Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
@abdul, ale XT6F wcale nie są dużo droższe od Silverów 6... jak już zmienić, to tak żebys odczuł wyraźną różnicę.
Ja proponuję przynajmniej posłuchać, może akurat Ci podejdą i stwierdzisz, że warto zaczekać z zakupem i trochę doskładać kasy.
Ja na kolumny zbieram już od dłuższego czasu ;)

@Lobos, myślę, że werfowi chodziło o zbyt słaby piec do Audium, to specyficzne kolumny, które sporo prądu potrzebują i pod Marantzem nie rozwiną skrzydeł... tak przynajmniej słyszałem ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
@abdul, ale XT6F wcale nie są dużo droższe od Silverów 6... jak już zmienić, to tak żebys odczuł wyraźną różnicę.
Ja proponuję przynajmniej posłuchać, może akurat Ci podejdą i stwierdzisz, że warto zaczekać z zakupem i trochę doskładać kasy.
Ja na kolumny zbieram już od dłuższego czasu ;)

@Lobos, myślę, że werfowi chodziło o zbyt słaby piec do Audium, to specyficzne kolumny, które sporo prądu potrzebują i pod Marantzem nie rozwiną skrzydeł... tak przynajmniej słyszałem ;)

Henry,

No moze masz racje , zastanowie sie i najwyzej zadzownie do nich i zapytam jaka byla by cena ew XTF ;O , moja kobieta mnie udusi ale co tam :)

Co do Audium , znajomy z pracy zna przedstawiciela handlowego i właśnie też mówił , że potrzebuje dużoo prądu . Jak podłączyli u Teścia pod Marantz 6009 to bardzo średnio ale jak załączyli końcówki porządne to podobno zagrało to bardzo fajnie. Oni patrzyli bodajze na Audium COMP 5 tylko nie wiem czy to te same o których mowa w tym temacie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Henry,

No moze masz racje , zastanowie sie i najwyzej zadzownie do nich i zapytam jaka byla by cena ew XTF ;O , moja kobieta mnie udusi ale co tam :)

Co do Audium , znajomy z pracy zna przedstawiciela handlowego i właśnie też mówił , że potrzebuje dużoo prądu . Jak podłączyli u Teścia pod Marantz 6009 to bardzo średnio ale jak załączyli końcówki porządne to podobno zagrało to bardzo fajnie. Oni patrzyli bodajze na Audium COMP 5 tylko nie wiem czy to te same o których mowa w tym temacie.

Jeszcze jedno - powiedz mi jakie róznice sa pomiedzy 7,4 a XTF6?

czego jest wiecej czego mnie itp itd?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze jedno - powiedz mi jakie róznice sa pomiedzy 7,4 a XTF6?

czego jest wiecej czego mnie itp itd?
Przede wszystkim lepsza kontrola basu i niżej schodzący, lepsza przestrzeń, głębia i dynamika. Są bardziej detaliczne, lepiej separują poszczególne dźwięki.
A co do ceny, to wydaje mi się, że poniżej 3 tyś za szt. można wyrwać.

Henry ja te heco porownywalem z silverami 10 i również wygrały. ;-)
Silverów 10-tek nie słyszałem, ale 8-mki są całkiem niezłe.
Rozmawiałem z kilkoma osobami i podobno Silver 10 są bardzo nierówne, najgorsze z całej serii.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Doczytałem już, że to kolor espresso.
...
Centralny od Klipsch miałeś spory (2x16cm) a ten z serii Revolution jest mniejszy.
Nie boisz się, że będzie gorzej?

Właściwie to producent określa je jako ciemny orzech.

