Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest postęp smartfon nie spalił się :- ) jak nie wybuchają to mają opcję zmieniania kolorów wyświetlaczy i cały czas czymś zaskakują.. jak dobrze ze mam Huaweia P9 niczym przez ponad rok mnie nie zaskoczył - nawet jeden raz się nie zawiesił tel.. nie chce też zmienić kolorów wyświetlacza.. straszne nudy z tymi smartfonami od tego producenta .. nic się nie dzieje///
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez mam p9 lite i przy sporym uzytkowaniu dostalem 3 bad pixele ale to drobny szczegol w porownaniu do padajacych samsungow. P8 zwykla to aparat nie lapie fokusa, cos szwankuje. Wiec Lolek jak twoj telefon zaliczy odpowiednia (zaprogramowana) ilosc godzin uzytkowania to tez ci padnie :)

Ojciec ma samsunga a5 tez mocno uzytkuje tel. To wlasnie pada. Zawiechy lapie i aparat przestal dzialac. Oczywiscie S4 i S5 ktore mialem tez roku nie wytrzymaly :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam Samsunga i też nic się nie dzieje, czary panie.

Armanig a nie wymieniałeś wyświetlacza? Bo kiedyś wydawało mi się że pisałeś o wymianie wyświetlacza w S6 że jakiś pasek Ci się pojawił.. chyba że z kimś innym mi się pomyliło ale tutaj kilka osób o tych paskach w S6 pisało..

Choć to i tak nie ma znaczenia napisałem to tak troszkę żartem ale niewątpliwe jak się patrzy na smartfony to coś niedobrego się dzieje z tymi topowcami....pytanie kiedy ludzie się obudzą z tego zaślepienia.... bo tak patrząc na to co się dzieje to smartfony jak dla mnie są na drugim miejscu pod względem awaryjności zaraz po tv.. bo od tych urządzeń to już nie ma nic bardziej awaryjnego.. :- )

Lolo pewnie że padnie przecież ja to w żartach napisałem tylko wiesz mnie P9 kosztowała grosze w stosunku do tego ile ludzie płacą za "ajfony" czy też topowe samsungi i tak jak napisałem - mam tel 15 miesięcy i jak na razie nawet jeden raz się nie zawiesił.. nie wspominając o tych wybuchach , zmianach kolorów wyświetlacza itp.. przecież to jakaś masakra... za te smartfony można kupić fajne laptopy więc bez jaj coś trzeba od nich wymagać..
Lolo to też zależy w jakich warunkach się pracuje i użytkuje smartfon.... co innego jest na hali produkcyjnej a co innego np w biurze..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, dla mnie Samsung to badziew. Pisałem o tym nie raz, ba... założyłem lata temu nawet wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/98667-samsung-dziekuje-do-widzenia.html

Jednak widz polega na tym, że iPhony które miałem też padały.

Tak, zgadza się, wymieniałem wyświetlacz, tylko pytanie czy użytkując tak intensywnie jakiegoś Huweja, lub cokolwiek innego też by nie padł?

Mając sporo różnych telefonów, śmiem twierdzić, że mało który jest zupełnie bezawaryjny.
Trzeba też pamiętać, że Samsung to jedna z najpopularniejszych marek na świecie i siłą rzeczy jest na świeczniku, cokolwiek by to nie było.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się - ja mam 2 tel. więc inaczej eksploatuje każdy z nich... aczkolwiek patrząc na te topowe i jazdę z nimi to ja w życiu dzisiaj nie kupiłbym tel. za 4 tys wiedząc że takie cyrki się dzieją z tymi telefonami.. wolałbym kolejny zegarek kupić :- ) najstarszy z tych lepszych mam z końca 2008 roku i działa tak jakbym go dzisiaj kupił....a każdy z nich chodzi 24 godziny... i takie coś rozumiem.. :- ) to mnie przez ten czas gorzej połamało jak mój najstarszy zegarek :- )
 

kuba378

Active member
Ja do dzisiaj użytkuje HTC One M7, absolutnie żadnych problemów, już dawno mialem go zmienić bo zwyczajnie mi się znudził, ale nic z obecnych telefonów mi sie nie podoba na dzień dzisiejszy :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo to był bardzo fajny telefon, a do tego świetnie wyglądający.
Niestety, ale mój złapał problem z aparatem.
W ciemnych scenach zdjęcia były prześwietlone.
Ekran w nocy nie potrafił się wygasić do zera.
Jak się potem okazało, sporo osób miało ten problem.

Wyglądało to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=nCn1xy2DTOQ
Połóż słuchawkę aparatem do stołu, załącz w całkowitej ciemności i sprawdż czy nie łapie różowego koloru.
https://www.youtube.com/watch?v=4p7a9tdNVYo

Także nie ma żadnej reguły, wszystkie smarty mają mniejsze lub większe problemy.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Pany na IPhone nie działa mi Tapatalk, wyskakuje następujący komunikat. Ma ktoś podobnie??
5125260277e324948caefc4bcb320305.png
 

vectra1

Member
Bez reklam
Po dokładnym przestudiowaniu możliwości i kilkukrotnym porównaniu wybrałem S7E.
Na chwilę obecną S8 cierpi na chorobę wieku dziecięcego za sprawą ekranu i jego problemu z białym, pewnie nie wszystkie egzemplarze i Samsung to poprawi ale nie chcę być testerem za taką kasę.
S8 ma genialny bezramkowy ekran, ale kalkulując na chłodno oprócz ekranu to w 85% ten sam telefon co S7E.

Duży minus to w praktyce brak fizycznego przycisku, przez do ekran potrafi się wypalać, ale największym dla mnie minusem jest bateria.
Można pisać, że procesor wykonany w innej technologii potrzebuje mniej energii ale większy ekran + mniejsza bateria robią swoje.
Teraz czas na testy

image.jpg

image.jpg
 

zola35521

New member
Na przykładzie S8 doskonale widać na co cierpi dzisiejsza branża smartfonów. Wszystko to jedno i to samo - ma oczywiście dodatkowe urozmaicenia ale suma sumarum nowe generacje to klony poprzednich z drobnymi udoskonaleniami :/.
 

Kamil_89

Member
Koledzy miał ktoś dłuższą styczność z Samsungiem S7 i Huawei P10? Czas zmienić telefon i zastanawiam się nad tymi dwoma. Na papierze wyglądają podobnie ale jak w rzeczywistości?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mam styczność z Galaxy S7 Edge i Huawei Honor 8.
Oba telefony użytkowane na maksa, ale i o oba staram się dbać (nie rzucam po biurku itd.). Po roku czasu, Galaxy S7 wygląda jakbym go wyciągnął z pudełka, a Huawei dorobił się kilku rysek, nie wiem skąd. Na honorze zdarzyło mi się kilka zwieszek, w Galaxy po aktualizacji androida musiałem przywracać ustawienia fabryczne bo przy próbie wejścia w folder "Moje pliki" wywalało błąd aplikacji.

Galaxy dorobił się teraz małego problemu, mianowicie w miejscu górnego rozwijanego paska, na którym jest godzina, bateria itd został powidok i gdy na ekranie pojawiają się jasne odcienie widać ten wypalony pasek.

Z tego co zauważyłem to Galaxy działa nieco płynniej przy otwartych kilku apkach naraz, przełączając się pomiędzy nimi.

Podsumowując
Jestem bardzo zadowolony z Galaxy S7 Edge, jeżeli uda mi się rozwiązać problem z powidokiem na pewno nie będę go wymieniał prędko na S9 czy nawet S10.
 
Do góry