Zestaw kina domowego 3 - 3,5 tysiąca

Slawko1

New member
Bez reklam
No tu myślimy dokładnie to samo po co amp do .....
Przez to napisałem po co tak podłączać dekoder TV
W przypadku posiadania 920 połączy bym dekoder TV przewodem HDMI bezpośrednio na TV i Światłowodem na ąmp.
Możesz ampa nawet wyłączyć z gniazdka jak go nie używasz a jak chcesz posłuchać z ampkiem to światłowód spokojnie wystarczy.
To samo osiągasz innym połączeniem.
Co do reszty te BR itd tez zgoda.
Ująłeś sprawę tak jak by była poważną przeszkodą w tym konkretnym przypadku, a tak nie jest i w 920 i w innych takich co nie przesyłają .......
P:lol:zdrawiam

VAT ma 3 tunery satelitarne wiec optyk tez mu nie rozwiąże sprawy bo Pionek i Onkyo mają
po 2 wejścia optyczne a Denon tylko jedno.

Pass-through w czasie czuwania tez mu nic nie da bo nie będzie mógł się przełączać po miedzy tunerami sat.

Wiec najwygodniej będzie amplituner mieć cały czas włączony podczas oglądania w tym przypadku.

Dla informacji Pass-Through (przekazywanie dźwięku przez HDMI) w Pionku 920 działa przy włączonym amplitunerze.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Panowie a jaki jest sens korzystać z głośników w tv skoro mamy ampli? Ja mam hdmi thru i nawet raz go nie użyłem. Może służy to czemuś innemu?

Bo np. domownikom nie pasuje oglądając wiadomostki słuchać głupot polityków w 5.1
przy dźwięku z TV już uszy wystarczająco bolą wtedy ;) reklamy w subie to tez nic ciekawego.

Dla mnie ta funkcja akurat jest przydatna dla kogoś innego nie i tyle, są rożne upodobania.

Swoją drogą to Onyko spierniczyło Pass through w czasie czuwania bo pobiera tyle samo prądu co przy włączony anplitunerze.
 

VAT

Banned
Dla mnie jest to o tyle ważne, że gdy nie ma mnie w domu i z mediów korzysta mały syn to wolałbym aby oglądał sobie bajki nie ingerując w ampli. Dlatego lepiej gdyby ampli puszczał sygnał na czuwaniu. Bo kupując ampli chciałbym aby urządzenia były podłączone pod niego a nie pod TV.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Dla mnie jest to o tyle ważne, że gdy nie ma mnie w domu i z mediów korzysta mały syn to wolałbym aby oglądał sobie bajki nie ingerując w ampli. Dlatego lepiej gdyby ampli puszczał sygnał na czuwaniu. Bo kupując ampli chciałbym aby urządzenia były podłączone pod niego a nie pod TV.

Można w amplitunerze ustawić ograniczenie głośności i syn w tedy nie przesadzi
jak taty nie będzie ;)
 

Cyborg65

New member
Witam

Slawko1
Widzę że nie załapałeś co miałem na myśli.
Tunery na TV przewodami HDMI szt 3
Z TV światłowód na ampka szt 1.
Wszystko co na ekranie to jak chcesz masz na ampku jak nie naTV.
Starczy jeden światłowód.
P:lol:zdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

LUPOreaktywa
O tym właśnie piszę trzy na wejście dekoderów sat jeden na wejście ampka.
Jak znam życie to włączysz KD do tych dekoderów raz na miesiąc.
Po co ma chodzić kino jak go nie słuchasz.
P:lol:zdrawiam
 

VAT

Banned
TV posiada 4 wejścia HDMI w tym jedno z ARC. I właśnie tak się zastanawiam czy jakbym dał ampli pod wejście w TV z ARC mógłbym pominąć podłączenie TV optykiem do ampli. KD z TV będzie chodzić co dzień. Żona ogląda dużo kanałów naukowych z dźwiękiem przestrzennym.

P.S. - jeśli komuś chciałoby się wymienić to prosiłbym o kolumny 5.0, którymi mogę się interesować w cenie do 2 tysięcy (z lekkim przegięciem może być). Nie mogą mieć bass reflex z tyłu bo będą stały około 10 cm od ściany.
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Slawko1
Widzę że nie załapałeś co miałem na myśli.
Tunery na TV przewodami HDMI szt 3
Z TV światłowód na ampka szt 1.
Wszystko co na ekranie to jak chcesz masz na ampku jak nie naTV.
Starczy jeden światłowód.
P:lol:zdrawiam

Takie rozwiązanie byłoby najlepsze ale nie jestem pewny czy
TV będzie potrafił przekazać na wyjściu optycznym dostarczony mu dźwięk 5.1 z kabla hdmi.
Bo mi się wydaje ze TV tylko potrafi przesłać po optyku dźwięk 5.1 z wewnętrznego tunera TVB-T lub wbudowanego media playera.

Ale mogę się mylić w tej kwestii.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
TV posiada 4 wejścia HDMI w tym jedno z ARC. I właśnie tak się zastanawiam czy jakbym dał ampli pod wejście w TV z ARC mógłbym pominąć podłączenie TV optykiem do ampli. KD z TV będzie chodzić co dzień. Żona ogląda dużo kanałów naukowych z dźwiękiem przestrzennym.

Ooo widzisz jak masz tv z HDMI 1.4 to możne taka opcja będzie działać.
Ale w tej kwestii nie będę się mądrzył bo nie miałem do czynienia z HDMI 1.4
 

Cyborg65

New member
Witam

Slawko1
U mnie na starym pionku tak chodziło wiec chodzi na 1000%
Po światłowodzie chodzi nawet wielokanałowy dźwięk z DLNA.
Więc uwierz mi że wszystko chodzi.
Tu nie teoretyzuję wiem na 100%
Inne źródła to na amp. TV nie widzi formatów z dopiskiem HD. Więc światłowodem też ich nie wypluje ,natomiast wszystko z dekoderów sat widzi a jak widzi to i prześle.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Jedna sugestia, Pioneer VSX-920 to dobry amplituner ale ma jedna wadę która
możne być dla ciebie istotna lub nie.
W czasie czuwania nie przepuszcza obrazu i dźwięku po HDMI na TV.

Sławko, spróbuj pobawić się w opcjach. Bo z tego co mi powiedział sprzedawca puszcza sygnał. Dzwonił też żeby się upewnić do kolegi. Nie mogliśmy niestety tego samemu sprawdzić bo akurat sklep jest w trakcie zmiany lokalizacji. Przetestuję to osobiście w przyszłym tygodniu.
 

VAT

Banned
A co sądzicie o głośnikach Monitor Audio BX5? Bez pisania, że najlepiej odsłuchać. Takie wasze subiektywne opinie na temat samej firmy jak i tej serii.

P.S. - klasowo po kolei idą BR, BX i RX?
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Poświeciłem się Panowie ;) i pobawiłem się kabelkami.
Podłączyłem tuner enki kablem HDMI bezpośrednio do telewizora
(Samsung LE37B650).
Kablem optycznym podłączyłem telewizor z amplitunerem.

Efekt ? telewizor odbiera dźwięk DD5.1 przez hdmi ale nie przekazuje
go dalej optykiem.

Telewizor tylko przekazuje DD5.1 po optyku z własnego tunera i wbudowanego media playera.

Tak się ma sprawa w samsungu.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
A co sądzicie o głośnikach Monitor Audio BX5? Bez pisania, że najlepiej odsłuchać. Takie wasze subiektywne opinie na temat samej firmy jak i tej serii.

P.S. - klasowo po kolei idą BR, BX i RX?

Na 21m2 będą ok

Raczej nikt na forum nie psioczy na Monitor Audio
Ale jak grają to nie słyszałem.
 
Do góry