Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może nie mi, ja już mam komplet, ale znajomi jak zobaczyli jak można na tym pracować, to zaczęły się wymiany i zainteresowanie podmianą, a nie każdy ma czas na śledzenie promocji. 5k, a 8k to już spora różnica - często psychologiczna, 8k źle brzmi ; )

Co do foli, to sam sobie odpowiedziałeś. Szkoda czasu na jakieś przygodne farmazony z sieci, gdyby człowiek słuchał wszystkiego, a sam nie torował drogi, to już dawno by chodził w trampkach w zimie. Folia nie ma absolutnie żadnej ryski, śladu, nic. Jest jak nowa, a podejrzewam, że mało kto tak uzytkuje słuchawkę jak ja, nie dmucham, nie chucham, to jest narzedzie pracy, a nie eksponat i nie wyobrażam sobie jak ktoś mógł zrobić na tym jakikolwiek ślad. Może, gdyby ktoś wgniatał paznokciem na siłę, to tak, widziałem już takiego u jednej dziuni (tyle, że Fold2), ślady ledwo widoczne pod światło, ale normalnie użytkując nie ma szans. Po za tym tą folię można zdjąć, a nawet nałożyć nową, tylko po co.

Jak już jesteśmy przy Foldzie, to dla mnie ten tel. ma tylko jedną wadę, jest gruby, a ja uwielbiam te ultra cienkie naleśniki, ale jak już człowiek otworzy ekran, to ta myśl pryska jak bańka ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Może nie mi, ja już mam komplet, ale znajomi jak zobaczyli jak można na tym pracować, to zaczęły się wymiany i zainteresowanie podmianą, a nie każdy ma czas na śledzenie promocji. 5k, a 8k to już spora różnica - często psychologiczna, 8k źle brzmi ; )

Co do foli, to sam sobie odpowiedziałeś. Szkoda czasu na jakieś przygodne farmazony z sieci, gdyby człowiek słuchał wszystkiego, a sam nie torował drogi, to już dawno by chodził w trampkach w zimie. Folia nie ma absolutnie żadnej ryski, śladu, nic. Jest jak nowa, a podejrzewam, że mało kto tak uzytkuje słuchawkę jak ja, nie dmucham, nie chucham, to jest narzedzie pracy, a nie eksponat i nie wyobrażam sobie jak ktoś mógł zrobić na tym jakikolwiek ślad. Może, gdyby ktoś wgniatał paznokciem na siłę, to tak, widziałem już takiego u jednej dziuni (tyle, że Fold2), ślady ledwo widoczne pod światło, ale normalnie użytkując nie ma szans. Po za tym tą folię można zdjąć, a nawet nałożyć nową, tylko po co.

Jak już jesteśmy przy Foldzie, to dla mnie ten tel. ma tylko jedną wadę, jest gruby, a ja uwielbiam te ultra cienkie naleśniki, ale jak już człowiek otworzy ekran, to ta myśl pryska jak bańka ; )
Upolowałeś jakąś sztukę?

Sam się zastanawiam cały czas czy nie wziąć na próbę. Tydzień użytkować na codzień i zobaczyć jak to zmieni moje podejście do składaka. Przy tej cenie jeszcze bym zarobił na sprzedaży parę groszy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, bo i też nie szukałem specjalnie, ale przy tej cenie sam bym dał cynk kilku osobom.
Jak coś znajdziesz, daj znać. Na oleiksie można wyrwać, ale musi być opłacony w całości, jeżeli już w ogóle byłby z sieci, w przeciwnym wypadku, ciężko sprzedać i jest to główny temat przy sprzedaży, przerabiałem to wiele razy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Idą do mnie dwa foldy. Jeden 256GB drugi 512GB. Zobaczę przez tydzień jak się sprawuje i potem albo zostawiam, albo odsyłam. Drugi na handel. Armani bierzesz 512GB? :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Foldy przyszły :D
66680459dbecfbba01eb6e4588c21759.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tak, właśnie kopiuje aplikacje. Drugi jest w rezerwacji do jutra. Jak gość nie weźmie to robię zwrot.
Kurde nawet Samsung przy włączaniu ostrzega o tym, że telefon może zostać uszkodzony przez ziarno piasku, nacisk paznokcia itd :D Trochę dziwne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wciśniesz na chama, to pewnie zrobisz ślad. Przy normalnym użytkowniu nie ma szans. Tym się nie przejmuj, ekran w większość jest zamknięty, więc siłą rzeczy jest chroniony. Pamiętaj o ustawieniach, koniecznie pasek szybkiego dostępu z boku (ja mam po prawej), tam dodajesz jakie chcesz aplikacje, następnie możesz je przenieś palcem na ekran dzieląc go jak chcesz. Podstawa też, to zakładka Lab w ustawieniach, to ona przystosowuje taki ekran do wszystkich aplikacji itp. jak np. Instagram, który jako jedyny chyba nie jest przystosowany, ale Lab to załatwia. Zainstaluj też TikToka, zobacz jak takie aplikacje wyglądaja na tym ekranie. No i generalnie sprawdź olejiksa, allegro, eBay, Amazona - tutaj możesz dodatkowo otworzyc dowolną aplikacje na ekran z bocznego paska i porównywać ceny, kalkulator itp), strony xxx ; ), maile - czyli po lewej wszystkie konta, a po prawej wiadomości (po środku jest linia która możesz przesuwać wielkość), word/dokumenty, mapy google na całym ekranie, google earth z ciekawości (bajka), gry itd ; )
Zdjęcia będziesz miał w innych proporcjach ze starego telefonu, zmień w ustawieniach aparatu na 3:4, przyszłe foty wypełnią Ci ekran.
Ekrany (wew/zew) działają niezależnie, do małego dostosowujesz osobno ikony, co się przydaje z uwagi na małą przekątna, a na wew. ustawiasz pod duży ekran.
Jak Ci nie przypasuje te zalety, to ewidentnie nie jest to telefon dla Ciebie ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jasne, będę testował. Teraz często używam 2x kliknięcia przycisku aplikacji na dole do szybkiego przełączania między aplikacjami. W fold mógłbym poprostu mieć otwarte obok siebie. Zobaczymy jak w praktyce. Ogólnie telefon nie jakiegoś dużego ekranu przy S21U. Inne proporcje wiadomo, ale ciągle brak przepaści. Mogliby zrobić Folda max z ekranem jak ultra tylko 2x większym po rozłożeniu :D
Zdjęcia i tak mam 4:3 w większości.
Przetestuję tydzień w praktyce i najwyżej pójdzie do zwrotu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otworz zdjęcie na ultra i na foldzie, różnica jest duża - potem w aplikacjach, głównie gdzie są fotki zobaczysz że tu nie wiele więcej trzeba tego ekranu (głównie proporcje) żeby to zdjęcie wyglądało o niebo lepiej, no chyba, że piszesz o przednich ekranach ; ) Gdyby ten ekran wewnętrzny był jeszcze większy, to i sam telefon byłby szerszy, a zauważ, że ta szerokość to niejako fajny kompromis, Fold (zamknięty) jest grubszy, ale za to węższy (od większości tel.) i w sumie zgrabny, dobrze się trzyma zamkniętego. Generalnie kwadratowe proporcje robią robotę w aplikacjach, zdjęciach itp.

[/url
 
Ostatnia edycja:
Do góry