Zestaw kina domowego 3 - 3,5 tysiąca

tomud

New member
Dziala prosto, ale czasami moze to byc upierdliwe... puszcza na amplituner ten sygnal ktory pojawil sie pierwszy. Jednym slowem nalezy pamietac aby wylaczyc jeden tuner przed wlaczeniem drugiego. Inaczej bedzie blokowal... Moze tez znajdzie sie cos innego i bardziej wygodnego... cena tego o ktorym mowie to mysle ze jakies okoloce 70zl moze mniej :)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Dekoner Nki obojętnie jaki przekazuje dźwięk 5.1 przez HDMI nie trzeba optyka.
Mam amplituner Denon 1611 podłączony tylko kablem HDMI do dekodera Enki i mam dźwięk 5.1 o ile jest taki nadawany.

W ustawieniach tunera Enki ustaw dźwięk na cyfrowy i będzie ok.
 

Cyborg65

New member
Witam

W innych dekoderach może być podobnie zanim się weźmiesz za kupowanie kabli to poczytaj i popytaj.
Ale już jest na dobrej drodze.
P:lol:zdrawiam.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Jeszcze nie spotkałem tunera który posiada złącze HDMI i nie przekazuje przez niego dźwięku co nie znaczy że takiego niema :) ale taki chyba trudno znaleźć.
 

VAT

Banned
Jeszcze nie spotkałem tunera który posiada złącze HDMI i nie przekazuje przez niego dźwięku co nie znaczy że takiego niema :) ale taki chyba trudno znaleźć.

Nie chodzi o to czy przekazuje dźwięk ale czy przekazuje dźwięk przestrzenny. Bo dźwięk HDMI to wiadomo, że każdy przekazuje.
 

Cyborg65

New member
Witam

Jak coś przekazuje tylko stereo po HDMI to takie zaprzeczenie standardu gniazd co tam nawsadzali. Ale człowiek tyle głupoty w życiu widział że jedna więcej nie robi wrażenia.
Faktycznie jakieś kwiatki były w jakichś ampkach ale raczej chodziło o obraz.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
No i kolejna zagadka. Poszedłem dziś do sklepu gdzie kupowałem N. Powiedziałem facetowi, że raczej się myli i będzie przez HDMI szedł dźwięk przestrzenny. Pokazał mi jak u niego to wygląda. Podłączył dekoder N pod ampli kablem HDMI. Kazał spojrzeć na wyświetlacz. Nic nie widziałem. Podłączył dodatkowo optyka i na wyświetlaczu w ampli zapaliła się dioda dźwięku przestrzennego. Więc problem nadal nierozwiązany :)
 

Cyborg65

New member
Wiitam

A czy gostek zrobił tak jak w poście 82 napisał kolega.
Ja też coś tam przestawiałem w dekoderze po zmianie TV np.
Nie mam N-ki przez to ciężko mi cokolwiek jednoznacznie napisać.
To co mówisz wydaje się lekkim nonsensem ale nie mam tego jak wykluczyć.
Pewnie ktoś kto to ustrojstwo ma będzie miał pewność 100%
P:lol:zdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
No i kolejna zagadka. Poszedłem dziś do sklepu gdzie kupowałem N. Powiedziałem facetowi, że raczej się myli i będzie przez HDMI szedł dźwięk przestrzenny. Pokazał mi jak u niego to wygląda. Podłączył dekoder N pod ampli kablem HDMI. Kazał spojrzeć na wyświetlacz. Nic nie widziałem. Podłączył dodatkowo optyka i na wyświetlaczu w ampli zapaliła się dioda dźwięku przestrzennego. Więc problem nadal nierozwiązany :)

Pogratulować tylko sprzedawcy znajomości sprzętu.
Chyba że sprzedawca ma amplituner który tylko przepuszcza sygnał przez HDMI
Starsze generacje najtańszych amplitunerów właśnie tak miały że potrafiły tylko przesłać
sygnał dalej bez dekodowania audio po HDMI.

Mam podstawowy tuner enki ten biały i mam dzwiek 5.1 o ile taki jest nadawany na danym kanale.
Jedyne co musiałem zrobić to ustawić w tunerze enki tak:
Menu/Ustawienia/Telewizor/ i tu ustawić Dolby Digital na Tak.
Bez tego będzie tylko stereo po HDMI

Dźwięku z Dolby Digital 5.1 szukaj na kanałach TVP HD, MTV HD, Discovery HD
ale i na nich spora cześć ramówki ma tylko dźwięk stereo.
 

VAT

Banned
Też mam ten biały. czyli rozumiem, że masz podłączony dekoder pod ampli kablem HDMI i idzie dźwięk przestrzenny?
 

VAT

Banned
W klasie 3,5 tys bez zmian
Harman 255
Marantz 1501
Onkyo 608
Denon 1911
Pioneer 920

Harman 255 - odpada bo tylko 3 wejścia HDMI
Marantz 1501 - chyba odpada bo nie ma pochlebnych opinii


Pozostaje wybór pomiędzy Onkyo 608, Pioneer 920 i Denon 1911.
Proszę o radę z uzasadnieniem.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Też mam ten biały. czyli rozumiem, że masz podłączony dekoder pod ampli kablem HDMI i idzie dźwięk przestrzenny?

Dokładnie tak, tylko kablem HDMI
Ten twój sprzedawca jest niekompetentny i wprowadza ludzi w błąd.

Dla lepszego twojego samopoczucia zadaj pytanie o tuner enki
w tym dziale Tunery Satelitarne - HDforum
lub na forum Enki

Ale odpowiedzi będą tylko potwierdzeniem mojej racji.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Oczywiście sprzedawca nie ma racji. Poprzedni dekoder (biały) był podłączony kablem hdmi z ampli i tak samo obecny turbo dekoder. Jednym przewodem przesyłał obraz jak i dźwięk (czasem i 5.1 na niektórych kanałach).
 

Cyborg65

New member
Witam

Moja rada:
odsłuch :eek:k:
Uzasadnienie :
Każdy ma inne ucho, co innego mu się podoba co innego go wku....a. :mrgreen:
Konkluzja :
Inna droga to ręka w nocniku. :fool:
P:lol:zdrawiam
 
Do góry