Zmiana frontów..na początek :)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Robi się ciekawie bo uwielbiam DireStraits i klimaty z płyt Dali między innymi. A także wokale Jazzowe, Blues, Soul i klasyka rocka m.in. Van Halen
Ostrej muzyki słucham ostatnio niewiele. A jak już to raczej w samochodzie niż w domu.
To wypisz wymaluj jak ja. Masz może Dali vol.1? Mam 2 i 3, ale oczywiście jedynka raczej już nie do dostania...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Też mam tylko 2 i 3.
Polecam też składanki Stockfish Records. Ja mam Vol.4 i 5 choć tu nie ma takiego zróżnicowania gatunków bo to w końcu nie płyty demo. Ale przegląd wykonawców i jakość nagrań wyśmienita.

A wracając do odsłuchów..
Na początek - z KEF wyleczyłem się kompletnie. I już wiem czemu, mimo że słuchałem je trzy razy kompletnie ich nie pamiętałem. One grają bez emocji. Zupełnie. Sa lekko chłodne i nic poza ostrą muzyką nie ich nie pobudza pod tym względem.
Scena nie większa niż tą którą mam przy Klipsch.
Po czwartym razie w końcu zapamiętałem jak grają. A raczej jak nie grają.

Tannoy XT 8F
Kocham je!!! :D
Rozciągnięcie basu i jego dobra motoryka. Wyraźne i obecne wysokie, które są zupełnie nie nachalne ale niosą dokładnie tą informację którą potrzeba.
Średnica boska! Wokale brzmią jak głos ludzki, szok ;) Niezwykle naturalnie i detalicznie. Kontrabas i pianino wreszcie brzmią realistycznie.
Przestrzeń gigantycznych rozmiarów. Źródła pozorne wyraźne i niemal namacalne.

Tannoy XT 6F
Niemal wszystko to co wyżej ale w mniejszej skali. Mniejsza przestrzeń (coś ala KEF R), mniejsze rozciągnięcie, wokal wciąż bardzo ładny ale już nie tak realistyczny. W zasadzie tylko góra brzmi tak samo jak w większym bracie. Na niewielki metraż (np do 18m2) świetny wybór. Albo jako alternatywa dla monitorów bo są całkiem kompaktowych rozmiarów. A jak na ten rozmiar grają bardzo dynamicznie.

Także tyle moich osobistych wrażeń.

Aha, no i stałem się szczęśliwym posiadaczem XT 8F oczywiście ;)
Teraz tylko cierpliwie czekać na dostawę..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Stockfisha też mam sporo - bajka. NAIM 1-8 tez dobre samplery. Ogólnie takich demówek mam sporo i bardzo lubię słuchać - zdecydowanie lepiej brzmią.
Czyli co Panowie, oboje Tannoye? Henry teraz Twoja kolej ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
@Rafa, czyli jednak ze mną w porządku, albo inaczej, obaj zwariowaliśmy zakochując się w brzmieniu XTFów ;)
Ostatnio gość w salonie wspominał mi, że nie tylko my tak mamy. Ludzie przyjeżdżają po Monitor Audio, Dali czy inne... , a wracają z Tannoyami.
Udało ci się posłuchać 6.2 ?

@Krzychu, tak jak Ci mówiłem, jest jeszcze kilka konstrukcji, które chciałbym odhaczyć na swojej liście.
Pewnie za jakiś czas przytargam je do domu na weekend i wtedy zdecyduję :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Rafa, szybkie rozdanie ;-) No, ale w miłości szaleństwo! :p
Zwłaszcza tej od pierwszego... usłyszenia ;-)
Henry, będziesz chyba Świadkiem na ślubie :-D

Czarne wziąłeś? Będziesz zmieniał powoli całość czy do kina jednak Klipsch bez dyskusji?
Kurczę, muszę je gdzieś zobaczyć i usłyszeć w Krakowie.
Wizualnie z fotek przyznam szczerze, że mnie nie bardzo XT 8F podchodzą.
R-ki piękne porównując te dwie pary ;-)
Jednak jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje a kolumny mają przede wszystkim grać.
Gratulacje i czekamy na opis wrażeń jak już staną u Ciebie :)
Oczywiście na fotki również.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
@Rafa, czyli jednak ze mną w porządku, albo inaczej, obaj zwariowaliśmy zakochując się w brzmieniu XTFów ;)
Ostatnio gość w salonie wspominał mi, że nie tylko my tak mamy. Ludzie przyjeżdżają po Monitor Audio, Dali czy inne... , a wracają z Tannoyami.
Udało ci się posłuchać 6.2 ?

