zestaw kina domowego do 7 tys. zł

michger

New member
witam.
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum pozwólcie że się najpierw przywitam.
w niedługim czasie chciałbym zakupić zestaw kina domowego, kwota jaką chciałbym przeznaczyć na ten cel to 6-7 tys zl. w tej cenie miałby być amplituner oraz głośniki 5.1?
Ogólnie to częściej słucham muzyki niż oglądam filmy ale to nie oznacza że interesuje mnie tylko zestaw stereo. Muzyka jakiej słucham to muzyka typu POP oraz rock czasem Hip-Hop.. Lubię kiedy dźwięk jest czysty w pełnym paśmie a bas jest głęboki, miękki i przenikający (nie tłukący). Co myślicie o firmie Harman Kardon amplituner z serii AVR. Jakie głośniki polecacie? Dotychczas miałem okazje przez dłuższy czas sluchać głośników JBL es80 i nie wyobrażam sobie żebym się zaspokoił głośnikami o mniejszym basie. Na razie nie zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza Blue Ray ponieważ rozważam zakup konsoli Play Station 4.
Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Pokój w którym będzie zainstalowany sprzęt jest o wymiarach 4x4,2m. W pokoju będzie telewizor i komplet wypoczynkowy i jakiś mały stoliczek. Ogólnie pokój do odpoczynku a nie do zawalenia szafami.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harmany są ok. Przyjemnie brzmienie w stereo. Dość mocny bas więc może Ci się spodobać. Odsłuchaj avr370. Z kolumn z dobrym miękkim basem zobacz zestaw 5.0 Melodika BL40+BLC20+BL10. Do tego sub Rel T5. Nie za duży, niepozorny, dobrze wykonany. Na Twoim metrażu zrobi dużo zamieszania. Jest to konstrukcja zamknięta więc łatwiej będzie zapanować nad basem. Do tego amplitunera Harmana możesz odsłuchać JBL Studio 270. Fajny bas mają też Paradigm Monitor 7 v.7/9 v.7 , tylko moim zdaniem już trochę twardszy niż w Melodice. Z innej elektroniki brałbym pod uwagę Marantza 5008, Xenona X3000, Nad-a T748.
 

michger

New member
dzięki za zainteresowanie oraz przedstawione propozycje. Czy firmy Marantza i Nad to półka wyżej niż Harman Kardon? Marantza widziałem w Media Markt natomiast z Nad-em się jeszcze nigdy nie spotkałem. Czy te głośniki które zostały wymienione dadzą radę w stereo? Chodzi mi tutaj o bas? Czy będzie go wystarczająco? zależy mi na tym aby już od nie wielkiej głośności bas był słyszany
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podane przeze mnie amplitunery są modelami z tej samej półki. Będą się natomiast różniły brzmieniem i trochę wyposażeniem. Ja odsłuchiwałem Marantza, Denona i Harmana. Jeśli chodzi o bas to najwięcej go było w Harmanie i Denonie. Marantz miał basu trochę mniej, ale zabrzmiał swobodniej i przestrzennej. Tu są moje wrażenia z odsłuchu. http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/101922-wrazenia-z-odsluchu.html Co do Nad-a to niestety nie miałem okazji go słuchać. Nie jest może doskonale wyposażony, ale z opinii wynika że nadrabia to brzmieniem. Wszystkie amplitunery, które podałem posiadają pre-out do da Ci w przyszłości możliwość rozbudowy zestawu o wzmacniacz stereo, jakby Cię amplituner kd nie zadowolił.
Do do kolumn. Ja mam Oli40 (teraz są pod nazwą Melodika BL40) na coś koło 19m2 + trochę części otwartej i basu jest dużo. Nawet się zastanawiam czy nie będą za duże do Twojego pokoju. Choć jak lubisz bas:) Tylko musisz je odsunąć od ściany. Kolumny te są dość uniwersalne. Dobrze radzą sobie w ostrzejszych kawałkach, ale i potrafią zagrać klimatycznie i subtelnie. Oczywiście odradzam zakup w ciemno. Odsłuch obowiązkowy. Weź do porównania ze 2-3 kolumny i będziesz miał jasność.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
witam.
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum pozwólcie że się najpierw przywitam.
w niedługim czasie chciałbym zakupić zestaw kina domowego, kwota jaką chciałbym przeznaczyć na ten cel to 6-7 tys zl. w tej cenie miałby być amplituner oraz głośniki 5.1?
Ogólnie to częściej słucham muzyki niż oglądam filmy ale to nie oznacza że interesuje mnie tylko zestaw stereo. Muzyka jakiej słucham to muzyka typu POP oraz rock czasem Hip-Hop.. Lubię kiedy dźwięk jest czysty w pełnym paśmie a bas jest głęboki, miękki i przenikający (nie tłukący). Co myślicie o firmie Harman Kardon amplituner z serii AVR. Jakie głośniki polecacie? Dotychczas miałem okazje przez dłuższy czas sluchać głośników JBL es80 i nie wyobrażam sobie żebym się zaspokoił głośnikami o mniejszym basie. Na razie nie zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza Blue Ray ponieważ rozważam zakup konsoli Play Station 4.
Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Pokój w którym będzie zainstalowany sprzęt jest o wymiarach 4x4,2m. W pokoju będzie telewizor i komplet wypoczynkowy i jakiś mały stoliczek. Ogólnie pokój do odpoczynku a nie do zawalenia szafami.
Harman AVR270 i nowe kolumny w zestawie czyli JBL Studio 280+220+225c+250P.
 

