Zmiana frontów..na początek :)

Pioneek

New member
Właśnie strefa odsłuchu i aranżacja pomieszczenia. Podobnie jest u mnie ok 25 M (rozstaw kolum i miejsca odsluchowego trójkąt 3,5 M )za plecami skos i klatka schodowa. Może troszke mniejsze kolumny lepiej zagrają trzeba będzie głośniej większy ruch membrany to i dynamicznienej.Obecnie Roksan na godzinie 9-10 i tak wszyscy domownicy słyszą.Według mnie ma grać cicho ( nie przeszkadzają innym) dynamicznie ,ma mruczec. Jak pisalem wczesniej moim nr.1 byly focal 948 ale czy nie za duze czy z roksamem się zgraja. Po nowym roku zaczynam odsłuchuy.Tak zapytam jak się ma klasowo,,jakościowo moje jamo c407 do tych tanoy revolushion kef R 700 .Ogólnie jestem z nich zadowolony ( ale zawsze może być lepiej) tylko ten bas, gram w tym pomieszczeniu już 8 lat i dają rade, jeszcze jedno jedna kolumna musi stać przy ścianie 15cm.Pozdrawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Werf, bierzesz nowe Goldy? ;)

gold.jpg

https://www.monitoraudio.com/en/introducing-5th-generation-gold-series/
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sąsiedzi mieli taką meblościankę, masakra.
Gdzieś za granicą, może się podobać, ale u nas (typowe wzornictwo dla naszych czasów ; ) ) kojarzy się z jednym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak ten fornir prezentuje się na żywo, ale na pewno można być pewnym, że jakość jego jest na odpowiednim poziomie patrząc jak to było w poprzedniej serii. W wersji platinum jest podobny fornir z prawdziwego drewna (przynajmniej tak producent zapewnia) i jest odpowiednia jakość jak oglądałem te kolumny.... aczkolwiek cena serii Platinum II jak dla mnie jest za wysoka.. poprzednia wersja tych kolumn - cena do jakości była bardziej trafna.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Te, Ra, ja ci dam fejkowe...to superhiper oryginał, ba nawet lepsze niż oryginał ;)
Angole tak mają, złotych kolców brakuje do kompletu.

Loluś, w znacznie tańszych kolumnach prawdziwy fornir występuje, nie każda firma to Dali, że folią oklejają kolumny za grube tyś, a fornir dopiero w kolumnach powyżej kilkunastu tyś.

A tak w ogóle, to te nowe Goldy bez polotu, poprzednia seria wg. mnie lepiej się prezentowała
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie widziałem ich, dla mnie z serii na serię grają, ujmę to tak, grają inaczej. Aczkolwiek znam osoby, którym nowe platinum podpasowały. A dobry fornir robi różnice.....
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W wersji platinum jest podobny fornir z prawdziwego drewna (przynajmniej tak producent zapewnia)

A jest fornir z "nieprawdziwego" drewna? :) Fornir to fornir zawsze jest robiony ze ściętego drzewa. Może być naturalny bądź modyfikowany , ale zawsze jest prawdziwy :) Nawet chyba seria Silver już ma fornirowane obudowy. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że są różne ceny fornirów. Sam w pracy kupowałem (surowe) takie po 7-8zł m2 , a i takie po 50-100zł m2 + jeszcze sama obróbka i lakier dochodzi.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To właśnie miałem na myśli fornir, a fornir, bo to co ma seria silver to..... dla mnie daleko jest od forniru...ale to też zapewne kwestia podejścia do sprawy...+ tak jak napisałeś obróbka i lakier... ale trzeba być szczerym i wysokie modele MA dają radę pod tym względem...
 

werf

Active member
Bez reklam
Werf, bierzesz nowe Goldy? ;)

A gdzie im tam to GX-ów lub goldów te to jakieś szkarady przerobiony silver 10,totalny brak subtelności : )

tinypics



Sąsiedzi mieli taką meblościankę, masakra.
Gdzieś za granicą, może się podobać, ale u nas (typowe wzornictwo dla naszych czasów ; ) ) kojarzy się z jednym.

To mi raczej wygląda na klimat praprababciowy (pomijając,że zdjęcie jest fejkowe) ;-)

Nie wiem jak z meblościanka, mi od razu kojarzę się z Auschwitz i Innymi obozami Niemieckimi:p

Obawiam się że absolutnie się nie znacie pomijając brak gustu : )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest "makassar", totalnie nie modny od lat, wiem, bo budowałem na tym lata temu i już było "nie teges", ale co kto lubi ; )
 

sentyzibi

Well-known member
Tyle razy pisaliśmy już o tym, że każdy ma swój gust i niekoniecznie może mu się podobać to co innym. A wy dalej swoje: "że meblościanka", "PRL", "babcinym kredens" i
że nie jest modny.
Cieszmy się, że nie przypomina boazerii tak powszechnie stosowanej w owych czasach, ale czy wszystko musi być na biało albo czarno?
Nie każdy jest modny, nie każdy może, nie każdy też chce, choć kontestowanie mody dla zasady to też moda.
Chociaż w tym przypadku zgodzę się, że przegięli, bo nawet mi się nie podobają, mimo iż lubię drewno na wysoki połysk.
Ale Armanig też i dobrze napisał "co kto lubi".

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego, bo to jest właśnie coś co ciężko zrozumieć, każdy ma swój gust i pisanie w pewien sposób jak dla mnie jest przegięciem, bo każdy mógłby napisać co sądzi o danym kolorze/fornirze w kolumnach w taki czy w inny sposób.. jakbym ja napisał co np. sądzę o białych kolumnach to myślę, że Ci co mają białe kolumny równo by po mnie pojechali. Ale piszę tylko tyle, że to nie mój kolor i nawet jakby dawali mi za 50% jedne z moich ulubionych kolumn jakimi są B&W w tym kolorze to nie dałbym rady na nie patrzeć w salonie.. To nie jest mój kolor tak jak i czarny...
dla przykładu zdjęcie... a na zywo jeszcze słabiej to wygląda.. Ale bez względu na wszystko fajnie jest, że są takie kolory, bo ludzie mają większy wybór, a każdy coś dla siebie wybierze. Bo przecież to danej osobie ma się podobać fornir, a nie innym użytkownikom tego forum.



A wracając do MA dany fornir może się podobać czy też nie, ale nie można im odmówić dobrej jakości wykonania w wysokich modelach... aczkolwiek cena Platinum II tak jak pisałem wcześniej dla mnie jest zdecydowanie za wysoka..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętaj, każdy ma swój gust i to też może się podobać ; )
Bloki z czasów PRLu też mają swój urok, billboardy z Biedronki czy reklamy czopków na zabytkowych kamienicach podobnie, ba, Multipla w różowym kolorze również znajdzie swoich zwolenników, podobnie jak Golf TDI z 4 wygarami wielkości rury klozetowej. Boazeria z dywanem na ścianie, jak Kolega wspomniał również w Polsce ma wielu miłośników, po co interesować się sztuką dizajnu, jak każdy może postawić dom "kostkę".
W ogóle po co studiować i uczyć się zasad kształtowania przestrzeni, architekturą krajobrazu, szerokopojętym wzornictwem, a przede wszystkim przewidywać procesy społeczne, czyli właśnie ewidentny przykład jaki tu mamy.

Żyjemy w Polsce, przez dziesięciolecia byliśmy otaczani tandetą która imitowała "szlachetne" materiały, stąd też większość ma skojarzenia jakie ma.

Hipokryzją najwyższego sortu, jest za to krytykowanie skrzynek, sprzętu rtv pisząc, że coś nie gra, a samemu celować w bezduszne pseudoaudiofilskie 10 krotnie przepłacone wynalazki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida nie chcą żadnych gratisów dokładać, ba np. w B&W za taki fornir chcą więcej dopłaty niż w Mesiku za lakier perłowy. A pomimo tego Angole i tak nie chcą zrobić na zamówienie pozostałych dwóch modeli z serii 800.... :) nie ma lekko, ludzie nie chcą gratisów, chcą mieć jedynie wybór na zakup tego co im się podoba, zarówno pod względem wykonania jak i brzmienia. A nie ma takiej możliwości, pomimo, że są ludzie, którzy chcą za to zapłacić.
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
Pamiętaj, każdy ma swój gust i to też może się podobać ; )
Bloki z czasów PRLu też mają swój urok, billboardy z Biedronki czy reklamy czopków na zabytkowych kamienicach podobnie, ba, Multipla w różowym kolorze również znajdzie swoich zwolenników, podobnie jak Golf TDI z 4 wygarami wielkości rury klozetowej. Boazeria z dywanem na ścianie, jak Kolega wspomniał również w Polsce ma wielu miłośników, po co interesować się sztuką dizajnu, jak każdy może postawić dom "kostkę".
W ogóle po co studiować i uczyć się zasad kształtowania przestrzeni, architekturą krajobrazu, szerokopojętym wzornictwem, a przede wszystkim przewidywać procesy społeczne, czyli właśnie ewidentny przykład jaki tu mamy.

Żyjemy w Polsce, przez dziesięciolecia byliśmy otaczani tandetą która imitowała "szlachetne" materiały, stąd też większość ma skojarzenia jakie ma.

Hipokryzją najwyższego sortu, jest za to krytykowanie skrzynek, sprzętu rtv pisząc, że coś nie gra, a samemu celować w bezduszne pseudoaudiofilskie 10 krotnie przepłacone wynalazki.
Ok Armanig, masz rację. Przesadziłem, bo lobbując prawo do własnego gustu równocześnie odmówiłem prawa do własnych skojarzeń. Przepraszam.
Natomiast nie wiem czy dobrze odczytałem akapit wyżej Twojej wypowiedzi, gdyż nigdy nie negowałem wcale rozwoju , również tego w dizajnie. Tego by uwzględnił inne dziedziny, rozwój, nowe technologie, dostosowanie jego do funkcjonalności, nowych potrzeb, ale też i gustów. Wykształceni dizajnerzy czegokolwiek, to też ludzie i też mają swoje osobiste wizje, też mogą mieć indywidualny gust przemycany do swojej pracy uwzględniając przy tym wszystkie zdobycze cywilizacji. Są na przykład fanatycy art deco, którzy nie mogąc pamiętać de facto tego stylu kochają go i stosują, ale dostosowywują do wymagań obecnych czasów. Są melomani, którzy ekscytują się muzyką czasów swojej babci, ale musi to być stream w high res. No i ten dom klocek, też może być dizajnerski, dobrze to wiesz. Dizajnerzy dóbr konsumpcyjnych, muszą przewidzieć co trafi, co się sprzeda lepiej, przewidzieć potrzeby i trendy. Czasem nie trafi, tak jak przywołana przez Ciebie Multipla, bo chcąc wyznaczać nowe trendy trzeba uwzględniać coraz więcej czynników. Ale muszą też uwzględniać upodobania ludzi dzieląc ich przy tym na nacje, przedziały wiekowe, kultury i wiele wiele innych grup.
Nigdy nie namawiałem do trwania w marazmie. Że tzw pawlacz z boazeri był dobry, bo powiększał powierzchnię magazynową w domu, to stosujmy go dalej? Zgadzam się z Tobą oczywiście, że jeżeli już ktoś go potrzebuje niech ma, ale są dostępne już inne materiały, nowoczesne rozwiązania i estetyczne i funkcjonalne. Też śmiałem się z wielu Anglików kilka lat temu, gdy twierdzili, że wkręty na płaski wkrętak używają już sto lat, więc to znaczy że są dobre i nie ma potrzeby zmieniać na krzyżakowe.
Ale gdzie są indywidualne gusta? Czy sposoby wpływania czy kształtowania działają jednakowo na wszystkich? Oczywiście nie. Każdy ma swoją inną wrażliwość, w innym stopniu na nie podatną ale wcale nie koniecznie odrzucającą przy tym rozwój i nowe wymagania. Jeden powie o pomieszczeniu: fajne bo minimalistyczne, a drugi, że fajne bo zimno jak w szpitalu. Choć obu ten styl pasuje, to dekorator wnętrza musi trafić do nich innymi schodami. A na końcu i tak jest cena. Często z kosmosu, gdy gówno pokryte złątą farbą i znanym emblematem.
Najważniejsze, jak napisał Lolek: JEST WYBÓR. Nawet w gustach, za które płacimy słono, gdyż są trendy i takie, za które płacimy jeszcze więcej, bo nie są.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry