Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko w defaulcie, siedzę i przerzucam wszystkie apki na zewnetrzny ekran, natomiast na wewnętrznym się zdublowały. W ustawieniach są opcje odbicia lustrzanego, szkoda tylko, że z zewnętrznego do wewnętrznego, a nie na odwrót, ew. czegoś nie widzę.
Generalnie, to zawsze wrzuca wszystko na dwa ekrany, potem dopiero sobie porządkujemy co i gdzie chcemy mieć indywidualnie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dzięki za info. Nie sprawdzałem tego jeszcze. Przeniosło mi ekran z obecnego telefonu razem z ułożeniem ikon itp. Póki co mi pasuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można segregować niezależnie te 2 ekrany, układ, ilość aplikacji itp.
To jest akurat fajne, na małym głównym możemy mieć te z których zawsze korzystamy, a na dużym zupełnie inaczej. W sumie jak 2 różne telefony. Dodatkowo można ustawić opcje, w których zaczynasz coś na małym ekranie, stwierdzasz, że chcesz kontynuować na dużym, otwierasz i masz wszystko, co akurat logiczne. Generalnie jest dużo opcji, sam sporo odkryłem bazując na tipach z YT.
Sprawdzałeś już gry?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ten pomysł z dwoma różnymi ustawienia ikon jest mega spoko.

Nie mam żadnej gry na telefonie :D

Masz jakieś etui?
Ja się biorę za testy.
49b57bece577bca27b0a96b918db718b.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem oryginalne etui Samsunga i mega spasowane, do tego cienkie.
Teraz mam Ringke, ale clear z uwagi na srebrny telefon, chciałem to wyeksponować.
Tego skórzanego od Samunga nie miałem. Reszty nie testowałem, ale w Ringke przednie etui giba się na ramce, w ori Samungu tego nie było.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Właśnie kurde zarówno Spigen jak i Ringke się ruszają. Są tam paski do klejenia to może to niwelują, ale nie chciałem odklejać jeszcze. Ten leather nie rusza się nawet bez kleju.
Które dokładnie miałeś od Samsunga? Silikonowy czy Aramid?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aramid, przod był lepszy, chociaż bedac uczciwym, to też ta cienka ramka w etui przednim, nie była super stabilna, ale na pewno nie taka jak w Ringke. Tylne, jedno i drugie było ok, ale Aramid cieńszy i łatwiej było założyć/zdjąć, w Ringe tak ciężko wchodził tył, na tyle, że mam obawy, czy przy zdejmowaniu ramka w telefonie się nie porysuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak Ci pasuje, to pewnie. Chociaż, skóra jest grubsza z tego co pamiętam, Aramid już cieniutki, fajną też ma strukturę, cos a'la carbon, no, ale skóra, to skóra ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też brałem w Euro, potem wystawiłem na jakimś portalu 50zl taniej, ale przypomniałem sobie, że można przecież zwrócić do sklepu. Tez było ciężko z dostępnością, na allegro ktoś miał, ale po zapłaceniu okazało się, że jednak nie ma na stanie i zwracał kasę.
Natomiast Ringke od ręki na Amazonie, ale warto podzwonić po sklepach Samsunga, często maja stacjonarnie pojedyncze sztuki. Nie testowałem natomiast rysika i dedykowanego etui do niego, dostałem z telefonem pakiet, ale sprzedałem. Zostawiłem sobie tylko ładowarkę oryginalną.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Też brałem w Euro, potem wystawiłem na jakimś portalu 50zl taniej, ale przypomniałem sobie, że można przecież zwrócić do sklepu. Tez było ciężko z dostępnością, na allegro ktoś miał, ale po zapłaceniu okazało się, że jednak nie ma na stanie i zwracał kasę.
Natomiast Ringke od ręki na Amazonie, ale warto podzwonić po sklepach Samsunga, często maja stacjonarnie pojedyncze sztuki. Nie testowałem natomiast rysika i dedykowanego etui do niego, dostałem z telefonem pakiet, ale sprzedałem. Zostawiłem sobie tylko ładowarkę oryginalną.
Zwracałeś tylko dlatego, że chciałeś coś przezroczystego czy jednak coś było nie tak?
Czytałem o tym Aramidowym, że jest najcieńszy z dostępnych, a jednocześnie przez swoją budowę z włókna dobrze chroni telefon. Co do skóry to jeden gość pisał, że lubi się odgniatać, do tego użył płynu do dezynfekcji i się odbarwiła. Ciężki temat, bo normalnie nam jakiegoś Spigena/Ringke i tyle, a tutaj dochodzi problem z tą ruszająca się ramką.

@krzysztofradio
Kooń pasuje idealnie :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zwróciłem z uwagi na chęć zmiany na przezroczyste etui, to był jedyny powód.
Przedni panel siedzial o wiele lepiej jak ten który mam obecnie, ale czy w ogóle się nie ruszał (ten jeden pasek zewnetrzny), to będąc szczegółowym szczerze nie pamiętam, ale na pewno nie byłby to powód do zmiany i dla mnie nie było problemu. Kup z możliwością zwrotu, ale przy tych cienkich etui, myślę, że każdy mniej lub więcej będzie się gibał przy próbie wygięcia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny ten Dex, można wrzucić telefon na TV i mamy "PC" na ekranie z touchpadem i gestami na telefonie. Nie mylić z lustrzanym odbiciem, bo to zupełnie co innego, aczkolwiek do szybkiej prezentacji fotek na TV bezbłędne.
Wiem, że już kiedyś pisaliśmy o Dex, ale mam wrażenie, że nie działało to tak dobrze, jak teraz. Na innych markach TV, też to tak działa bezproblemowo z telefonem Samsunga?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dexa testowałem tylko na Samuangach. Już na N10+ działało bardzo dobrze. Do zdjęć na szybko wystarczy zwykły streaming. Smart view czy jakoś tak. Dex to bardziej zaawansowana sprawa. Puszczam tam wszystkie fejm mma itd.

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Opowieści Foldowe część 23/100 ;D

Weekend z Foldem za mną. Mam go cały czas w Etui skórzanym od Samsunga. Świetnie wykonane to etui, dobrze leży w dłoniach.
Co do samego Folda to ciągle mam niedosyt. Przez większość czasu używałem go patrząc na tą karykaturę ekranu. Jakiś szybki mail czy sms, włączenie Spotify, sprawdzenie hotelu czy knajpy. Wszystko bez rozkładania. To robi się dużo lepiej i przyjemniej na S21U. Były też momenty odpalania jakichś zdjęć czy filmów w knajpie to wiadomo, że jest efekt wow, wszystko super widać, ale to tylko 5%-10% codziennego użytku. Przez 90% czasu patrzymy na śmieszny i nie wygodny ekran. Do tego cały Fold irytuje grubością. Czym dłużej go mam, tym bardziej denerwuje, a nie odwrotnie. Przede mną jeszcze kilka dni pracujących to się zobaczy. Staram się go otwierać kiedy tylko mogę, żeby czerpać jak najwięcej korzyści. Testy trwają :D

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Były też momenty odpalania jakichś zdjęć czy filmów w knajpie to wiadomo, że jest efekt wow, wszystko super widać, ale to tylko 5%-10% codziennego użytku.

5-10% wykorzystania dużego ekranu w Foldzie, to tak, jakbyś kupił ciężarówkę i jeżdżił z pustą paką ; )
Czyli bez sensu.

U mnie jest to nie 5-10%, a min. 70%. Czyli drastyczna różnica. Z małego ekranu korzystam sporadycznie, owszem, można tam wszystko zrobić, ale po co, bardziej służy do zerknięcia czy warto w ogóle otwierać duży ekran, jeżeli tak, to sekunda i jesteśmy w innym świecie.

Fold to tylko i wyłącznie (lub aż) EKRAN. Nic więcej, tylko o to w tym telefonie chodzi.
Jeżeli go nie wykorzystujemy, lub nasza praca, czas, zajęcia w ciągu dnia, na to nie pozwala, to nie ma sensu pchać się w taki telefon.
Po co, żeby go otworzyć 3-4 razy dziennie?

Sprawdż jak będziesz wykorzystywał w ciągu tygodnia, a nie na imprezie - gdzie się pije, a nie bawi telefonem ; ) Przyjdzie czas na przeglądanie fotek z imprezy i wówczas pogadamy ; )

Jak się nic nie zmieni, to wracaj zooomować konie i temat zamknięty ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
5-10% wykorzystania dużego ekranu w Foldzie, to tak, jakbyś kupił ciężarówkę i jeżdżił z pustą paką ; )
Czyli bez sensu.

U mnie jest to nie 5-10%, a min. 70%. Czyli drastyczna różnica. Z małego ekranu korzystam sporadycznie, owszem, można tam wszystko zrobić, ale po co, bardziej służy do zerknięcia czy warto w ogóle otwierać duży ekran, jeżeli tak, to sekunda i jesteśmy w innym świecie.

Fold to tylko i wyłącznie (lub aż) EKRAN. Nic więcej, tylko o to w tym telefonie chodzi.
Jeżeli go nie wykorzystujemy, lub nasza praca, czas, zajęcia w ciągu dnia, na to nie pozwala, to nie ma sensu pchać się w taki telefon.
Po co, żeby go otworzyć 3-4 razy dziennie?

Sprawdż jak będziesz wykorzystywał w ciągu tygodnia, a nie na imprezie - gdzie się pije, a nie bawi telefonem ; ) Przyjdzie czas na przeglądanie fotek z imprezy i wówczas pogadamy ; )

Jak się nic nie zmieni, to wracaj zooomować konie i temat zamknięty ; )
Tak to wyglądało przez weekend, no ale wtedy nie miałem pracy i spędzałem czas na pubowaniu, jedzeniu i zwiedzaniu :D Nie było kiedy otwierać ekranu. Już dzisiaj inaczej to wyglądało. Szkoda, że nie ma gdzieś statystyk pracy w poszczególnych trybach to bym sobie porównał.

Patrzę jednak na to trochę inaczej niż Ty. Przez te 90% czasu korzystając z małego ekranu jest 2x gorzej niż na S21 Zoomltra. Ale te pozostało 10% czasu jest 5x lepiej niż na S21 Zoomltra. Nadrabiałem dzisiaj UFC na Foldzie w wolnej chwili :D Albo robiłem podsumowanie z Revoluta to otworzyłem kalkulator i Revolut naraz. Z prawej mogłem wbijać liczby, a z lewej przesuwałem sobie listę. W tym samym czasie. Nie szalał dotyk, ani nic z tych rzeczy. Świetna sprawa. Na Zoomltra też można podzielić ekran, ale tylko w pionie i chyba nie każdą aplikacje. Tutaj tylko w labs kliknąłem, żeby wymusić podział na każdej aplikacji i wszystko śmiga jakby było natywnie przystosowane. Samsung umi w softy :D
Bateria przetrzymała do teraz z poziomem 13%. Zdjęcia też dają radę.
Jedynie zauważyłem, że wyszukiwanie kontaktów trwa dłużej, tak samo jak chce jakieś zdjęcie wysłać to też łapie laga na sekundę
W S21 to się nigdy nie stało i mam wrażenie, że działa szybciej. Dziwna sprawa.
0e077a88a024f25685ed06eca0fc39f6.jpg


Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli się zgadzamy, też uważam, co oczywiste, że na ekranie typowego smartfona, a już na pewno Ultra który jest już spory, będzie wygodniej, jak na zewnetrzym, mniejszym ekranie od Folda. Jasna sprawa. No, ale Fold ma drugi ekran ; )
Trudno tutaj coś więcej dodać.

Ja powiem inaczej, oczywiście ze swojej perspektywy i chyba jako podsumowanie - paradoks z Foldem jest taki, że bez względu na wszystko, ja nie potrafiłbym już wrócić do przeglądania treści na mniejszym ekranie. Nie wiem jak będzie u Ciebie, już musisz sam ocenić jak i ile łykasz tych treści, ale ja na tyle dużo, że ciężko byłoby mi wrócić to typowej słuchawki.
 
Do góry