zensor 7 marantz sr 6007

siamer

New member
witam.

ja dokladnie mysle nad tym samym zestawem (kolumny zamowione!). teraz wlasnie czytam/szukam amplitunera i tez nie moge sie zdecydowac marantz sr6007 czy marantz sr6008 no i jeszcze harman 370 gdzies tam sie obil ale jakos bardziej jestem za marantzem :) to mowiecie ze warto dolozyc do 6008 ? a czy 6008 z angli bedzie mial polskie menu ? czy gwarnacja bedzie uznawana w polsce ? 6008 w angli tanszy niz 6007 w polsce (chore!)...

pozdrawiam...
 

MKa11

New member
gwarancji udziela w Polsce polski dystrybutor na "swoje graty", sprzęt spoza Polski nie jest objęty takową gwarancją.
 

machyb

New member
wiec wrocilem z odsluchu celem bylo porownanie kolumn zensor 7 z ikon 6 mk2 oraz uslyszenie ampli marantza 6008 oraz denona x4000

na poczatek denon x 4000 i podlaczone ikony 6 kilka naszych utworow ( saksofon troszke utworow z fortepianem i vocalem nie jestem znawca w temacie ale graly rewelacja bardzo szeroko szczegolowo detalicznie ( nie trzeba ich nakierowywac na miejsce gdzie sie slucha) (np w utworze coldplay viva la vida przejscie na refren) zajebiscie. bylo walniecie i ciary na plecach:) :) inne utwory rowniez bajka

chcialoby sie je zabrac i nic wiecej nie sluchac :)

ale dajemy szanse zensorom 7 czekajac na to jak wielka bedzie roznica miedzy nimi wlaczamy te same utwory ( ustawienia neutralne ) i sluchamy :)
banany na twarzy nam sie pokazaly graja poprawnie utwor jak powyzej czekamy na refren i czad powiedzialbym ze bardziej basowo niz ikon moze mniej szczegolowo ale rownie mocno rowniez szeroko dokladnie precyzyjnie gdzie trzeba mocno tam mocno podbijaly dzwiek:) muzyka sie nie zlewala jak na kolumny prawie o polowe tansze godne zainteresowania wysokie tony - tutaj jest odczuwalna roznica ale nie mozna powiedziec ze zensory cykaja czy graja slabo

duzy plus dla tych kolumn wufery wydaly mi sie grac mocniej od ikonow

po odsluchaniu tych dwoch kolumn z racji na duza roznice w cenie juz nie tak duza w jakosci dzwieku bralbym zestaw oparty na zensorach 7

ale sluchamy dalej czekajac na duza poprawe w jakosci dzwieku (ktory w x 4000 jest juz dla nas bardzo przyzwoity ) podlaczamy marantza 6008 :) te same utwory i sluchamy
miny nam sie nie usmiechnely zagraly bardziej chlodno detalicznie ale duzo slabiej niz z denonem x4000 zarowno ikony jak i zensory 7 przy przejsiach na refren nie bylo juz takiego pierdzielniecia jak u x4000
dzwiek bardzo szczegolowy ale w naszym odczuciu wygral denon x4000

po stronie denona jest rowniez wiekszy wyswietlacz bardziej czytelny wyswietlajacy wiecej informacji wrazie uszkodzeinia pilota przyciskami wejdziemy w menu (w marantz juz nie)
na minus denona- jak dla mnie jest brzydszy;)

reasumujac po odsluchu zensor 7 ikon 6 oraz marantz 6008 i denon x4000
najlepiej zagraly ikony 6 z denonem x4000

jednak z powodu duzej roznicy w cenie a juz nie tak duzej w jakosci dzwieku faworytem dla mnie jest zensor 7 z denonem x4000:)

szczerze jechalismy po marantza i chcialem dac mu jeszcze sznse podlaczajac przez pre out do niego wzmacniacz pm6005 ( nie wniosl on w dzwiek nic wiecej niz to co dawal sr 6008) chyba ze cos nie tak bylo z polaczeniem wiec szukajac dalej wzmacniacza co poprawi jakosc stereo amplitunerow tej klasy trzeba by strzelac w wyzsze modele wzmacniaczy, co przy dzwieku oferowanym przez x4000 na ten czas nie jest dla nas koniecznoscia.:)

takie sa nasze spostrzezenia na dzien dzisiejszy pozdrawiam:)
 

machyb

New member
na dzien dzisiejszy najlepszym zestwieniem na moj portfel jake odsluchalem(zestaw kolumn 5.0 w cenie ok 4000zł + ampli jest wlasnie x4000 z Zensorami 7

a kusi mnie jeszcze konfrontacja marantza 7007 z denonem x4000
tylko ze nie mam kiedy jezdzic i sluchac... wiec peniwe zostanie juz zestawienie jak wyzej
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
po stronie denona jest rowniez wiekszy wyswietlacz bardziej czytelny wyswietlajacy wiecej informacji wrazie uszkodzeinia pilota przyciskami wejdziemy w menu (w marantz juz nie)
na minus denona- jak dla mnie jest brzydszy;)

Ja rozumiem, ze maly okragly wyswietlacz ma swoje ograniczenia i tu pelna zgoda (pisalismy o tym sporo), ale prawdopodobienstwo uszkodzenia pilota jest takie samo, jak zawalenie sie podlogi w mieszkaniu.

szczerze jechalismy po marantza i chcialem dac mu jeszcze sznse podlaczajac przez pre out do niego wzmacniacz pm6005 ( nie wniosl on w dzwiek nic wiecej niz to co dawal sr 6008 ) chyba ze cos nie tak bylo z polaczeniem wiec szukajac dalej wzmacniacza co poprawi jakosc stereo amplitunerow tej klasy trzeba by strzelac w wyzsze modele wzmacniaczy, co przy dzwieku oferowanym przez x4000 na ten czas nie jest dla nas koniecznoscia.:)

Jak niby podlaczales PM6005 po preoucie? Ale mniejsza z tym.
Jak wg. Twojej oceny wzmacniacz PM6005 nie dal nic wiecej w stereo od SR6008, to w zasadzie nie ma sensu dalej rozwijac temat. PM5003/4, PM6003/4/5 i kazdy inny wzmacniacz w tym budzecie (i nie tylko) DEKLASUJE amplitunery do 10tys., a co dopiero SR6008, czy X4000, SR7008, 4250 itp.itd.
Jezeli takie masz wnioski, to znaczy ze nie zaliczyles poprawnie testow.
 
Ostatnia edycja:

machyb

New member
podlaczala go obsluga salonu a wlasnie tak to wygladalo jakby go wcale nie bylo jakby gral sam ampli a w jaki sposob podlaczony nie wiem byl jezcze problem z obsluga pilotem np przy robieniu glosniej glosnosc zwiekszala sie w obu klockach..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączyli pod któreś wejście audio we wzmacniaczu. Szkoda, że nie posłuchałeś samego wzmacniacza. Wybierz to co Tobie się najbardziej podoba. Słuchając Denona X3000 i Marantza 5007 też stwierdziłem, że dół był lepiej dociążony w Denonie. Natomiast Marantz był trochę bardziej szczegółowy i brzmiał przestrzenniej. Denon X4000 to dobry amplituner. Szczególnie w aktualnie cenie.
 
Do góry