Zestaw kina domowego 3 - 3,5 tysiąca

VAT

Banned
Czy Pioneer VSX 920 puszcza sygnał w stanie czuwania. Interesuje mnie to ze względu na to, ze gdy dzieciak jest sam w domu z babcią to nie chcę żeby używał ampli a miał głos i obraz w TV z Cyfrowego Polsatu i Cyfry.
 

VAT

Banned
No i pojawił się u mnie ogromny problem. Teraz to już totalna załamka po tej jaką nabyłem z racji ciężkiego wyboru. Myślałem, że posiadając telewizje cyfrowe N, Polsat i Cyfra oraz odtwarzacz Blue Ray podłączę sobie to wszystko pod ampli kabelkami HDMI, ampli pod TV kablem HDMI i będę miał obraz w TV i dźwięk na głośniki. Okazuje się, że obraz będę miał jak najbardziej ok ale już dźwięk będę miał tylko stereo bo przez HDMI nie pójdzie przestrzenny :( Aby uzyskac taki dźwięk musiałbym wszystkie dekodery podłączyć pod ampli optykiem. Niestety ampli posiadają tylko dwa wejścia optyczne. Da się to jakoś rozwiązać?
 

VAT

Banned
No już byłem w ogródku, już witałem się z gąską. Jechałem po ampli, kolumny i dekoder telewizji N. Przy zakupie N facet mnie uświadomił, że tak jak myślę nie podłączę. Po zakupie N wróciłem do domu :(
 

Cyborg65

New member
Witam

Zastanawiam się dlaczego kablem HDMI miałbyś nie przesłać na ampka dźwięku wielokanałowego (do tego jest) a obrazu dalej takim samym HDMI na TV.(do tego jest)
Jak to uzasadnił ten chory człowiek?
Podobnej bzdury nie słyszałem
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
A uzasadnił to tym, że dekodery telewizji cyfrowej mają wyjścia HDMI 1.3 i przesyłają tylko sygnał audio stereo. W instrukcji od dekodera N też właśnie wyczytałem, że aby mieć dźwięk przestrzenny muszę optykiem podłączyć dekoder pod KD i w ustawieniach dekodera włączyć wyjście optyczne.
 

tomud

New member
HDMI 1.3 ma wieksze mozliwosci niz optyk, po HDMI 1.3 spokojnie ida format audio HD. 1.4 ma FullHD 3D, oraz w przypadku audio kanal zwrotny (nie musisz np. TV laczyc dodatkowym kablem aby puscic audio do ampli).

Jak ktos mowil ze 1.3 puszcza tylko stereo to powinien sie zabrac za handel pietruszka, a nie sprzetem :)
 

Cyborg65

New member
Witam

Dzwięk wielokanałowy to obsługuje nawet 1,0
Zobacz druga tabelka
HDMI ? Wikipedia, wolna encyklopedia
Wiec to nie wina ampli czy połączenia tylko wina prymitywu dekodera telewizji cyfrowej N.
Taką samo jakość będziesz miał na Koaxial, (jak żle to napisałem to sory) w przypadku innych "wyrafinowanych" technologii.
Trzeba sie dowiedzieć jak z innymi "dekoderami cyfrowymi"
BR czy PS idą normalnie.
W mojej kablowce (też dekoder) jest normalnie.
Telewizja cyfrowa koń by się uśmiał.
P:lol:zdrawiam
PS
No to po prostu za wolno pisałem
 

Cyborg65

New member
Witam

tomud
Z tego co pisze wynika że w "N" nie idą.
Czyli wymyślili nowy standard HDMI
Proponuję nazwę roboczą HDMI 0,9
I tak będą sobie szły do dołu
Telewizja cyfrowa:twisted:
A jak kiedyś spotkasz tego pana, to mu nie mów który mamy rok, szkoda chłopa
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Zacytuję z instrukcji:

"Jeśli masz kino domowe i chcesz korzystać z dźwięku przestrzennego, powinieneś połączyć je ze złączem S/PDIF".
 

Cyborg65

New member
Witam

No tak ale to dopiero jedno złącze.A koaxiala tam nie ma tylko optyk
Jak reszta nie licząc BR.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
No czyli kiszka dekoder... ale w s/pdif powinny starczyc... jeden do tego nieszczesnego dekodera, drugi do TV... reszta sprzetu powinna smialo dzialac po HDMI... no chyba ze sie ma wyjatkowego pecha :)
 

VAT

Banned
Blue Ray podłączę pod ampli HDMI bo pójdzie i obraz i dźwięk przestrzenny. N dekoder podłączę HDMI pod ampli dla obrazu i optykiem pod ampli dla dźwięku przestrzennego. Tak samo podłączę Cyfrę +. I tym sposobem wykorzystam dwa dostępne wejścia optyczne. A zostaje jeszcze do podłączenia Cyfrowy Polsat. I tutaj chyba kot pogrzebany :(
 

VAT

Banned
ampli Pionier VSX-920K + głośniki Jamo S 606 + jakiś blu-ray odtwarzacz

Ale o co z tą odpowiedzią chodzi? Ampli kupuje właśnie tego Pioneera. Kolumny Jamo odpadają. Jak dla mnie do tego Pioneera odpadają wszystkie kolumny z metalową kopułką. Zbyt ostro grają. Mój problem tkwi w podłączeniu 4 urządzeń pod ampli i uzyskaniu z każdego z nich dźwięku przestrzennego.
 

tomud

New member
to mozesz kupic przelacznik na optyka i do jednego wejscia podpiac np. cyfre i polsat. Wiem malo wygodne, ale nic nie poradzisz jak daja takie badziewiaste tunery...

Choc ja bym chyba kupil jakiegos Dreamboxa itp. i upchal cyfre+polsat w jednym... przy takiej ilosci sprzetu to bym sie chyba zalamal :)
 

VAT

Banned
to mozesz kupic przelacznik na optyka i do jednego wejscia podpiac np. cyfre i polsat. Wiem malo wygodne, ale nic nie poradzisz jak daja takie badziewiaste tunery...

Choc ja bym chyba kupil jakiegos Dreamboxa itp. i upchal cyfre+polsat w jednym... przy takiej ilosci sprzetu to bym sie chyba zalamal :)

A możesz szerzej napisać co to i jak działa ten przełącznik optyka?
 
Do góry