Zła jakość obrazu głównie w ciemnych scenach 70PUS7304

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Mam mniejszy 7304 ale migotania nie zauważyłem. Sprawdziłem te fragmenty filmów co podałeś i jedynie widzę to migotanie na Filmie "W trawie" gdy ustawię ostrość na 5 lub więcej. U Ciebie zmiana ostrości coś daje?
 

walker214

New member
Cześć,
Mam mniejszy 7304 ale migotania nie zauważyłem. Sprawdziłem te fragmenty filmów co podałeś i jedynie widzę to migotanie na Filmie "W trawie" gdy ustawię ostrość na 5 lub więcej. U Ciebie zmiana ostrości coś daje?

W filmie "W wysokiej trawie" migotanie występuje niezależnie od ostrości (migocze nawet na 0) a także nie zmienia tu nic włączenie stylu ruchu.
 

walker214

New member
Wysłaliśmy duże ilości modelu i wszystkie działają bez problemów.

No to widać mam niesamowitego pecha. Tak, jak mam pecha do serwisu, który zdalnie wystawia diagnozę, do tego twierdząc że migotanie może występować ale można go programowo do jakiegoś stopnia ograniczyć. Zastanawia mnie, co zyskuje taki serwis, gdy nie uznaje ewidentnych wad?
Dostaje jakieś bonusy od producenta, sklepów?
 

tomacher

New member
Strach kupić telewizor w tych czasach. Na moim Samsungu 48H6400 nie mam takiego ziarna w Kapitanie Philipsie, a specjalnie kiedyś ten film wziąłem na test dla OLEDa B6 parę lat temu - ziarno wyglądało identycznie. Może ostrość jest ustawiona za wysoko i MPEG Noise reduction powinno jednak być na Auto? Często jest tak, że jeśli ustawię upłynniacze na maksa, ulepszacze na maksa to wysoko ustawiona ostrość robi kaszanę z obrazu, zaczynają się artefakty i migotania. Najlepiej zjechać z ostrością na 0, max 25/100 skali.
 

walker214

New member
Aktualnie koresponduję z Philipsem, kazali wysłać przykładowe video i mocno liczę na to, że przyznają, że z moim egzemplarzem jest coś nie tak. Trzeba zbierać dokumentację na wypadek, jak mnie sklep oleje i trzeba będzie iść się sądzić.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja bym spróbował jeszcze : ostrość na zero , upłynniacze powyłączać i co się będzie działo ? Bo na ten tema nic nie piszesz ??? czy robiłeś tak czy nie ? Czu na innych materiałach /kanałach tez tak jest ? czy nie ? Nic nie opisałeś ?
 

walker214

New member
walker214 - coś Ci się udało ?

Jeszcze nic nie wiem, Philips nie odpisał, sklep milczy, choć wiem, że wczoraj dostali moje pismo.
Kolejny, "oczojebny" przykład, pierwsze sceny w filmie: "Nie otwieraj oczu", miga praktycznie cały obraz, żadne upłynniacze, redukcje szumów, zmiany ostrości nie pomagają..
Czuje się, jak bym musiał udowadniać, że nie jestem wielbłądem..
 

szwedu666

New member
Jeszcze nic nie wiem, Philips nie odpisał, sklep milczy, choć wiem, że wczoraj dostali moje pismo.

Kolejny, "oczojebny" przykład, pierwsze sceny w filmie: "Nie otwieraj oczu", miga praktycznie cały obraz, żadne upłynniacze, redukcje szumów, zmiany ostrości nie pomagają..

Czuje się, jak bym musiał udowadniać, że nie jestem wielbłądem..
Przez takie rzeczy czuję się jak byśmy żyli w jednym z Krajów trzeciego świata. Nie lubię przytaczać przykładów z "hameryki" ale tam od 30 lat mój wujek kupuje co chce i oddaje kiedy chce bez podania przyczyny. Tam ludzie kupują telewizory na całą ścianę tylko na czas mistrzostw futbolu aby po tym to oddać. A co dopiero mowa jeśli coś faktycznie nie spełnia oczekiwań lub jest wadliwe...

Wiadomo ja nie pochwalam takiego Janusz ostwa ale to po prostu ma pokazać skalę różnicy jaka jest między nami.

To jest strasznie chore że musimy korzystać z takich luk prawnych jak opisałem wcześniej parę postów temu że jedyną formą zakupu bezpieczną jest internetowa gdyż daj nam prawo do odstąpienia od umowy.

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
@walker214 możesz wstawić video jak to u Ciebie wygląda? Próbowałem u siebie jednak bez rezultatów - no chyba, że nie dostrzegam [emoji14]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

szwedu666

New member
A jak powinienem ustawić aparat w telefonie? Nie siedzę w tym.
Po pierwsze nie wiem czy twój telefon posiada takie opcje (na przykład telefony z serii v od LG) po drugie nie wiem w jakiej płynności lecą filmy na netflixie, czy jest zachowany standard kinowy 24 klatki.
Jeśli tak to wychodziłoby na to że trzeba ustawić nagrywanie w 24 klatkach na sekundę i shutter speed z prędkością odświeżania matrycy czyli u nas jest to 60 lub 75 h czyli przesłona 1/ 60 lub 1 /70. Wtedy chyba powinno się wyeliminować tak zwany banding i powinno być widać prawdziwe zaistniałe zakłócenia obrazu. Ale ja też specjalistą nie jestem:)

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

walker214

New member
Po pierwsze nie wiem czy twój telefon posiada takie opcje (na przykład telefony z serii v od LG) po drugie nie wiem w jakiej płynności lecą filmy na netflixie, czy jest zachowany standard kinowy 24 klatki.
Jeśli tak to wychodziłoby na to że trzeba ustawić nagrywanie w 24 klatkach na sekundę i shutter speed z prędkością odświeżania matrycy czyli u nas jest to 60 lub 75 h czyli przesłona 1/ 60 lub 1 /70. Wtedy chyba powinno się wyeliminować tak zwany banding i powinno być widać prawdziwe zaistniałe zakłócenia obrazu. Ale ja też specjalistą nie jestem:)

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka

W P20 PRO nie widzę takich opcji. Tryb pro mam tylko przy robieniu zdjęć.
 

walker214

New member
No i doczekałem się odpowiedzi ze sklepu, jak i od Philipsa.
Sklep oczywiście odrzucił moje odwołanie w sms, twierdząc, że weryfikacja techniczna nie wykazała wady urządzenia.
Natomiast od Philipsa dostałem taką oto odpowiedź: (zaznaczam, że wysłałem 2 filmiki kręcone lepszym aparatem, na którym widać migotanie)

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.
Pikselacja w ciemnych scenach będzie zależeć od zawartości. Ponieważ konsument twierdził, że jest to widoczne praktycznie na każdym źródle, w tym na klipie DemoMe, być może powinniśmy spróbować uzyskać dowody ze zdjęć z jednego z tych źródeł. Co więcej, migotanie jest nadal dla mnie dużym znakiem zapytania, więc film byłby miły. W końcu możemy potwierdzić wadę tylko wtedy, gdy ją zobaczymy - a jak dotąd tak się nie stało."
 

walker214

New member
Okazało się że nie dostali moich maili z filmikami (dziwne, bo wysłałem jako odpowiedź na ich maila), więc wysłałem jeszcze raz. Zauważyłem też że wrzucając filmik na YouTube, efekt migotania nie jest tak widoczny jak na zgranym pliku z aparatu.
Kolejny film z bardzo widocznym efektem migotania, to "Grzechotnik" od 42 sekundy. Upłynniacz wyłączony.

Sklep widać idzie w zaparte i obawiam się że czeka mnie poważna i długa batalia, bo nawet jak będą mieli iść do sądu to wydaje się, że nie odpuszczą.
 
Do góry