zensor 7 marantz sr 6007

machyb

New member
czesc ponownie wiec pokoj przygotowany (30m) pozostalo zamawiac sprzet

odsluchujac sprzet najlepsze dla mnie zestawienie to zensory 7 oraz marantz 6007( 60%muza 40% filmy ) muzyka klasyczna instrumenty dobry wokal malo ciezkiego grania wiecej spokojnego, muzyki filmowej)

( pod uwage bralem zestaw 5.0 do 4000zł
ampli max 3000zł)
marantz w moim odczuciu pokonal avr 370 onkyo 626

kolumny w tym przedziale cenowym trudno o lepsze graja detalicznie tworza scene i robią ciary na plecach;)
ceny najlepsze u blackninja :) szkoda ze juz nie ma sr 6007:/


pisalismy na forum jeszcze o ikonach 6 mkII 5.0 (ale to juz dla bogatszych ode mnie;)

przy zensor 7 i solidnym sr6007 i tak musze odlozyc na pozniej zakup suba oczywiscie zestawowego e12f:)

calosc w kol czarnym

mam jeszcze dwa dylematy

czy warto dokladac do sr 6008 500zł czym sie roznia?

czy zmieni cos zamiana tylow zensor 1 na zensor 3?? czy zauwazymy jakakolwiek roznice??

prosze o podpowiedz pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doloz do SR6008, to lepsze rozwiazania.
Jak masz mozliwosc zmiany tylnych na lepsze, to zawsze z tego korzystaj.
 

machyb

New member
:) i tu kolyjny dylemat dokladajac do zensor 3 i sr 6008 ( ok 1000zł)
juz tylko 1000zł nam brakuje do ikon 6 5.0 z marantzem 6007 ;)
 

Lucas24

New member
Ja bym kupił najdroższe na jakie mnie stać, pod warunkiem, że słuchałem wcześniej Ikonów i stwierdziłem, że warto. Inaczej zawsze będzie Ci chodziła po głowie pewna myśl...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez tak sadzę. Zawsze można wybierac cos lepszego i tak bez końca. Ikony to wg mnie zupełnie inne granie vs Zensory, ale nie każdemu podchodzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bywa :) Nic nowego, tez przechodzilem takie dylematy. Powiem Ci z doswiadczenia, ze lepiej sie juz teraz szarpnac, jak potem zalowac.
Jezeli mialbym wybierac, to oszczedzilbym na tylnych (czyli zostan przy Z1). W tym wypadku lepiej doloz do ampli. Chyba ze sie szarpniejsz na Ikony, to zostan przy SR6007 i Z1. Ja to bym nawet zrezygnowal calkowicie z tylnych, lub z centrala na rzecz lepszych kolumn, a te koniecznie dokupil, ale w pozniejszym czasie. Ty jeszcze nic nie kupiles, a juz rozmyslasz i przeliczasz Ikony, to nie wrozy dobrze :)

Edit: Widze ze koledzy juz mnie wyprzedzili, ale dokladnie tak jest :)
 

machyb

New member
pierwszy nasz odsluch byly to wharfedale obsydian z onkyo 616;) zawsze porownywalismy z czyms lepszym i to dziala na nas jak narkotyk poczatkowo mielismy na calosc przeznaczyc do 4000z.l obecnie suma ta sie podwoila i nadal jest zastanowienie czy dokladac do ikon?? tak mozna w nieskonczonosc ;) pozniej ikon 7 i tu chyba juz bysy nic wiecej nie wymyslili ( ale to juz poczatkowy budzet x3;)

teraz glownie chodzi o to czy bedziemy widziec slyszec duza roznice przy dokladaniu kolejnych tys..

porownujac poczatkowy zestaw obsydianow z onkyo 616
a to na czym sie zatrzymalismy zensor 7i marantz 6007 to juz jest niebo a ziemia
dalej zensor 7 5.0 z sr 6007 a ikon 6 5.0 z sr 6007 n to kolejne 2 tys. ale juz tak duzej roznicy w dzwieku chyba nie bedzie?? (nie slyszelismy tego zestawu)
 

Lucas24

New member
To żeby jeszcze namieszać autorowi;) to przy takim podziale zastosowania 60/40 muzyka/film to może zrezygnować z kina na rzecz dobrego zestawu stereo? No chyba, że muzyka to koncerty blu ray 5.1

Weź jeszcze pod uwagę, że Zensory 3 to całkiem pokaźne "monitory".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty chyba pokaznych monitorow nie widziales :)
Im lepsze tylne tym lepiej, o ile tylko budzet na to pozwala.
Tak jak wspomnialem, zrezygnuj z centrala i tylnych. Kup fronty, ew. doloz jeszcze do SR7007 :) a na reszte sukcesywnie zbieraj.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wg mnie miedzy Zensorami a Ikonami jest rónica, która uzasadnia wydanie 2 tys. Potem jeszcze stereo jak pisze kolega i tak już wkręcisz się w to koło to już nie wykręcisz ;)
2 tys to tu to tam, i jeszcze gdzieś ;)
 

machyb

New member
:)) heh noo wkreceni juz jestesmy .. sr 7007 to juz dla bogatych ja to szary zjadacz chleba co lubi dobry dzwiek razem z 2 polowka gramy na klawiszach dlatego takie preferencje dziwekowe sr 6007 ewent 6008 to szczyt mozliwosci mojego portfela co do kolum
zensory 7 daly mi sporo frajdy na odsluchu ikonow nie slyszalem ( kosmiczna cena w salonie odsluchowym na nich byla) i trudno cokolwiek mi powiedziec o nich
dalej zakup czescowy to zawsze drozej wiec od razu 5.0
jedynie sub na pozniej
a bakcyl dziala jak widziy wasze opisy i zdjecia zestawow to jakas masakra wzmak i dobry cd to zdecydowanie mysli na daleko daleko do przadu

na ten pierwszy zakup 100% zdecydowalismy ze bedzie to ampli av z pre aut wrazie dalszych mysli o stereo
oraz lepszy zestaw 5.0 i pozniejsze dolozenie suba zamias kupowac gorsze 5.1 ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
New Marantz 2013 Models - Audio - Home theatre:

"I have the current sr6007. And its very good.
I just wanted to see what was new in the sr6008. From what I can tell from the specifications. The new features in the sr6008 are.


•Change second HDMI out to Zone 2
•Added extra rear HDMI input
•Adds InstaPrevue, which lets you preview video from all connected HDMI sources
•Adds HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) and current-feedback technology which was previously only available on the reference line of a/v receivers
•Add AUX2 for extra HDMI input to basic remote
•Slight redesign of rear panel

The only thing I didn't like about the current sr6007. Front usb input limited to 4GB FAT32. DLNA not very user friendly.
"
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
a nie moge za bardzo tam wyczytac.. tzn musialby miec zestawienie 6007 i 6008 czym dokladnie sie roznia...

The Marantz SR6008 has a power output of 110 watts which may not seem like an improvement over the 110-watt SR6007. But the SR6008 gets a pair of critical features that you would find in the more expensive SR7007. Marantz’s proprietary HDAM or Hyper Dynamic Amplifier Module technology is integrated with the Marantz SR6008 along with Current Feedback. With these two extras combined, you can get better dynamic range and impressively fast slew rate which spells great news for overall audio quality.
 

machyb

New member
czyli w 6008 siedzi czastka z wiekszego brata 7007?? znajac jak gra 6007 6008 nie musialbym juz odsluchiwac.. bo bedzie lepej i zostaje mi posluchac na jednym z tych ampli zensorow 7 i ikon 6
i wprowadzac sprzet do pokoju.;)
 
Do góry