Wrażenia z odsłuchu

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Połączenie tej Yamahy z Zensor 7 może się okazać dość dobre. Zensor grają ciepło i lepiej się zgrają z amplitunerem ostrzej i szybciej grającym. Zensory fajnie zagrają w spokojniejszej muzyce, instrumentalnej i wokalnej. Ciekawą propozycją dla Ciebie będą wspomniane wcześniej Oli40, które mają lepszą dynamikę niż Zensor. Bas w Oli40 jest ciepły i dość potężny jak na wielkość kolumn. Zerknij też na amplitunery Marantza. Według mnie mają lepszy tor stereo. Klipsch i Paradigm już brzmią trochę inaczej. Mają wyraźniejsze i ostrzejsze wysokie twardszy bas i dużą dynamikę.

Teraz widzę że interesuje Cię stereo. To kup wzmacniacz stereo. Za 2,5k już kupisz porządny, który będzie miał nieporównywalnie lepsze stereo.
 
Ostatnia edycja:

Adam Łuczak

New member
ok, powiedzmy ze chce ampli bo jednak z kina tez bede korzystal, moze nie tak jak ze stereo ale jednak bede..

Yamaha podoba mi sie wizualnie i jeszcze w wersji tytanowej jest poprostu piekna..

Pawel Roth oli juz nie ma przeciez, mam kupic te podróbki co podales Marzence?

Potrzebuje czegos co w Yamaha zmiekczy mi dzwiek, bo nie chce sie ze tak powiem w...ać z tym zeby pozniej gonic na allegro czy ampli czy kolumny.

na poczatkek kolumny 2.0 ale rozbuduje to do 5.0 i dlatego zalezy mi na dobrym sprzecie zeby go za rok nie wymieniac bo bede niezadowolony.

tak wiec powiedzmy w tej cenie do 2700 ampli to mam do wyboru.

X2000 lub a820

mam nadzieje ze rozumiecie mnie bo co mi doradzicie to kupie w ciemno bo nie mam czasu na odsłuchy.

zensory mi sie podobaja wizualnie :) ale moze byc cos innego w cenie do 1,8k za kolumne tak aby troszke mi ten dzwik w a820 zmiekczyly.

Pawel a tobie ten dzwiek z775 tez nie odpowiadal :) i wybrales marantz choc on mi sie bardzo nie podoba wizualnie ze wzgledu na ten okragly wyswietlacz.

help me
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamaha ma swój styl grania i nie każdemu to odpowiada. Robiłem odsłuchy na innych kolumnach niż moje (słuchałem na kolumnach Audio Academy) i Yamaha mnie szybko zmęczyła. Grała płasko i waliła wysokimi po uszach. Na moich Roth Oli myślę że byłoby lepiej, (na Zensor 7 też)ale to tylko w teorii bo nie miałem okazji posłuchać w tej konfiguracji. Co do designu Marantza to faktycznie nie każdemu pasuje. Mnie akurat się podoba (i to bardzo:)) Martwił mnie tylko mały wyświetlacz ale już się do tego przyzwyczajałem. Co do Roth Oli. Ciężko powiedzieć czy ta Melodika będzie grała dokładnie tak samo. Mailowałem z Rafko (dystrybutorem) i oni twierdzą, że tak. Tylko pytanie czy to marketing czy fakty. Najlepiej by było się wstrzymać i poczekać jak wejdą na rynek wtedy pojawią się opinie. Jeśli nie boisz się używek to z tego co kojarzę w dziale sprzedam są do sprzedania cały zestaw. Aha z ciekawie grających amplitunerów masz jeszcze Harmana avr370.
 

Adam Łuczak

New member
wiec zostanie mi pewnie denon i to kupie ten najsłabszy x1000 jak nic nie wymyśle..

szczerze.. to nie sadzłlem że zakup sprzętu grającego to taki wielki problem..

jestem lekko podlamany..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To kup chociaż X2000. Nie ma co się łamać. Poświęć jestem dzień umów się na odsłuch i będziesz miał jasność. Polecam salon w Pabianicach. Duży asortyment i profesjonalna obsługa. Tylko mogliby być bardziej elastyczni jeśli chodzi o ceny. Pewnie mają Zensory. Niech Ci podłączą ze 3 amplitunery i sam wybierzesz pod Siebie. Pamiętaj, że sprzętu się nie kupuje na 2-3 miesiące.

