Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Szkoda, że nie zdarzył się skonfigurować przed spacerem, ale jutro go wezmę na próbę fotograficzną.

Zdjęcia sprzed chwili z ręki. Zoom x1, x3, x10, x30. Z czego pierwsze trzy zoomy są bezstratne. Fajnie mieć takie coś zawsze pod ręką.
514047415d3e6e73accf47ab566b5fa0.jpg
8da0fd9ad6ae055a5e35616b1a5e1cdd.jpg
9e8687576091f61baca0b9e643e9b599.jpg
6aa4a0b114be13774befc567de8c6312.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znowu ten Zooooom :D
Kaminski, jak Ty od zoooma zaczynasz - który dla mnie np. jest najmniej istotny w całej tej zabawie, już piszesz, że ekran nie jest dużo większy, to może daj sobie już spokój, bo i tak chyba kupiłeś z zamiarem zwrotu ; )

Pytanie za 100 pkt. na czym te zdjęcia teraz będziesz oglądał... i tu się właśnie zaczyna zabawa. To jest clue programu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja Cie rozumiem, tez lubie zwierzęta, a jak jeszcze można przyzooomować jakąś sikorkę, to już w ogóle rarytas :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dokładnie, Sikorki, Foczki, zoom się wtedy przydaje :D Właśnie instaluje aktualizacje. Samsung nawet wytrzymałość urządzenia potrafi softem wzmocnić :D
f4a61f2f6b5544c0b0df9c75e3cef244.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Fold skonfigurowany. Cały czas mam mieszane uczucia. Z jednej strony mamy śmieszny wąski ekran, który spokojnie mógłby być trochę szerszy. Rozmiar takiego S21 byłby idealny. Kto miał w ręce pewnie potwierdzi. Z drugiej strony oglądanie treści różnego rodzaju na ekranie wewnętrznym to bajka. Arkusze, zdjęcia, maile, PDFy czy moje ulubione ostatnio filmy (YT) to całkiem inna wizja niż na standardowych telefonach. Kilkanaście minut zabawy w sklepie tego nie odda. Trzeba zamienić telefony chociażby na godzinę ze swoimi aplikacjami i wtedy czujemy ten klimat. Robiłem też kilkadziesiąt zdjęć dwoma telefonami i potem oglądałem na Foldzie. W dobrym świetle nie do odróżnienia.
Co ciekawe dużo lepiej w kieszeni trzymać Folda niż S21 Ultra.
W każdym razie lubię obecny telefon bardzo mocno i chciałbym w jego wymiarach (łącznie z grubością) dostać rozkładany ekran. To byłby ideał :D
Z Foldem się polubiłem, ale potrzebuje jeszcze conajmniej kilku dni na decyzję. W sobotę lecę na Czechy to się potestuje w różnych sytuacjach oba telefony i coś się wybierze.

@armanig
Te opcje z paskiem aplikacji, dzieleniem ich na pół itd. to przecież już dawno były w telefonach. Dobre 3-4 lata temu tym się bawiłem. Na Foldzie jednak nabiera to prawdziwego sensu i działa jak dwa zlepione telefony. W normalnych słuchawkach to taka proteza multizadaniowości, tutaj z racji dużej przestrzeni roboczej wygląda to całkiem inaczej.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
oglądanie treści różnego rodzaju na ekranie wewnętrznym to bajka. Arkusze, zdjęcia, maile, PDFy czy moje ulubione ostatnio filmy (YT) to całkiem inna wizja niż na standardowych telefonach. Kilkanaście minut zabawy w sklepie tego nie odda. Trzeba zamienić telefony chociażby na godzinę ze swoimi aplikacjami i wtedy czujemy ten klimat. Robiłem też kilkadziesiąt zdjęć dwoma telefonami i potem oglądałem na Foldzie. W dobrym świetle nie do odróżnienia.

Armanig,to Ty ? :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kurde patrz. Armani mi się włamał na konto ;) Jakiś atak hakierski.
P. S. Teraz piszę z S21U, a Fold leży na dole. W sobotę zacznę traktować Folda jako główny telefon i wtedy zobaczymy czy to zabawka czy gejmczendzer.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie koń, to wychudzona szkapa, ale fakt, gdyby nie zooooom, to pomyślałbym, że to osioł ; )

Btw. Ja bym nie brał dwóch słuchawek na wyjazd, to tak, jakbyś zabrał na wakacje nową dziewczynę i... starą - którą dalej ślepo kochasz ; ) Zapomnij na chwile o starej, wyciśnij z nowej ostatnie soki, zabaw się, nie zwracaj uwagi na powierzchowność (zewnętrzny ekran), bo jak dobrze wszyscy wiemy, zabawa się dopiero zaczyna jak wejdziemy do środka (wewnętrzny ekran) :D

Jak po powrocie weżmiesz starą w obroty i stwierdzisz, że nic Ci nie brakuje, to ewidentnie Fold nie jest dla Ciebie i oddaj w inne ręce, komuś kto doceni wnętrze ; )

Panowie tak z ciekawości ile trzyma średnio bateria ?

Tu masz test baterii, mogę się tylko pod tym podpisać (na plus), szczególnie, że testowany jest duży ekran (!), ale trzeba pamiętać, że z Folda nie da się normalnie korzystać, ten duży ekran uzależnia i siłą rzeczy, z tego telefonu o wiele częściej korzystamy.
Treści których nie tknąłbyś na zwykłej słuchawce (męczą na małym ekranie), na Foldzie będę cały czas latać, taki paradoks.

https://youtu.be/T6GSKun-eLU
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To nie koń, to wychudzona szkapa, ale fakt, gdyby nie zooooom, to pomyślałbym, że to osioł ; )

Btw. Ja bym nie brał dwóch słuchawek na wyjazd, to tak, jakbyś zabrał na wakacje nową dziewczynę i... starą - którą dalej ślepo kochasz ; ) Zapomnij na chwile o starej, wyciśnij z nowej ostatnie soki, zabaw się, nie zwracaj uwagi na powierzchowność (zewnętrzny ekran), bo jak dobrze wszyscy wiemy, zabawa się dopiero zaczyna jak wejdziemy do środka (wewnętrzny ekran) :D

Jak po powrocie weżmiesz starą w obroty i stwierdzisz, że nic Ci nie brakuje, to ewidentnie Fold nie jest dla Ciebie i oddaj w inne ręce, komuś kto doceni wnętrze ; )

Dobre :D Tak zrobię, ale drugą wezmę awaryjnie. Fold będzie głównym telefonem.

Zmniejszales czcionkę? Ja dałem na minimum i tersz się mieści jeszcze więcej treści.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Którą czcionkę masz na myśli, tydzień konfigurowałem pod siebie i nie pamiętam, żebym coś robił z czcionką. Używasz czarnego motywu? Wiadomości google masz po lewej stronie, na całym ekranie podzielone na kwadraty? Sprawdź sobie aplikacje CineTrakt na Foldzie ze strony www.trakt.tv, to tak na marginesie w dobie dyskusji nad RD ; )
https://trakt.tv/apps (tu możesz m.in dodawać co chcesz do obejrzenia, fajnie wygląda)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super, zmieniłem na najmniejszą czcionkę (miałem przedostatnia) i usunęło mi wszystkie ikony z przedniego ekranu, a w wewnętrznym poprzestawiało. Ech...
 
Do góry