Yamaha RX-V671

koval44

Member
Ja posiadam router Asus RT-N16 i praktycznie nie mam problemów, a dodatkowo oprócz Yamahy mam podłączony odtwarzacz Popcorn Hours C200, dekoder n, dwa telefony i laptopa i wszystko działa bardzo sprawnie.

Wysłane z HTC DESIRE HD!
 

bolu77

New member
Do wszystkich mających problem a radiem internetowym.

Obecnie posiadam RX-V1067 i router Asus DSL-N555U (wcześniej TP-Link, a jeszcze wcześniej Asmax).

Współpraca Yamahay z routerami wyglądała tak:
1) Pierwszy był Asmax - nie było żadnego problemu ze współpracą z Yamahą, czy jakimkolwiek innym urządzeniem. Wadą Asmaxa był słaby zasięg wi-fi. I dlatego...
2) Kupiłem TP-Link TD-W8960N (z dwoma antenkami!). No i zaczęło się. Wystąpiły u mnie wszystkie opisane powyżej problemy, generalnie notorycznie "not connected". Ale żeby być uczciwym, muszę wspomnieć, że tylko Yamaha miała problem ze współpracą z routerem - reszta urządzeń nie (reszta czyli, tuner sat, TV, BD-player, media player, NAS, komp, laptop, telefony..., dosłownie wszystko oprócz Yamahy). Ponieważ trochę znam się na zagadnieniach sieciowych, "zamonitorowałem" transmisję pomiędzy Yamahą a routerem. No i wyszło, że Yamaha wysyła do routera, który jest dla niej serwerem DNS, zapytanie o "numerkowy" adres serwera radia internetowego "radioyamaha.vtuner.com", w (chyba) nietypowy sposób. Na to zapytanie router TP-Link nie odpowiada, no i mamy wtedy "not connected". Podłączyłem na chwilę starego Asmaxa, i wszystko zadziałało tak jak trzeba. Chwilowo miałem też na testach w domu amplituner Denona i Onkyo - one z TP-Linkiem działały poprawnie.
Moja hipoteza jest taka: Yamaha ma w pewnym zakresie nietypowo zaimplementowaną obsługę sieci ethernet, a TP-Link z kolei, jest za bardzo "czepialski" i na dziwne zapytania nie odpowiada (DNS). Napisałem nawet maila do Yamahay i TP-Linka w tej sprawie. Z Yamahay nie dostalem odpowiedzi (ale problem jest szerzej znany, wystarczy poszukać na zagranicznych forach). Z TP-Linka po miesięcznym oczekiwaniu przysłali prośbę o bardziej szczegółowy opis problemu. Jak wysłałem szczegółowy opis problemu,po miesiącu znów przysłali jakieś durnowate pytanie. Odpowiedziałem, a po miesiącu znów jakieś pytanie i tak w kółko... Taka chyba ich polityka, gdy nie widzą jak naprawić problem. W skrócie obie firmy mnie olały.
Sposób rozwiązania problemu był oczywisty - trzeba wymienić jedno z dwówch urządzeń, albo Yamaha, albo router. Z oczywistych względów wybrałem drugą opcję i z bólem serca...
3) Kupiłem kolejny router - ASUS DSL-N55U (aż trzy antenki wi-fi!). Yamaha teraz śmiga jak należy, a jako bonus poprawił się zasięg wi-fi w domu - w najbardziej odległym zakątku domu (nie galaktyki...) zasięg wzrósł z jednej do trzech kresek.

Na tym kończę tę przydługą wypowiedź. Ludzie, lekarstwem na wasze problemy jest najprawdopodobniej wymiana routera, ale nie na TP-Link. Na innych forach można wyczytać, że z innymi modelami TP-Linka, amplitunery Yamahy też mają problem.

A swoją drogą, proszę napiszcie jakiej firmy macie routery?

Rob
O dziwo ja mam właśnie roter Asmax model AR 1004g-V2 z jedną antenką a neta z Netii. Problemy mam tylko z Yamahą inne urządzenia chodzą jak trzeba tuner na linuksie, blu ray, laptopy 2. Jedyne co mi pozostaje to za 3 miechy kończy mi się umowa z operatorem i trzeba będzie spróbować wymienić rooter na inny. Co do tej współpracy z obezną konfiguracją to ewidentnie zrywa połączenie po wyłączeniu Yamachy na kilkadzisiąt minut
 

35krzysiek

New member
Sieć - ustawienia

Z ciekawości przeczytałem wątek Yamaha RX-V671, bo sam taki posiadam od roku w zestawieniu z głośnikami Voice Kraft PRESTIGE VK 7830, które zostały po poprzednim zestawie kina domowego i początkowo miały być wymienione na lepsze ale się „spisały”, a miały dotkowy plus (stały w pokoju i nie trzeba było kupować nowych), też napędzane Yamahą ale poprzedniej generacji RX-V357, trzeba było jednak posiedzieć trochę i zmienić charakterystykę wzmacniacza, tak żeby zamaskowała ich niedoskonałości, użycie funkcji automatycznej kalibracji YPAO nie przyniosło oczkowanego skutku. Dźwięk owszem nie był zły ale brakowało mi tej soczystości , zwłaszcza pod koniec wysokiego pasma.

To tytułem wstępu bo chciałem odnieść się do na razie do części konfiguracji sieciowej amplitunera Yamaha RX-V671, piszecie tu o różnych routerach ale wydaje mi się że nie w tym leży problem, ja używałem najpierw Linksys, jak padł, to Planet, ale okazał się zbyt wolny, więc teraz mam TP Link TL-WR841N . Na amplitunerze od początku ustawiłem statyczny adres IP (On Screen/ Setup/IP Address/Manual Setup/…. i tu wpisujemy statyczny adres, w zależności od stworzonej sobie adresacji sieci). Podam swój przykład dla niewtajemniczonych: IP Address: 192.168.1.110, Subnet Mask: 255.255.255.0, Deafault Gateway: 192.168.1.1, DNS Server (P): 194.204.159.1, DNS Server (S): 194.204.152.34 (oczywiście adresacje mogą być zupełnie inne ale przykład jest na standardzie TP Linka). Jest jeszcze jedna metoda przydzielania stałego adresu IP po MAC adresie, ale tu już musimy wejść w ustawienie routera. Jak już jesteśmy w tym menu to warto zmienić jeszcze Network Standby: na „ON” (co umożliwi nam zdalne włączenie RX-V671, ale o tym dalej). Ja przy statycznym adresie nigdy nie miałem problemu z radiem internetowym i jeszcze bardzo ważną rzeczą, a mianowicie ze sterowaniem naszym RX-V671 z poziomu przeglądarki internetowej w obrębie sieci domowej, np. z laptopa. Wygoda niesamowita, łatwiej się klika na ekranie komputera, niż szuka drobnych klawiszy na pilocie. Dodatkowo możemy sobie sterować np. amplitunerem z drugiego pokoju, gdy tam mamy włączoną drugą strefę i zainstalowane głośniki strefy 2 (Zone 2). Wtedy mamy np. w salonie amplituner 5.1 a w sypialni radio 2.0. W oknie przeglądarki mamy oczywiście podstawowe funkcje, a więc wybieranie źródła, regulację głośności, wybór efektów dźwiękowych, sleep timer, przełączanie stacji radiowych naziemnych (widać nawet dane RDS) i stacji internetowych, który to sposób jest bardzo prosty. Aha jak się tam dostać? wpisujemy w przeglądarce internetowej adres amplitunera, w moim przypadku: 192.168.1.110 (w obrębie swojej sieci domowej) i już jesteśmy na swoim sprzęcie.

I jeszcze jedna rada, internetowych stacji radiowych jest cała masa, więc możemy sobie wcześniej przygotować zestaw swoich ulubionych, robimy to na stronie YAMAHA INTERNET RADIO SERWIS TUNING, link - yradio(kropka)vtuner(kropka)com vTuner Radio Guide, zakładamy tam swoje konto i musimy podać MAC Address karty sieciowej amplitunera, to po ty m będzie nas identyfikować w sieci, jak włączymy sobie radio internetowe i od razu dostaniemy swoje ulubione. Nawet nie wiem czy na amplitunerze albo pudełku jest gdzieś naklejka z MAC adresem, jak nie to przy okazji powiem jak go sprawdzić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

smartas

New member
Brama to Twoj router? Czy poczatkowy adres z puli?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

W sumie sam sobie odpowiedzialem.