Już mi też ktoś dziś zadał to pytanie o centrala :)
Jestem raczej spokojny, bo sub Klipscha robi świetną robotę odciążając dół mniejszych kolumn a sam central ma robić to co najważniejsze czystość i naturalność dialogów + centrum akcji.
Klipsche to kolumny z ogromną nadwyżką możliwości więc jak będzie trochę mniej to wciąż jeszcze dużo zostaje :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rafa, a nie korci cię, żeby posłuchać XTFów z innym wzmakiem?
Wydaje mi się, że twoje uczucie może jeszcze się pogłębić ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przez 15 minut słuchałem je na Heglu 160 w sklepie.
A myślisz czemu te pierwsze 10 minut tak zapadło mi w pamięci..:grin:
Za krótko by jednoznacznie opisać wrażenia ale bas był jeszcze lepiej kontrolowany a scena zdaje się jeszcze szersza. Ale..średnica nie była tak bliska bo Hegel bardzo neutralny w brzmieniu.

Mój kolega ma także tego Hegla w domu i na pewno do mnie z nim wpadnie na odsłuchy:eek:k:
Zdam znacznie szerszą relacje, obiecuje.
Jeszcze mam znajomka z Accu E-460 i może go namówię na wizytę. Właściwie to on nie ma wyjścia ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, znowu was trochę pomęczę swoim grafomaństwem, ale dzisiaj będzie krócej :)

Dzisiaj na cel wziąłem MA GX300, HECO CELAN GT702, MA SILVER 8 oraz za namową Werfa - AUDIUM 5
Wszystkie odsłuchy na Marantzu.

Kolejne fajne porównanie. Czyli potwierdziło się, że Heco robi dobre kolumny. Dystrybutor jakoś mało prężnie działa i dlatego są mniej popularne.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przez 15 minut słuchałem je na Heglu 160 w sklepie.
A myślisz czemu te pierwsze 10 minut tak zapadło mi w pamięci..:grin:
Za krótko by jednoznacznie opisać wrażenia ale bas był jeszcze lepiej kontrolowany a scena zdaje się jeszcze szersza. Ale..średnica nie była tak bliska bo Hegel bardzo neutralny w brzmieniu.

Mój kolega ma także tego Hegla w domu i na pewno do mnie z nim wpadnie na odsłuchy:eek:k:
Zdam znacznie szerszą relacje, obiecuje.
Jeszcze mam znajomka z Accu E-460 i może go namówię na wizytę. Właściwie to on nie ma wyjścia ;)

Najbardziej pasowało mi podpięcie ich pod Roksana, a później Arcama.
Na Marantzu też jest dobrze, ale jeśli już miałbym zmieniać to na któryś z powyższych

Kolejne fajne porównanie. Czyli potwierdziło się, że Heco robi dobre kolumny. Dystrybutor jakoś mało prężnie działa i dlatego są mniej popularne.
Są dobre, ale jeszcze będę musiał ich posłuchać, a nie jest to łatwe.
Wczoraj odsłuch był przy okazji podróży, muszę poszukać gdzieś bliżej...
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Najbardziej pasowało mi podpięcie ich pod Roksana, a później Arcama.
Na Marantzu też jest dobrze, ale jeśli już miałbym zmieniać to na któryś z powyższych


Są dobre, ale jeszcze będę musiał ich posłuchać, a nie jest to łatwe.
Wczoraj odsłuch był przy okazji podróży, muszę poszukać gdzieś bliżej...

Henry,

Jaka cene myslisz moge wytargowac za xt6f?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Moje Klipsche już pojechały i aktualnie jestem na odwyku ;)
Może to pomoże ukoić te chwile ;)
10354152_10153167429235738_425206358262043152_n.jpg
 

Henry

Active member
Bez reklam
Może jak kupię, to mi przyślą.... z drugiej strony za tyle pochlebnych opinii, które tu zamieściłem, to skrzyneczkę mogliby podrzucić ;)
 

Rudeford

New member
Nie chwal ich tak, bo jeszcze ceny pójdą w górę;)
A tak się nieśmiało spytam. Na 22m2 się nadadzą ósemki? Pokój ma 3,7x6 a miejsce odsłuchowe gdzieś w 2/3 długości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry