Xtreamer (Media Player & Streamer)

maks1910

Member
Dzięki. wiec tak wyciąłem katalogi scripts i perl i wkleiłem je do głównego katalogu dysku, xtremering zadziałał i nie mam już żółtego monitu aby pobrać najnowszą wersję. Włączyłem IPLATV i zawiesiło się. Obecnie gdy włączam Xtremering to nic się nie dzieje mam porostu czarny ekran i powrót do głównego menu.

Nie moge wejść na ten link pojawia się monit "We could not determine which forum this topic is in."
a na forum jestem zarejestrowany.
Jest gdzieś polska instrukcja, albo może mi ktoś powiedzieć krok po kroku co zrobić.
 
Ostatnia edycja:

maks1910

Member
OK Wszystko już działa. Mam tylko pytanie czy da się jakoś normalnie przeglądać Internet np. onet.pl i czy można zainstalować TVNPLAYER
 

maks1910

Member
Ostatnio próbuje wysłać pliki przez przeglądarkę internetową na dysk Xtreamera. Wszystko idzie ok. małe pliki działają prawidłowo, lecz problem pojawia się z wysłaniem pliku 700mb.

Przed wysłaniem włączam tryb NAS, na telewizorze mam ten tryb widoczny. Plik się przesyła i trafia podzielony na jakieś małe pliki 1mb do folderu .cached na dysku Xtreamera. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, plik się wysyła w całości bo w .cached mam zajęcie 700mb, także problem nie tkwi w połączeniu. Prosze o pomoc.
 

cocha

New member
Xtreamer mk1 (2009) niska prędkość streamu

Witam
Posiadam Xtreamera mk1 (2009) z dedykowaną kartą wi-fi xtreamer 11n, pracującego do tej pory w sieci z routerem TP-LINK TL-WR340G (54 Mbps) i kartą wi-fi Atheros AR9285 w PC, udostępniającym media. W takiej konfiguracji prędkość między routerem a kartą w xtreamerze wynosiła ok 80 Mbps (!).
O ile z filmami 480p nie było żadnych problemów to przy 720p i 1080p pojawiał
się już problem ze streamingiem (klatkowanie w scenach z dużą ilością szczegółów - deszcz, śnieg, płynąca woda).
Żeby wyeliminować problem zmieniłem router na TP-LINK TL-WR740N (150 Mbps). Teoretycznie problem powinien zostać rozwiązany ale o dziwo prędkość między routerem a xtreamerem spadło do 60 Mbps. Ustawienia routera powinny być O.K. (Mode: 11n only, channel width: 40MHz).
Proszę o pomoc lub sugestie co jeszcze mogę ustawić w routerze żeby usprawnić pracę między dwiema kartami. Może ktoś miał podobny problem.
Z góry dziękuję za pomoc
 

tomala26

New member
Witam
Posiadam Xtreamera mk1 (2009) z dedykowaną kartą wi-fi xtreamer 11n,
Z góry dziękuję za pomoc

Mam ten sam model Xtreamer tylko że podłączony kablem sieciowym i nigdy nie miałem takich problemów. Jak jeszcze się intersowałem tą tematyką i odkąd pamiętam to ludzie zawsze mieli problemy z odtwarzaniem HD na tej karcie bezprzewodowej choć wydaje mi się że problemem nie jest przepustowość a obciążenie procka. Sprawdziłem kiedyś instalując na nim ntop`a i przy samej operacji kopiowania po sieci wykorzystująć Sambe (Komp->Xtreamer) jego obciążenie dochodziło do 70-80 %, ale to sa tylko moje takie luźne przemyślenia ;)

Może spróbuj ustawić słabsze szyfrowanie np WEP jeżeli masz WPA. Dodatkowo na routerze ustawiłbym tryb auto b/g/n a nie sztyno N.
 

sethas73

New member
Czy mógłby ktoś mi pomóc zalogować się na forum xtreamer-a, cały czas otrzymuję komunikat [#1000B] You are not allowed to visit this forum.
 

komanch

Member
Nowy firmware do Xtreamer prodigy black

Wyszedł już 4.2.2. (a nawet 4.2.3) ale nigdzie nie mogę znaleźć linka do ściągnięcia :sad:
albo jestem ślepy ....
Możecie coś wskazać?
 

komanch

Member
Ok z update'm firmware sobie poradziłem.
Mam 2 pytania o Movie JukeBox (w Prodigy).

1. Czasami mi się zdarzy (nie wiem dlaczego), że filmy zapisane na dysku wewn. nawet po dodaniu info o nim, nie są wyświetlane w Movie JukeBox.
Jak je można w inny sposób tam dodać, żeby były widoczne?

2. Mam też kilka (w Movie JukeBox) filmów, gdzie owszem są one widoczne, jest okładka, ale nie ma tytułu, nie wyświetla sie NIC, jak dodać w tym przypadku tytuł?
 

Marac

New member
Problem z Xtreamerem

Witam,
Mam problem z odtwarzaczem Xtreamer Pro.
Urządzenie działało bez większych problemów, lecz w chwili obecnej nie chce się włączyć :-( miga czerwona dioda i ciemny ekran (bez względu na sposób podłączenia).
Po włączeniu uruchamia wentylator, miga czerwony LED (power). Z pilota mogę go wyłączyć z tego stanu i przechodzi w standby. Podłączenie dysku przez e-Sata również bez efektu - dysk startuje, ale jest niewidoczny przez kompa.
Jakiekolwiek próby reanimacji bez efektu przez USB (czarny ekran), po sieci również martwy.
Spotkał ktoś się z podobnym problemem? Ma ktoś pomysł jak podnieść xtreamera?
 

jgx

New member
Bez reklam
witam
od kilku lat używam wd tv live ale ostatnio zmieniłem ampli i brak mi w wd dts hdma (robi do core dts) - mam dwa konkretne pytania - czy xtreamer z 2010 roku a więc na Realtek 1283DD+ obsługuje w pełni dzwięk HD tzn.:
1 - puszczając plik w DTS HDMA 7.1 otrzymam w głośnikach DTS HDMA 7.1 czy ew. coś innego?
2 - puszczając plik Dolby TrueHD 7.1 otrzymam w głośnikach DD TrueHD 7.1 czy ew. coś innego?
ampli oczywiście z kodekami HD
pozdro 4all
 

Scrollek

New member
Czytam na stronie producenta i widzę że Realtek RTD1283DD+ (400Mhz) obsługuje Tryb pasthrough dla Audio HD
czyli
1 - puszczając plik w DTS HDMA 7.1 otrzymasz w głośnikach DTS HDMA 7.1
2 - puszczając plik Dolby TrueHD 7.1 otrzyamsz w głośnikach DD TrueHD 7.1

Tryb pasthrough oznacza że dane sa wysyłane do amplitunera w czystej formie
 

rseget

New member
Odtwarzacz multimedialny Xtreamer Prodigy

Pomocy !!. Zakupiłem po Świętach odtwarzacz Xtreamer Prodigy Black, między innymi z powodu możliwości oglądania 3D. Nie mogę uaktywnić funkcji 3D w Menu. Dołączona do sprzętu polska instrukcja mówi tylko o instalacji a instrukcja ang. na stronie producenta pokazuje na zdjęciu miejsce do przyciśnięciu na pilocie. Gdy ten ruch wykonuję - nic się nie dzieje.
W związku z tym mam pytania :
1. jakie ustawienia wideo zastosować : HDMI auto, 720P 50Hz,720P 60Hz,1080 50hz, 1080 60Hz,
1080P 50Hz oraz czy funkcja 1080p 24 Hz ma być
włączona czy wyłączona ?
2. czy do aktywowania funkcji 3D odtwarzacz musi być "podpięty" do sprzętu 3D ?
(za pomocą kabla HDMI1.4 podpinam projektor BenQ-MS510 w którym
nie aktywuje się funkcja 3D gdy próbuję wyświetlić dema 3D ściągnięte z
internetu).
Dalsze pytanie w nawiązaniu do powyższego problemu z którym mam nadzieję się uporać z Waszą pomocą to jaki kupić projektor 3D raczej Full Hd w granicach do 3500 zł.
Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry dziękuję. Romek :bober:
 
Do góry