Wrażenia z odsłuchu

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś byłem na odsłuchu i piszę na gorąco. Odsłuchiwałem 4 amplitunery na kolumnach Audio Academy Phoebe III. Sala odsłuchowa na oko 16-18m2. Wziąłem 4 płyty : Mettallica Load, Nirvana Nevermind, Nickelback All The Right Reasons oraz Claptona składankę The Best. Odsłuch na CD Marantza CD 5004. Żona pojechała ze mną:)

Na pierwszy ogień poszła Yamaha RX-A730 Aventage (chciałem odsłuchać model 775 ale nie było. Podobno brzmię dokładnie tak samo). Brzmienie zupełnie odmienne do jakiego byłem przyzwyczajony. Dużo wysokich tonów, dla mnie za dużo. Amplituner grał ostro i dość szybko mnie zmęczył. Przy cichym słuchaniu bardzo mało basu, dopiero się pojawił jak głośniej podkręciłem a wtedy już wysokie za mocno waliły po uszach. W kinie może by było ok, ale w stereo słabo. I troszkę jakby brakowało mocy.

Potem Harman AVR270 (nie było avr370). Brzmienie, które już bardziej mi odpowiadało. Było dużo cieplej. Pojawił się bas. I to chyba największy plus tego amplitunera. Niestety jak dla mnie było słychać mało szczegółów . Może dla tego, że tu znowu brakowało wysokich tonów. Dźwięk był jakby przytłumiony. Myślę że to dobry amplituner do kolumn, które dość mocno eksponują wysokie tony. (np. takich jak JBL). Szkoda że nie było AVR370. Jedno co mnie denerwowało, że podświetlenie gałki volume strasznie dawało po oczach. W pokoju było przygaszone światło. Może da się podświetlenie przyciemnić, nie pytałem.

Potem poszedł Denon X3000. Po chwili spojrzeliśmy na siebie z żoną i pojawiał się uśmiech na twarzy:) Czuć było moc. Amplituner zagrał bardzo żywo i energicznie. Był bardzo szczegółowy. Usłyszałem dźwięki których wcześniej nie słyszałem. Najlepsza była średnica, ale basu i wysokich nie brakowało. Już przy cichym słuchaniu pojawiła się dynamika, której Yamaha nie miała. Genialne wokale. Żona powiedziała że ten zdecydowanie gra najlepiej. Oboje tak stwierdziliśmy. Niestety cena dość wysoka.

Potem na koniec poszedł Marantz. Żona zawsze mi mówiła że jej się nie podoba. Teraz brzmienie. Ciut szczuplejsze niż w Denonie. Był bardziej wyważony. Ale nie nudny. Delikatne i aksamitne wysokie tony. Wszystko na swoim miejscu. Nie było się do czego przyczepić. Basu trochę mniej niż w Denonie ale niewiele mniej. Dynamika świetna, czuć było zapas mocy. Dźwięk trochę lżejszy i swobodniejszy niż w Denonie. Wykonanie pierwsza klasa. Żona powiedziała że jak się dokładnie przyjrzała to jednak jej się podoba.

Podsumowanie: Zwycięscy po równo Denon i Marantz, potem Harman i na końcu Yamaha.
Sorry jeśli pisałem chaotycznie ale specjalistą od recenzji nie jestem:)
 

ccinekk

New member
Fajna recenzja. Jaki model Marantza słuchałeś? Ten Denon jest ponad 1000 zł droższy niż porównywane Yammy i HK więc nie dziwne ze taka różnica w brzmieniu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ok tylko czemu zestawiłeś tak niski model Yamahy z Denonem powinieneś dwa modele wyżej 1x20/30 tam bas już jest i tak naprawdę wtedy zaczyna się zabawa
Jaki był to Marantz ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no w tym porównaniu yamaha w stereo wypada najsłabiej :). No i yamaha gra ostro do tego ostre kolumny i w stereo jest za bardzo ostro:D. Więc zostaje Denon. Ale znowu masz wzmak stereo więc stereo w ampli jest nieistotne. Lepiej skupić się typowo z przeznaczeniem ampli do KD;). No i dokłądnie jak koledzy mówią yamaha w porównaniu do denona to inna półka ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok tylko czemu zestawiłeś tak niski model Yamahy z Denonem powinieneś dwa modele wyżej 1x20/30 tam bas już jest i tak naprawdę wtedy zaczyna się zabawa
Jaki był to Marantz ?

Yamaha 1030 to koszt (wyjściowo) ponad 5k. 1020 akurat nie było Ja na amplituner ma trochę ponad 3k. Marantz 5007.
 

werf

Active member
Bez reklam
Wszystko rozumiem tylko takie porównanie jest mylne
W moich przygodach z Yamahami basu nie brakowało mi nigdy a u Denona zdecydowanie tak
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi się wydaje że tak bo u siebie musiałem odjąć trochę basu na ampli bo za dużo go i nadal jest go sporo bo obrazki i półki tańczą razem z basem hehe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i tak, ale inne amplitunery sobie z tym radziły. Słyszałem też Denon X2000 i Yamahę RX-A820 w innych miejscach gdzie Yamaha była droższa i było podobnie. Może akurat mnie Yamaha nie leży. A muszę powiedzieć że byłem nastawiony że kupię Yamahę 775 ale już wiem, że będzie to Denon albo Marantz.
Fox tylko tu grały wszystkie bez żadnych polepszaczy. Pewnie po kalibracji byłoby lepiej.
 

werf

Active member
Bez reklam
Pewnie są gusta i guściki

I jeszcze jedno u Yamahy nie włączać guzika pure po 2 weź do domu z kalibruj

Wyjęte z pudełka nigdy nie grały
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i tak, ale inne amplitunery sobie z tym radziły. Słyszałem też Denon X2000 i Yamahę RX-A820 w innych miejscach gdzie Yamaha była droższa i było podobnie. Może akurat mnie Yamaha nie leży. A muszę powiedzieć że byłem nastawiony że kupię Yamahę 775 ale już wiem, że będzie to Denon albo Marantz.
Fox tylko tu grały wszystkie bez żadnych polepszaczy. Pewnie po kalibracji byłoby lepiej.

Rozumiem :) tak jak mówiłem tu w stereo yamaha wypadnie słabiej, KD to już inna sprawa:). Ja posiadając wzmak stereo raczej bym nie skupiał się na stereo w ampli tylko na KD i co oferuje ogólne wyposażenie:) ja tak zrobiłem bo nad stereo będę się skupiał kupując wzmaka:D
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz rację Fox tylko żeby sprawdzić jak grają w kinie to bym musiał wszystkie zabrać do domu. A to trochę czasochłonne.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Więc ja na Twoim miejscu brał bym x2000, znasz markę, pasuje Ci brzmienie, do kompletu a na pewno większa moc niż w obecnym denonie, gdzie moim zdaniem jest za słaby na te kolumny i KD masz zdecydowanie lepsze, a stereo i tak ze wzmaka:). Ewentualnie marantza, a ogólnie to te wszystkie w KD by się spisały świetnie, kwestia gustu w wyglądzie i jakie oferują wyposażenie;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko X2000 nie ma pre-out a na nim mi zależy. Ten wzmacniacz co mam pewnie za jakiś czas sprzedam i będę szukał czegoś innego żeby spiąć razem a amplitunerem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wykonanie pierwsza klasa. Żona powiedziała że jak się dokładnie przyjrzała to jednak jej się podoba.
Podsumowanie: Zwycięscy po równo Denon i Marantz, potem Harman i na końcu Yamaha.

Pfff, jakos mnie to nie dziwi :D , aha i Pozdrow zone, kobitki zmienne sa, ale jak widac finalnie wiedza co dobre.
Jak chcesz, to Ci pogonie mojego Marantza z BR itp., bo mi Pionek Susano ucieknie. Autograf na sprzecie dostaniesz gratis ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to może warto właśnie pomyśleć o ampli z lepszym wyposażeniem typowo do kina a stereo zostawić przy wyborze wzmaka;). Dla tego ja przy zakupie nie patrzyłem zbytnio no jak najlepsze stereo tylko pod kątem KD i wyposażenie dla tego padło na yamahe, bo w tej kwestii w porównaniu do klocków w tej samej klasie dawała mi już 2 wyjścia HDMI, pełne pre-out i bardzo dobrze rozbudowane DSP, i w kinie jest miodzio nie jestem niczym ograniczony w razie czegoś:). Stereo zajmę się przy nabywaniu wzmaka:)
 
Do góry