Aha jeszcze jedna rzecz. Amplitunery po kalibracji i zrobieniu ustawień zagrają lepiej niż wyjęte z kartonu.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No wlasnie brzmienie Direct w amplitunerze to tylko 50% jego finalnego brzmienia ktore dostepne jest po kalibracji i zalaczeniu roznych systemow optymalizacji brzmienia. Ciezko o kalibracje w sklepie wiec odsluch kilku amplitunerow proponuje w Direct i wybierasz ten ktory gra dla ciebie najlepiej, po kalibracji bedzie jeszcze lepiej. Pozatym Yamaha w stereo gra kiepsko, co sam zauwazyles. Jesli amplituner ma jako tako grac muzyka stereo to Harman, Denon, Marantz. Yamaha czy Onkyo to sa ostre brzmienia, ktore podczas sluchania muzyki poprostu mecza.

Ja na twoim miejscu nie pchalbym sie w amplitunery KD, skoro chcesz sluchac muzyki w stereo. Rozbudowa systemu to musi byc 5.1, bo w 5.0 bedzie brakowalo basu z subwoofer'a i zadna kolumna go nie zastapi. Takze przemysl zakup bo wydasz kupe kasy a mozesz byc rozczarwany jakoscia muzyki z amplitunera.
Dla mnie Wzmacniacz Stereo + Blu Ray i para dobrych muzycznych kolumn robi swietna robote.
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja tam o swoim Onkyo wcale nie powiedziałbym że gra ostro.
Ostro - to jest ostatnie słowo jakie przyszło by mi na myśl jakbym miał określić jego brzmienie.Słucham je nieraz godzinami i wcale nie odczuwam zmęczenia.
Faktem jest że jak się taki amplituner wyjmie z pudełka i puści w pure audio to przychodzi jedno słowo na myśl - katastrofa.
Trzeba zrobić kalibrację załączyć podbicie i wtedy dopiero można posłuchać.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledzy chętnie się dołączę. Ciągle szukam ampli i oglądałem niemieckie testy Pioneer SC-LX87-K. Pojawiają się opinie, że to następca Susano. Co myślicie? Wszystko już mam wybrane właśnie poza ampli i stoję przed wyborem: Yamaha 3030 i ten Pioneer.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
A odnośnie odsłuchu kolumn to w środę byłem w Rafko (jestem z Białegostoku). Słuchane były: Definitive Technology Mythos ST - podstawy granitowe i dokładnie tak brzmiały (sucho i twardo). Następnie Definitive Technology BP-8060ST - rewelacja. Każda ma wbudowany sub i podłączenie do ampli. Stąd ampli musi mieć wyjścia na 2 suby. Ustawione na 1/2 basu był ogrom a gdy nastawiłem Metallicę i przestawiliśmy pokrętło na 3/4 to zaczęła się trząść sala odłuchowa :). Wymagają podłączenia do prądu. Trzecie były Sonus Faber Venere 2.5 - ładny szeroki dźwięk ale do kina wymagają aby były w komplecie z subem. Jak dla mnie to już bardziej audiofilskie. Zdecydowanym zwycięzcą były Definitive Technology BP-8060ST - brzmią mocno i czysto, mają pokrętło do regulacji basu i nie wymagają w zestawie 5.0 dostawiania suba, zawsze to więcej miejsca. Stanęło przy ampli: najpierw byłem pewny, że to onkyo, później się to rozsypało i nie wiem co wybrać pomiędzy Pioneer 87 a Yamaha 3030.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie brzmienie Direct w amplitunerze to tylko 50% jego finalnego brzmienia ktore dostepne jest po kalibracji i zalaczeniu roznych systemow optymalizacji brzmienia. Ciezko o kalibracje w sklepie wiec odsluch kilku amplitunerow proponuje w Direct i wybierasz ten ktory gra dla ciebie najlepiej, po kalibracji bedzie jeszcze lepiej. Pozatym Yamaha w stereo gra kiepsko, co sam zauwazyles. Jesli amplituner ma jako tako grac muzyka stereo to Harman, Denon, Marantz. Yamaha czy Onkyo to sa ostre brzmienia, ktore podczas sluchania muzyki poprostu mecza.

Ja na twoim miejscu nie pchalbym sie w amplitunery KD, skoro chcesz sluchac muzyki w stereo. Rozbudowa systemu to musi byc 5.1, bo w 5.0 bedzie brakowalo basu z subwoofer'a i zadna kolumna go nie zastapi. Takze przemysl zakup bo wydasz kupe kasy a mozesz byc rozczarwany jakoscia muzyki z amplitunera.
Dla mnie Wzmacniacz Stereo + Blu Ray i para dobrych muzycznych kolumn robi swietna robote.

Tylko trzeba zaznaczyc ze to ty takie masz odczucie ze yamaha i onkyo graja ostro, bo dla wielu ludzi w cale tak nie jest, a juz nie wspomne o wyzszych modelach tych firm...
Natomiast jesli koledze tak na 100% zalezy na stereo to na pewno lepiej jest kupic gorszy amplituner, a do tego kupic wzmak i odtwarzacz cd i bedzie to duza roznica,a szczegolnie na amplitunerze powiedzmy do 4-5 tys... bo przy wyzszych modelach jest juz jest lepiej, ale tez nie zastapi taki amplituner dobrego wzmaka dla tych ktorzy naprawde chca miec stereo na wysokim poziomie.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kino było odsłuchiwane na Onkyo 5010 i dźwięk był jakiś taki bardzo twardy, "techniczny", nie wiem jak to nazwać. Ja wolę bardziej "miękki". Nie jestem specjalistą więc nie będę używał audiofilskich słów :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kino było odsłuchiwane na Onkyo 5010 i dźwięk był jakiś taki bardzo twardy, "techniczny", nie wiem jak to nazwać. Ja wolę bardziej "miękki". Nie jestem specjalistą więc nie będę używał audiofilskich słów :)

Dokladnie kazdy ma inny sluch i inne odczucia - mi np. bardziej pasuje onkyo 5010 niz denon 4520 w porownaniu do onkyo 5010, denon jest cieplejszy i w zaleznosci co kto lubi i czego slucha to pasuje albo nie ... mi to nie pasowalo, a do tego mniej ma pary jak onkyo i wybralem onkyo.
Dlatego kolego trzeba patrzec tylko na siebie i zaufac swojej intuicji i swoim uszom :) .
 
Ostatnia edycja:

Adam Łuczak

New member
Dziekuję Wam wszystkim za opinie, niestety i tak mi nie pomogły, nadal nie wiem co kupić..

W Bydg jej problem bo nie mam dobrego sklepu zeby wszystko potestowac co polecacie, Ci co maja Yamahe nie maja Denona itp a o kolumnach juz nie mam co marzyć nawet zeby to mieli.. bede kupowal w ciemno stad taka moja prośba była skierowana do was o pomoc w doborze..

Wiem już że Bauers CM1 i CM5 z Yamaha a820nie gra tak jak ja bym chciał choć być moze to wina kalibracji tak jak wspomnieliscie..

Paweł do Pabianic raczej nie bede jechal zeby sobie posłuchać sprzętu ktory moze beda mieli a moze i nie :-(

a moze jakiegos pionka mi polecicie co bedzie dobrze cykal?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie jest tak jak napisałeś. Stąd ciągle chodzę na odsłuchy. Powoli wiem, co mi pasuje a co nie. Wolę "miękkie" brzmienia ze szczegółami i dobrym basem. Stąd pewnie padnie na Pioneera, ponieważ Yamaha też jest "twarda" - ale to wyłącznie wyczytałem. Nie byłem na odsłuchu Yamahy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Lolek takie sa ogolne opnie ze Yamaha gra ostro a Onkyo plasko jesli chodzi o Stereo. To jest tez bardzo dziwne bo kiedys sluchalem Onkyo 616 w pure audio i gralo fajnie, dla mnie nie bylo tam nieczego plaskiego w tym brzmieniu ale tez nakladam poprawke ze sluchalem w sklepie z wytlumieniem na scianach takze akustyka tez wiele znaczyla. Z yamaha jest tak ze pojawiaja sie dwie wykluczajace sie opinie. Mianowicie sa ludzie ktorzy mowia ze Yamaha ma sporo basu i gra ladnie a takiemu Denonowi basu brakuje, inni znowu mowia ze Yamaha gra ostro i brakuje jej basu i np. Denon ktory jest tez dosc jasnym sprzetem ma go wiecej.
Ja tam kiedys mialem Yamahe stary i niski model HTR 5630 ale nie pamietam juz jej brzmienia za bardzo, naweno nie bylo zle.

Btw. Pawel ty jak odsluchiwales te amplitunery to wszystkie byly w Pure Direct czy jeden tak drugi tak bo to ma tez spore znaczenie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większość czasu słuchałem w Pure Direct. Bawiłem się też trochę ustawieniami z różnym skutkiem bo średnio znam obsługę w Yamaszce i Harmanie. Najwięcej bawiłem się Yamahą bo byłem nastawiony żeby ja kupić, ale jakoś mnie nie przekonała.
 
Do góry