być piano white... :)

EDIT: Rozmawiałem ze sklepem i podobno mają białe piano w tej samej cenie. Czekam na szczegóły potwierdzające stan takich kolumn...

Z racji dnia wolnego, podjechałem dzisiaj odsłuchać ponownie KEF seria R oraz Monitor Audio Silver. Wiem że serię R trzeba by było porównywać z serią GOLD, ale akurat jej nie mieli. Przypomnę, iż na pierwszym miejscu w obecnej chwili są kolumny HECO CELAN. Więc tak: seria Silver jest o stopień wyższa od moich BX, ale tutaj nie ma żadnych "ochów" z mojej strony. W stosunku do Celanów - basu mniej, scena wycofana - nie przekonały mnie. Jeżeli mówimy o kolumnach KEF seria R - no tutaj jak najbardziej na plus. Niskie tony elegancko wypełniały pokój odsłuchów. Smaczki gitarowe wygrane do samego konca, środek zrównoważony (moje odczucia)... Ale... same R300 to koszt wyjsciowy 5400 zł, natomiast HECO CELAN GT302 to 3400 zł, czyli 2k zł. Gdybym miał tylko kupować kolumny do stereo - wybrałbym R300, jednakże kupuje te surroundy do rozbudowy kina domowego. Więc w niedługim okresie bede szukał frontów, a tutaj różnica w cenie jeszcze większa.
W przypadku surroundów jakość/cena przemawia na rzecz CELAN GT302, więc właśnie HECO wygrały u mnie rywalizację i zostaną zakupione do surroundów.

Sądze że kino zbudowane na CELAN dla pokoju 20m2 będzie już docelowym zakupem. W chwili obecnej, przedstawiłem zonie koncept budowy sufitu podwieszanego do ATMOS, ekranu projekcyjnego i projektora... CELAN posiada fajne głośniki cell-in, które przypuszczam super uzupełniam system.

Więc mam na sprzedaż swoje BX2 w kolorze jasny buk. Gwarancja jeszcze 3,5 roku z polskiej dystrybucji.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pamiętam, że odsłuchiwałem Celany w bezpośrednim porównaniu z Silverami, Goldami i Heco były bezapelacyjnie najlepsze, do tego świetne wykonanie.
Jak to mówią - Będzie Pan zadowolony :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Podaj linka jak możesz do tych cell in... ;-)

To strona do rodziny głośników ceiling mounted - CEILING-MOUNTED SPEAKERS | by application | Loudspeakers | Heco... w obecnej chwili mam wstepna aprobate żony. Muszę przygotować projekt sufitu podwieszanego - z rozmieszczeniem światła, wpuszczanym ekranem projekcyjnym, projektorem i czterema głośnikami do ATMOSA... czas pokaze czy bedzie ostateczna akceptacja.

Albo coś takiego do ATMOSA - głosniki serii ADD-ON: http://www.heco-audio.de/en/loudspeakers/by-application/add-on-speaker/ - co sądzicie?

Pamiętam, że odsłuchiwałem Celany w bezpośrednim porównaniu z Silverami, Goldami i Heco były bezapelacyjnie najlepsze, do tego świetne wykonanie.
Jak to mówią - Będzie Pan zadowolony :)

Juz teraz wiem, że tak. Teraz tylko decyzja gdzie kupić...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tą serie ADD-ON widziałem bodajże u Kefa.

Ciekawe jak to gra.

Na razie wychodzę z założenia że te głośniki to "atmos dla ubogich".
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak najdalej trzymaj się od głośników atmosowych odbijajacych dźwięk od sufitowe to jedno wielkie g...o. Słuchałem takich zestawów i porownywalem je do kolumn fizycznie zainstalowanych na suficie. To jedna wielka porażka, jak ktoś Co wmówi, że to bardzo dobrze gra tzn. że szuka jelenia na taki system albo nigdy nie słuchał Atmosa z kolumnami na suficie.. ;-)
A co do głośników instalacyjnych heco to dokładnie ten model już miałem zamówiony ale w ostatniej chwili wycofał em zamówienie z uwagi na to iż w obecnie posiadaną zabudowę by mi nie weszły. Dlatego zamówiłem normalne kolumny.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jak najdalej trzymaj się od głośników atmosowych odbijajacych dźwięk od sufitowe to jedno wielkie g...o. Słuchałem takich zestawów i porownywalem je do kolumn fizycznie zainstalowanych na suficie. To jedna wielka porażka, jak ktoś Co wmówi, że to bardzo dobrze gra tzn. że szuka jelenia na taki system albo nigdy nie słuchał Atmosa z kolumnami na suficie.. ;-)
A co do głośników instalacyjnych heco to dokładnie ten model już miałem zamówiony ale w ostatniej chwili wycofał em zamówienie z uwagi na to iż w obecnie posiadaną zabudowę by mi nie weszły. Dlatego zamówiłem normalne kolumny.. ;-)

Tak też myślałem... odnośnie wpuszczanych kolumn, jestem na etapie projektowania sufitu podwieszanego wiec moge uwzględnić ile głosniki potrzebuja miejsca. Druga sprawa - muszę uwzględnić wysokość sufitu na pewno po ekran... odnośnie projektora cały czas pod znakiem zapytania jak bedzie zamontowany.

Odnośnie CELAN'ów GT302 - dostałem propozycje kupna używanych w stanie idealnym... komplet za 2400 w kolorze White High Gloss - jest to taniej około 15% od nowych głośników. Pytanie czy warto.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Cena fajna, ale może udałoby się jeszcze co nieco utargować ;)
Jak słuchałem, to w fajnej cenie były 702 z lekką wadą fabryczną na tylnej ścianie, skaza z lakierowania widoczna tylko pod światło, a cena na dzień dobry 30% niższa...tylko kolor, wykończenie w drewnie, chyba espresso się on nazywa
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Cena fajna, ale może udałoby się jeszcze co nieco utargować ;)
Jak słuchałem, to w fajnej cenie były 702 z lekką wadą fabryczną na tylnej ścianie, skaza z lakierowania widoczna tylko pod światło, a cena na dzień dobry 30% niższa...tylko kolor, wykończenie w drewnie, chyba espresso się on nazywa

Na tylną ściankę - nie mam podglądu :)... porozmawiam ze sprzedającym - może coś jeszcze urwie z ceny...
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam po dłuższym okresie... jestem po kolejnych odsłuchach. Dzisiaj pozbywam sie moich MA BX2. Muszę więc wybrać kolumny na surround. W tej chwili mam możliwość zakupu:
- HECO CELAN GT302 za 2300 (nowe, zapakowane, dystrybucja DE, ale roczna gwarancja)
- KEF Q300 za 2150 (dystrybucja polska, gwarancja 2+3 lata, nowe)
- MA Silver 1 za 2450 zł lub Silver 2 za 3400 zł.

Najbliżej mi do CELAN'ów o czym pisałem wcześniej, tylko nie brałem pod uwage zakupu z dystrybucji niemieckiej przez polskiego sprzedawca. Czy taki zakup jest warty swojej ceny?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A nie myslales o 301?
Sporo zaoszczedzisz, ciekawe jak granie...

Kef seria q, zobacz sobie po aukcjach i ciaglych wyprzedazach. Chyba trefna seria, tak mi sie wydaje. Ale posluchaj to sam ocenisz.

Z glosnikami chyba nie ma takiego stracha jak z elektronika, ja bym wolal isc w uzywki :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
A nie myslales o 301?
Sporo zaoszczedzisz, ciekawe jak granie...

Kef seria q, zobacz sobie po aukcjach i ciaglych wyprzedazach. Chyba trefna seria, tak mi sie wydaje. Ale posluchaj to sam ocenisz.

Z glosnikami chyba nie ma takiego stracha jak z elektronika, ja bym wolal isc w uzywki :)

Wizualnie bardziej podobaja mi sie 302... a sadze ze cena 2300 jest jak najbardziej do zaakceptowania. Co do KEF - racja...
 
Też mi się wydaje zamiast Celan to może lepiej Music Style 200 lub 200F lub 200 AM fronty na wysoki połysk są kolumny a reszta w macie, skoro to mają być surondowe kolumny to po co przepłacać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wizualnie bardziej podobaja mi sie 302... a sadze ze cena 2300 jest jak najbardziej do zaakceptowania. Co do KEF - racja...


Nie zwracalem szczegolnej roznicy na wyglad pomiedzy 301 a 302, wydawalo mi sie ze podobne. Bo u siebie tez musze surroundy i centrala wymienic ale wypatruje za okazjami, a te tylko w de i to na starsza serie 301.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Też mi się wydaje zamiast Celan to może lepiej Music Style 200 lub 200F lub 200 AM fronty na wysoki połysk są kolumny a reszta w macie, skoro to mają być surondowe kolumny to po co przepłacać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Tylko moje obecne surroundy nie są małymi kolumnami, nie chciałbym kupować kolumn, a potem odkryć iż zmieniając je - straciłem na jakości całego zestawu...
 
Tylko moje obecne surroundy nie są małymi kolumnami, nie chciałbym kupować kolumn, a potem odkryć iż zmieniając je - straciłem na jakości całego zestawu...
No tak ale i tak ustawiasz je jako small i odcięcie na 80hz a po za tym tylne kolumny masz bliżej miejsca odsłuchowego. Najlepsza opcja aby nie stracić na jakości to mieć set z identycznej firmy i serii. Celany i MS mają te same materiały znaczy się membrany.
Najlepiej by było wypożyczyć i samemu sprawdzić czy jest sens przepłacać. Moim zdaniem jeśli fronty są z zerii Celan i centralny to reszta kolumn może być z serii Music Style.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
No tak ale i tak ustawiasz je jako small i odcięcie na 80hz a po za tym tylne kolumny masz bliżej miejsca odsłuchowego. Najlepsza opcja aby nie stracić na jakości to mieć set z identycznej firmy i serii. Celany i MS mają te same materiały znaczy się membrany.
Najlepiej by było wypożyczyć i samemu sprawdzić czy jest sens przepłacać. Moim zdaniem jeśli fronty są z zerii Celan i centralny to reszta kolumn może być z serii Music Style.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

No własnie u mnie nie jest tak do końca z odległością do miejsca odsłuchowego. Z racji pokoju jaki mam, surroundy stoją 2 metry za kanapą. Czyli tak naprawdę są jako surround back, ale tylko takie ustawienie mam możliwe. Materiały mają takie same, ale różnią się wielkością membrany.
 
Ostatnia edycja:
No własnie u mnie nie jest tak do końca z odległością do miejsca odsłuchowego. Z racja pokoju jaki mam, surroundy stoją 2 metry za kanapą. Czyli tak naprawdę są jako surround back, ale tylko takie ustawienie mam możliwe. Materiały mają takie same, ale różnią się wielkością membrany.
2m to masz dobrze bo u mnie przy kanapie ;) do mnie przemawia Dali Zensor3 ślicznie wyglądają Rubicon2 lub Dali LCR
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6615757345 tylko ta cena hmmm...
Zobacz Bipo ma też MS200 jako tylne a MS200F dał na sufit. Najlepiej jakie masz frontowe kolumny to tak całą resztę zrób chodzi o serię.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry