Xtreamer (Media Player & Streamer)

bebbop

New member
Nie widzialem, aby ktos o tym pisal, wiec wspomne, ze powstal nowy mod do Jukebox'a - Simple MovieWall. Istnieje dopiero od miesiaca, ale zmieniono w nim juz troche rzeczy. Przede wszystkim chodzi plynniej, niz oryginalna wersja, mozliwosc tworzenia folderow z konkretnymi gatunkami (koncerty, animacje, komedie itp), dzialaja przyciski PageUp oraz PageDown, aby przechodzic do kolejnych stron z filmami (w oryginale chodzil tylko PageDown). Ponizej link do tematu na forum xtreamer'a oraz filmik ukazujacy Simple MovieWall w akcji:
http://forum.xtreamer.net/topic/18680-simple-moviewall-03x/
YouTube - Xtreamer Pro - xMovieWall 0.32 (created by T123)
 

BabyBoy

New member
Przepraszam jeśli to już było,przeglądałem cały temat i ciężko wyszukać poszczególne informacje.
Dzisiaj zakupiłem iXtreamer'a i z każdą chwilą jest coraz lepiej ale brakuje jeszcze wiele do zwykłego prostego użytkowania.
Interesuje mnie kilka rzeczy :
1 - czy jakość obrazu u Was też pozostawia wiele do życzenia? Pomijam piksele(szarpane tekstury) w menu ale np.przy pliku .wmv albo divx - wydaje mi się ze obraz jest dużo gorszy niż puszczony z laptopa na tym samym kablu HDMI
2 - chciałbym wgrać xIpla i mam folder Xtreaming ale jak kopiuję go w Menedżerze Plików to nic się nie dzieje, plików nadal nie ma. Jak łatwo i szybko kopiować na dysk wewnętrzny?
3 - jak połączyć iXtreamer'a z PC aby szybko(tzn.prosto) kopiować dane z dysku PC na dysk wewnętrzny iXtreamera ? Tzn. w sieci jest PC i widać go ale plików nie da się przeglądać jak np w PS3 media server
4 - czy gdy posegreguję sobie ładnie filmy z okładkami,opisami to przy aktualizacji oprogramowania i przywróceniu ustawień fabrycznych - wszystko trzeba robić od nowa?
 

BabyBoy

New member
Obraz juz sie poprawił tzn.TV lepiej ustawiłem pod filmy,do tego w ustawieniach zmieniłem na HDMI Auto jak kolega wyzej napisał i jest już świetnie.
Jeszcze nadal nic nie potrafię więcej robić z Xtreamerem ale póki co chyba daje radę ;) Jakie sa wasze opinie po dłuższym czasie z Xtreamerem?
 

ziupo

New member
Ja mam tylko dwa słowa do opisania: Multimedialny kombajn.
U mnie robi za mały serwer, klienta torrenta, odtwarzacz multimedialny i odtwarzacz sieciowy. Czy wykorzystuję go w 100%? Nie, ponieważ wiąż mam za mały dysk i nie mam czasu sformatować do ext3. W zasadzie brakuje mi tylko ednego: wsparcia CEC w celu kontroli Xtreamera pilotem od TV i automatycznego przełączania na wyjście HDMI odtwarzacza. Gdyby to zrobili, to bym był baaardzo happy.
 

BabyBoy

New member
ja tez jestem zadowolony:) mimo ze na poczatku było ciężko i wyglądał dla mnie jak tania zabawka. Mam do was pytanie, czy mozna jakoś sformatowac dysk w Xtreamerze tak aby był jak fabrycznie nowy? Tzn.nie mam mozliwosci podpięcia 3'5 pod PC(posiadam laptop) i chce sformatować dysk na fabryczne NTFS aby był czysty - do sprzedaży.

Pozdrawiam.
 

libin

New member
Witam, spotkal sie ktos z problemem, ze po upgradzie sterownika Xtreamer Pro, wyswietlane sa kolory zielono fioletowe?
 

sihborx

New member
Witam.
Czy ktoś wie jak na Xtreamerze włączyć alternatywną ścieżkę audio????
Mam film w mkv z angielskim audio i dodatkowo polskie Audio w oddzielnym pliku.
Niestety nie mam pojęcia jak puścić filmy w wykorzystaniem owej ścieżki pl.
Z zewnętrznymi napisami nie ma problemu a co z audio.
Z góry dzięki za odpowiedź
 

Kowicz

New member
Witam.
Czy ktoś wie jak na Xtreamerze włączyć alternatywną ścieżkę audio????
Mam film w mkv z angielskim audio i dodatkowo polskie Audio w oddzielnym pliku.
Niestety nie mam pojęcia jak puścić filmy w wykorzystaniem owej ścieżki pl.
Z zewnętrznymi napisami nie ma problemu a co z audio.
Z góry dzięki za odpowiedź

Niestety nie ma takiej możliwości.
Musisz najpierw na kompie połączyć obie ścieżki i zrobić gotowy plik.
 

razor85

New member
Mam pytanie o pilot - macie sprawdzone zamienniki albo gdzie mogę dostać nowy oryginalny? Mój aktualny doprowadza mnie już do szału - wysiada przycisk power i włączanie pudełka trwa 5min.
 

redhub

New member
Mam pytanie o pilot - macie sprawdzone zamienniki albo gdzie mogę dostać nowy oryginalny? Mój aktualny doprowadza mnie już do szału - wysiada przycisk power i włączanie pudełka trwa 5min.
Działa chyba każdy pilot uniwersalny. Można oczywiście szarpnąć się na Logitech Harmony ale ja wybrałem opcję budżetową i kupiłem w Lidlu za 29 zł pilota uniwersalnego SilverCrest z wyświetlaczem i hula jak ta lala :) już pół roku. Spadł mi, a raczej dzieciakom, już kilka razy na podłogę i działa nadal. Polecam.
 

_Wrobel_

New member
Witam,

Jak pewnie wielu użytkowników HDD playerów mam kamerę (moja to SONY CX550). Ostatnio wpadł mi w ręce program Smart Cutter v1.3.8 który służy do łączenia plików m.in. mts. Łączenie plików jest bezstratne z przekodowywaniem tylko klatek kluczowych (na początku i końcu przycinanego fragmentu). Dużym plusem tego programu jest to że pozostawia po łączeniu strumień napistów z kamery - PGS (z datą i godziną)

Po pierwszych próbach całość wygląda przyzwoicie. Rezultaty oglądane za pomocą programu Splash PRO i wyglądają idealnie.

Niestety podczas oglądania materiału na Xtreamer Pro fw. 2.6.0 pojawia problem - w miejscach łączenia jest widoczne małe przyciecie (na ułamek sekundy obraz robi się czarny) po czym całość idzie poprawnie do następnego łączenia.

Czy ktoś ma z Was doświadczenia z tym programem i Xtreamer?

pozdrawiam,
Wrobel
 

ziupo

New member
No i wyłączyli oficjalne forum :( Coś czuję, że trzeba będzie czekać do 21 czerwca kiedy to będą świętowali 2-lecie odtwarzacza :(
 
Do góry