Wszystko smiga jak nalezy. Dzieki za porade

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RyEk

New member
Proszę o poradę co robić.
Jestem zażenowany jakością tego sprzętu a w szczególności obsługą serwisu t.j. AudioKlan.
Amplituner podłączony jest na stałe do projektora Epson EH-TW3200.
Po 7 miesiącach spaliło się wyjście HDMI OUT. Serwis stwierdził, że to z mojej winy ale warunkowo naprawił sprzęt nieodpłatnie (wymiana kontrolera HDMI OUT) i wpis, że następna usterka tego typu już będzie odpłatnie. Po przyjściu z reklamacji podziałał 1 dzień roboczy po czym HDMI OUT znów przestało działać. Działało o dziwo tylko z TV'ki a z projektorem już nie (dziwne to ale możliwe) Po konsultacji z serwisem i wysyłce, stwierdził, że znów kontroler HDMI OUT zjarany (nie do końca zjarany widocznie, bo z TV'ki działał a z projektorem nie - migające HDMI OUT na wyświetlaczu). Znów o dziwo nieodpłatnie z adnotacją, że warunkowo i następna naprawa odpłatnie. Po przyjściu działał z tydzień i znów to samo - z TV działa a z projektorem już nie.
Nadmienię, że projektor sprawny bo przez jedną z napraw działał z innym ampkiem bez problemu i dziwnych zachowań.
Chciałbym powalczyć o wymianę i o usunięciu adnotacji, że naprawa warunkowa bo z niezgodności towaru z umową to raczej już nie mogę skorzystać - minęło pół roku od daty zakupu przy wystąpieniu pierwszej usterki.
Normalnie jestem zażenowany jakością naprawy serwisu Yamaha. Nie wiem jak się do tego odnieść. Może zgłosić to do centralnego serwisu Yamaha?
Jestem zmęczony ciągłą wysyłką sprzętu i obarczania mnie winą za usterki, które nie są z mojej winy przecież bo chcę używać sprzęt?
Proszę o radę.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę dziwna sprawa. Może to coś się stało z projektorem, może ma jakieś przepięcie w HDMI i kopie HDMI w ampli. To że wcześniej działało dobrze na poprzednim ampli to nie świadczy że nie mogło się coś skopać w projektorze. Trochę to dziwne że wymieniają HDMI a nadal dzieje się to samo. Albo jest jakaś ukryta wada w ampli, albo coś nie tak z projektorem
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze faktycznie ten projektor nie lubi sie z ta Yamaha, rozne przypadki juz czytalem w sieci. Tak jak pisze Foxu, przepiacia. Nie znam rozwiazania, ale warto sie zastanowic nad tym. Opisuj na biezaco, bo to ciekawy temat.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie ciekawy przypadek i jestem ciekawy rozwiązania. Dużo ludzi posiada yamahy i projektory i nigdy nikt nie miał problemu. Może ta seria posiada jakąś wadę produkcyjną, ale w sumie trochę to mało prawdopodobne bo ten ampli jest już dość długo na rynku posiada go masa ludzi bo to jest taki topowy model i nikt nie miał podobnego problemu, ogólnie mało jest przypadków jakiś awarii ampli firmy yamaha. Ja obstawiam ukrytą wadę Twojego egzemplarza, a w serwisie po prostu wymienili to co było popsute nie zagłębiając się bardziej w problem, albo to coś nie tak z projektorem, coś się skopało i daje coraz większe przepięcia gdzie po prostu HDMI pada.
 

smartas

New member
Milo ze jeszcze cos u nas poprawiaja ;)
Update robiles po sieci czy via usb?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie to nie wiem co poprawiają. Skoro moim zdaniem wszystko chodzi bardzo dobrze :). Ale każda poprawka i modernizacja jest mile widziana:)
 

smartas

New member
Mnie w sumie drazni tylko jedna "funkcjonalnosc", otoz po wybraniu zrodla dzwieku i obrazu np na hdmi2 gdzie wpiety mam dekoder tv, yamaszka uparcie po kilku sekundach przelacza sie na av4, jakby chciala pobrac dzwiek z tv za posrednictwem arc, wtedy na ekranie mam tylko obraz bez dzwieku, po manualnej zmianie na hdmi2 jest juz ok, w kazdym razie uciążliwe to trochę.
Ten sam schemat powtarza sie z hdmi1, gdzie wpiete mam ps3.
Probowalem tez na sztywno programowac sceny, ale dalej to samo :/
Chcialbym zeby poprawili to w tym wydaniu ;)
Czy ktos mial podobny problem? Udalo sie temu zaradzic?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie nic takiego się nie dzieje. Pamiętam że na początku coś tam było z tym AV4 ale już nie pamiętam. Teraz nic takiego nie ma miejsca. Zmieniam sobie źródła dźwięku i nic mi się nie przełącza. Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem ale ja nie mam z tym problemu:)
 

shyha

New member
U mnie nadal nie działa ARC z TV Samsung UE55D7000 (w sumie nie wiem po czyjej stronie jest wina bo kabla na pewno nie zwłaszcza, że na początku mi ta funkcja działała) ..ale mam po optyku podłączenie więc nie "boli" mnie aż tak.
 

crimson-pirate

New member
witam, mam problem od pewnego czasu RADIO NET nie laczy sie :)
pobralem aktualizacje i po tym radio net dzialalo jaksi czas, teraz znowu nie dziala not connected :) , oczywiscie ampli mozna sterowac zap omoca ipada czy andoirda. Jest w sieci takze z poziomu komputera. nic nie zmienialem w konfiguracji routera. Wszsytkie inen urzadznia jak tv telefony tablety itp dzialaja caly czas, tylko net radio not connected;/ gdzie moze byc problem ?
mam wlaczone ze caly czas ma byc polaczony z siecia, przestawilem to ale nic nie dało. byc moze powrot do ustawien fabrycznych ale to w ostatecznosci bo mam skonfigurowane wszystko...
 
Do góry