@Krzychu, tak jak Ci mówiłem, jest jeszcze kilka konstrukcji, które chciałbym odhaczyć na swojej liście.
Pewnie za jakiś czas przytargam je do domu na weekend i wtedy zdecyduję :)
Nie, nie miałem szansy ale to co usłyszałem mi wystarczyło.
Odhaczyć więcej można i owszem, ale do domu zabieramy te jedne :D
Rafa, szybkie rozdanie ;-) No, ale w miłości szaleństwo! :p
Zwłaszcza tej od pierwszego... usłyszenia ;-)
Henry, będziesz chyba Świadkiem na ślubie :-D

Czarne wziąłeś? Będziesz zmieniał powoli całość czy do kina jednak Klipsch bez dyskusji?
Kurczę, muszę je gdzieś zobaczyć i usłyszeć w Krakowie.
Wizualnie z fotek przyznam szczerze, że mnie nie bardzo XT 8F podchodzą.
R-ki piękne porównując te dwie pary ;-)
Jednak jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje a kolumny mają przede wszystkim grać.
Gratulacje i czekamy na opis wrażeń jak już staną u Ciebie :)
Oczywiście na fotki również.
A żebyś wiedział że to była miłość od pierwszego usłyszenia, bo nie mogłem o nich zapomnieć odkąd je usłyszałem.
Nie ma czarnych. To jest ciemny orzech. Drugi kolor to akurat nie warty wspominania.. ;)
To jest problem Tannoya że na fotach jest dość słabo. Dlatego je przez lata ignorowałem. A na żywo kompletnie inna bajka. Są piękne! Nie wiem czemu to umyka na zdjęciach.

Kupiłem od razu centrala Revolution XT C, więc wymieniam cały przód za jednym razem. Klipsch wyjeżdżają chyba jutro. Napaleniec który je chce jak tylko się dowiedział że już zamówiłem to chce je jak najszybciej..
Ale mu się nie dziwie, tak już mamy prawda? :)

Zostają dipole Klipscha które sa świetne w tym zadaniu. Mam nadzieje że scena nie starci zbytnio spójności brzmieniowej. To się jeszcze okaże.
 

Attachments

  • IMAG0749.jpg
    IMAG0749.jpg
    42,8 KB · Wyś: 100

sihborx

New member
@rafa@rafa

No stary to poszedłeś po bandzie..... respect ;););) Ode mnie podwójny bo nie dość, że też mnie to czeka... Sam właśnie stoję przed wielka zmianą nagłośnienia- to jeszcze zmiana będzie - tak samo jak u Ciebie - z Klipschów..... Myślę, że w ciągu 3-5 mcy będę wystawiał ogłoszenie na swoje czarnulki.....Na razie chcę stworzyć listę "żelaznej trójki", którą na 100% wezmę na odsłuchy a potem się zobaczy. Może trafię jak TY "od pierwszego usłyszenia" a może będę bardziej cierpliwy jak kolega Henry.Łezka zaczyna i się kręcić bo zakładałem, że na 100% przerzucę się na RF 7- II. Ale chyba na stare lata będę potrzebował bardziej subtelnych brzmień :)
Dzięki temu wątkowi widzę, że zadanie nie będzie łatwe

Powiedz Rafa czy osobiście porównywałeś je z Focal Aria - zwłaszcza 948? Jestem ciekaw ....
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wiesz, to nie tak że brak cierpliwości u mnie. To brzmienie mnie naprawdę wciągnęło i wiem że nie chce niczego innego.

Nie słuchałem Focala. Ale słuchałem kolumn różnych marek z różnych przedziałów cenowych w tym tych z dość wysokich półek jak Dali Epicon, Martin Logany, Sonusy, Cabase czy ELAC FS409 i nic mnie tak nie wciągało (może Elac żeby być szczerym) do tej pory jak to co robi Tannoy z nagraniami.

Choć to kolumny dość uniwersalne to w kilku gatunkach muzycznych są genialne moim zdaniem i miłośnicy tych właśnie będą najbardziej zachwyceni. Jazz, Blues, Rock, Soul tu będą błyszczeć.
I dopiero teraz zacząłem czytać recenzje na ich temat więc to nie sugestia mnie do nich przekonała a wyłącznie samo brzmienie.

A z Klipsch to dobre przejście bo żywiołowości i ekspresji im nie brakuje i nie powinno nam tego brakować.

P.S.
Hen-ry, Hen-ry... ;)
 

sihborx

New member
a z jakimi sonusami je porównywałeś. Pytam bo one też są w kręgu moich zainteresowań. Myślałem o venere 3.0 (może "S" ale to już max cenowy)
aczkolwiek oceny/ wrażenia z odsłuchów są baaardzo rozbieżne.


PS- pamiętam, że ktoś już porównywał je z arią 926 ale nie pamiętam czy 948. Jeśli tak to będę wdzięczny za przypomnienie wrażeń.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Telenoweli ciąg dalszy

Panowie, znowu was trochę pomęczę swoim grafomaństwem, ale dzisiaj będzie krócej :)

Rafa, na początek GRATULACJE!

Dzisiaj na cel wziąłem MA GX300, HECO CELAN GT702, MA SILVER 8 oraz za namową Werfa - AUDIUM 5
Wszystkie odsłuchy na Marantzu.
MA_HECO_MA.jpg

MA Silver 8 - bardzo dobrze brzmiące kolumny, wszystko poukładane z mocnym kontrolowanym basem, detaliczne, dobra średnica, pewnie byłyby moim faworytem gdyby nie odniesienie...wiadomo do czego ;) , zabrakło jednak tej głębi sceny, którą oferują XT8F

MA GX300
- rozczarowanie, może nie tyle samym brzmieniem co ceną za tę serię Monitor Audio, szczerze powiedziawszy, to Silvery niczym im nie ustępują, a pod kątem średnicy nawet je przewyższają, przekładało się to na bardziej wyraźne wokale, no może jeden detal w Goldach jest lepszy góra i minimalnie lepsza detaliczność, lecz nie na tyle aby płacić za nie dwukrotnie więcej.

HECO Celan GT702 - i tutaj nie było już p.....nia, czysta moc, dynamika, potężny bas, ale nie atakujący jak choćby w Klipschach, konkretny, jednak nie dominujący, dodatkowo bardzo wyraźna i miła dla ucha góra oraz średnica, która jak sama nazwa wskazuje jest średnicą wpisującą się odpowiednio między górę i dół. Bardzo równe kolumny, wszystko na miejscu, no i wykonanie na najwyższym poziomie, piękny fornir, ładnie wykończone otwory basreflexu, jedyną rysą są maskownice na kołki, szkoda, bo w tej klasie kolumn mogliby pokusić się magnesy.

Na koniec kolejny niemiecki produkt AUDIUM 5 - konstrukcja pasywna, odsłuchiwałem ich bardziej jako ciekawostkę. Na uwagę zasługuje nietuzinkowa konstrukcja z niskotonowym zorientowanym poziomo w dół, jak w subach.
Tutaj wszystko było poprawne, ale nie usłyszałem nic, co przykułoby na dłużej moją uwagę, poza jednym detalem.
Przy wyższej głośności miałem wrażenie, że kolumna lekko kołysze się na boki za sprawą dolnej membrany, być może spowodowane było to faktem, że kolumny nie stały na kolcach :?
AUDIUM.jpg

Reasumując, zwycięzca dzisiejszego odcinka pochodzi z Niemiec - Bipo, miałeś rację, te kolumny coś w sobie mają :)
Następnie Silvery, a na koniec najdroższe GXy
Audium poza rywalizacją więc bez noty końcowej

ps. zima jednak nie odpuszcza, w takich oto warunkach przyszło mi dzisiaj zmierzać na odsłuch,
to początek drogi, dalej już nie było możliwości zrobienia fotki :D
droga.jpg

a z jakimi sonusami je porównywałeś. Pytam bo one też są w kręgu moich zainteresowań. Myślałem o venere 3.0 (może "S" ale to już max cenowy)
aczkolwiek oceny/ wrażenia z odsłuchów są baaardzo rozbieżne.


