Yamaha RX-V771 i... ?

Tom3czek

New member
Witam.
Pozwolę podpiąć się pod temat, ponieważ w niedalekim czasie sam stanę przed zakupem KD.Budżet ok 8tyś +/-.Stąd też kilka pytań,ponieważ już wybrałem to co by mi odpowiadało, lecz nie wiem co się lepiej zgra i chciał bym zaczerpnąć opinii ludzi którzy już trochę sprzętu przerzucili i mogą dać jakąś miarodajną opinię ,mianowicie to co wybrałem to :
1.TAGA HARMONY PLATINUM v.2 F-100 + v.2 C-100 + v.2 S-1000
2.AMP narazie faworyt to Pioneer VSX-922 bądź 1122 ,ale tutaj bym maił pytanie ponieważ YAMAHA RX- V773 tak samo namieszała mi w głowie czytając wasze opinie.Stąd też myśl co zagra lepiej i się dotrze pod kątem film 40%/muzyka 60% głownie audio jak i koncerty 5.1(muzyka w szerokim pojęciu wszelkie odmiany Rocka ,Progressive itp po ciężki metal.
Proszę o wasze opinie.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolego Signum mam prośbę : jak zakupisz ampli to w miare możliwości dokonaj proszę porównania z zestawiami 5.1 tj :

- JBL 190 studio lub JBL ES PACK ( czy moze ktos się wypowie na temat różnicy ? )
- MR6
oraz Paradigm

to moje typy do tego ampli.
ES jest do kina i dla fanów głośńego koncertowego brzmienia, w swojej cenie w tym są najlepsze.

Mi bardziej odpowiadaja Studio za sprawą dobitniejszego soprany i pełniejszego basu.

MR6 trochę mniej energiczne, spokojna góra, cofnięty środek.

Witam.
Pozwolę podpiąć się pod temat, ponieważ w niedalekim czasie sam stanę przed zakupem KD.Budżet ok 8tyś +/-.Stąd też kilka pytań,ponieważ już wybrałem to co by mi odpowiadało, lecz nie wiem co się lepiej zgra i chciał bym zaczerpnąć opinii ludzi którzy już trochę sprzętu przerzucili i mogą dać jakąś miarodajną opinię ,mianowicie to co wybrałem to :
1.TAGA HARMONY PLATINUM v.2 F-100 + v.2 C-100 + v.2 S-1000
2.AMP narazie faworyt to Pioneer VSX-922 bądź 1122 ,ale tutaj bym maił pytanie ponieważ YAMAHA RX- V773 tak samo namieszała mi w głowie czytając wasze opinie.Stąd też myśl co zagra lepiej i się dotrze pod kątem film 40%/muzyka 60% głownie audio jak i koncerty 5.1(muzyka w szerokim pojęciu wszelkie odmiany Rocka ,Progressive itp po ciężki metal.
Proszę o wasze opinie.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Z ampli już prędzej Yamaha.
 

kordian1000

New member
bardzo chciałbym posłuchac zestawu V773 + JBL 190 ( oraz ES ) , ja w 75 % kino , w 25 % muzyka - głośno nie koncertuje :) , ale jak sądzicie czy to zestawienie v772 + 190 sprawdzi się w kinie przy 20m2 ? z tego co czytam to do muzyki ( house, progresiv ) na pewno ...
 

ubudu

New member
U mnie gra yamaha 771 z Oli 40 na około 17m2 i jest ok. Ważną rolę odgrywa muzyka nie tylko jakość, ale i rodzaj. Płyty Imany , Yello, Adele, Dire Straits bajka, wszystko ładnie ułożone i "basów":-D jest w sam raz. Muzyka ostra, szybka już mi nie leży w tym zestawie.
 
Do góry