zestaw kina domowego do 7 tys. zł

michger

New member
witam wszystkich zainteresowanych tematem.
Wczoraj dokonałem zakupu. W moim domu zagościł HK AVR370. Narazie zostały podpięte pod niego moje Altusy 140:/ chociaż efekt i tak jest nie zły w porównaniu do tego co dawał mój stary amplituner (Panasanic SA HA-75).
Do Amplitunera chyba dokupię JBL Studnio 280... Decyzja była bardzo trudna do podjęcia, nie mam jakiegoś wyrafinowanego słuchu, chociaż wiem jakie dźwięki mi się podobają a które niespecjalnie... odsłuchiwałem w sumie takie amplitunery jak: Denon AVR X3000, Marantz 5008, NAD T748 oraz Yamaha RX-V775. ogólnie to wszystkie zagrały na swój sposób ładnie. Wybór padł na HARMANA ze względu że moim zdaniem zagrał najbardziej basowo i nie męczył sopranami. Poza tym dizajn Harmana moim zdaniem zostawia resztę daleko z tyłu. Mam nadzieję, że nie będę żałował tego wyboru.
 

Macca Radza

New member
Witam w klubie.... jak podłączysz te Jbl'e to będzie jescze lepiej :) wiem bo mam Altusy.... Na stronie Harmana masz nowy soft V617....wgrywa się go wyłącznie przez USB...
 

michger

New member
dzięki za info. pocieszyłeś mnie tym że te JBLe zagrają lepiej niż Altusy.. Altusów mam już poprostu dość.. Najbardziej wkurza mnie ten brak basu a raczej brak basu tam gdzie trzeba. U mnie w pokoju basu jest jak na lekarstwo a poza pokojem to wszystko tłucze... dodatkowo ten bas jest strasznie płytki jak by walić kijem bejsbolowym o karton od TV 60"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Altusach nie ma basu? Niskich jest tam co nie miara, przy odpowiedniej akustyce, jest "soczyscie", a przypadlosci o ktorych piszesz, to wina akustyki, a nie Altusow.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Altusy i brak basu? :D Już armanig wytłumaczył - kolego michger - wpierw akustyka pokoju, skoro bas wypływa z pokoju, bo w takim układzie to i JBL'e guzik dadzą.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Altusy maja specyficzny rodzaj basu i michger go dobrze scharakteryzował :) pokojem trzęsię a basu brak tam gdzie trzeba i takiego jak trzeba. Studio 280 lub 290 jak masz większe pomieszczenie pomoże w problemie.
 

michger

New member
myślisz, że 16m2 wystarczy dla Jbl Studnio 280 czy może lepiej za czymś innym się rozejrzeć? zależy mi na głębokim i miękkim basie
 

Henry

Active member
Bez reklam
16m dla JBL 280 może być trochę mało, ale wszystko zależy jeszcze od kształtu pokoju i akustyki.
 

michger

New member
pokój w którym mają zagrać głośniki ma wymiary 4x4.2 m... czyli z tego co wyczytałem to nic dobrego taki wymiar nie wróży (ponoć w pokoju o kształcie zbliżonym do kwadratu akustyka jest nienajlepsza) w pokoju będzie tylko telewizor jakaś szafka pod telewizorem ( żeby miał na czym amplituner stać) kanapa wypoczynkowa (skórzana) i mały stolik. czy tak wyposażony pokój w miarę nada się do fajnego odsłuchu? czy głośniki JBL Studio 270 dadzą odpowiednią ilość basu?
 

michger

New member
dodam tylko że głośniki zdecydowanie więcej czasu będą używane do słuchania muzyki niż oglądania filmów (jakkolwiek to nie brzmi :D).. muzyka jakiej słucham to dance, muzyka klubowa,
 

Macca Radza

New member
Jak słuchałem kolumn podłogowych u siebie w mieście to dobry bass miały jeszcze kolumny "Klipsch" i ogólnie fajnie grały... Możesz pokusić się jeszcze o Paradigm monitor 11 v7 trzęsienie ziemi,ale Harman nie napędzi ich w 100% Myśle że Jbl'e dadzą rade w twoim pomiesczeniu.....a kolega Black zrobi Ci na nie fajną cenę :) i kup gruby dywan do pokoju pomoże w akustyce.
 

michger

New member
dzięki za info. Słuchałem Klipsch RF 62.2 było całkiem nie źle. Czy oprócz wspomnianego dywanu są jakieś jeszcze sposoby na poprawę akustyki? jakieś maty na ścianę za głośnik kiedyś widziałem w sklepie.. czy może dysponujesz jakimś ciekawym linkiem o tematyce akustyki? Kolega Black? Blackninja? o tego Pana chodzi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michger

New member
Tak wiem że w sieci jest mnóstwo informacji na ten temat. Tyle tyko że pomyślałem że któryś z kolegów lub któraś z koleżanek na Forum dysponuje jakimiś informacjami które mogą być szczególnie istotne.
szczerze mówiąc to myślałem że ze względu na odsłuch to pokój powinien być jak najmniej "zagracony" a tutaj okazuje się wręcz odwrotnie. To wiele wyjaśnia dlaczego w moim dotychczasowym pokoju dźwięk się gubi...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak będziesz miał pusty pokój czy dużo przeszklonych powierzchni, to dźwięk się będzie odbijał i wystąpi pogłos. Podobnie jest w kościele czy nawet jak robimy malowanie w pustym pokoju i chcemy coś powiedzić, to też ten głos jest inny:) Oczywiście, nie można też dopuścić aby pokoj był zagracony, bo to też nie jest dobre, dźwięk nie będzie miał gdzie się rozejść.
 
Do góry