Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No właśnie forum jest od tego, aby wrażać swoje zdanie, więc ja mam prawo do pisania tego co myślę.. Choć i tak nie piszę to co powinienem napisać w niektórych przypadkach, bo szkoda zdrowia i czasu.. A co do MA to dla mnie GX-y grały najlepiej i kiedyś były to kolumny w kręgu moich zainteresowań.. tak samo jak Platinum I dla mnie grały lepiej niż seria II. A fornir jaki używany jest w wysokich modelach u tego Producenta jest naprawdę na dobrym poziomie i wielu by chciało mieć w swoich kolumnach pomimo, że niektóre przypominają "kredens u babci"... Ale przecież są inne kolory i każdy coś dla siebie wybierze, bo tak jak pisałem to kupującemu ma się podobać, a nie użytkownikom takiego czy innego forum.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że masz prawo pisać to co myślisz, ale nie zabieraj tego prawa innym, pisząc przy okazji, że masz inne podejście, bo nie masz. Też jeżdzisz, jak chociażby stronę wcześniej pisząc "to była tragedia", a cytując Twoją wypowiedż "każdy ma swój gust i pisanie w pewien sposób jak dla mnie jest przegięciem" daje to ewidentny przykład hipokryzji.
Ja to widzę już od dawna, nie widzą tego inni, bo nie obserwują wszystkich wpisów.

Wierz mi, że ja też często nie piszę, tego co mógłbym napisać, bo nie lubię się babrać.
Co do samych Platinum, to miałem je brać, cały set.
Nie będę pisał dlaczego nie kupiłem, bo dla niektórych gra cena, a ja (nie tylko zresztą jak się okazało) nie uważam, żeby każdy drogi sprzęt sprawdzał się tak dobrze, jak niektóre tańsze - na wybranych płaszczyznach.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ja miałem MA i jedyne co było w nich ładne to tylko fornir. Reszta bardzo przeciętna , nie za te pieniądze. Nie znam wersji GX czy Platinium.
 

werf

Active member
Bez reklam
Z goldami nie jest tak źle całkiem przyjemne brzdąkanie z wydajnym gęstym zasilaczem.Tych najnowszych nie widziałem nie słyszałem całkiem nie mój typ wizualny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig to gra słów jakie słowo dla kogo jest gorsze, mi np pisanie o jakimś fornirze, że przypomina babciny kredens z PRL jest gorszym słowem (być może mam złe wspomnienia z tamtego okresu) niż samo słowo tragedia.. więc nie będę pisał o tym, bo nie ma sensu. To jest kwestia indywidualna każdego z nas. Podobne słowo jak być może pamiętasz użyłem po teście marantza 14, bo tutaj była dokładnie ta sama sytuacja względem poprzednika 15 stki o czym kiedyś,kiedyś pisałem.
Natomiast napiszę dlaczego użyłem słowa tragedia do tych konkretnych kolumn, bo odnoszę wrażenie, że nie słuchałeś GX jak i pierwszych goldów... Dla mnie osobiście jeśli wchodzi nowy zamiennik kolumny, wzmaka/cd itp nie ma prawa coś takiego grać gorzej od poprzednika. Istnieje możliwość aby grało porównywalnie, czyli choćby delikatnie lepiej, ale jest progres, bo pamiętaj, że za każdą serią jest wyższa cena.. W tamtych czasach dla mnie i nie tylko w tych samych pieniądzach MA był zdecydowanie lepszy od np. Kefów w tej samej cenie, dzisiaj już tak nie jest, ale wtedy GX były naprawdę fajnymi kolumnami. Potem wyszły nowe goldy i poszedłem do zaprzyjaźnionego salonu i poprosiłem o włączenie tychże kolumn, sprzedawca powiedział, że nie będę zadowolony z tego co usłyszę..... i tak było delikatnie mówiąc, dlatego w tym wypadku jest takie słowo, a i tak nie odzwierciedla tego jaka była jakość tych kolumn. W drugim sklepie gdzie powiedzmy jakieś 4 miesiące po tym fakcie odsłuchiwałem sub Rela, i na zadane moje pytanie odnośnie nowych Goldów, Pan jeszcze dobitniej powiedział co o nich sądzi, a które pod ścianą stały sobie i się kurzyły.
A wracając do Platinum I wg mojej oceny jak najbardziej były to kolumny warte tych pieniędzy , które wtedy dystrybutor życzył sobie tj. od 23-25 tyś. - oczywiście cena wyjściowa, nie wspominając o głośniku centralnym, który to był duzo dużo tańszy od głośników tego typu u innych dystrybutorów, a głosniki były dwa mniejszy i większy i nawet ten drugi w stosunku do ceny głośnika porównywalnej wielkości np. w B&W to różnica ponad 100% wtedy wynosiła. Oczywiście mam na myśli serię 800.
A najlepszy interes na tych kolumnach zrobili Ci, którzy kupili je w czasie, kiedy wchodziły kolejne platinum II, bo wtedy można było wyrwać nowiutkie za 15 -16 tyś.. a w tej cenie jakość brzmienia plus połączenie dobrego wykonania i dobrej jakości forniru powodowały, że kolumny były warte grzechu i na pewno dla wielu osób dałyby duzo radości zarówno w kinie domowym jak i w stereo.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ja już troszkę kolumn i systemów słuchałem i uważam że polskie grają wybitnie w cenie mniejszej niż analogiczna konkurencja. Sam posiadam Arcady Studio 16 Hertz w wersji Signature i nie zamienił bym ich na MA Platinium.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dla mnie problemem wielu polskich skrzynek jest aspekt wizualny, dlatego jak pisałem wcześniej dobrze, że można zrobić coś wg. własnego projektu, pod "swoje oko" nie tracąc na ich rewelacyjnym brzmieniu ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
YB miało bardzo ładną kolumnę o nazwie Evo. Jednak jak życie to szybko zweryfikowało jak się szybko pojawiła tak szybko znikła. Szkoda bo były piękne. W zamian za to pojawiły się (w katalogowej produkcji) już bardziej tradycyjne proste skrzynki szybsze w produkcji i tańsze jak chociażby Huracan czy Sharq, które też się dobrze prezentują i producent zadbał o dobre zdjęcia w internecie. Podobnie jest w przypadku wspomnianego S16Hz. Skrzynki są proste , ale solidnie zrobione, dobre materiały. Plusem takich producentów jest to możemy sobie zamówić w dowolnym fornirze czy lakierze. Mnie się takie formy podobają, ale rozumiem, że innym może się to nie podobać. Może brakować jakiś "ozdobników", detali jednak przy niżowej produkcji jest ciężko o zamówienie jakiś ozdobnych maskownic , błyszczących mocowań przetworników, specjalnych podstaw itp. Jak ktoś robi kolumny na większą skalę jest to łatwiejsze i można więcej zlecić podwykonawcom. Jak ktoś ma kasę w takich małych manufakturach może sobie zlecić skrzynkę ma indywidualne zamówienie. Kwestia projektu i niestety sporego portfela.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja już troszkę kolumn i systemów słuchałem i uważam że polskie grają wybitnie w cenie mniejszej niż analogiczna konkurencja. Sam posiadam Arcady Studio 16 Hertz w wersji Signature i nie zamienił bym ich na MA Platinium.

Przecież wcześniej napisałeś, że nie znasz Platinum to skąd wiesz jak grają ? Chyba, że masz na myśli wyłącznie aspekt finansowy..

Dla mnie problemem wielu polskich skrzynek jest aspekt wizualny, dlatego jak pisałem wcześniej dobrze, że można zrobić coś wg. własnego projektu, pod "swoje oko" nie tracąc na ich rewelacyjnym brzmieniu ;)

Dokładnie zrobią pod warunkiem, że to co byś wymyślił sprawdzi się w praktyce i oczywiście dodatkowo za to zapłacisz... Bo nie płaci się za to co już mają w swoich projektach, wtedy obowiązuje cena tzw. wyjściowa za dane kolumny. Z dźwiękiem różnie bywa jak z każdym innym Producentem kolumn, na innym forum jest osoba której to trzecie kolumny od tego Producenta podpasowały i jest zadowolony.

YB miało bardzo ładną kolumnę o nazwie Evo. Jednak jak życie to szybko zweryfikowało jak się szybko pojawiła tak szybko znikła. Szkoda bo były piękne. W zamian za to pojawiły się (w katalogowej produkcji) już bardziej tradycyjne proste skrzynki szybsze w produkcji i tańsze jak chociażby Huracan czy Sharq, które też się dobrze prezentują i producent zadbał o dobre zdjęcia w internecie. Podobnie jest w przypadku wspomnianego S16Hz. Skrzynki są proste , ale solidnie zrobione, dobre materiały. Plusem takich producentów jest to możemy sobie zamówić w dowolnym fornirze czy lakierze. Mnie się takie formy podobają, ale rozumiem, że innym może się to nie podobać. Może brakować jakiś "ozdobników", detali jednak przy niżowej produkcji jest ciężko o zamówienie jakiś ozdobnych maskownic, błyszczących mocowań przetworników, specjalnych podstaw itp. Jak ktoś robi kolumny na większą skalę jest to łatwiejsze i można więcej zlecić podwykonawcom. Jak ktoś ma kasę w takich małych manufakturach może sobie zlecić skrzynkę ma indywidualne zamówienie. Kwestia projektu i niestety sporego portfela.

Paweł te Evo dalej można kupić, przynajmniej jeszcze wczoraj było można je kupić... Choć Huracany też mogą się podobać - wizualnie. Dźwiękowo nie wiem, bo nigdy nie słuchałem, gdyż w sklepach nie ma kolumn od tego Producenta. Mają też takie kolumny ala SF (robione na wzór) i w dwóch konfiguracjach, ale niestety jak Kolega chciał do odsłuchu to nie mają ich do wypożyczenia... Tylko to co zostało przez kogoś kupione..
Ale niewątpliwie jak ktoś ma kasę to najlepiej u nich sobie zamówić kolumny istniejące, tylko w danej konfiguracji jaka najbardziej pasuje kupującemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

Mówiłem, że mogłem kupić i się przymierzałem do dokładnie takiego samego setu, tyle, że za 25k, ale zrezygnowałem. Czyli 25k taniej jak ten gość z alle.
Życzę powodzenia sprzedającemu, ale tak to jest jak się kupuje w PL droższe sprzęty, a potem żąda adekwatnie mniej do ceny która się zapłaciło, mimo, że na innych rynkach te ceny mają się zupełnie inaczej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig, ale miałeś okazję kupić dokładnie taki sam set - chodzi mi o głośnikowe Pl 300 i centralny C-350 plus wiadomo podstawkowe i sub i to wszystko za 25 tysi ? Rozumiem, że oferta była spoza RP, bo w Polsce to ktoś szalony za tyle by sprzedawał taki set, ewentualnie ktoś komu kasa na szybkiego jest potrzebna.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł te Evo dalej można kupić, przynajmniej jeszcze wczoraj było można je kupić... Choć Huracany też mogą się podobać - wizualnie. Dźwiękowo nie wiem, bo nigdy nie słuchałem, gdyż w sklepach nie ma kolumn od tego Producenta. Mają też takie kolumny ala SF (robione na wzór) i w dwóch konfiguracjach, ale niestety jak Kolega chciał do odsłuchu to nie mają ich do wypożyczenia... Tylko to co zostało przez kogoś kupione..
Ale niewątpliwie jak ktoś ma kasę to najlepiej u nich sobie zamówić kolumny istniejące, tylko w danej konfiguracji jaka najbardziej pasuje kupującemu.

Domyślam się , że można zamówić na indywidualne zlecenie. Minus jest taki , że nie ma wtedy opcji odsłuchu przez zakupem. Sądzę , że ich kolumny grają dobrze lub nawet bardzo dobrze. Znam przez fora chyba ze 3 czy 4 osobo posiadające ich kolumny i są zadowoleni. Myślę, że będę miał możliwość odsłuchu czegoś z oferty YB , ale na razie mam lenia i nie chce mi się nigdzie jeździć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak ten sam set, tyle, że nie w PL, ale dla mnie to nie problem, bo mam transport i za 2 dni w domu u siebie. Kefy R700 ostatnio za 4k, ideał, biały połysk, pudła itp. U nas w PL wiele sprzętów, to absurdalne ceny, jak chociażby Marantz, który potrafi być w promocji i tańszy np. o 2k. Potem jak ktoś to sprzedaje, jako używkę, to naturalnie jest jeszcze taniej, u nas jak ktoś da 6k za nówkę, to żal mu sprzedać za 3.5k, gdzie za granicą ten sam nowy kosztuje (w ofercie promocyjnej) np. 4k.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak gdzieś ci się rzuci w oczy biała R600c, to daj znać ;)
w dobrej cenie trafiały mi się same czarne ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Centrale akurat trzymają cenę, tak jak i R900, a co do kolorów, to mi akurat wiecznie wpadają w oko białe ; )
 
Do góry