Wrażenia z odsłuchu

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A najlepszy już był koleś który dzwoniąc wypytał się o sprzęt po czym stwierdził że on ma tylko połowe tej kwoty, no i bądź tu wyrozumiały:)

A wiesz co mnie najbardziej denerwuje, jak ktos kupi sprzet (kliknie "KupTeraz") a nastepnie zaczyna sie "zestaw pytan", ja jestem bardzo wyrozumialy, zawsze chetnie pomoge i odpowiem na kazde pytanie, ale na litosc boska, jak koles pyta czy nie mialbym innego koloru (po zakupie), bo mimo wszystko ten mu srednio bedzie pasowal, czy oby na pewno wszystko dziala, bo nie specjalnie mi wierzy (!),
a czy wiem, ze mozna kupic taniej, bo on gdzies tam widzial lepsza oferte, no i zaczyna sie negocjacja i chwile zwatpienia, a wszystko to po kupnie! Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze czasami jest mase osob, konkretnych i zdecydowanych, ale jak widza ze sprzet juz poszedl, to trudno sie do nich dobic, a ja tez nie bede sie prosil i tlumaczyl dlaczego wczesniejszy delikwent zrezygnowal (dla wielu to juz podejrzane). Jestem zdania, ze jak ktos chce cos kupic, to zadaje pytanie przed kupnem, jak nie wierzy sprzedajacemu, lub ma jakies watpliwosci, to nie kupuje i po sprawie. Znajda sie inni.
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi, gdzie oni sie chowali, paranoja.

To prawda na wszystko przyjdzie czas i amator
PS Jak susano kupiony prawie ?

Prawie to byloby juz kupione, ale czekam na fotki i nic nie dostalem. Musze zobaczyc jak to wyglada na zywo.
Btw. Wiesz ze BR do tego, to prawie 10tys? Mozna trafic na lepsze oferty, ok.5k, co nie zmienia faktu, ze nie jest to malo (delikatnie mowiac). Wiem ze Deimos mial taki player, ponoc jeden z najlepszych na rynku.
 

werf

Active member
Bez reklam
To prawda tak naprawdę to jedyny player który wyszedł Pioneerowi

Wiem gdzie taki gra ale jest nie do sprzedania
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dobra recenzja. Sam miałem podobne odczucia.
Jak dla mnie Marantz grał za ciepło ale za to wyglądem nadrabiał.
Jednak zdecydowałem się na denona.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Mieli Nada ale powiem Ci że nawet nie pomyślałem bo cena zawsze była wysoka i do tego Krzysiek1980 i Ty wspominaliście, że z Oli słabo Nad się zgrywa. Szkoda że nie wiedziałem wcześniej że cena poszła tak w dół bym chociaż odsłuchał. i widzę że byłem nawet w tych salonie audio co cena w necie jest 2999zł. Cena jest teraz bardzo atrakcyjna. Myślę że może ludzie zaczną zwracać bardziej uwagę na ten amplituner.
A i jeszcze koledzy w innym wątku podpowiadają, że na NAD'y można się potargować 10-15% od tych cen, więc robi się mega pozytywna cena za ten sprzęt.
To prawda, mi nie podpasowało zestawienie NAD z Roth Oli, mimo że sprzedawca obok był zdziwiony że mi się nie podoba ;) Nie widzę też powodu dlaczego by nie zmienić przy okazji kolumn... :D ;)

W jednym z warszawskich salonow jest nawet do tego specjalny pokoj ;)
Przyznaję - pierwsze słyszę ;) Byłeś tam? Jakieś wrażenia? Warto chodzić i słuchać/oglądać? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bajecznie, rozklada wszystkie ampli typu Onkyo 5010, Denon 4520 czy Pionek 86 itp. To nie ten poziom.
To jest polka chociazby dzielonych Marantzow, w takich tez kategoriach jest porownywany.
Jest taka fajna dyskusja na jednym forum, poszukam linka.
Btw: Susano zniknelo z aukcji, zadna oferta nie zostala przyjeta, ja sie pytam co jest??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Jeszcze było DSP z11 i AVC A1HD teraz już takich się nie robi

Zniknął też sc lx85 może sami wycofali
 

WiTT

New member
Bez reklam
Btw: Susano zniknelo z aukcji, zadna oferta nie zostala przyjeta, ja sie pytam co jest??
Sprzedał poza aukcją, dogadał się z kimś, uniknął w ten sposób opłaty dla alledrogo (lub innego serwisu aukcyjnego). Taki mały trick, często wykorzystywany, zwłaszcza przy unikatach wystawionych. Będziesz musiał poszukiwania rozpocząć jeszcze raz :|
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko ze to nie bylo na allegro, a na ebayu angielskim. Tam nikt nie chce sprzedawac po za aukcja. Nigdy sie jeszcze z czyms takimi nie spotkalem na tamtym rynku. Jak ktos juz cos wystawia, szczegolnie firma, to trzyma do konca. Chociaz tam akurat byla aukca "ofertowa", wiec moze faktycznie ktos podjechal i kupil na miejscu.
Nic innego tez nie bede szukal, albo Susano albo nic, ide w takim razie polerowac mojego Marantza.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Idź, idź :) przeproś się z nim i módl żeby Ci numeru jakiegoś nie odwalił teraz.
Sprzęty mają duszę i czują takie rzeczy :p
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Sprzedał poza aukcją, dogadał się z kimś, uniknął w ten sposób opłaty dla alledrogo (lub innego serwisu aukcyjnego). Taki mały trick, często wykorzystywany, zwłaszcza przy unikatach wystawionych. Będziesz musiał poszukiwania rozpocząć jeszcze raz :|
normalne-też tak robię.Koleś jest pewny że towar jest już jego,a ja dostaję kasę na konto i nie płacę prowizji.:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wiem, sam też tak sprzedałem, dlatego napisałem z doświadczenia ;) Gorzej dla armanig, musi od początku poszukiwania w dobrej cenie tego sprzętu robić.
 

Adam Łuczak

New member
Witam, wybaczcie ze sie podłacze pod ten temat ale sam mam zagwostkę i chciałbym prosić Was porodę aby uzyskać optymalny dzwik dla mnie.

Na początku powiem ze chciałbym uzyskać miekkie, ciepłe brzmienie z wyrażnym lecz łagodnym basem.

Zainteresował mnie model Yamaha rx a820 + Dali zensor 7 bo ktoś tu z was ten zestaw polecał.

Tylko pytanie czy na tym sprzecie uzyskam taka jakość dziwęku stereo o jaka mi chodzi?
Dodam iż nie zamierzam kpować wzmaczniaczy , chciałbym uzyskać optymalnie dobra jakośc dzwięku stereo i kina na ampli i stad pytanie co wybrać.

Słuchałem tego ampli Yamaha rx a820 na B&W CM1 bo stwierdzili ze to do mojego pomieszczenia 20m2 wystarczy w zupełności ale niestety nie powaliła mnie jakoś brzmienia( pytanie czy na zesorach zagra lepiej )

Słuchałem tez denona najprostrzy model X1000 na usher podstawkowych i dzwiek stereo byl o niebo lepszy,

Prosze pomozcie mi dokonac odpowiedniego wyboru.

Yamaha mi sie podoba i jej mnogosc funkcji :) tylko jak dobrac glosniki aby zmiekczyc jej ostry twardy dzwiek tak jak ma denon.

PZDR

Adam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Yamaha gra dość ostro. Zensory również nie powalają jakością basu, takie dobre wyrównane kolumny. Z amplitunerów dość dobrych w stareo posłuchaj HK, Denon, Marantz. Z kolumn zobacz Roth Oli, Klipsch, Paradigm, JBL. Oczywiście zależy od modelu, ale jeżeli zależy na basie to te są warte odsłuchu. Inna kwestia to detaliczność, scena, neutralność, ale nie wiem na jakim etapie zaawansowania się znajdujesz? Jeżeli podoba się Yamaha, to musisz szukać ciepło grających kolumn. A ogólnie czego najwięcej słuchasz?
 

Adam Łuczak

New member
No własnie gra ostro :-( a chciałbym troche cieplejszy dzwiek,

Stad pytanie co podpiąc pod Yamahe zeby bylo optymalnie,

Denon jest ok ale x2000 jest bardziej ubogi w opcje od a820 a wiecej niz 2600 na amli nie chcialbym wydac wiec x3000 nie wchodzi w gre :-(

dodam iz mnie interesuje stereo a nie KD
 
Do góry