Yamaha RX-V671

audytor

New member
Witajcie, ja również zakupiłem ten model amplitunera i mam problem z brzmieniem niskich tonów ale tylko w przypadku mowy ludzkiej (oglądanie filmów) np. tonacja głosu M. Niedźwiedzkiego. Przy muzyce nie słyszę tego. Przeprowadzałem kalibrację z mikrofonem i nic, bez zmian. Pytałem e servisie autoryzowanym i odpowiedzieli mi że mam problem z konfiguracją a nie uszkodzeniem. Moje pytanie to co mogę zmienić w ustawieniach aby pozbyć się tego burczenia.
 

dragon79

Member
Jeśli masz na myśli HDMI Standby Pass Through to rozwiązanie jest proste.
Nie znam sposobu na samoczynne przestawienie się amplitunera na określone źródło HDMI, ale jest inny sposób.
Jeśli słuchasz radia i wyłączasz amplituner, to po włączeniu dekodera podpiętego przez HDMI nie musisz włączać amplitunera, by puścić z niego sygnał bezpośrednio na TV. Wystarczy, że naciśniesz przycisk HDMI1 czy inny w zależności od tego, do którego gniazda masz podłączony ten dekoder.
Amplituner w standby przełączy źródło sygnału i to jest bardzo fajna sprawa.

Może to problem z kolumnami dźwiękowymi, albo źródłem sygnału - napisz coś więcej.

Wydaje mi się, że do nagłośnienia tak dużego pomieszczenia potrzebny jest znacznie mocniejszy amplituner...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szy_a

New member
Pytanko do urzytkowników 671. Czy po włączeniu słychać działąnie transformatora, burzeni, brzęczenie. Zastanawiam się czy to normalny objaw.
Napiszcie proszę.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
trochę dziwne, bo mój model nie wydaje z siebie kompletnie żadnego dźwięku, jedynie pstrykanie w trakcie zmiany źródła, a tak totalna cisza
 

szy_a

New member
Właśnie dziwne - stąd to pytanie. Jak jest b. cicho to dobrze słychać bo jest różnica przed i po włączeniu i to jeszcze przed załączeniem stycznika (pstryk).
Jak to jest u reszty urzytkowników - napiszcie.
 

querk1

New member
odtwarzanie muzyki z pendriva

Czy odtwarzacie muzyke Mp3 przez USB z pendrivów? Nie muli Wam amplik np przy przechodzeniu do nastepnego utworu jak macie wgrane wiecej niż 200 utworów na penie ? Instrukcja mówi wyraźnie że amplik łapie spokojnie do 500 utworów.
 

smartas

New member
Pomocy, ampli nie wlacza sie

czesc,

amplituner Yamaha RX-V671 uzytkuje od wczoraj wraz z zestawem glosnikow jamo s608.
wszystko bylo wporzadku, po podlaczeniu sprzet dzialal bez zarzutu, przetestowalem funkcje sieciowe (radio internetowe), jak rowniez odtwarzanie z usb - wszystko OK.

w dniu dzisiejszym przed wyjsciem do pracy rowniez posluchalem sobie muzyki z kanalu muzycznego,
ogolnie rzecz ujmujac nic nie zapowiadalo tego co zastalem po pracy,
otoz po wlaczeniu listy zasilajacej do ktorej wpiety byl przewod zasilajacy amplitunera, omawiany amplituner nie uruchomil sie, kontrolka standby rowniez sie nie swieci,
Yamaha nie daje oznak zycia :(

Osobiscie obstawialbym bezpiecznik, bo nic innego nie przychodzi mi do glowy.
Jesli bylby to bezpiecznik to w sumie zdziwilbym sie poniewaz stosuje liste zasilajaca z wbudowanym wlasnym bezpiecznikiem i dodatkowo filtrem anty przepieciowym...

Bardzo prosze o porade, czy jest cos co moglbym zrobic we wlasnym zakresie zeby "przywrocic ja do zycia"?
Czy jednak nie obedzie sie bez wizyty w serwisie?

Pozdrawiam,
Rafal
 

koval44

Member
Pytanko do urzytkowników 671. Czy po włączeniu słychać działąnie transformatora, burzeni, brzęczenie. Zastanawiam się czy to normalny objaw.
Napiszcie proszę.

Witam.

Mam podobny/taki sam objaw co opisujesz. Jest to jednostajne buczenie słyszalne przy cichym ustawieniu głośności. Mój ampli jest wstawiony w drewnianą szafkę RTV i zauważyłem, że działa ona trochę jak pudło rezonansowe - wzmacnia te buczenie. Po wyciągnięciu ampli z szafki praktycznie nie słychać tego buczenia. Czy myślicie, że tego typu objawy można reklamować?
Jestem pewien, że na początku była zupełna cisza. Z góry dzięki za odp.
 

szy_a

New member
Zgadza się. U mnie dokładnie ten sam objaw (też wewnątrz szafki). Ale zauważyłem, że wystarczy delikatnie unieść lewy róg i następuje cisza. Myślę, że reklamacja tego nie załatwi. Teraz myślę o piankowych podkładkach pod nóżki np takie pianki ze szpindli z płytami cd. Może to coś zmieni.

Do smartas - nie ma co grzebać, poruszaj kablem zasilajacym, zmień listwę na inną dla świętego spokoju a gdy to nie pomoże to nic samemu, chyba że masz już po czasie gwarancyjnym.
 
Ostatnia edycja:

szy_a

New member
A teraz jeszcze pytanie o odtwarzanie poprzez sieć flac w jakosci 24bit z częstotliwością 96 kHz ( 24/96 ). U mnie nie działa płynnie, rwie - przerywa muzykę.
Z usb w tej jakości daje radę ale po lan już przerywa.
Jak to działa u Was.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie śmiga aż miło. Mam go upchanego w półce ale ma dość swobody, słyszę tylko coś od niego jak przystawię ucho. Jak mam głowę już pół metra od ampli to jest totalna cisza. A to co słychać to zasilacz co jest normalną rzeczą w sprzętach. Zdarza się tak że w danym miejscu w zależności gdzie stoi na czym i z czego jest to coś skonstruowane, aja jest solidność kształt może potęgować hałas. Podobną sytuacje mam z dyskiem zewnętrznym który stoi mi na biurku. Podczas gdy jest włączony roznosi się delikatne buczenie w całym pokoju wystarczy ze postawie go na podkładce do myszki i jest totalna cisza. Sprzęty posiadające dodatkowo wentylator są jeszcze bardziej słyszalne, wentylator też emituje pewne drgania i do tego słychać jeszcze jego pracę i pęd powietrza. Zalecam zastosowanie jakiś podkładek które ten rezonans rozproszą. Coś gumowego, filcowego, sylikonowego. Więc to nie jest hałas emitowany głównie przez ampli tylko przez otoczenie w którym się znajduje. Sam ampli jest praktycznie bezgłośny trzeba ucho przystawić do niego aby coś usłyszeć :)
 

smartas

New member
Z mieszanymi uczuciami zawiozlem dwudniowy ampli v671 do serwisu Audioklanu, tam maja zdiagnozowac co sie stalo, po odbiorze podziele sie ta informacja.

W rozmowie pan z serwisu wspomnial, ze prawdopodobnie zadzialalo zabezpieczenie przed spaleniem sprzetu, ktore w tego typu urzadzeniach jest ustawione na niewielka tolerancje odchylen napiec.

I tu pytanie do uzytkownikow tego modelu, jakie sa Wasze doswiadczenia w tej kwestii, czy ten sprzet naprawde jest takie wrazliwy na nawet niewielkie przepiecia? Jak sobie z tym radzicie?

W mieszkaniu mam nowa instalacje elektryczna, wiec w moim przypadku moglo chodzic o prad przy wlaczeniu listwy zasilajacej, badz podlaczenie wlaczonego suba do ampli w trybie standby.
 

koval44

Member
I tu pytanie do uzytkownikow tego modelu, jakie sa Wasze doswiadczenia w tej kwestii, czy ten sprzet naprawde jest takie wrazliwy na nawet niewielkie przepiecia? Jak sobie z tym radzicie

Ja również nie miałem tego typu problemów. Sprzęt podłączony pod listwę zasilającą Ever, listwy jednak nie wyłączam, no chyba, że gdzieś wyjeżdżamy.
 

shyha

New member
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale po ponad roku przerwy wyszedł nowy Firmware do naszego sprzętu :)1.39Niestety zmian praktycznie niewiele, ale zaraz sprawdzę czy poprawili współpracę ARC z TV Samsunga. Cieszy fakt, że nie zapomnieli jeszcze o tym modelu i go usprawniają.
This firmware includes the following improvements.
1. Compatibility with the latest Napster network music streaming service (in Europe)
*Music service availability varies by region.
2. Improves SiriusXM Internet Radio connectivity (in USA/Canada)
3. Improves operation stability

@Smartas - miałeś po prostu dużego pecha :) Ale ciesz się, że system zadziałał i nie spalił Ci sprzętu. Na 99% obstawiam na zbyt duże obciążenie na jednym gniazdku. Nie wpinaj plazmy, ps3, amplitunera czy lodówki do jednej listwy to będzie dobrze :)

Poza tym pozdro, niedługo wpadnę do Ciebie na "rozgrzewanie" zestawu ;)
 
Ostatnia edycja:

koval44

Member
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale po ponad roku przerwy wyszedł nowy Firmware do naszego sprzętu :)1.39Niestety zmian praktycznie niewiele, ale zaraz sprawdzę czy poprawili współpracę ARC z TV Samsunga. Cieszy fakt, że nie zapomnieli jeszcze o tym modelu i go usprawniają.

Aktualizowałeś już ampli? Jeśli tak, to czy są jakieś zauważalne poprawki? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam.

Wysłane z HTC Desire HD!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja zaktualizowałem ale jeszcze się nie bawiłem. Jak coś zauważę to dam znać. Ciężko będę miał coś zauważyć bo ja u siebie nie widziałem żadnych błędów które mogły by ulec poprawie
 

smartas

New member
@shyha, pewnie masz racje. Zamowilem sobie druga listwe i postaram sie lepiej podzielic urzadzenia miedzy dostepne gniazdka.
A na wygrzewanie zapraszam po nowym roku, jak odbiore sprzet z serwisu ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry