Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Trochę jest, ale czy duża, raczej nie, aczkolwiek wolłbym CM10 z uwagi na lepszą przestrzeń ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tannoy Precision 6.4 - no niestety, skreślone z listy.
Ogólnie nie są to złe kolumny, jednak nie za te pieniądze. Porównałem je do XTF8, które już niejako są punktem odniesienia.
Model 6.4 gra poprawnie i tyle lub aż tylko tyle, bas nijaki, średnica wycofana, góra minimalnie wysuwa się na pierwszy plan, brak głębi i przestrzeni.

Złamałeś mi serce tym :sad: a tak się na nie napalałem..
No nic, jutro będę miał swoje porównania..

P.S.
Podkreślam jeszcze raz, to nie jest konstrukcja zamknięta bo sa tam dwie membrany bierne ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Masz rację......brak typowego otworu BR ;)

Rafa, też zaliczyłem załamkę, jechałem pełen nadziei a tu lipa panie..... :sad:
XTFy z Marantzem zagrają, ale Precission nie, poproś od razu o podpięcie innej elektroniki dla porównania z PM8005

Czekam na Twoją opinię :)

Ciekawe ile Henry złamał serc :)
Oj, Bracie nie pytaj :D
 

lobos

New member
Bez reklam
Fajnie się czyta Twoje wpisy z osłuchów Heniu :eek:k:
Najważniejsze, że są one subiektywne i są opisem wrażeń na bieżąco po odsłuchach.
Faktycznie przyznam, że byłem pewien pozytywnych wrażeń po Precission a tu jednak...
Słuszna uwaga Brutusa co do B&W... Również zastanawiałem się, czemu po samych dobrych słowach odstawiłeś je trochę na bok? ;-)
Teraz już wyjaśniłeś, że chodzi Ci o dobór pod Marantz'a. Wiesz jak jest... wzmak też można szybko wymienić ;-)
Czyli na chwilę obecną mamy dalej dwóch faworytów: Tannoy Revolution XT 8F i KEF R700.
Bez wyraźnego faworyta ;-) Kibicujemy w takim razie dalej :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak tam Lobos, kiedy odsłuchy Opticonów i oczywiście XTFów ;)
czekam na twoją opinię :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Wybieram się tylko ciągle czasu brak ;-)
U mnie z późniejszym dojazdem do domu to ze 3-4h muszę mieć wolne, żeby na spokojnie coś odsłuchać.
Mam kilka swoich typów do porównania lecz póki co tylko żeby nacieszyć ucho.
Mój cel na teraz to wzmak+odtwarzacz.
Marantz PM8005 był pewniakiem. Większy dylemat to co do niego jako transport?
Po Twoich wpisach wezmę jednak pod uwagę również inne opcje ;-)
Trzeba usłyszeć, żeby móc zdecydować. W ciemno to można gdybać tylko jaki to ma sens? ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kwestia na jakie kolumny się zdecydujesz...myślę, że w twoim przypadku dobrze byłoby to połączyć.
Posłuchać jako całość, tak aby później nie było niespodzianki.
Z jednym wzmakiem kolumny grają, a przy innym, podobnej klasy jest już słabiej.
Teraz widzę, że nie warto się spieszyć, nawet kilka razy wrócić i odsłuchać tego samego, czasem aby się utwierdzić lub na chłodno zmienić zdanie.... no i te droższe nie oznacza automatycznie lepsze ;)
 

TomekOp

Member
Witam. Bardzo fajnie się czyta takie porównania. W końcu coś się dzieje. Jestem ciekaw jak wypadną SF-y na lepszym wzmacniaczu. Jakbyś miał możliwość przesłuchania ich na Roksanie K2 albo K3 byłbym wdzięczny ;).

Z całym szacunkiem jeśli można, opinie niektórych forumowiczów, że kolumny jakiejś firmy zaczynają się dopiero od tych wyższych serii to mnie doprowadza do czerwonej gorączki...
Czyli jak kupuje się Alfe 147 to jeszcze nie jest Alfą? Alfy zaczynają się od COMPETIZIONE ? Większych bredni nie słyszałem...
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wracając jeszcze do Precission 6.2
No właśnie, bo spać nie będę mógł :D

Mógłbyś spróbować więcej o nich napisać?
Jakby porównać poszczególne pasma itp

Poza brzmieniowo, rozumiem że poziom wykończenia serii Precision bez zarzutu?
A warunki odsłuchu - co było źródłem do tych wzmacniaczy?

...
Teraz widzę, że nie warto się spieszyć, nawet kilka razy wrócić i odsłuchać tego samego, czasem aby się utwierdzić lub na chłodno zmienić zdanie...

KEF R słuchałem trzy razy i dalej nie mam w pamięci ich brzmienia ani całkowicie wyrobionego zdania. Czy to znaczy że nie sa dla mnie..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
@Tomek, zgoda, aczkolwiek od każdej reguły są wyjątki, znam takie kolumny, zresztą bardzo popularne, gdzie seria budżetowa z tym logiem jest wg. mnie obciachem da tej firmy, wstyd, że sygnują swoją nazwą taki paździerz ;)

A SF z lepszą elektroniką posłucham na pewno, jednak nie szybciej jak w marcu.

@Rafa, Precission 6.2 nie są tak uniwersalne, przy jazzie, spokojniejszej muzyce naprawdę wciagają i grają bardzo dobrze, warunek to oczywiście dobry materiał + piec.
Dzisiaj pokazały klasę przy Dire Straits i płycie demo Dali +Arcam 19/29 + Teac CD 2000, słychać było detale, scena szeroka, bas pod pełną kontrolą, rozciągnięty, nisko schodzący, średnica i wokale tez bardzo dobrze słyszalne, wyraźne, naturalne.
Przy płytce WIR Pablopavo/Iwanek/Praczas również miód na uszy, Rojek to samo.
Zmiana muzyki na Godsmacka, Lao Che i kolumny diametralnie się zmieniają, bas się gubi, gitary zaczynają zlewać się i zaburzać detale.....
następnie zmiana na XTFy i pierwsze płytki podobnie, ale za to Godsmack i Lao Che nabiera pełni i pojawia się przestrzeń.
Na własne uszy przekonałem się, że kolumny mogą jeden rodzaj muzyki "odgrywać" genialnie, a przy drugim być bardzo przeciętnymi.
No i jeszcze kwestia wzmacniacza, CA i Marantz nie poradziły sobie z nimi...
wiem, że to moje subiektywne odczucie i każdy może inaczej to odebrać :)

A co z R-kami było nie tak?
Mi się podobała ich dynamika, przestrzeń i detaliczność...
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
A pro po Alfy, to w tym roku wygrała z pośród wszystkich marek test zderzeniowy ze ścianą....

nie dojechała do ściany :p

Henry jak będziesz mógł, to posłuchaj tez na amplitunerze Arcama
 

Henry

Active member
Bez reklam
Oj, Brutus nie igraj....ja jako stary Fordziaż do aut na F nic nie mam, no może z wyjątkiem Folkswagenów :p
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dzisiaj pokazały klasę przy Dire Straits i płycie demo Dali
Robi się ciekawie bo uwielbiam DireStraits i klimaty z płyt Dali między innymi. A także wokale Jazzowe, Blues, Soul i klasyka rocka m.in. Van Halen
następnie zmiana na XTFy i pierwsze płytki podobnie, ale za to Godsmack i Lao Che nabiera pełni i pojawia się przestrzeń.

Ostrej muzyki słucham ostatnio niewiele. A jak już to raczej w samochodzie niż w domu. Przy okazji, dzięki za pokazanie mi Godsmack - na pewno kupie album do auta.

Jeszcze ta kwestia wzmaka dochodzi tutaj.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Henry bardzo dobrze że zalozyles ten wątek niech co nie którzy zobaczą na czym polega kupno kolumn czy też sprzętu pod swój gust czytaj ucho a nie kupowanie kolumn w ciemno bez odsluchu na podstawie opinii kolegi jemu się podobały to czemu mnie się mają niepodobac. .. ;-) bravo ps. Życzę udanych odsłuchów i znalezienia tych jedynych... ;-)
 

TomekOp

Member
Jeśli masz Henry możliwość to czarnym koniem mogą się okazać kolumny które może dopiero przesłuchasz... fajnie by bylo jakby można było je porównać do Sonusów... tym czarnym kuuniem mogą być.....Polk Audio LSiM 705... Udanych łowów...
 
Do góry