PS- pamiętam, że ktoś już porównywał je z arią 926 ale nie pamiętam czy 948. Jeśli tak to będę wdzięczny za przypomnienie wrażeń.
Na samym początku wątku o nich pisałem - Venere 3.0 i Aria 926 ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
a z jakimi sonusami je porównywałeś. Pytam bo one też są w kręgu moich zainteresowań. Myślałem o venere 3.0 (może "S" ale to już max cenowy)
aczkolwiek oceny/ wrażenia z odsłuchów są baaardzo rozbieżne

To nie tak że porównywałem je bezpośrednio. Miałem raczej na myśli że słuchając tak dobrych i drogich kolumn nie miałem takiego wrażenia/myśli - "ależ to gra!". A tutaj dźwięk mnie wciągnął i zaangażował.

A wtedy słuchałem Sonus Olympica II, więc z zupełnie innej kategorii, które zresztą porównywałem wtedy z Loganami.
 

werf

Active member
Bez reklam
No tak ale z naciskiem na 7 lub activ. Henry i znowu ten Marantz,pewnie ze 25 procent z nich wycisnął : )

Ps gdzie taka zima Moskwa ?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Przeprawa między Słowacją a Czechami, Bytca- Ostrava ;)

Niestety tylko 5 pasywne były, a co do Marantza, to zdaję sobie sprawę, ale jak Marantzu zagra dobrze, to z lepszym piecem będzie jeszcze lepiej.
Na razie wzmaka nie będę zmieniał (jeszcze), więc nastawiam się na kolumny, które dobrze zagrają pod tym co mam ;)
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Na samym początku wątku o nich pisałem - Venere 3.0 i Aria 926 ;)

Wiem, wiem czytałem ale nie zauważyłem nic o arii 948;-)

ps:

heh. HECO..... ale jaja....bo to kolejne. które wpisałem na listę... po przeczytaniu recenzji serii New statement - w jakimś z branżowych magazynów - nawet przeszło mi myśl ale to krowy wielkie.
Heco The New Statement Hifisystem

A powiedz czemu akurat GT 702 a nie GT 902?


To nie tak że porównywałem je bezpośrednio. Miałem raczej na myśli że słuchając tak dobrych i drogich kolumn nie miałem takiego wrażenia/myśli - "ależ to gra!". A tutaj dźwięk mnie wciągnął i zaangażował.

A wtedy słuchałem Sonus Olympica II, więc z zupełnie innej kategorii, które zresztą porównywałem wtedy z Loganami.

no to faktycznie inna kategoria......Teraz czekamy aż je podłączysz i przetestujesz w domu....:D
 

lobos

New member
Bez reklam
A żebyś wiedział że to była miłość od pierwszego usłyszenia, bo nie mogłem o nich zapomnieć odkąd je usłyszałem.
Nie ma czarnych. To jest ciemny orzech. Drugi kolor to akurat nie warty wspominania.. ;)
To jest problem Tannoya że na fotach jest dość słabo. Dlatego je przez lata ignorowałem. A na żywo kompletnie inna bajka. Są piękne! Nie wiem czemu to umyka na zdjęciach.

Kupiłem od razu centrala Revolution XT C, więc wymieniam cały przód za jednym razem. Klipsch wyjeżdżają chyba jutro. Napaleniec który je chce jak tylko się dowiedział że już zamówiłem to chce je jak najszybciej..
Ale mu się nie dziwie, tak już mamy prawda? :)

Zostają dipole Klipscha które sa świetne w tym zadaniu. Mam nadzieje że scena nie starci zbytnio spójności brzmieniowej. To się jeszcze okaże.

Doczytałem już, że to kolor espresso. Nie twierdzę, że XT8F są brzydkie, broń Boże.
Muszę je zobaczyć na żywo to wtedy ocenię. Sam jednak potwierdzasz, że na zdjęciach dużo tracą w porównaniu do reala i pewnie masz rację :)
Centralny od Klipsch miałeś spory (2x16cm) a ten z serii Revolution jest mniejszy.
Nie boisz się, że będzie gorzej? Dokładnie. Tak już jest z nami napaleńcami ;-)
Nie dziwię się w ogóle. Ja przed dostawą spać nie mogłem ;-)
Raz jeszcze gratulacje! :eek:k:
Czekam w takim razie na fajne fotki zrobione tak, że oddadzą ich urok ;-)

ps. zima jednak nie odpuszcza, w takich oto warunkach przyszło mi dzisiaj zmierzać na odsłuch,
to początek drogi, dalej już nie było możliwości zrobienia fotki :D

Wytrwale do celu. Takiemu żadne zaspy nie straszne ;-)
U nas też nasypało i to konkretnie. Od popołudnia sypie mocno i to non-stop.
A już grilla chciałem rozpalać :-D Niestety zima nie odpuszcza.
Miejmy nadzieję, że tylko przez moment.

Henry i znowu ten Marantz,pewnie ze 25 procent z nich wycisnął : )
Twierdzisz, że jednak Marantz nie sprosta wymaganiom kolumn z tego pułapu cenowego?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam, dołączę się do dyskusji , aby ten wspaniały wątek trwał :).

Dzisiaj byłem na odsłuchu w jednym z Wrocławskich salonów : MDB - świetna obsługa ( to nie moja pierwsza zreszta wizyta w tym salonie).

Zabrałem pod pachę moje Onkyo 838...
Odsłuch :

Monitor Audio Bronze 6 ( nowa seria )
Dali Zensor 7
Tannoy Mercury 7.4
Monitor Audio Silver 6
Klipsch RP-260F

Będę opisywał po kolei :

MA BR 6 - Całkiem przyjemny bas , schodzący relatywnie nisko jednak nie wystarczająco.
Wysokie tony przytłumione nawet zwaracajac uwage ze napedzane byly onkyo..
średnica ok - nie powaliły mnie..

Dali - Tutaj znacznie lepiej ( to moje drugie podejscie do tych kolumn ) Bas całkiem ok , tylko nie miałem wrażenia że jest on ciepły rozłożysty jak to opisuje wiele użytkowników.. raczej sprężysty i uczucie jakby grał wyższy podzakres. Srednica ok nie nachalna scena juz sie pojawiła no i wysoki bardzo fajne nie kujące w uszy i znacznie wiecej detali było slychac.

Tannoy - Swietna scena , bardzo fajna glebia, gleboki i miekki bas. Troszke mnie detaliczna góra i nie natarczywa ale czasem wszystko sie zlewalo ze soba, jednak przy odpowiednio nagranych utworach pokazywaly co potrafia.. nawet nie wiedzialem ze moj ampli potrafi tak zagrac z jakimikolwiek glosnikami. bardzo dobre wrazenie - odrazu wylapalem ze moje pliki FLAC sa bardzo slabej jakosci.

Monitor audio Silver 6 - Dobra scena , super detaliczne wysokie tony , ktore mi sie bardzo podobaly.
Dobry bas jednak nie tak ciekawy jak w Tannoy. średnica ok .

Klipsch RP-260F - Scena bardzo słaba, wysokie tony fajne i dosc detaliczne , super bas - czuc bylo jego zroznicowanie i potencjal kolumn jakie moga z siebie wydobyc w kinie , srednicy prawie nie bylo.


Teraz stoje przez wyborem , Tannoy czy MA Silver - gdyby Tannoy mial wysokie jak MA to bralbym tannoye lub tez MA taka glebie i scene jak Tanoye to bralbym MA ;) ot taki wymysl.

Generalnie nie sadzilem ze moj ampli tyle potrafi : podpiety pod CD TEAC , Sptify , Flac z Pena .
Kolumny bardzo duzo pokazaly..

@ Henry - Pan z MDB wspominal wasze ciekawe porównania :)

ew. znacie jakas alternatywe do moich preferencji?
czy jest cos co znacie pomiedzy Tannoy a MA?

dzieki PZDR
 

Henry

Active member
Bez reklam
@sihbrox, GT902 to są potężne kolosy, zobacz jak GX300 wyglądają przy 702, te kolumny spokojnie nagłośnią pomieszczenie o powierzchni ponad 30m2 ;)

@abdul, a XTFów nie słuchałeś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry