Yamaha RX-V771 i... ?

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
O 11v7 pisałem do kolegi Krzychy bo pisał że ma 40m2. Ty masz z tego co wyczytałem 20m2 i ja bym myślał o Paradigm 9 v7, ciut droższe od 7v7 ale moim zdaniem warto to świetne kolumny, na mnie zrobiły odromne wrażenie.
 

Signum75

New member
tylko nie wiem czy Oli40 spełnia moje oczekiwania. Byłem wczoraj tak na moment w jednym salonie Audio i puścili mi jakąś muzyczkę na kolumnach TAGA (nie wiem jaki model niestety), a potem na Oli40 i TAGA mi się bardziej podobała...
Ale tak jak pisałem - to było na szybko i "odsłuchem" to ciężko to nazwać ;)
 

dominikus.pl

New member
daj szanse Indianie Tesi 560 a z pewnością zamkniesz planowany budżet po i zostanie jeszcze na kable bądź na 0.7 dobrej np. 21 letniej "ballentyny";)
dobry sprzedawca + zdecydowany klient = udana transakcja
 

Signum75

New member
dzisiaj miałem okazję odsłuchać:
- Taga Harmony F-60
- JBL Studio 190
- Paradigm 7 v7
- Roth Oli40

i jak dla mnie to zwycięzcą były Paradigmy (chociaż JBL też złe nie były). Roth i Taga odpadają.
Jedyny problem w tym, że słuchałem na HK270 (nie było Yamahy 773), ale ponoć HK gra podobnie do Yamahy. Prawda to? Czy jednak mogę się spodziewać zauważalnej różnicy po zamianie HK na Yamahę?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamaha gra ostrzej i lepiej zgrywa się z cieplej grającymi kolumnami. HK natomiast (przynajmnie poprzednie modele bo nowego nie słyszalem) grają cieplej i ze sporą ilością basu. Bardziej do nich pasują jaśniej grające kolumny.
 

Signum75

New member
Jak chcenie jest mocne to co tu się rozwodzić :)

chcenie jest mocne, bo HK nie ma tego co ma Y773, więc co do ampli to temat jest zamknięty. Pozostaje tylko kwestia kolumn. Paradigmy podłączone do HK grały ładnie, a w związku z tym mam nadzieję, że podłączone do Yamahy też ładnie zagrają.
Niestety mam problem ze znalezieniem miejsca w którym mógłbym potestować Yamahę z takimi kolumnami jak chcę ;)
Mam albo Yamaha + ELAC / Mission, albo HK/Onkyo + Paradigm / JBL/ Roth / Taga...
 

kordian1000

New member
jestem w podobnej sytuacji , nawet inny osobny wątek założyłem , jestem za V773, ale teraz nie mogę się zdecydowac na zestaw : z opini wynika że wchodzą w gre Paradigm lub JBL studio , tylko teraz czy ktos słyszał to zestawienie na odsłuchu ? Signum kiedy planujesz zakup - moze poczekam aż Ty kupisz i napiszesz recenzję ??? ;)
 

dominikus.pl

New member
jak juz jesteś zdecydowany na 773/771 to zostaje zakup wybranego ampli i spacer z własnym sprzetem na odsłuchy.
Ja osobiśie to HK( tylko nie wiem jaki model) słuchałem z MA Bx5 i potwierdze słowa kolegów z forum że HK gra bardziej "ciepło" ..Yamaha jest "ostra"...więc polecam odsłuch i jeszcze raz odsłuch z planowanym ampli oczywiście
 

kordian1000

New member
Kolego Signum mam prośbę : jak zakupisz ampli to w miare możliwości dokonaj proszę porównania z zestawiami 5.1 tj :

- JBL 190 studio lub JBL ES PACK ( czy moze ktos się wypowie na temat różnicy ? )
- MR6
oraz Paradigm

to moje typy do tego ampli.
 
Do góry