michger

New member
Drodzy użytkownicy dziś miałem okazje odsłuchać dwa amplitunery oraz jeden komplet kolumn...
pierwsza konfiguracja harman kardon avr270 + kolumny ELAC FS68.2
druga konfiguracja Yamaha RX-V775 + kolumny ELAC FS68.2
odsłuch był w Media Markt...
Gość z obsługi zachwalał tę Yamahę ale na mnie i mojej Żonie NIE zrobiła wielkiego wrażenia natomiast pierwsza konfiguracja naprawdę była miła dla ucha, chociaż bassem raczej nie miażdżyło.. ale ponoć amplituner był na ustawieniach firmowych i bass był na 0. Jakie jest Wasze doświadczenie z kolumnami Elac??
po dzisiejszym dniu muszę zmienić swoje plany gdyż jak na początku pisałem chciałem przeznaczyć ze 7 tys na sprzęt po dzisiejszej wizycie w MM zrozumiałem że chyba tak się nie da.. sam amplituner to kwota około 3tys do tego zestaw dwóch dobrych kolumn frontowych to znów ze 3,5 tys.
i na początek własnie bym chciał taki zestaw Stereo- dobry amplituner + 2 kolumny tak aby był nie źle przy odsłuchu muzyki.. a w miarę upływu czasu przyjdzie czas na jakieś głośniki do tyłu i centralny. proszę o jakieś sugestie. co myślicie o kolumnach JBL ES80?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie do końca ten odsłuch był miarodajny. Po pierwsze to MM, a nie salon ze specjalnie adaptowanym pomieszczeniem. Jak wiadomo w MM ciągły gwar i ruch, a i akustyka pozostawia wiele do życzenia. Ampli HK są bardziej muzykalne w stereo niż Yamahy z podobnego przedziału cenowego, ale nie do tego celu zostały stworzone te urządzenia. Jeżeli chcesz zobaczyc jak w pełni zagrają te kolumny, to podłącz pod nie wzmacniacz stereo. Amplitunery KD w znacznie ograniczają potencjał kolumn, które pod wzmakiem stereo dopiero rozwijają skrzydła. Inna kwestia, to czy te amplitunery były kalibrowane przed odsłuchem? Sprzety te całkiem inaczej grają po pełnej kalibracji, i często załączeniu jakiś polepszaczy. Gdy oceniamy je tylko po graniu w stereo, to HK pewnie wygra, ale jak to ma byc zestaw pod KD, to już można polemizować. Częsty problem z tego typu sprzetem w salonach, że pracownikom nie chce się kalibrować każdego podłączanego klocka, a szkoda bo czasami można zupełnie zmienić zdanie co do producenta. U mnie Onkyo bez kalibracji czy w stereo jest kiepskie, ale już po korekcji i w kinie zupełnie innna bajka:)
 

ro35

New member
Jakie jest Wasze doświadczenie z kolumnami Elac??
elac ma fatalnego dystrybutora i zawyżony cennik,
ogólnie to firma z tradycjami, słynna ze swojego przetwornika JET, recenzje zwykle pozytywne,
jeżeli twój pokój ma 16m2, to lepiej będzie coś mniejszego ustawić - 67.2 zamiast 68.2,
akurat ta seria jest bardziej przyjazna wzmacniaczom bo minimum impedancji ma w okolicach 6ohm.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Znajdź prawdziwy salon nie MM, i posłuchaj koniecznie NAD - w budżecie T748 oraz T757 (ale to z zagranicy bo u nas ten model drogo stoi).
No i nadrobić zaległości z wiedzą o NAD :D
 

michger

New member
Jakies opinie, spostrzezenia odnosnie zestawu Denon AVR X3000 + Dali Zensor5? Dzis bylem w sklepie Denon w silesia center i wlasnie zostal mi polecony taki zestaw.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W niektorych MM/Saturnach itp. sa fajne salki do odsluchu, nie jest to nic wyjatkowego, ale o niebo lepiej jak odsluchy z regalu. Teraz robia duze przemeblowanie na Ostrobramskiej, ale salki brak. Sami sobie strzelaja gola.
 

michger

New member
zaczyna mi się robić nie zły mętlik... dziś miałem porównanie wzmacniacza DENON AVRX3000 oraz MARANTZ SR5008 z głośnikami JBL STUDNIO 280 oraz DALI ZENSOR 5
czy według Was Marantz ze wszystkich przytoczonych przezemnie amplitunerów będzie najlepszy w tym przedziale cenowym?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Byłeś na odsłuchu, a ktoś za Ciebie ma wybierać który lepszy?
Bierz ten który Tobie lepiej pasuje.(to po pierwsze :))
Zastanów się jeszcze nad wyższymi modelami amplitunerów oraz głośników (to po drugie ;))
 

ro35

New member
przejdź się do jakiego lokalnego małego sklepiku z audio,
zdarza się przy zakupach łączonych dostać solidny rabacik - przy takim budżecie można wyrwać cokolwiek lepszego od tak pospolitego zensora
 

collider

New member
Bez reklam
zaczyna mi się robić nie zły mętlik... dziś miałem porównanie wzmacniacza DENON AVRX3000 oraz MARANTZ SR5008 z głośnikami JBL STUDNIO 280 oraz DALI ZENSOR 5
czy według Was Marantz ze wszystkich przytoczonych przezemnie amplitunerów będzie najlepszy w tym przedziale cenowym?

Ten bedzie najlepszy, ktory najlepiej dla ciebie zagra na zywo. Potem kolejnym kryterium bedzie specyfikacja i prezencja urzadzenia. Ja moge ci powiedziec, ktory ampek wedlug mnie bedzie najlepszy, ale to nie oznacza, ze tak bedzie. Ostateczny wybor nalezy do ciebie.
 

michger

New member
Co sądzicie o zastosowaniu zasilacza impulsowego w HK Avr370? Czy to nie odbija się na jakości dzwięku i ogólnie na trwałości sprzętu?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W kilku w całej Polsce zdarzyły się wadliwe trafo wysokiej częstotliwości i potrafiły przez głośniej poszumieć, teraz spokój. W nowych 151, 161, 171, 3700, 3770 brak problemów.
 

lentym

New member
jestem ciekaw co kolega wybierze???
Moim zdaniem Marantz zagra lepiej od Denona w wymienionych wyżej modelach ale sam musisz posłuchać.
Kolumny Dali Zensor to bardzo dobre kolumny, które tak naprawdę pokażą co potrafią pod wzmakiem stereo.
P.S. Koniecznie odsłuchaj NADa. Jest bardzo muzykalny.
 
Do góry