Yamaha RX-V671

babcuk

New member
czy ktoś widział czy ktoś coś wie na temat tego sprzętu?
miałem kupić onkio TX-NR609 ale teraz mam dylemat.
 

babcuk

New member
no czy jest lepszy od onkyo bo już się prawie napaliłem na onkyo a tu dzisiaj mi wpadła w oko yamaha
parametry mają chyba podobne ale może jakieś szczegóły są.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Generalnie będą bardzo podobne jeżeli chodzi o funkcje. W Yamasze masz dodatkowo funkcja uśpienia stref oraz całego systemu (choć nie pamiętam, czy w Onkyo też tego nie ma), darmową aplikację, która pozwala na sterowanie amplitunerem za pomocą iPoda. Onkyo za to oferuje skalowanie do 4Kx2K (aczkolwiek na razie jest mało urządzeń, które są w stanie wyświetlić taką rozdzielczość), oraz THX (jak dla mnie mało przekonujący, ale jest). Jeżeli chodzi o porównanie brzmieniowe, to będę Ci mógł na to pytanie odpowiedzieć za niedługo. Na razie nie porównywałem, więc się nie wypowiadam na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

babcuk

New member
no dzięki za wyjaśnienie ale poczekam jeszcze na odsłuch bo mieszkam w małym miasteczku gdzie tylko plastykowe kina sprzedają a nie chce mi się zapuszczać w kraj żeby samemu posłuchać.
no i dlatego znalazłem się na tak wspaniałym forum.
może ktoś inny jeszcze ma jakieś za lub przeciw co w/w modeli??

ps. to będzie grało z jamo s608 (na razie bez suba)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Oba dadzą radę z tymi kolumnami. Plusem Onkyo (minimalnym, ale zawsze) może być większa intuicyjność menu i dwuwierszowy wyświetlacz, który trochę ułatwia nawigację po menu z poziomu amplitunera.

Yamaha z kolei z tego co pamiętam ma mniejszy pobór prądu w trybie Standby, nawet w przypadku włączonego przepuszczania sygnału HDMI w trybie Stanby. Można tak na prawdę mnożyć różnice, ale najważniejszą jest brzmienie, więc jak tego posłuchasz, to na pewno wybierzesz swój wymarzony ampli, a wtedy funkcje już nie będą tak ważne.
 

babcuk

New member
no i powstał nowy dylemat co wybrać ? czy?
Denon AVR-1912
Yamaha RX-V671
ONKYO TX-NR609

na pewno będzie grało na JAMO S608 5.0
 

robix1

New member
Do użytkowników amplitunera Yamaha rv-v671.
Możecie napisać jak się sprawuje z plikami flac z pena lub dysku. Chodzi mi zwłaszcza o albumy gdzie utwory płynnie przechodzą z jednego na drugi, czy ampli robi przerwy.
Czy bez podglądu na tv można manewrować po folderach i plikach? Jakie informacje są wyświetlane (info o utworze).

Jak sprawuje się w stereo i z jakimi kolumnami, jak jest z basem czy sub konieczny.

z góry dzięki za odpowiedź
 
Do góry